Kayıt Ol

Günlükler Hakkında

Çevrimdışı LegalMc

• 1215
  • Rom: 33
  • Unimpressed was his default state.
    • Profili Görüntüle
Ynt: Günlükler Hakkında
« Yanıtla #15 : 20 Ekim 2010, 22:27:00 »
Öncelikle 1.ve 2. yol aynı, sanırım bir hata yaptınız. Neyse önemli değil.

Bazı yerlerde spoiler içerir.
Spoiler: Göster
Bu fikrinize karşı çıkacağım çünkü sıralamanız çok karışık. Narnia'nın kuruluşundan hemen sonra Gümüş Sandalye'yi okuyan hiçbir şey anlamaz (Çünkü ondaki karakterleri bilmiyor olur), sonra da kitabı kenara atar okumaz. Veya Son Savaş'ı 5. okuyan adam zaten her şeyi öğrenir, devamını okumasının hiçbir anlamı kalmaz.

At ve Çocuk'a gelirsek. Bu yanlış hatırlamıyorsam 4 Yönetici döneminde geçen bir hikayeydi. E sen 4 yöneticiyi bilmiyorsan, okumadıysan nasıl anlayacaksın ki doğru dürüst? Kronolojik sırayla okunmasından yanayım ben her türlü. Yani:

1- Büyücünün Yeğeni
2- Aslan, Cadı ve Dolap
3- At ve Çocuk
4- Prens Caspian
5- Şafak Yıldızı'nın Yolculuğu
6- Gümüş Sandalye
7- Son Savaş

Yaşasın!
Ne kadar da ideolojik yaklaşıyoruz birbirimize.

Çevrimdışı Vega

• 1023
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 20 Ekim 2010, 23:13:16 »
Ben At ve Çocuk'u atlamıştım. Çok sıkıcı bence. İlk 50 sayfasını falan okudum ama (benimki 7 kitap birleşikti. Ansiklopedi kadar büyük ve çift süyun halinde yazılmıştı. Kütüphaneden eve getirdiğimde annemin surat ifadesini görmeliydiniz :D ) açıkçası beğenmediğim içinHemen Prens Capian'a geçmiştim. Benden çok birşey görtürmedi.

Çevrimdışı boromir

• **
  • 374
  • Rom: -4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 21 Ekim 2010, 14:12:13 »
Öncelikle 1.ve 2. yol aynı, sanırım bir hata yaptınız. Neyse önemli değil.

Bazı yerlerde spoiler içerir.
Spoiler: Göster
Bu fikrinize karşı çıkacağım çünkü sıralamanız çok karışık. Narnia'nın kuruluşundan hemen sonra Gümüş Sandalye'yi okuyan hiçbir şey anlamaz (Çünkü ondaki karakterleri bilmiyor olur), sonra da kitabı kenara atar okumaz. Veya Son Savaş'ı 5. okuyan adam zaten her şeyi öğrenir, devamını okumasının hiçbir anlamı kalmaz.

At ve Çocuk'a gelirsek. Bu yanlış hatırlamıyorsam 4 Yönetici döneminde geçen bir hikayeydi. E sen 4 yöneticiyi bilmiyorsan, okumadıysan nasıl anlayacaksın ki doğru dürüst? Kronolojik sırayla okunmasından yanayım ben her türlü. Yani:

1- Büyücünün Yeğeni
2- Aslan, Cadı ve Dolap
3- At ve Çocuk
4- Prens Caspian
5- Şafak Yıldızı'nın Yolculuğu
6- Gümüş Sandalye
7- Son Savaş

dedim ya satın alma sırası diye. yani ben istediğimden dolayı değil mecbur kaldığımdan dolayı böyle okudum. bir kitapçıya gidince tüm narnia serilerini bulamıyor insan.
ayrıca 1. yol ve 2. yol farklı. galiba siz yanlış gördünüz.

Çevrimdışı LegalMc

• 1215
  • Rom: 33
  • Unimpressed was his default state.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 21 Ekim 2010, 17:30:56 »
Pardon şimdi çözebildim, açıkçası biraz karışık olmuş :-\. Siz kendi okuma sıranıza göre hazırlamışsınız o listeleri. Biraz karman çorman duruyordu da, kusura bakmayın ben direk yukarıdan aşağıya sıraya baktım.
Yaşasın!
Ne kadar da ideolojik yaklaşıyoruz birbirimize.

Çevrimdışı boromir

• **
  • 374
  • Rom: -4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 22 Ekim 2010, 22:25:47 »
Pardon şimdi çözebildim, açıkçası biraz karışık olmuş :-\. Siz kendi okuma sıranıza göre hazırlamışsınız o listeleri. Biraz karman çorman duruyordu da, kusura bakmayın ben direk yukarıdan aşağıya sıraya baktım.
Önemli değil canım. Ben senin yerinde olsaydım ben de öyle bakardım :D.