Kayıt Ol

Death Note (Dikkat: Spoiler çıkabilir!)

Çevrimdışı RedElf

• **
  • 116
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
Ynt: Death Note (spoiler kuyusu)
« Yanıtla #90 : 23 Nisan 2014, 18:57:44 »
Hevesle okuduğum her kitabını yarım saatte bitirdiğim bir manga serisidir. Uzun bir süre etkisi üzerimde kalmıştı. Mangasını okumak ayrı bir zevk verir insana. Başlamayanlar mangasını okusunlar.
Spoiler: Göster
3. kitapta anlıyorsunuz zaten Kira'nın bu oyunu kaybedeceğini. Başka bir yere çıkamazdı zaten. Bence L bu olayı çözmeliydi. Near değil. Son kitapta (bölümde her neyse) Near ile Kira buluştuğunda ve Kira çevresindeki herkesin öleceğini zannettiği zamanda  ama kimse ölmediğinde has..... demiştim yani.

Keyif kaçırıcı bilgileri(spoiler da denir) yazarken gizli butonunu kullanmak hoş bir davranıştır. - Editör

Çevrimdışı Denaro Forbin

• 2114
  • Rom: 54
    • Profili Görüntüle
    • Bilimkurgu Kulübü
« Yanıtla #91 : 23 Nisan 2014, 19:01:04 »
Hevesle okuduğum her kitabını yarım saatte bitirdiğim bir manga serisidir.3. kitapta anlıyorsunuz zaten Kira'nın bu oyunu kaybedeceğini.Başka bir yere çıkamazdı zaten.Bence L bu olayı çözmeliydi.Near değil.Son kitapta (bölümde her neyse) Near ile Kira buluştuğunda ve Kira çevresindeki herkesin öleceğini zannettiği zamanda  ama kimse ölmediğinde has..... demiştim yani.Uzun bir süre etkisi üzerimde kalmıştı.Mangasını okumak ayrı bir zevk verir insana.Başlamayanlar mangasını okusunlar.

Nerede spoiler uyarısı? Ah ah. Bir daha girmeyeceğim bu başlığa.

Çevrimdışı RedElf

• **
  • 116
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #92 : 23 Nisan 2014, 19:57:33 »
Hevesle okuduğum her kitabını yarım saatte bitirdiğim bir manga serisidir.3. kitapta anlıyorsunuz zaten Kira'nın bu oyunu kaybedeceğini.Başka bir yere çıkamazdı zaten.Bence L bu olayı çözmeliydi.Near değil.Son kitapta (bölümde her neyse) Near ile Kira buluştuğunda ve Kira çevresindeki herkesin öleceğini zannettiği zamanda  ama kimse ölmediğinde has..... demiştim yani.Uzun bir süre etkisi üzerimde kalmıştı.Mangasını okumak ayrı bir zevk verir insana.Başlamayanlar mangasını okusunlar.

Nerede spoiler uyarısı? Ah ah. Bir daha girmeyeceğim bu başlığa.

Oppsss.Pardon .s

Çevrimdışı Denaro Forbin

• 2114
    • Profili Görüntüle
    • Bilimkurgu Kulübü
« Yanıtla #93 : 28 Mayıs 2014, 00:08:42 »
İlk 10 bölümü izledikten sonra şurada değinmiştim biraz. Kalan 27 bölümü de izleyerek Death Note'u noktaladım. (Buradan sonrası spoiler.)

Çabuk bitirmemek için günde bir bölüme bile indirmiştim, tadını çıkara çıkara izlemek istedim ve her bir bölümü izlerken de çok keyifli vakit geçirdim. Yani genel olarak animeyi çok beğendim, evet. Fakat birkaç sitemim olacak şimdi.

Elbette ben de birçok kişi gibi L'in ölümüne üzüldüm. "En iyi arkadaşım" dediği kişi tarafından öldürülmesi sebebiyle çok duygusal bir son oldu. Böyle bir ölümü hak etmediğini rahatlıkla söyleyebilirim.

L'in ölümünden sonra ortaya çıkan iki karakter Mello ve Near ise bence kurguya çok fazla renk kattılar. Near'a pek ısınamasam da, Mello karizması ve ses tonuyla çok sevdiğim bir karakter oldu. L'in kale çizgisine çok yaklaşmasından sonra golü Near'ın atması biraz üzücü oldu tabii ki ama en baştan beri L'in tarafında olduğum için Yagami Light'ın yakalanmasına sevindim.

