Kayıt Ol

Bleach

Çevrimdışı PhoenixMan

• 919
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
Bleach
« : 15 Temmuz 2008, 11:07:38 »
BLEACH

Shinigamiler, yani ölüm tanrıları, ruhsal güçlerini kullanabilen özel insanlardır. Bir shinigaminin dünyadaki görevi kötü ruhları temizlemek ve iyi ruhları cennete göndermektir...

Ichigo, 15 yaşında bir lise öğrencisidir. Onu diğer insanlardan farklı kılan özelliği ruhları görüp konuşabilmesidir. Bir sabah, arkadaşı olan bir hayaleti ziyaret ederken korkunç bir ruhla karşılaşır ve kovalanmaya başlarlar. Ancak ortaya gizemli, karalara bürünmüş bir kız çıkar ve elindeki kılıçla kötü ruhu yokedip kendi de kayıplara karışır.

Ichigo, o akşam sabah olanları düşünürken camından içeri aynı kız girer. Kızın gelişinin tek sebebi yakınlarda kötü bir ruhun varlığını hissetmesidir, ama Ichigo'nun kendisini görebildiğini farkettiğinde ona kendisinin bir shinigami olduğunu söyler ve ruhlar hakkında bilgi verir. Onlar konuşurken alt kattan gürültüler gelir ve gidip baktıklarında dev bir ruhun duvarı parçalayıp Ichigo'nun kızkardeşini yakalamış olduğunu görürler.

Bunun üzerine çok sinirlenen Ichigo, ruha patavatsızca kafa tutar, ancak shinigami Ichigo'ya gelecek olan darbeyi kendi üzerine alır. Aldığı yarayla savaşamayacak hale gelen shinigami, Ichigo'ya bir öneri sunar, ailesini korumak için ona kendi shinigami güçlerini aktaracaktır. Ichigo bunu kabul eder, ancak beklenmedik birşey olur. Ichigo'nun ruh enerjisi o kadar güçlüdür ki, shinigaminin bütün güçlerini emmekle kalmaz, kılıcı korkunç bir boyuta ulaşır. Kızın şaşkın bakışları altında kötü ruhu kolayca yokeden Ichigo'nun hayatı artık tamamen değişmiştir...

KARAKTERLER
Kurosaki Ailesi:

İchigo Kurasaki:
15 yaşında,turuncu saçlı bir lise öğrencisidir. Hayaletleri görebilme ve onlara dokunabilme yeteneğine sahiptir. Çok agresif bir yapısı vardır, çoğu insan yüzünden korkmaktadır.

Isshin Kurosaki:
Kurosaki ailesinin babasıdır. Başlarda aptal gibi gösterilmiştir. Ailesine olan düşkün ve ichigo'ya karşı garip bir şevkati (birbirlerine tekme atmaları)vardır. Eşi Grand fisher tarafından öldürülmüş ve intikamını ondan almıştır. Daha sonra ruh biçici formunda bir kaptan olarak gösterilmiştir. Ruh halinde daha ciddidir.

Karin Kurosaki:
Annesinin öümünden sonra Yuzu'ye göre daha iddialı ve saldırgandır. İchigo'nun yaptıklarını manen bilir.

Masaki Kurosaki:
Isshin Kurosaki'nin eşidir. Üç çocuğu vardır. Grand fisher tarafından öldürülmüştür.

Yuzu Kurosaki:
Kız kardeşine göre daha duygusaldır. Yumuşak yüzlüdür. Ev işlerine bakar. Kon'a büyük bie şevkat gösterir ve onu "Bostov" diye çağırır onun canlı olduğundan habersizdir.

Inoue Orihime:
3 yıl önce abisini kaybeden tatlı ve masum kişiliği olan bir kızdır. Abisi öldükten sonra yalnız yaşamaya başlar. En yakın arkadaşı Tatsuki herzaman onu korumaktadır. İchigo'nun sınıf arkadaşıdır ve ondan kendisine geçen ruh enerjisi sayesinde bazı güçleri oluşmuştur. Ayame,Baigon,Hinagiku,Lily,Shuno,Tsubaki onu koruyan, saldırı ve savunma yapan perileridir. Aynı zamanda iyileştirme gücüde vardır. Bariyer kurabilir ve kaldırabilir. Oldukça büyük güçlere sahiptir. Sınıfta akıllı biridir. Arkadaşlarını çok derinden sever ve savaş esnasında onlara elinden gelen yardımı yapar. Onların yaralarını iyileştirir. Ichigo'ya aşıktır ama Ichigo henüz bunu bilmemektedir. Karakura şehrinde yaşamaktadır. Tite Kubo Orihime'nin yüz çiziminde çok zorlandığını ve çizimini Ichigo'ya göre uyarladığını 2004 yılındaki bir röportajında söylemiştir. 2001-2004 yılları arası Erre dergisinde Tite Kubo tarafından model olarak kullanılmıştır.

