Kayıt Ol

Sword Art Online

Çevrimdışı emuk

• **
  • 226
  • Rom: 3
    • Profili Görüntüle
Ynt: Sword Art Online
« Yanıtla #30 : 01 Ocak 2014, 01:47:12 »
14 falandı sanırım, o bölümden sonra heyecanla izlemeyi bırakmıştım zaten. İzler miyim, izlerim fakat ilk on bölümdeki hava daha sezon bitmeden bittiği için ikinci sezon bende bir heyecan yaratmadı.
"A.Ö. 352 yılında, Mishamont ayının yirmi altıncı günü, Neraka şehrindeki Takhisis tapınağı yıkıldı. Ejderha kraliçe dünyadan sürüldü, orduları yenilgiye uğratıldı.

Bu zaferin onurunun büyük bir kısmı, ışığın güçleri için cesurca savaşmış olan mızrak kahramanlarına verildi. Ancak tarih kaydetmelidir ki; karanlıkta yürümeyi seçmiş bir adam olmasaydı, ışık kaybetmeye mahkum olurdu."

Çevrimdışı DarLy OprS

• *
  • 11
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #31 : 18 Ağustos 2014, 16:58:25 »
2. sezona da başlayacağım yakında,çocukken MMOPRG oyun oynarken hep bi çizgifilmi olsun derdim bunların. Animesi bu yüzden baya ilgimi çekti

Çevrimdışı Hurin

• 1478
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #32 : 26 Şubat 2016, 00:10:36 »
Biraz önce animenin 2. sezonunu bitirdim. Sezon iki bölümden oluşuyor ana hikaye "Phantom Blade" ve yardımcı hikaye olarak nitelendirebileceğimiz "Calibur" ve "Mother's Rosario".

Genel olarak bu seriyi beğeniyorum ve imkanım olursa mangasını okumaya başlayacağım. Birinci sezon ve ikinci sezonda dıştan gelen tehdite karşı bir mücadele var ve insanların bu tehdit karşısında gösterdikleri tepki, kahramanların evrimini görüyoruz. Ancak 2. sezonun yardımcı hikayesi "Mother's Rosario" ise bambaşka bir olay. Kazanamayacağınız bir savaşta olduğunuzu ve sürekli mücadele etmeniz gerektiğini düşünün. İşte böyle bir durumda insan nasıl bir tepki verebilir? Bir insanın hayatına nasıl dokunabilir, nasıl faydalı olabilirsiniz? Bu soruların cevaplarını merak ediyorsanız izlemeye değer bir seri.

Çok süper harika ötesi diğer tüm animeleri döver demiyorum o kadar iddialı konuşacak kadar bilgi sahibi değilim ancak herkesin kendisinden bir parça bulacağına eminim.
Lacho Calad!, Drego Morn!
Flame Light! Flee Night!

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #33 : 18 Temmuz 2016, 01:55:56 »
Oldukça fazla ecchi sosu bulandırılmış, konusu insan ilişkileri olmasına rağmen onu da tam olarak anlatmayı becerememiş, izlerken canınızı sıkan çok fazla öğenin bulunduğu, hele ikinci yarısından sonra iyice çekilmez hale gelen bir seri.

Ayrıca Extra Edition adında 1 saat 45 dakikalık bir film çıkarmışlar 2013 yılında, akıllara zarar. Bildiğiniz son 20 dakikaya kadar tamamen ilk sezonu özetliyorlar ve izlerken yeter artık diyorsunuz.

Kendisini izletiyor mu? Evet. Ama ne konuyu becermişler ne aksiyonu dozunda tutmuşlar ne karakter özelliklerini bölümler arası korumayı başarmışlar.

Spoiler: Göster
Çok basit örnek: Nerede o ilk bölümlerdeki dediğim dedik, vurdu mu oturtan sert mizaca sahip Asuna, nerede Kirito ile içli dışlı olup özellikle Alfheim Online bölümlerdeki Kiritooo diye ağlayıp kaderini bekleyen Asuna...

İkinci sezonu izlemeyi düşünmüyorum.
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı Dende

• *
  • 27
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #34 : 18 Temmuz 2016, 12:33:00 »
Oldukça fazla ecchi sosu bulandırılmış, konusu insan ilişkileri olmasına rağmen onu da tam olarak anlatmayı becerememiş, izlerken canınızı sıkan çok fazla öğenin bulunduğu, hele ikinci yarısından sonra iyice çekilmez hale gelen bir seri.

Ayrıca Extra Edition adında 1 saat 45 dakikalık bir film çıkarmışlar 2013 yılında, akıllara zarar. Bildiğiniz son 20 dakikaya kadar tamamen ilk sezonu özetliyorlar ve izlerken yeter artık diyorsunuz.

Kendisini izletiyor mu? Evet. Ama ne konuyu becermişler ne aksiyonu dozunda tutmuşlar ne karakter özelliklerini bölümler arası korumayı başarmışlar.

Spoiler: Göster
Çok basit örnek: Nerede o ilk bölümlerdeki dediğim dedik, vurdu mu oturtan sert mizaca sahip Asuna, nerede Kirito ile içli dışlı olup özellikle Alfheim Online bölümlerdeki Kiritooo diye ağlayıp kaderini bekleyen Asuna...

İkinci sezonu izlemeyi düşünmüyorum.

İlk sezonu ikinci yarısından itibaren sıvamaya başlıyordu ya hani. Heh. İkinci sezon sıva işlemine kaldığı yerden devam ediyor işte. Size daha oturaklı seriler olan Log Horizon veya Hai to Gensou no Grimgar önerebilirim.
This is a song about sticking needles in your arm...

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #35 : 22 Temmuz 2016, 17:53:17 »
Tavsiyeler için teşekkürler. Log Horizon özellikle ilgimi çekti, izleyeceğim ilk fırsatta :)
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı Grayswandir

• 815
  • Rom: 14
  • You may have heard of me.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #36 : 23 Temmuz 2016, 06:27:35 »
Log Horizon'ın Sword Art Online'a benzerliği büyük oranda temasıyla sınırlı kalsa da, SoA'dan çok daha başarılı olduğunu söylemeliyim. İkisini de bitirmiş değilim gerçi. Animelerin sonunu getirme sorunum var. :P
In the beginning the Universe was created.
This has made a lot of people very angry and been widely regarded as a bad move.

#hayır