Ben biraz da Dexter Morgan karakterine benzettim Light'ı. Dexter da kötüleri öldürüyordu, Light da. Ama işte birkaç yönden ayrılıyor fikirleri ve bu noktada senaristlerin izleyicilere olayları nasıl aktardığı da önemli. Dexter'ı desteklerken, Light'ı desteklemiyor olmam işte tam da iki karakterin düşünce yapılarıyla ve biraz da senaristlerle alakalı.

Her neyse.

Amane Misa gibi şirin, L ve Mello gibi sağlam karakterleri de bünyesinde barındıran Death Note, benim unutulmazlarım arasına çoktan girdi. Mello'nun rolünün animede bu kadar az olmasına o kadar çok kızdım ki, keşke biraz daha fazla izleyebilseydim kendisini. Çok üzüldüm bu duruma. Umarım mangalarında daha fazla rolü vardır, tek temennim bu.

Son olarak müziklerine değinmek istiyorum. Genel anlamda çok başarılı buldum müzikleri lakin 19.bölümden sonra başlangıç ve bitiş şarkılarının değişmesine hiç mi hiç alışamadım. Öncekilerde sesi açardım dinlemek için, 19'dan sonra sesi kısar oldum. Metal bana göre değil ne yazık ki, dinleyemiyorum. Hangi kafa o güzelim 2 şarkıyı değiştirir onu da anlamak güç tabii ki.

Sevdiğim başlangıç şarkısı: Opening 1
Sev(e)mediğim başlangıç şarkısı: Opening 2

Sevdiğim bitiş şarkısı: Ending 1
Sev(e)mediğim bitiş şarkısı: Ending 2

Ve bu da en sevdiğim soundtrack: Ryuk Theme
L soundtrack da çok hoş: L's Theme
Şunu da Mello'nun hatırına koyayım: Mello Theme

Yakın bir tarihte mangalarını da okuyacağım bu efsanenin. Önce okusam daha iyi olurdu ama bu seferlik istisna oldu işte.

Çevrimdışı BerkeB

• 494
  • Rom: 7
  • Onu bulan herşey'i bulur
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #94 : 29 Mayıs 2014, 22:50:32 »
Son bir kez daha düşündümde benim için bu anime Amane Misa ve Ölüm Meleği Ryuk'tan ibaret. Diğer karakterlerdende etkilendim ama bu ikisi kadar değil.
Bakmayın şiir yazdığıma romantik değilim :).

Çevrimdışı Bengü

• **
  • 305
  • Rom: 9
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #95 : 30 Mayıs 2014, 12:14:16 »
Yazıda spoiler var, izlemeyenlerin okumasını önermiyorum.

Çocukken çizgi film diye bilerek izlediklerimizi saymazsam, izlediğim ilk anime Death Note. Bu sebeple de pek bir merakla başlamıştım. Meraklarımın, beklentimin karşılığını aldım mı? Yeterince.

Her karakterini ayrı ayrı sevdiğim bir anime oldu. Birbirinden baskın gelenler var tabii ki. Light'ı çok severek animeye başlamama rağmen, L gelince kendisinin papucu biraz dama atıldı. L ölünce onun yerine gelen Near ise onun yerini tutamadı tam olarak ve fazlasıyla özletti bu karakteri. Ama oyuncaklarını çok sevmiştim.
Amane Misa ise her çıktığında ise güldürüyordu, çok hoş oluyordu. Hem şirin, güzel hem de biz izleyicileri animenin ciddiliğinden azıcık da koparan bir karakter idi.
Elma gördüğümde de aklıma hep Ryuk geliyor artık, özleyeceğim.

25. bölüme kadar çok güzel oturan dizi, L ölünce nasıl bir anda 12 bölüme bu kadar çok şey sığdırmış yahu? 25'ten sonra bence çok hızlı ve karışık aktı. Pek hoşuma gitmedi bu açıkçası.

Müziklerine Denaro Forbin gibi ben de kesinlikle değinmeliyim. İlk açılış ve kapanış müzikleri çok güzeldi. Bence tam diziyi yansıtıyordu. İkisinin de değişmesi benim için büyük bir hayal kırıklığı oldu. Keşke değişmeseydi.
Ryuk's Theme benim de en çok ilgimi çeken soundtrack olmuştu. Ve ondan sonraki sıraya da Light's Theme'i koyabilirim.

Şimdilik söyleyeceklerim bu kadar, aklıma gelen bir şey olursa editleyerek ekleyeceğim.