Sado Yasutora:
İchigo'nun en iyi arkadaşlarından biridir. Çok güçlü bir yapısı vardır ama çok nazik ve iyi kalpli bir insandır. Yardım edebileceği herkesi korur, kollar.

Ishida Uryuu:
Bir Quincy'dir.İchigo ile tanışana kadar shinigamilere karşı çok kötü duygular beslemektedir. El işlerine doğuştan bir yeteneği vardır. Çok mantıklı ve zekidir,dünyada kalan son Quincy'dir...

Urahara:
Dünya'daki shinigamilere eşya satan bir çeşit bakkaldır. Eskiden Soul Socaity'de bir takım kaptanıdır. Bir shinigaminin limitini aşmasının yollarını bulmuştur, fakat bu yollar pek de tekin yollar değildir.. İchigo'nun kendini geliştirmesi için ilk dersleri o vermiştir.

Yoruichi:
Urahara'nın en yakın arkadaşıdır. Dünyadayken genellikle kedi formundadır. Fakat gerçek haliyle çok güçlü bir kadın ninjadır. İchigo'ya kendini geliştirmesi ve bankaisini ortaya çıkarabilmesi için ona ikinci seviye dersi vermiştir.

Karin:
İchigo'nun kız kardeşidir. Erkek gibi bir tarzı vardır, ruh gücü çok yüksektir.

Yuzu:
İchigo'nun diğer kız kardeşidir. Ruh gücü Karin'den daha küçüktür. Tam bir ev hanımıdır

Isshin:
İchigo'nun babasıdır. Biraz "sert" bir yapısı vardır. İchigo ile sık sık kavga ederler. Bir semt doktorudur.

Kon:
Bir Mod-Soul(Modifiye Ruh)tur. Yıllar önce kıl payı yok edilmekten kurtulmuş ve İchigo'nun bedenine girmiştir. İchigo bedenini geri aldığında ise onu eski bir peluş oyuncağın içine koyar. Rukia'yı çok sever, ona abla der.Ama hem Rukia em de diğerleri tarafından sürekli hırpalanır

Tatsuke:
Orihime'nin en yakın arkadaşıdır. Onu hep korur ve kollar. Erkeksi bir yapısı vardır, bir kadın güreşçi olmak ister ve bunun için yeterli kabiliyeti-gücü vardır...

Renji:
Rukia'nın çocukluğundan beri en iyi arkadaşıdır. Çok kararlı ve kendine güvenen bir kişiliği vardır. 6. Takımın Vice-Captain'ıdır.

Kuchiki Rukia:
Bir kadın shinigamidir. Güçleri geri gelene kadar İchigo'ya Shinigamiliği öğretmektedir. Düşünmeden hareket etmez. Evlat edinilmiştir. Yaklaşık 100 yaşında hatta daha büyük olduğu gösterilmiştir. SS'den normal yaşama geldiğinde yabancılık çeker çoğu şeyi bilmez. SS'de Edo Devri hakimdir ve modern Tokyo'nun gelişmiş yaşam şekline başlarda uyum sağlayamamıştır. Örneğin meyve suyu kutusunu açmada bile başarısız olmuştur. Çizimleri kötüdür, Ichigo çizimlerine hakaret ettiğinde Ichigo'ya vurur. Kaba biri olmasına rağmen gerektiğinde yaşından dolayı bilgece tavırlarda bulunur.Yumurta ve salatalığı ve en çok tavşanları sever. Ichigo'ya bir olayı anlatırken genelde resim çizerek bunları anlatmaya çalışır.

Byakuya:
6. Takım Kaptanıdır. Rukia'nın üvey abisidir. Bankaisi çok güçlüdür, kurallara çok bağlıdır.

Toshiro Hitsugaya:
10. takım kaptandır. Yardımcısı Rangiku Matsumoto'dur. Ichigo'dan sonra Bleach'teki ikinci popüler karakterdir. SS standartlarına göre Hitsugaya çok gençtir. Hitsugaya'nın zanpakutosu Hyorinmaru'dur. Su ve buz elementlerinde etkilidir.

