Kayıt Ol

Last Exile

Çevrimdışı PhoenixMan

• 919
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
Last Exile
« : 15 Temmuz 2008, 10:26:35 »
-LAST EXILE-

Claus Valca 15 yaşında bir Van-ship pilotudur arkadaşı Lavie ile birlikte Norkia şehrinde gökyüzü kuryeliği yapmaktadır "Grand Stream" adındaki büyük bir akıntıyı geçmek istemektedirler. Gökyüzü kuryeliği yaparken, Minagis'in Disith hızlıları ile Anatoray arasında savaş çıkmıştır. Claus ve lavie kuryelik yaparken bir kurye gemisinin düştüğünü görürler ve içindeki pilot kuryenin teslim edilmesi gerektiğini söyler onlarda kabul eder ama kurye Alvis Hamilton adındaki 11 yaşındaki bir kızdır. Silvana gemisine götürülmesi gerekiyordur ayrıca hayatları tehlikededir. kızı öldürmek isteyen çok güçlü bir robot gemi peşlerinden gelmektedir. bu gemiden kaçarak silvana gemisine giderler. savaş arasında kalan Claus ve Lavie gemiler arasındaki kuryeliği yapmaya başlarlar.

Karakterler

Claus Valca:
15 yaşındaki Vanship pilotudur. Hayali "Grand Stream" adlı büyük akıntıyı Lavie ile birlikte geçmektir. Sessiz, sakin ve sorumluluğunu bilen tam bir beyefendidir.

Lavie Head:
Claus Valca'nın araştırmacısı ve mekanikçisidir ve aynı zamanda birlikte yaşadığı en iyi arkadaşıdır. Lavie son derece cesur ve zeki biridir fakat bazen karışmak istemediği işler yüzünden biraz korkaklık yapar ama Claus'u asla yalnız bırakmaz.

Alvis Hamilton:
Hamilton ailesinin kızıdır ve gizemli Exile için bir anahtardır. Kendisi peşinde olan şeyin farkındadır ve en sevdiği kişi ölen Gita adlı kişidir ama Claus ve Lavie'yi tanıdıktan sonra onları ailesi gibi benimsemiştir. Sessiz, sevgiye ve korunmaya ihtiyacı olan tatlı, akıllı bir kızdır.

Alex Row:
Silvana'nın kaptanıdır. Alvis'in hayatını kurtaran ve Claus ve Lavie'den kızı alıp çekip giden bir kişidir. Sessiz, sakin ve kendinden emin bir kişiliği vardır. Claus ve Lavie'nin katılımı ile onlara bir süreliğine gemide misafir eder.

Tatiana Wisla:
Anatoray'ın gururlu ve asil tek çocuğudur ve Silvana'nın en iyi gökgemi pilotudur. Kendisi son derece ciddi ve sorumluluğunu iyi bilen genç bir kızdır. Korkusuz ve cesurdur. Ayrıca Claus'a karşı da biraz sempatiklik hissetmiştir çünkü çocukluğunu hatırlatıyordur.

Edit: Şu sıralar MTV Anime Gecelerinde Last Exile'ı Türkçe dublaj veya alt yazılı olarak takip edebilirsiniz...

Çevrimdışı Khazidhea

• 515
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
Ynt: Last Exile
« Yanıtla #1 : 30 Ağustos 2008, 14:25:27 »
2 kere bitirdim çok ta hoşuma gitmişti  ;D
You can win thousand fights, but you can only lose one!

Çevrimdışı voyvoda

• **
  • 202
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 17 Eylül 2008, 22:32:25 »
başta sıkıcı gelip izlememiştim ama şimdi ara sıra bakıyorum da olaylar çok garip boyutlar almış...keşke başından beri izleseydim diyorum

Çevrimdışı Nihbrin

• 1243
  • Rom: 43
  • [Infornography]
    • Profili Görüntüle
    • nihbr.in
« Yanıtla #3 : 24 Eylül 2008, 00:45:20 »
Last Exile in geçtiği dünyanın şekli her zaman ilgi çekici ola gelmiştir benim için...sonsuz sembolüne benziyor.Anotraylerin yaşadığı ve şu diğer adını anımsamadığım soğuk iklimde yaşayanlar ayrı dünyalarca grand stream ile birleşmişler meğerse.

Çevrimdışı Khazidhea

• 515
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 24 Eylül 2008, 13:01:01 »
disis olmasın o :)
You can win thousand fights, but you can only lose one!

Çevrimdışı Nihbrin

• 1243
  • Rom: 43
  • [Infornography]
    • Profili Görüntüle
    • nihbr.in
« Yanıtla #5 : 26 Eylül 2008, 13:52:29 »
Kapanış şarkısı bana tüm soundtrack i indirtmişti. çok huzur verici
http://www.coucoucircus.org/ost/generique.php?id=146