Kayıt Ol

Perg Efsaneleri Serisi - Barış Müstecaplıoğlu

Çevrimdışı Wanderer

• 1501
  • Rom: 28
  • Uzun günler ve hoş geceler dilerim.
    • Profili Görüntüle
    • Blog Sayfam - Yolsuz Yolcu
Ynt: Leofold Çince Konuşacak!
« Yanıtla #15 : 28 Haziran 2011, 19:23:00 »
Harika bir haber! Fantastik edebiyat alanında yazan bir yazarımızın eserlerinin dış dünyaya açıldığını/açılacağını görmek sevindirici.
May the force, be with you.

Çevrimdışı ryuk

• 497
  • Rom: 25
  • ne değiştirebilir bir insanın doğasını?
    • Profili Görüntüle
Ynt: Perg Efsaneleri
« Yanıtla #16 : 18 Aralık 2011, 21:06:06 »
Korkak ve Canavar'ı çok beğenerek okumuştum. Nume adlı karakterin "Bir kahramanı değerli yapan tek eliyle on kişiyi yere yıkması değildir. Bunu sıradan bir ayı da yapabilir. Onu özel kılan şey sahip olduğu gücü kazanmak için çektiği acılar ve harcadığı yıllardır" sözü de oldukça anlamlıdır benim için.

Ne yazık ki serinin diğer kitaplarını yıllardır aradıysam da bulamadım.
Fikirlerim için ölmeyi göze alamam çünkü yanılıyor olabilirim - Bertrand Russel

İyi bir fikir üretmek için, pek çok fikir bilmek gerekir:

* Yeni başlayanlar için FRP

* Fantastik edebiyata yeni başlayanlar ve bu türde ilerlemek isteyenler için

* Kılıçlar ve diğer eskiçağ silahları hakkında

* Dark Sun

* Distopya Korkuları

Daha fazlası için: Index

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 18 Aralık 2011, 21:10:56 »
Korkak ve Canavar'ı çok beğenerek okumuştum. Nume adlı karakterin "Bir kahramanı değerli yapan tek eliyle on kişiyi yere yıkması değildir. Bunu sıradan bir ayı da yapabilir. Onu özel kılan şey sahip olduğu gücü kazanmak için çektiği acılar ve harcadığı yıllardır" sözü de oldukça anlamlıdır benim için.

Ne yazık ki serinin diğer kitaplarını yıllardır aradıysam da bulamadım.

http://www.ilknokta.com/kitap/45635/Merdaranin-Sirri.html

Bu sadece tek kitabı. Serinin geri kalanını gördüğünüz gibi 4 liraya burada ya da başka online satış sitelerinde bulabilirsiniz.

Çevrimdışı grikunduz

• **
  • 368
  • Rom: 6
  • Est solarus oth mithas
    • Profili Görüntüle
    • HayalGezer
« Yanıtla #18 : 19 Aralık 2011, 22:51:10 »
Seriyi ilk defa Wanderer'den(o zamanlar aNTiSePTiK'di tabii) duymuştum. Ve onun tavsiyesi üzerine iyi duygular taşımaya başladığım seriyi fuarda çok uyguna bulunca aldım ve aldığıma kesinlikle değdi. Yazar Tolkienin destansılığından(iyiler her zaman iyi kötülerse her zaman kötü) dışarı çıkmış ve hatta o destansılığın ötesine geçip iyiliğin ve kötülüğün göreceli olmasını çok iyi işlemiş. Bunu en basitinden ilk kitabın isminde görebilirsiniz "Korkak ve Canavar" bu varlıklar ana karakterimiz oluyor. Veya kitabda kötü ırk olarak adlandırabileceğimiz Hurglar bile aslında kötü değiller kendilerine ait çok açık ve net nedenleri var. Bunu anlamanın en kolay yolu yaptıkları müzikler ve bunları dinleyerek zevk almaları. Bunu açmak için daha fazla söze gerek olduğunu sanmıyorum.

Kitaplarının inceliği ise başka bir güzel yanı tek seferde oturup bitirebiliyorsunuz ve anlam bütünlüğünü çok rahat bir şekilde sağlayabiliyorsunuz.

Herkese tavsiye ederim harikulade bir eser diyor ve susuyorum. :)

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 31 Aralık 2011, 10:34:01 »
Perg'in ikinci baskı yapacak ilk kitabı Korkak ve Canavar'ın Ertaç Altınöz tarafından çizilen kapak görseli duyuruldu. Hemen aşağıdan görebilirsiniz.

Spoiler: Göster

Daha büyük hali için görsele tıklayabilirsiniz.

Ocak ayının ikinci haftası raflardaki yerini alacak kitapla ilgili portalda da kısa süre içerisinde haber yapacağız. Hayırlı olsun!
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı anduril

• *
  • 47
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 31 Aralık 2011, 12:35:34 »
Daha birkaç gün önce konuşmuştuk. 2. Baskı!! Çok sevindim. Kaliteli olan şey mutlaka hakettiği
değeri alır.
Diğer taraftan, kapak tasarımı fena değil.
Perg Efsaneleri kitaplarının kapakları zaten çok kötüydü. (Belki birazcık da olsa
Bataklık Ülke iyiydi diyelim.)
ancak Korkak ve Canavar'ınki gerçekten felaketti.

