Kayıt Ol

En Son İzlediğiniz Anime?

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
Ynt: En son izlediğiniz anime?
« Yanıtla #75 : 06 Temmuz 2009, 20:07:26 »
Claymore 1x1

Nihbrin'in katkılarıyla... :)

Anime kültürümün pek geliştiğini söyleyemem, zira sınırlı sayıda anime izlemişliğim vardır. Ama Claymore oldukça hoşuma gitti, en azından ilk bölüm için ziyadesiyle başarılıydı. Çizimlerden olsa gerek, görsel anlamda pek kaliteli geldi bana. İyi bir maceraya benziyor, yarıda kaldığını duyunca çok üzüldüm.

Acaba devam niteliği taşıyan mangasının İngilizce'ye çevrilmiş e-booku bulanabilir mi?

Çevrimdışı Nihbrin

• 1243
  • Rom: 43
  • [Infornography]
    • Profili Görüntüle
    • nihbr.in
« Yanıtla #76 : 06 Temmuz 2009, 20:13:02 »
Herhangi bir ingilizce manga serisi sağlayan siteden (yüzbinlerce var) 55. chapterdan sonraki chapterları tek tek indirerek okuyabilirsin. Görünüşe bakılırsa halen de bitmemiş ama eskisi gibi sık çıkmıyor yeni chapterlar, ayda bir 60sayfalık nüsha halinde sanırım şu ara. Derleme olarak bulabileceğini zannetmiyorum ama mümkün de. Deşmen lazım google'da.

not: Claymore mangasına ait link atmayın, sağlığa zararlı  ;D

Çevrimdışı Canina

• 1460
  • Rom: 39
  • There ought to be a law against you
    • Profili Görüntüle
    • Canina's
« Yanıtla #77 : 09 Temmuz 2009, 00:23:57 »
Claymore'u mangasından takip etmek daha verimli olur. Zira animesi zaten takip edilemiyor, yamulmuyorsam 23 bölüm gibi bir birşeydi, mangası daha iyi bu yüzden. Pek çok soruyu cevaplıyor diyorlar. Ben nedense sevemedim ama Claymore'u. Nedense büyük kılıçlı animeler pek ilgimi çekmiyor :D (bkz: Bleach)

Çevrimdışı yuno44907

• **
  • 127
  • Rom: -1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #78 : 09 Temmuz 2009, 01:09:18 »
26 diymi yaf? Tenjho Tenge güzelmiş. Başlarım ona. MaxiTV'de gördüm.

Çevrimdışı Nihbrin

• 1243
  • [Infornography]
    • Profili Görüntüle
    • nihbr.in
« Yanıtla #79 : 09 Temmuz 2009, 02:05:49 »
Tenjo Tenge *aslında senaryosu güzel bir anime, çok fazla fan service yapıldığı için rahatsız edici olabiliyor. Son bölümü ile tam olarak sonuçlanmıyor (baş karakterimizin içindeki güç saçı siyaha dönerken açığa çıkar ama sonrası gelmez) mangasından devam etmek lazım onu da. Ne çok yarım kalmış anime var aslında düşününce rahatsız edici geliyor.

Büyük kılıçları ben de sevmem, Naruto'da Zabuza'nın kılıcı ve FF7'de Cloud'un kılıcı buna istisna oluşturuyor benim için. Gunblade dediğin büyük olacak  :P

Bu esnada Beyond the Clouds, The Promised Place izliyorum (ara verdim), müzikleri... doyum olmuyor  :=) Mükemmel bir anime filmi herkese öneririm. Filmi izledikten sonra Soundtrack'ini ararken bulacaksınız kendinizi.

Çevrimdışı Canina

• 1460
    • Profili Görüntüle
    • Canina's
« Yanıtla #80 : 09 Temmuz 2009, 03:51:28 »
Zaten FF serisinde özellikle 7. oyunda beğenilmeyecek derecede kötü olan pek karakter yok. XIII çıksada oynasak :D

Çevrimdışı CaptainJarlaxle

• The Big Bang Theory
  • **
  • 170
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #81 : 09 Temmuz 2009, 11:11:03 »
Ah! My Goddess izledim. Buradaki bir başlıkta görmüştüm. Güzel anime beğendim tavsiye ederim.

CaptainJarlaxle: The Big Bang Theory Fan No.1.

Çevrimdışı Amras Ringeril

• 2483
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #82 : 09 Temmuz 2009, 17:11:40 »
Ben de Maxi Tv'de Ergo Proxy izledim. Güzelmiş. BU ne hayal gücü yahu dedim. Anime izleyen biri olmadığım için bu kadar iyi gelmiştir belki siz daha iyi bilirsiniz ama hayal gücü güzeldi. Yİne de biraz karışık gibiydi ben mi ortasından başladım emin dğeilim ama anlamak güç biraz.

