Kayıt Ol

Prens Nargath & Rhine Dağında Kötülük Uyanıyor [Bölüm 2 Eklendi!!!]

Çevrimdışı Huor Eärfalas

• 620
  • Rom: 6
    • Profili Görüntüle

150 Yıl Önce
Prens Nargath'ın babası kral Mira lord Ratrez ve ordusunu yendiğinde sonsuza dek lanetlemiş ve hepsini çöllere sürgüne göndermişti.Ratrez'in ordusu teker teker yenik düştü azgın sıcağa orduda sadece ratrez ve oğlu kalmıştı etrafına uzun uzun baktı.Gökyüzüne baktı haykırdı.''Yeminim olsun ki mira ve krallığı bir gün bunu ödeyecek'' Dedi.Ardından güneş tanrısı ratrez'in beynine girmeye başlamıştı.Ratrez'in kafasının içinde öyle bir baş ağrısı vardı ki sanki kafası patlayacak sandı.Güneş tanrısı ratreze bir antlaşma önerdi ordularına kumandanlık etmesinin karşılığında canını bağışlayacak ruhunu ve oğlunu ele geçirecekti.Ratrez bunu kabul etti ve ardından çok büyük bir orduyla kral nargath'ın ülkesi olan soras krallığına yürüdü.Öyle bir orduydu ki sayıları yüzbinleri aşıyordu.Cesur soraslılar birer birer can verdiler ardından lord ratrez bu büyük güce yenik düşmüş güneş tanrısını ve antlaşmalarını unutmuş kendini kraliyetin başında düşünüyordu.Ardından gene büyük bir baş ağrısıyla yere düştü ratrez beyninin içinde '' Bu benim zaferim ve kraliyetim ratrez'' Dedi.Birden yerden kalktı ve gökyüzüne doğru haykırmaya başladı.''Hayır seni pislik sen bizi kullandın bundan sonra izin vermiyeceğim burası oğlumun!'' Dedi.Ratrez sözünü bitirir bitirmez güneş tanrısı ratrez ve oğlunu lanetledi ikisinide rhinea dağında taşa çevirdi.Soras halkı 150 yıl boyunca barış,dostluk ve kardeşlik içinde yaşadılar.Batıdan Prens Nargath'ın çağırdığı khughfuslar diyarından gelen elessmia kötülüğü yeniden uyandırmaktadır.

İçimizden Gelen Bir İhanet. . .

150 yıl Aradan Sonra Yargıçlar Tekrar Toplanıyorlar. . .

Cesaret,Dostluk Ve Kardeşlik . . .

Çok Yakında Sizlerle

BÖLÜM 3 ÇOK YAKINDA  SİZLERLE . . 8)
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

BÖLÜM1 : Batıdan Gelen Ziyaretçi

Düşman batıdan yaklaşıyordu bu sefer sinsice Prens Nargath'ın çağırdığı Kraliçe Elessmia barış festivali için soras krallığına geliyordu.Fakat umdukları şey çok farklıydı.

Tiz sesiyle ``General kutsal kitabı verin´´

General uzun aramadan sonra ``Buyrun leydim´´

``General yanınıza tuzak uzmanı 5 asker alın Rhinea dağı kötülüklerle dolu karşımıza neyin çıkçağı belli değil´´

General yanına 5 asker alarak Kraliçe Elessmia ile dağa çıkmaya başladılar.Güneş sanki Rhinea dağına küsmüş bu tarafa hiç dönmüyordu.Elessmia uzun bi devenin üstündeki yolculuktan sonra durdu.

``Ratrez ölceğini anlıyınca bana bu kitabı verdi.Bu kitabtaki lisanı çözebilmek için çok uğraştım ama sonunda çözdüm´´Dedi.

Uzun bi sessizliğin ardından Elessmia dağın derinliklerine doğru yürümeye başladı.
Yola devam etti uzun bi arayışın ardından Ratrez'in ve oğlunun taştan heykellerini buldu.Kitabı araladı Ratrez'in karaladığı sayfayı açtı ve çok kaba bir lisan ile bağırıyordu.Herkes şaşırdı ardından kendi lisanında ;

``UYAN´´

``UYAN´´

``UYAN´´

Sözünü bitirir bitirmez taşlar çatlamaya başladı ardından büyük bir gürültüyle kırıldı.