Çevrimdışı PhoenixMan

• 919
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #96 : 11 Haziran 2014, 18:51:53 »
Senelerdir aynı durum mevcut bir türlü girip de düzenlemek fırsat olmamıştı. Yazıyı da ben hazırlamamıştım, bir arkadaşımın ricası üzerine onun yerine paylaşmıştım. Biraz gizledim şimdi, umarım daha iyi olmuştur. :)

Çevrimdışı Denaro Forbin

• 2114
    • Profili Görüntüle
    • Bilimkurgu Kulübü
Ynt: Death Note (Dikkat: Spoiler çıkabilir!)
« Yanıtla #97 : 11 Haziran 2014, 19:04:38 »
Senelerdir aynı durum mevcut bir türlü girip de düzenlemek fırsat olmamıştı. Yazıyı da ben hazırlamamıştım, bir arkadaşımın ricası üzerine onun yerine paylaşmıştım. Biraz gizledim şimdi, umarım daha iyi olmuştur. :)

Bengü aslında kendi yazısının geri kalanında spoiler olduğunu belirtmek istemişti. :)

Çevrimdışı PhoenixMan

• 919
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #98 : 11 Haziran 2014, 19:11:41 »
Bengü aslında kendi yazısının geri kalanında spoiler olduğunu belirtmek istemişti. :)
Hmmm, karışıklık çıkmış. Geri açsam mı ki o zaman? :P

Neyse, en iyisi şuradaki köşede utanıp geleyim ben.

Çevrimdışı Denaro Forbin

• 2114
    • Profili Görüntüle
    • Bilimkurgu Kulübü
« Yanıtla #99 : 11 Haziran 2014, 19:14:49 »
Hmmm, karışıklık çıkmış. Geri açsam mı ki o zaman? :P

Neyse, en iyisi şuradaki köşede utanıp geleyim ben.

Yanlış anlaşılmayı düzeltmek için dedim, elbette en baştaki mesajın düzenlenmesi iyi olmuş. :)

Çevrimdışı Grayswandir

• 815
  • Rom: 14
  • You may have heard of me.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #100 : 10 Ağustos 2014, 14:24:23 »
Gördüğüm en overrated anime.
In the beginning the Universe was created.
This has made a lot of people very angry and been widely regarded as a bad move.

#hayır

Çevrimdışı Maedhros

• **
  • 200
  • Rom: 2
  • hmm akraba katli mi? bayılırım!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #101 : 10 Ağustos 2014, 17:06:14 »
İzlediğim ilk anime. Ayrıca en beğendiğim anime. Favori karakterim Matt. Tanrı günahlarını affetsin...
"O çılgınlık anında Iluvatar üzerine ant içtik kardeşim.
Eğer sözümüzden dönersek Sonsuz Karanlığı çağırmış olacağız.
Ve söyle bana, o zaman bizi kim kurtaracak?"

Çevrimdışı Rosemary

• **
  • 282
  • Rom: 12
  • With tired eyes, tired minds, tired souls we slept
    • Profili Görüntüle
    • last.fm
« Yanıtla #102 : 03 Ocak 2015, 20:28:46 »
Bu serinin kitaplarını almayı düşünüyorum. Fakat daha önce hiç bu tarz kitaplar okumadım. Spoiler yemeyeyim diye hiçbir yorumu da okumadım zaten.

Sorum şu. Sizce manga dünyasına bu seriyle başlamam da herhangi bir sakınca var mı?

Çevrimdışı Light

• **
  • 359
  • Rom: 7
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #103 : 03 Ocak 2015, 20:47:33 »
BURADAN bakarak yorum yapabilirsiniz.

Bence çok daha değerli mangalar var, popüler kültürün seliyle akıp gitmeyin derim.
Mangafox sitesinden bakıp birkaç tane beğenmenizi, en beğendiğinizi okumanızı tavsiye ederim. Diğer türlü sıkılıp bu kültürü kenara atma riskiniz de var.
Alıntı yapılan: W.S.
Yet do thy worst, old Time; despite thy wrong
My love shall in my verse ever live young.

Çevrimdışı Rosemary

• **
  • 282
  • Rom: 12
  • With tired eyes, tired minds, tired souls we slept
    • Profili Görüntüle
    • last.fm
« Yanıtla #104 : 03 Ocak 2015, 21:01:38 »
Hımm, iyi olaymış. Yalnız bu konuda harbiden cahilim. Şimdi bu kadar fazla alternatifi bir arada görünce kafam tam karıştı. İyisi mi siz 'daha değerli' kısmından bir şeyler fısıldayın.