Distopya sanırım.
try again fail again fail better

Çevrimdışı Nihbrin

• 1243
  • [Infornography]
    • Profili Görüntüle
    • nihbr.in
« Yanıtla #83 : 09 Temmuz 2009, 17:25:01 »
Ergo Proxy aslında ortalama bir komplikelik düzeyinde. Ancak ortasından alınırsa ana fikrinin anlaşılabileceğinden şüpheliyim. Çok fazla felsefi gönderme içeriyor ve bölüm sonlarında gösterilen dipnotları (göndermerleri açıklayan 10-15 saniyelik uzun yazılı ekranlar) maxitv deki versionunuda bulunmadığı için rahatsız olan bir arkadaşım var. Televizyonda göstermeye uygun bir seri değil aslında, bir kerede her şeyini kavramak zor - en az 2 seyir gerektiriyor. Keşke yayına hazırlamadan önce araştırsalar kanallar ama bu bile güzel. Hiç düşünmezdim Ergo Proxy gibi bir animenin yayınlanmasını. Bittiğinde yeni yayın dönemlerini merak ediyorum şimdiden.

Çevrimdışı Amras Ringeril

• 2483
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #84 : 09 Temmuz 2009, 17:28:05 »
Felsefi göndermeler üzerine düşünüyorum. Hikayenin temelini anlamakta zorlanıyorum. Çılgın sanatçılar olur ortasından girip, bişeyler yazıp-çizip bırakırlar. Öyle geldi bölümler, muhtemelen dediğin sebepten ötürüdür.
try again fail again fail better

Çevrimdışı Canina

• 1460
    • Profili Görüntüle
    • Canina's
« Yanıtla #85 : 19 Temmuz 2009, 02:53:37 »
Hajime No Ippo 20. bölümü izledim dün. Bu gece devam etmeyi düşünüyorum :D

Çevrimdışı Herr Mannelig

• 924
  • Rom: 17
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #86 : 19 Temmuz 2009, 09:30:06 »
Ergo Proxy aslında ortalama bir komplikelik düzeyinde. Ancak ortasından alınırsa ana fikrinin anlaşılabileceğinden şüpheliyim. Çok fazla felsefi gönderme içeriyor ve bölüm sonlarında gösterilen dipnotları (göndermerleri açıklayan 10-15 saniyelik uzun yazılı ekranlar) maxitv deki versionunuda bulunmadığı için rahatsız olan bir arkadaşım var. Televizyonda göstermeye uygun bir seri değil aslında, bir kerede her şeyini kavramak zor - en az 2 seyir gerektiriyor. Keşke yayına hazırlamadan önce araştırsalar kanallar ama bu bile güzel. Hiç düşünmezdim Ergo Proxy gibi bir animenin yayınlanmasını. Bittiğinde yeni yayın dönemlerini merak ediyorum şimdiden.

Dipnotlar olmadan zevki kalmaz ki onun o.O Animeyi orada durdurup dakikalarca bakmıştım ekrana. Ergo Proxy'nin bir animeden hafif çalıntı olduğu yönünde rivayetler vardı ama hangi anime hatırlamıyorum :/
Contraataques muy rabiosos, deberemos resistir; Ay Carmela!

Çevrimdışı Canina

• 1460
    • Profili Görüntüle
    • Canina's
« Yanıtla #87 : 19 Temmuz 2009, 17:08:10 »
Dipnotlar olmadan zevki kalmaz ki onun o.O Animeyi orada durdurup dakikalarca bakmıştım ekrana. Ergo Proxy'nin bir animeden hafif çalıntı olduğu yönünde rivayetler vardı ama hangi anime hatırlamıyorum :/

Ghost In The Shell olabilir mi? Nedense ikisi arasında hep bir benzerlik olduğunu düşünmüşümdür :D

Çevrimdışı Nihbrin

• 1243
  • [Infornography]
    • Profili Görüntüle
    • nihbr.in
« Yanıtla #88 : 19 Temmuz 2009, 18:07:07 »
Ergo proxy insanlar ideal dünyalar yaratma fikrine teoriden pratiğe geçirirse ve bunu başka aslında yaşam olmayan gezegenlerde uygulamaya kalkarsa ne olur onu betimliyor, kalbi atmayan ama düşünebilen bir şeye insan denilebilir mi sorusunu inceleyen bir anime ile ortak bir yanı varsa da ancak bu çizim tekniği yada karakter tasarımı olabilirdi ki bunlar bile benzeşmiyor.

Bana kalırsa Ergo Proxy'ye <benzeyen> bir başka hikaye bulmak üzerinde uzun süre düşündürmeyi gerektirecek kadar güç, bu onu orijinal kılmaya yeter. İlla bir örnek vermek gerekirse Fist of the North Star 3. sezonuna benzeyen bir şema izliyor diyebilirim.

Çevrimdışı Herr Mannelig

• 924
  • Rom: 17
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #89 : 20 Temmuz 2009, 23:01:58 »
Canina derdime derman oldun be, kafama takılmıştı hangisiydi hangisiydi diye :D
Contraataques muy rabiosos, deberemos resistir; Ay Carmela!