``Lord Ratrez sizi görmek büyük bi onur´´ Dedi Elessmia.

``Sonunda´´ Dedi Lord Ratrez. .

``Prensim uyanın çok geç oldu festivale geç kalıcaksınız´´

``Hıı ? ney noldu´´ Dedi.Prens Nargath kafasını topladı birden hatırladı Ratrez geri dönmüştü.Elessmia onu uyandırmıştı.Ama bu sadece bi rüyadı.Gerçek olamazdı.Ama ya gerçekse diye düşündü Prens ya doğruysa?

``Aşşağılık kadın``Dedi.Prens ama bi anda bunu içinden değil dışından söylediğini fark etti.

``Ama ama ama Prensim sizi sadece uyandırdım bana niye hakaret ediyorsunuz ?´´

``Size demedim bayan rüyamda ıgh mıgh yanii kabus gördüm kısacası´´

``Fakat babanız festivale hazır olmassanız sizi soğuk su ile uyandırmayı düşünüyor´´

``Babam .. Babam´´Dedi.Prens Nargath hayatı tehlikede olan babasını düşündü bi an ya rüyası gerçek ise sadece babası değil bütün kraliyetin başı dertte aziz ve yüce soras halkı hepsinin başı dertte diye düşündü.Kalktı kraliyet kıyafetini giydi.Ardından festivale hazır olmak için son hazırlıklarını yaptı ve penceresinden halka baktı.Tıklım tıklım doluydu dışarsı bütün halk gelmişti.Sofralar hazırlanmış,Kraliyet şarkıları çalınmaya başlamış,Sarhoş olanlar deli deli dans etmeye başlamış kısacası herkesin keyfi yerindeydi.Ama bir anda o korku gene bedenini kapladı Prens Nargath'ın rüyası aklına gelmişti gene.

``Festival içerde değil dışarıda kutlanıyor bay Prens bozuntusu´´Dedi gülerek Prensin kardeşi Ralida.

``Kafam çok karışık Ralida gerçekten beynimi kurcalayan birşeyler var´´

``Noldu abi ? ´´

``Rüyamda Elessmia Ratrezi tekrar uyandırıyordu´´

Ralida bekledi dışarı festivale baktı kendini tutamadı büyük bir kahkaha attı.

``Dalga geçme bayan çok bilmiş!´´

``Ama abi senin rüyan deli saçması böyle birşey olamaz´´

Ralida perdeyi araladı ve parmağıyla Elessmia ve generalini gösterdi.

``İşte bak orada oturanlar Elessmia ve generali bizim müttefikimiz ayrıca nasıl uyandırsınlar ki ? ´´

``Bilemiyorum Ralida ama bilmediğim hatta hiç duymadığım bir lisan ile uyandırıyordu kutsal kitab diye birşeyden bahsediyordu´´

``Abi kafana takma böyle şeyleri sadece bi rüya aşşağı inelim konuklar ve babamız bizi bekliyor kızdırmak istemem onları´´

Prens Nargath ve kardeşi uzun koridoru geçip merdivenlerden indiler kapı ağzında tüm halk onları gördüğü anda yemek masalarından kalkıp alkışlamaya başladılar.Ta ki Prens Nargath gördüğü şey karşısında şok oldu.