Rangiku Matsumoto:
Hitsugaya'nın yardımcısıdır. Sake içmeyi ve Orihime'nin yemeklerini sever. Rangiku'nun zanpakutosu Haineko'dur.

-Terimler-
Artı:
Artı, insanların öldükten sonra bedenlerinden çıkan ruhlarıdır. Soul Soceity'ye gitmeleri gerekmektedir.

Hollow:
Hollow, artıların kendi isteğiyle ya da başka bir hollow tarafından yenildiğinde dönüştüğü canavardır. Artılar hollowa dönüştüğünde hollow onun bedenini kontrol eder ve başı boş artıları yer.

Shinigami:
Shinigami, artıları hollowlardan koruyan ve soul soceity'ye gönderen kişilerdir. Normal insanlar onları duyamaz ve göremez. Hollowları kılıçlarıyla keserek ruhlarını temizlerler.

Alıntıdır...

Çevrimdışı Amèlie

• 531
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
Ynt: Bleach
« Yanıtla #1 : 15 Temmuz 2008, 17:50:30 »

Urahara çok tatlı ya :D

Çevrimdışı Sophié

• 836
  • Rom: 13
    • Profili Görüntüle
    • Sinek Alkışı
« Yanıtla #2 : 15 Temmuz 2008, 19:49:59 »
Tüm bölümleri elimde olmasına rağmen hala izlemekye üşendiğim mükemmel ötesi anime. Anday'a teşekkür.( :P)

too much sugar 
tb

Çevrimdışı PhoenixMan

• 919
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 15 Temmuz 2008, 21:40:09 »
Tüm bölümleri elimde olmasına rağmen hala izlemekye üşendiğim mükemmel ötesi anime. Anday'a teşekkür.( :P)
bütün bölümleri bende olacak ben izlemicem, yok öyle bir anime :P (önemli değil ne zaman istersen, bu arada topluluk içinde fısıldaşmak ayıptır... :P)

Çevrimdışı Khazidhea

• 515
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 29 Ağustos 2008, 23:56:15 »
Bleach 154 bölümmü yoksa 170 + mı biri bana cevap versin lütfen bende bu arada devam ediyorum :D
You can win thousand fights, but you can only lose one!

Çevrimdışı Nihbrin

• 1243
  • Rom: 43
  • [Infornography]
    • Profili Görüntüle
    • nihbr.in
« Yanıtla #5 : 24 Eylül 2008, 00:42:22 »
188. bölümü izledim geçen hafta ki bu son bölümüydü fillerların...3. sezon 189. bölüm ile başlayacak bu hafta.

Çevrimdışı Khazidhea

• 515
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 24 Eylül 2008, 13:01:57 »
hmm ben daha 109. bölümde kaldım :D

Çevrimdışı Nihbrin

• 1243
  • [Infornography]
    • Profili Görüntüle
    • nihbr.in
« Yanıtla #7 : 21 Ocak 2009, 05:12:47 »
Yazmadan edemedim 202. bölümü bugüne kadarki en iyi bölümdü, epikdi, ekrana mıhlayan tipde mükemmel bir sahne sıralama oluşumuydu. Çok az animenin çok az bölümü bu etkiyi yarattı bende bugüne kadar ve bleachden bunu beklemiyordum ne kadar sevsemde (bu etki için bkz: rurouni kenshin 60. bölüm, kurokami 1. bölüm, cowboy bebop 26.bölüm, FullMetalAlchemist 7. bölüm, Evangelion 9. bölüm, Trigun 26.bölüm, CodeGeassS2 son bölüm)

Yani gerçekden yok böyle bir görsel keyif başka kolay kolay seyredilebilecek, Zeraki Kenpachi'nin kavgası olur ve sevilmez mi denilebilir ama bu apayrı bir şeydi. Kanım titredi resmen ortalarında. Muhakkak yılmadan Bounto fillerlarını izlemeli/atlamalı ve bu kısımlara gelmelisiniz, evet.

kenpachi: "biliyor musun, kılıcı iki elin ile tutar ve savurursan çok daha güçlü olabiliyor..." 5. espada ona hor gören bakışları ile cevap verir "deli misin bunu herkes bilir" ... zeraki sırıtır "ne kadar arttığını... tahmin bile edemezsin" (bkz kendo)