Çevrimdışı OZ

• 401
  • Rom: 5
  • Melanj
    • Profili Görüntüle
    • http://bortubocekgaleri.com/
« Yanıtla #21 : 31 Aralık 2011, 14:37:45 »
Yeni bir kitap haberi de vardı, var mı bilgisi olan?
"Rebellions are built on hope"

Çevrimdışı Berre

• 1340
  • Rom: 34
  • Güle güle fermuar!
    • Profili Görüntüle
Perg Efsaneleri'ne Yeni Kapaklar!
« Yanıtla #22 : 17 Ocak 2012, 01:16:06 »

Barış Müstecaplıoğlu'nun bundan yaklaşık on yıl önce çıkan ilk kitabı Korkak ve Canavar ile artık ülkemizde de fantastik kurgu türünün sağlam örneklerinden birini göreceğimizi anlamıştık. Dörtleme olarak karşımıza gelen bu seri elbette bizleri yanıltmadı ve kitap sayfaları daha ne olduğunu anlamadan sona ulaştı.

Leofold, Guorin, Nume ve Nela gibi muhteşem karakterlerle bezeli olan bu diyarda maceradan maceraya koştuk ve her şeyin bitiminde serinin devamının gelmesini umut ettik. Yakın zamanda böyle bir plan da var elbet. Yazarın geçtiğimiz yıl açıkladığı Perg diyarından yeni bir seri ile karşımıza geleceği haberi hepimizi mutlu etti ve heyecanlı bir bekleyişe sürükledi. Fakat bugün sizlere vereceğimiz haber şu anki seriyle ilgili. On yıl aradan sonra Perg Efsaneleri yepyeni kapakları ile karşımıza çıkıyor!

Çoğumuzun Tılsım-ı Kudret'ten tanıdığı illüstratör Ertaç Altınöz'ün çalışmalarını içeren bu şahane görseller kitapa ayrı bir hava katmış gerçekten. Yeni basımların bu son derece konsepte uygun kapaklarla çıkmasıyla birlikte yeni nesil fantastik okurların da zaman geçmeden kitapları edinip okumalarını tavsiye ediyoruz. İlk kitap Korkak ve Canavar'ın kapağına ulaşmak için buraya ve yine Ertaç Altınöz'ün ikinci kitap olan Merderan'ın Sırrı'na hazırlamış olduğu kapak çalışmasına ulaşmak için de buraya tıklayabilirsiniz.

Diğer kapak görselleri de yakın zamanda hazır olacaktır. Seri künye bilgilerine de buradan ulaşabilirsiniz.

Herkese şimdiden iyi okumalar diliyoruz!

Çevrimdışı Valheru

• **
  • 220
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 17 Ocak 2012, 01:57:33 »
Hazırlanan kapaklar çok iyi. Tüm kitapların ikinci baskısı çıktıktan sonra seriyi birden alırız artık.
Böylece anlaşmamız yazıldı,böylece anlaşma yapıldı
Düşünce zamanın okudur,anılar asla solmaz.
İstenen verildi,bedel ödendi

Çevrimdışı Malkavian

• 2152
  • Rom: 57
  • I was lost in the pages of a book full of death..
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 17 Ocak 2012, 09:56:42 »
Ertaç Altınöz gerçekten başarılı bir illüstratörmüş. Çalışmalarını oldukça beğendim doğrusu. Yayınevlerimiz de dandini dundini adamları bırakıp bu tip isimlere yönelseler keşke. Türk kitaplarının çoğundaki sorun kapaklarının çok amatör işi olması.

Çevrimdışı OZ

• 401
  • Melanj
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 17 Ocak 2012, 13:07:47 »
Hobbit filmi geliyor yine şenlenecek ortalık. Arada kaliteli kitaplar da çıkacaktır o gazla. Yeni kapak falan derken Metis de fantastiğe geri döner mi ki  :goth: Hem Perg için yeni kitap söylentileri vardı, yazar da kitabı bitirdiğini söylemişti ne oldu?

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 17 Ocak 2012, 15:29:41 »
Hem Perg için yeni kitap söylentileri vardı, yazar da kitabı bitirdiğini söylemişti ne oldu?

İlk kitabın yazımı tamamlandı, ikinci kitabın da ortalarına gelindi sanırım. Şu anda yayınevi ile ilgili bir arama durumu söz konusu.

Umarım kaliteli ve kitapların arkasında duran, adını saygıyla duyurmuş bir yayınevinden çıkar kitaplar.
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı OZ

• 401
  • Melanj
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 17 Ocak 2012, 15:41:51 »
Metis yeni kapak yaptırırken yeni kitabı da basmazsa bu garibime gidecek.

Çevrimdışı ryuk

• 497
  • Rom: 25
  • ne değiştirebilir bir insanın doğasını?
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #28 : 17 Ocak 2012, 20:48:38 »
Perg'in ikinci baskı yapacak ilk kitabı Korkak ve Canavar'ın Ertaç Altınöz tarafından çizilen kapak görseli duyuruldu. Hemen aşağıdan görebilirsiniz.

Spoiler: Göster

Daha büyük hali için görsele tıklayabilirsiniz.

Ocak ayının ikinci haftası raflardaki yerini alacak kitapla ilgili portalda da kısa süre içerisinde haber yapacağız. Hayırlı olsun!

sol alt köşedeki Liddek mi :D
Fikirlerim için ölmeyi göze alamam çünkü yanılıyor olabilirim - Bertrand Russel

İyi bir fikir üretmek için, pek çok fikir bilmek gerekir:

* Yeni başlayanlar için FRP

* Fantastik edebiyata yeni başlayanlar ve bu türde ilerlemek isteyenler için

* Kılıçlar ve diğer eskiçağ silahları hakkında

* Dark Sun

* Distopya Korkuları

Daha fazlası için: Index

Çevrimdışı Gregory

• *
  • 32
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #29 : 24 Ocak 2012, 10:36:10 »
Alıp okuyalım bari. İlginç bir şeye benziyor.