Çevrimdışı NightfaLL_NeMeSiS

• **
  • 236
  • Rom: 1
  • Fear Itself!i
    • Profili Görüntüle
    • Claymore-tr
Ynt: Prens Nargath & Rhine Dağında Kötülük Uyanıyor
« Yanıtla #1 : 26 Temmuz 2008, 21:08:11 »
Aaa,çok güzel bi konu, ama gözünü sevim uzun yaz ya!Bitmesin,minik bölümler olmasın 4000-5000 sayfa olsun hatta!  :ayh

Çevrimdışı Pitis^^

• **
  • 277
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 26 Temmuz 2008, 21:28:48 »
Atahan düzgün cümleler kur annem bak mesela şu :
Ratrez'in kafasının içinde öyle bir baş ağrısı vardı ki sanki kafası patlayacak sandı ratrez.
iki tane Ratrez demişsin abi bu ne :P
Eğer akıcılığı sağlarsan iyi olcak  :P
Konuyu beğenir gibiyim ama biz(:P) kazanırsak   :P
Gayette realistim yani :P yoksa direk oo harika olmuş derdim ;D

Çevrimdışı Huor Eärfalas

• 620
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 26 Temmuz 2008, 21:34:35 »
Aaa,çok güzel bi konu, ama gözünü sevim uzun yaz ya!Bitmesin,minik bölümler olmasın 4000-5000 sayfa olsun hatta!  :ayh

Okuduğun için teşekkürler :D
Kafamdaki kurgu zaten uzun senin dediğin kadar olmasada işte duruma göre ;D
3-4 gün içinde ilk bölümü koycam siteye :)

Gayette realistim yani :P yoksa direk oo harika olmuş derdim ;D

realizm bu işte ;D bak farketmemişim pişcez bölüm 1 de daha dikkatlı olcam :P

aferim bende bunu sağlamaya çalıştım işte ;D

Çevrimdışı Pitis^^

• **
  • 277
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Rüyamıydı Laan  :hemk neyse ama böyle daha bi güzel olmuş  :P
elessmia'yı sevdim ama ;D
uyandırıomuş kötülüğü :P
İyi gidio Atahan cümle kurmayı öğrenmişsin :P
Şaka tabi bu ;D

Çevrimdışı Baal Adramelech

• 1837
  • Rom: 59
  • The Hermit
    • Profili Görüntüle
Hadi devamını bekliyom :D
#rekt

Çevrimdışı pleasant^^

• 1642
  • Rom: 12
  • bitch is back to the town.
    • Profili Görüntüle
Ne,kimi,neyi gördü lan. :P
Kötülüğü severim ama ben. :P Manyak başlangıç yapmışsın,bekliyorum işte,o yüzden.
Hadi bekleyelim. :P

so you ride yourselves over the fields and you make all your animal deals and your wise men don't know how it feels to be thick as a brick.

Çevrimdışı Huor Eärfalas

• 620
    • Profili Görüntüle
Eleştirileriniz için hepinize teşekkürler dikkat etcem artık dahada yoğun şekilde :P

(Sonlardaki, gerçek anlamında değil de argodaki abi anlamında durmuş)

evet sonradan onu bende farkettim  zaten siteyede yüklemiş bulundum o anda aklıma bişey gelmedi :P

not:3-4 gün sonra 2.bölüm sizlerle!!

Çevrimdışı Legolas

• 810
  • Rom: 7
    • Profili Görüntüle
Helal olsun Atahan neden daha önce bana yazar olduğundan bahsetmedin ? :D.Şimdi eleştiriye gelecek olursak sanki kısa sürmüş gibi,birazda imla hatası gördüm.Ama yeni birine göre fena da değil

Çevrimdışı pleasant^^

• 1642
  • Rom: 12
  • bitch is back to the town.
    • Profili Görüntüle
Eleştirileriniz için hepinize teşekkürler dikkat etcem artık dahada yoğun şekilde :P

evet sonradan onu bende farkettim  zaten siteyede yüklemiş bulundum o anda aklıma bişey gelmedi :P

not:3-4 gün sonra 2.bölüm sizlerle!!
Şey yapabilirsin,şey. :P Ağabey yazınca daha bi erkek kardeş havası verir.Bizim ilkokulda iğrenç bir hocamız vardı,hastahane,ağabey falan öeh yani.Unutmak mümkün değil o yüzden. :P Hatta sıkışırsan kardeşim falan yazabilirsin(bakınız:Supernatural). :D Gerekirse brotha yaz kim takıcak ki. :P

so you ride yourselves over the fields and you make all your animal deals and your wise men don't know how it feels to be thick as a brick.