Çevrimdışı Khazidhea

• 515
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 21 Ocak 2009, 20:00:21 »
Alıntı
düzenli izlemekde olanlar Nel in yeni halini görünce epey şaşıracak

uhahaha nel kızmıymış erkeğe benziodu :D

Çevrimdışı Herr Mannelig

• 924
  • Rom: 17
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 31 Ocak 2009, 14:18:27 »
Çokta gerekli bir anime değil, harbi anime sever izleyenlerin yergilerine maruz kalan bir animedir. Ama onlar bile izler heyecanla, çünkü allah için sürükleyici bir şey. İkinci üçüncü bölümden savaşa giriyorlar. Vakit geçirmek için güzel...
Contraataques muy rabiosos, deberemos resistir; Ay Carmela!

Çevrimdışı Nihbrin

• 1243
  • [Infornography]
    • Profili Görüntüle
    • nihbr.in
« Yanıtla #10 : 31 Ocak 2009, 16:04:41 »
Evet Bleach uzun süre animeler ile haşır neşir olmuş kimselerce pek hoş karşılanmaz hatta anime dünyasına tecavüz ettiği söylenir naruto ile el ele vererek. Gelin görün ki bunu söyleyenler de en az 100er bölümünü izlemiştir her iki animeninde   ;D Benim burnum havada değil (tahtaya vurur) herşeyi izlerim, sevmediğim şeyler oldu (off o duel masters neydi öyle yarabbim saç baş yol ye, sonra tekrar yol) One piece-Naruto-Bleach üçlüsü daha bir 4 er yıl meydanda olacaklar (en az) ve ben yine hiç bir bölümlerini kaçırmadan izleyeceğim çünki one piece ruhuma iyi geliyor, naruto gülmemi sağlıyor, bleach ise gözlerimin keyif bulmasına yardım ediyor. (202 ah o 202. bölüm yok mu)

Çevrimdışı CaptainJarlaxle

• The Big Bang Theory
  • **
  • 170
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 02 Haziran 2009, 21:32:00 »
221deyim. Kaçırmamama rağmen bence Naruto ile alakası yok. Ancak çizim olarak Bleach daha kavgacı-kas (bakınız 300 Spartan) tarzı bir anime.Ama güzel. Her animeseverin izlemesi gerektiğini düşünüyorum.

CaptainJarlaxle: The Big Bang Theory Fan No.1.

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #12 : 02 Haziran 2009, 21:40:15 »
Bu yazıma damga vurmasını umduğum anime. Önümüzdeki hafta başlıyorum sanırım. :)

Çevrimdışı Bin-Jip

• *
  • 37
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 09 Haziran 2009, 13:07:24 »
Bu yazıma damga vurmasını umduğum anime. Önümüzdeki hafta başlıyorum sanırım. :)

Eminim çok beğeniceksin, Bleach hakkaten bambaşkadır.
Gerçi aralarda (çok ilerki bölümlerde) sıkıcı bölümler yoğunlukta ama olsun :D 
100. bölümden sonra bir türlü devam edemedim, çok özledim :D :D

Çevrimdışı Nihbrin

• 1243
  • [Infornography]
    • Profili Görüntüle
    • nihbr.in
« Yanıtla #14 : 29 Temmuz 2009, 06:03:56 »
228de tekrar fillerlara girdi (3. kez) 230. bölüm itibari ile uzun soluklu bir filler baş gösterdi(mangasını sadece birkaç bölüm geriden takip ettiği için bu kez kabul edilebilir bir şey Bleach fillerları). Başta her zamanki gibi iç çekmiş "off yine mi" şeklinde bir melankoliye sürüklenme anı yaşamıştım. Ne var ki bu seferki filler güzel görünüyor, konusu shinigamilerin esaretindeki (!) zanpakthou'ların kılıç formlarından kurtulması ve gerçek formları ile efendilerine baş kaldırması. İchigo bu durumun dışında kalıyor gibi çünki diğer zanpakthoular Zangetsu'yu bir şekilde tanımıyorlar. İlk bölümde Zeraki yoktu ancak bunu makul buldum zira adam zanpakthousunun adını henüz bilmeden bile kaptan seviyesinde ve dengeleri alt üst edebilir (sonuçta kılıcının gücünü kullanmıyor ve kendi bileğine güveniyor) Filler'ın daha ilk bölümünden tüm kılıçlar ortaya çıktı. En çok Soifon'un zanpakthousunu beğendim orijinal formu ile  ;D