Kayıt Ol

En Son İzlediğiniz Anime?

Çevrimdışı lucasyekatarina

• **
  • 76
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Ynt: En Son İzlediğiniz Anime?
« Yanıtla #240 : 23 Şubat 2015, 22:58:07 »
Angel Beats'i izledim. yer yer mantıksal aksamalar ya da tamamiyle gizemli kalan parçalar olsa da olağanüstü güzellikte bir animeydi. Çok özlüyorum be. Şimdi Otanashi olmadan "Lütfen bana Christo de"  denilmeden geçirilen bir gün boş gibi geliyor.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #241 : 02 Mart 2015, 17:16:18 »
Kill la Kill.

Başlarda gülüp, sonraları kafa karışıklığıyla izlediğim anime. Aslında düz bir açıyla bakıldığında absürd, dövüşen yarı çıplak kızların olduğu bir anime. Ama söz konusu Japonlar olunca bundan daha fazlasının olduğunu pek çok anime izleyicisi biliyordur.

Neyse, ben de seri boyunca kafamı kurcalayan bir göndermeyle ilgili bir şeyler karaladım bugün.

Eğlenceliydi açıkçası. Bakabilenler için ilginç sembollerle bezeliydi. Ama sadece keyif almak için de rahatlıkla izlenecek, zaman zaman absürdleşen, sonuyla duygulandıran bir yapımdı.

Not: OVA'yı pek beğenmedim.

• **
  • 76
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #242 : 02 Mart 2015, 22:57:07 »
Kill la Kill ilk 15 bölüm için Hazal'a katılıyorum ama 16.bölüm itibariyle bambaşka bir şeye dönüşen bir animeydi. İzlediğime değdi mi ? belki ilk 15 bölümde sürekli dövüş oraya buraya atar gider yap kısmı biraz daha kısa olsaydı daha iyi olurdu belki ama izlemeye değer diye düşünüyorum.

Özellikle çizimleri gerçekten güzel.Karakterler bir şekilde bağlıyor valla o dövüşleri bile hiç sıkılmadan izledim :D

Çevrimdışı Laughing Madcap

• 960
  • Rom: 51
  • The Oncoming Storm
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #243 : 26 Temmuz 2015, 13:55:44 »
Log Horizon.

Totalbiscuit'in podcastlerinden birinde adı geçmişti, özellikle Totalbiscuit hakkında öyle pek yorum yapmayınca güzel olma ihtimalini düşünerek girdim bu animeye. Pişman da değilim.

Özetle konusu MMORPG oyununa sıkışmış insanların mücadelesi ve evet, bunu ne zaman dile getirsem herkes Sword Art Online gibi yani diyor. SaO'yu izlemedim, bilmiyorum ama ona yapılan yorumlar ve karşılaştırmalara dayanarak aralarında bariz bir fark olduğunu söyleyebilirim. Log Horizon gerçekten kendini MMORPG'ye adamış, MMORPG kültürünü ve jargonunu işleyen ve kurgusu o kafada giden bir anime olmuş.

Spoiler olmasın diye pek kurguya girmiyorum ama "Skill Sistemi" ve NPC'lere bakış açısı/NPC'ler ile ilişkileri konusunda oldukça güzel bir işleyiş var.

Ha tabi öyle çok muhteşem, başından kalkamayacaksınız diyemem. Çerezlik niyetine izlenebilir, keza toplamda iki sezon ve sezon başına 25'er bölüm var.
Attention all planets of the solar federation
We have assumed control.

Çevrimdışı Shinigami

• **
  • 166
  • Rom: 2
  • There is nothing about me
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #244 : 17 Kasım 2015, 01:56:12 »
One Punch Man.