Çevrimdışı Huor Eärfalas

• 620
    • Profili Görüntüle
Güzel yorumların için çok teşekkürler yılmaz kardeşim evet kısa yapmak zorunda kaldım çünkü gerçekten ilk denemem olduğu için nasıl bi giriş yapayım nerden başlatayım fılan pek beceremedim :P kurguyuda yaklaşık 3 günde kafamda topladım bi baktım ki kendimi wordpadde yazıyo buldum ;D
İmla hatalarını sonra tabiki bende farkettim artık daha dikkatli olcam.

Helal olsun Atahan neden daha önce bana yazar olduğundan bahsetmedin ? :D.Şimdi eleştiriye gelecek olursak sanki kısa sürmüş gibi,birazda imla hatası gördüm.Ama yeni birine göre fena da değil

takılcam artık kafama göre ;D teşekkürler pleasant yoldaş yorumların için :P

Şey yapabilirsin,şey. :P Ağabey yazınca daha bi erkek kardeş havası verir.Bizim ilkokulda iğrenç bir hocamız vardı,hastahane,ağabey falan öeh yani.Unutmak mümkün değil o yüzden. :P Hatta sıkışırsan kardeşim falan yazabilirsin(bakınız:Supernatural). :D Gerekirse brotha yaz kim takıcak ki. :P

Çevrimdışı Huor Eärfalas

• 620
    • Profili Görüntüle
BÖLÜM 2: 6 Felaket

Elessmia Prens Nargath'ın rüyasında gördüğü kutsal kitabı elinde tutuyordu.Prens Nargath aniden kılıcını çekti ve Elessmia'nın boğazına dayadı.

``Seni iğrenç kadın bu kitabı hangi cürretle bana getirirsin?´´

``Prensim´´ Dedi.Elessmia Prens Nargath'ın sinirli hareketlerine karşılık o çok soğuk kanlıydı ve rahattı.

``Krallığınıza eli boş gelemezdim değilmi.Babanız Kral Miraya armağanımdır.Bin yıldır bizi korurdu umarım sizide korur.´´Dedi.Aceleyle Kral Miranın eline verdi kutsal kitabı.

``Sakın baba!´´

``Yüce soraslılar ben Kral Mira bu armağanı 150 yıldır barış içinde yaşayan halkım için kabul ediyorum.Yaşasın krallığımız!´´

Prens Nargath duyduğu anda şok olmuştu.Elessmianın gözlerinde sanki zafer sevinci vardı.Generalinin kulağına bişeyler fısıldıyordu.General Elessmianın sözlerini onaylar edayla başını salladı.Prens Nargath koşturarak odasına çıktı.Pencereden dışarıya bakıyordu.

``Rüyanı sakıncası yoksa anlatabilirmisin oğlum´´Dedi.Prens Nargath'ın annesi Kraliçe Anadruydu.

``Bi tepeydi sanki Elessmia ve generalini gördüğüme yemin edebilirim.Kutsal kitab gibi bişeyden bahsettiler.Ayrıca çok değişik bi lisan ile konuşuyorlardı´´Prens Nargath anlatırken bile çok heycanlanmış eli titremeye başladı.

``Çok ilginçtir ağabeyinde tam 150 yıl önce bugün böyle bir rüyadan bahsetmişti.Onun rüyasına göre Ratrez'i bi kraliçe uyandıracaktı.Kutsal kitap diye bişeyden söz etti.Savaşta ilk direniş gösterenlerdi öldürüldü malesef.´´

Kraliçe Anadru'nun gözünden yaş damlaları yere düşüyordu.İpekten yapılmış mendil çıkartıp göz yaşlarını sildi.

``Bence rüyalarının peşinden gitme.Ağabeyinin sonu gibi olmanı istemiyorum kafana takma.´´

``Krallığımız tehlike altında olabilir.Harekete geçmem gerek krallığımın barış için verdiği canlar haddinden fazla.´´Dedi.