Yepyeni bir anime, mangası da yeniden uyarlandı zaten. İlk manga çizimleri cidden kötüydü. Gerçekten kaliteli bir mizahı olan, kaliteli bir komedi animesi yapmış adamlar. Her izleyişimde karnıma ağrılar giriyor gülmekten. Tavsiye ediyorum. :D

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #245 : 17 Kasım 2015, 02:29:19 »
Zankyou no Terror

11 bölümlük şaheser! 3 günde bitirdim bitirmesine de, keşke bitirmeseydim, tadını çıkara çıkara her gün tek bir bölüme mi bıraksaydım dedim. Bazı konulara farklı açılardan bakmanızı sağlayacak bir anime olmuş. Tavsiyedir, izlenesidir.
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

• **
  • 76
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #246 : 17 Kasım 2015, 09:19:04 »
Devil May Cry

Böylesine muhteşem bir senaryonun nasıl harcandığını gösteren bir anime.Açıkcası Devil May Cry'in oyunlarını oynadıktan sonra hikaye çok cılız kalıyor animede. Tamam yine Dante'nin bi karizması var ama çok sallamasyon ilerleyen bir yapısı da var animenin.

Her bölüm değişen hikaye izlemeyi hakikaten zorlaşıtırıyor sırf Dante karakteri için katlandım diyebilirim.Onun dışında her ne kadar duygusallık yok demek istesek de yine yufka yüreklilikleri yok değil Dante'nin bunu animelerin doğasına bağlayıp fazla üzerinde durmuyorum.

Açıkca belirtmek gerekirse, her türlü felsefi sorgulamanın yapıldığı, yaşam üzerine yapılan göndermeler ve hayatın başka bir yüzünü gösteren Japonlar nedense böylesine muhteşem bir senaryo üzerinde başarılı olamamışlar ve çarçur etmişler.

Benim beklentim ilk başta tıpkı oyunlardaki gibi Dante'nin dünyaya gelmesi ve olayların bunun üzerine sarmal bir şekilde ilerlemesiydi fakat basit bir şirket olarak kurulan Devil May Cry'a gelen çoğu saçma sapan işlerden öteye gitmeyen orta halli duygusallık katılmış bir Devil May Cry'dı bu. Zaten oyunlarından en az birini oynamamış iseniz anlaşılması epey güç bir anime.

Çevrimdışı KimseninBiri

• *
  • 16
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #247 : 17 Kasım 2015, 10:18:33 »
Devil May Cry

Böylesine muhteşem bir senaryonun nasıl harcandığını gösteren bir anime.Açıkcası Devil May Cry'in oyunlarını oynadıktan sonra hikaye çok cılız kalıyor animede. Tamam yine Dante'nin bi karizması var ama çok sallamasyon ilerleyen bir yapısı da var animenin.

Her bölüm değişen hikaye izlemeyi hakikaten zorlaşıtırıyor sırf Dante karakteri için katlandım diyebilirim.Onun dışında her ne kadar duygusallık yok demek istesek de yine yufka yüreklilikleri yok değil Dante'nin bunu animelerin doğasına bağlayıp fazla üzerinde durmuyorum.

Açıkca belirtmek gerekirse, her türlü felsefi sorgulamanın yapıldığı, yaşam üzerine yapılan göndermeler ve hayatın başka bir yüzünü gösteren Japonlar nedense böylesine muhteşem bir senaryo üzerinde başarılı olamamışlar ve çarçur etmişler.

Benim beklentim ilk başta tıpkı oyunlardaki gibi Dante'nin dünyaya gelmesi ve olayların bunun üzerine sarmal bir şekilde ilerlemesiydi fakat basit bir şirket olarak kurulan Devil May Cry'a gelen çoğu saçma sapan işlerden öteye gitmeyen orta halli duygusallık katılmış bir Devil May Cry'dı bu. Zaten oyunlarından en az birini oynamamış iseniz anlaşılması epey güç bir anime.

Para basacak şeyleri çar çur etmeyi çok severler.

Uchuu Senkan Yamamotuyu izliyorum bende. Anime tarihi açısından kült bir seridir. Tavsiye ederim.