Prens Nargath kütüphaneye koşturdu.Araştırmaları sonucunda Ratrez ve kutsal kitap hakkında hiç bişey bulamadı.Saat gece yarısını geçmişti.Prens Nargath'ın iyice uykusu gelmişti.Belindede ağrı vardı.Gözlerini açamıyordu sanki başı ağır geldi ve bir anda çalışma masasına yığıldı kaldı.

``Kardeşim . .´´Dedi.Bir ses Prens Nargath aniden fırladı yerinden korkmuştu kılıcını çekti karanlığa ;

``Kimsin´´Diye bağırdı.

``Kardeşim Nargath soras artık güvenli değil.Dönen dolaplar var.İhanet ve savaş yakındır.Elessmia hakkındaki gerçekleri öğrenmek istersen babandan kutsal kitabı al.Lisanı ise bilmemen çok normal çünkü Khugça yazılmıştır.Ratrez'in lisanıdır ordularıda bu dili kullanır.Çok dikkatli ol kimseye güvenme.´´

Karanlıktan gelen ses kesilmişti Prens Nargath'a hayal gücümü oyun oynuyordu yoksa rüyası gerçekmiydi.Yatağından fırladığı gibi Elessmia'nın odasına gitti.Kapıyı araladı yatak boştu aynı tahmin ettiği gibi.Babasının odasına gitti.Kutsal kitap yerindeydi.Prens Nargath kutsal kitabı yerinden aldı ve odasına doğru koşturmaya başladı.Aniden pencerede dikkatini bişey çekti durdu.Baktığında ise gökyüzü kararmış ve yağmur yağmaya başlamıştı.Sanki gökyüzü yarılcak sandı Nargath.Bulutların bütün öfkesini sanki üstümüze kusuyordu.Prens Nargath aldırmadı odasına yatmaya gitti.Uyanmıştı Nargath sanki gün doğmamış gibiydi.Hizmetçilerinden birini çağırdı saati sordu.

``Prensim saat 10:30´´Dedi.

Saati öğrenir öğrenmez Prens Nargath babasının odasına doğru koşturdu.Tam kapıyı çalmaya hazırlanıyordu ki konuşmalara kulak misafiri oldu.

``Kralım bu geri döndüğünün habercisidir.Geri döndüğünde ülkemize 6 felaket getirecekti işte başladı harekete geçmemiz gerek.´´Dedi.General Surıa ayrıca Prens Nargath'ın en güvendiği adamı.

Prens Nargath şaşırmıştı neydi bu 6 felaket ? krallığıma ne gibi zararı olabilir ? gibi şeyler düşündü.Kütüphaneye araştırmaya gitti.Fazla uzun sürmedi bulmuştu 6 felaketi hemen okumaya başladı.

``Güneş şimşeklere yenik düşüp doğmayacak´´
``Rhinea dağı harekete geçecek´´
``Nehirler kan fışkırtçak´´
``Dostluk bitecek düşmanlık başlıyacak
``Ölüler dirilecek,diriler ise ölecek´´
``Yaklaşarak gelecek´´

Prens Nargath okumayı bitirdiğinde gerçekten çok korkmuştu general surıa'nında dediği gibi ilk felaket gerçekleşmişti.Krallığı zor günler bekliyordu.Gerçekten Elessıamı uyandırmıştı Ratrezi ? Yoksa kendimi uyanmıştı ? Prens Nargath geçirmediği kadar zor ve karmaşık günler geçirmişti.Belki böyle günlere bile şükür etmem lazım diye düşündü.

------------------------------------------------------------------------------------------
Bi okuyup yorum yapında 3.Bölümüde koyayım :hemk

Çevrimdışı NightfaLL_NeMeSiS

• **
  • 236
  • Rom: 1
  • Fear Itself!i
    • Profili Görüntüle
    • Claymore-tr
Atahan,Düzeltilmiş hali güzel olmuş da,kısa.Kıpkısa.Acayip kısa.Daha uzun olsaydı daha güzel olurdu bence.Ama güzel olmuş. :)