Çevrimdışı Shinigami

• **
  • 166
  • There is nothing about me
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #248 : 20 Mart 2016, 23:00:55 »
Haikyuu izledim en son. Spor animelerine eskiden ilgi duymazdım fakat son zamanlarda oldukça ilgimi çekiyor. İzlerken hem gaza getiriyor, cesaret veriyor ve eğlendiriyor da. Yani sadece spor olarak bakıyordum önceden fakat içinde birçok konuya değiniliyor. Öyle boğucu derecede yoğun duygusallıktan ibaret değil, belli bir kurgusu var. Herkesin kendini daha ileriye taşımak için bir amacı var. Sırada sanırım Slam Dunk ve One Outs'a bakacağım. Haikyuu ile beraber Hajime no Ippo animesini de şiddetle tavsiye ederim.

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #249 : 18 Nisan 2016, 01:23:22 »
Boku no Hero Academia'ya başladım. Zaten hepi topu 3 bölüm yayınlandı şimdilik ve çok da hoş başladı. Konusu için ayrı başlık açmak lazım tabi. Özellikle "kahramanlık" teması, son dönemin en vurucu animelerinden One-Punch Man ile bir benzerlik gösterse de genel anime formatına çok daha yakın ve sürekliliği olan bir seriden bahsediyoruz. Şimdiden fanları oluşmaya başlamış bile. Mangasını okuyanlar bayağı övüyorlar. Göreceğiz bakalım nerelere gidecek.
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı Ophiel

• *
  • 26
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #250 : 15 Mayıs 2016, 21:56:15 »
Bir zamanlar izlediğim Ergo Proxy'e tekrar başladım. Animeyle ilgili her şeyi unutmuşum neredeyse. Sindire sindire izlemeyi düşünüyorum. Umarım bitirebilirim.  :)

Çevrimdışı -Kötü karakteR-

• **
  • 157
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #251 : 29 Mayıs 2016, 00:57:30 »
Boku no Hero Academia'ya başladım ve çok beğendim öyle böyle değil *-* Animenin tüm bölümlerini izledikten sonra mangasından devam ettim Türkçe çevirinin kaldığı yerde psikopat gibi İngilizce çevirisinden güncele geldim. Win All Might :uhe Mangayı ikinci tur dönmeyi bile düşünüyorum aklım başımdan gitmiş durumda şu iki gündür bahsi geçen yapım sayesinde <3

Çevrimdışı MissMacKLane

• *
  • 20
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #252 : 29 Mayıs 2016, 13:54:46 »
Akame Ga Kill!
Çok güzel bir animedir. Kurgusu, çizgisi çok güzeldir. Yeri geldiğinde güldürür, ağlatır, heyecanlandırır. Yani sizde hep aynı duyguyu uyandırarak sıkmaz. Çok uzun değildir ama çok kısa da değildir. Tam yerinde hikayeyi bitirmesini bilir. Çok anime izleyen biri değilim ona rağmen beğendiğim bir yapım oldu. İzlemeyen varsa izlemeli :)

Çevrimdışı Ophiel

• *
  • 26
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #253 : 10 Haziran 2016, 11:29:51 »
Hotarubi no Mori e..

44 dakikacık güzel bir filmdi ama o nasıl bir sondu öyle, yüreğimden bir şeyler koptu.

Çevrimdışı Elodin

• **
  • 64
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #254 : 10 Haziran 2016, 14:01:49 »
Nantsu no Taizai

Tam bi shounen. Bol dövüş, duygusal sahneler, iyimserlik tavan yapmış. Sadece ismiyle daha uyumlu olmasını beklerdim. İzlerken aklıma Fullmetal Alchemist geldi ister istemez ve oradaki karakterlerin isimleriyle uyumunu göremedim bu animede. Dikkatimi çeken bir nokta var. Karakterlerin geçmişini çok iyi oturtmuşlar, belki de izlememi sağlayan şey de budur. Çoğu yeni animede bunu yapamadıkları için ne yazık ki ortaya saçma sapan şeyler çıkıyor. Bkz. Owari no Seraph, Koutetsujou no Kabaneri