Kayıt Ol

Reankarnasyon

Çevrimdışı Legolas

• 810
  • Rom: 7
    • Profili Görüntüle
Reankarnasyon
« : 08 Ocak 2008, 21:32:35 »
Reankarnasyon, yani başka bir deyişle yeniden dünyaya gelme, gizemci ve ruhsal bir olaydır. Ölen birinin ruhunun başka bir vücutta yeniden hayat bulacağı inancı dünyanın en eski ve yaygın inançlarındandır. Bu inanca göre ruh 2 kere veya birkaç kere doğar ve önceki hayatını hatırlamaz.

Howard Carter ve Lord Carnavon tarafından Mısır firavunu Tutanhamon'un (Tut-Enkh-Amun'un) mezarı ve hazinesi bulundu. Bu keşif hakkında bir çok yazı yazılmış, Carter'in düşünceleri ve anlattıkları defalarca yayınlanmıştır. Bu yazıların içinde en ilginç olanı ise Carter'in anlattığı bir olaydır. Carter mezarın kapağını açtığında faravunun üzerinde bir demet kır çiçeği görüyor. Çiçeklerin doğal renklerini korudukları onu hayretler içinde bırakıyor ve o zaman Carter bin yılın sadece kısa bir an olduğunu düşünüyor.

Carter'e göre vücut, ölümsüz olan ruhun bir giysisidir. Bir vücutta bulunan ruh kendi görevini yerine getirdikten sonra vücut ölür ve ruh başka bir vücuda göç eder. Carter araştırmaları sonucu bir insanın daha önceki hayatında kim olduğunu ortaya çıkarabilecek bir metot bulur. Bu metoda göre doğum tarihini bilen her kes bir önceki hayatta kim olduğunu öğrenebilecektir. Carter cetvellerini olduğu gibi aktarıyoruz.

Öncelikle doğum yılınıza göre anahtar harfinizi bulacaksınız. Daha sonra önceki hayatınızdaki cinsiyetinizi, işinizi, oturduğunuz ülkeyi belirleme şansınız olacak.

Çevrimdışı vampireLLa

• 1273
  • Rom: 11
    • Profili Görüntüle
Ynt: Reankarnasyon
« Yanıtla #1 : 08 Ocak 2008, 21:51:30 »
ya biz senle bu konularda cook ii anlaşıcaz reenkarne (enkarne) mitoloji konular süper yaaa..

ruh 2 değil 2008 yılına kadar her seferinde geri geldi..geri gelme ve kimde doğmak istediğini biz seçtik ... daha cok konusurdum ama kalsın

Öncelikle doğum yılınıza göre anahtar harfinizi bulacaksınız. Daha sonra önceki hayatınızdaki cinsiyetinizi, işinizi, oturduğunuz ülkeyi belirleme şansınız olacak.  onu nasıl bulcaz :/
she's back!!

Çevrimdışı em_dan_rup

• 992
  • Rom: 4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 08 Ocak 2008, 22:18:42 »
Bu doğum yılında 199lar yok... Nasıl bakacaz?
Aslında ben bunlara inanmıyorum yani herkesin kendi görüşüdür. Saygı duyarım. Bir ruhun öldükten sonra başka bir bedene aktarılması saçma geliyor. Çünkü bu ruh sadece bir bedene verilmiştir. Ve eğer bendeki ruh bana gelmeden önce başka biri tarafından zarar görmüşse o zaman bende ki ruh zarar görmüş olarak bana geliyor. (tam kuramadım cümleyi anlayın biraz işte..:P) Ve ben ruhuma zarar verdim açıkçası.Örnek misal ben biraz jiletledim kolumu. O zaman benden sonra ki bedene geçerken haksızlık olmuş olmuyor  mu?
Geri mi dönücem :P

Çevrimdışı vampireLLa

• 1273
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 08 Ocak 2008, 22:36:07 »
kapalı şuurla burdayızda ondan =)

Bir önceki yaşamınızdaki göreviniz = İradeli ve kararlı olmayı öğrenmelisiniz. Hayatın bütün zorluklarına karşı güçlü olmalısınız

Bir önceki yaşamınızdaki mesleğiniz = Yaratıcılık, planlamacılık, çeşitli mesleklerin karışımı

Ne zaman doğdunuz? = 975

Hangi ülkede yaşadınız = Kuzeybatı ABD

Bir önceki yaşamınızdaki özellikleriniz = Bilge bir kişiliğinizle geleceği bile tahmin edebilirmişsiniz. Çevrenizdekilere göre siz idealisttiniz, bununla birlikte siz karanlıkları aydınlattınız

bu bnmm :D
she's back!!

Çevrimdışı Legolas

• 810
  • Rom: 7
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 08 Ocak 2008, 22:38:00 »
Bu doğum yılında 199lar yok... Nasıl bakacaz?
Aslında ben bunlara inanmıyorum yani herkesin kendi görüşüdür. Saygı duyarım. Bir ruhun öldükten sonra başka bir bedene aktarılması saçma geliyor. Çünkü bu ruh sadece bir bedene verilmiştir. Ve eğer bendeki ruh bana gelmeden önce başka biri tarafından zarar görmüşse o zaman bende ki ruh zarar görmüş olarak bana geliyor. (tam kuramadım cümleyi anlayın biraz işte..:P) Ve ben ruhuma zarar verdim açıkçası.Örnek misal ben biraz jiletledim kolumu. O zaman benden sonra ki bedene geçerken haksızlık olmuş olmuyor  mu?

Esra sende bizi 2 dk 'da dinsiz yaptın bizde inanmıyoruz heralde sadece eğlence için işte :D

Çevrimdışı em_dan_rup

• 992
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 08 Ocak 2008, 22:40:22 »

Esra sende bizi 2 dk 'da dinsiz yaptın bizde inanmıyoruz heralde sadece eğlence için işte :D
Ama inananlar var ;)
Geri mi dönücem :P

Çevrimdışı vampireLLa

• 1273
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 08 Ocak 2008, 22:47:25 »
dinlilik dinsizlik konularına girilcekse bastan söyleyeyim forumda din dil ırk syaset futbol fln konusmalarına girilmesin aynı şey bu baslıktada geçerli

sevgiler ~ Ms. VampireLLa
she's back!!

Çevrimdışı brave_prens_1988

• **
  • 380
  • Rom: 2
  • dürüstlük yoksa arkadaslıgında anlamı yoktur
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 11 Ocak 2008, 18:01:36 »
1650  de  mısırda  yaşamışım   olleeeey

görevim = Hayatınız boyunca yaşama bakış açınızın diğer insanlarınkinden farklı olduğunu düşündünüz. Göreviniz hislerinizin sizi neden ve nereye yönlendirdiğini anlamak oldu

meslek  = Cerrah, ot toplayıcısı, çıkıkçı, medyum       ben  medyumu tercih ederim :D

özelliklerim = Güçlü ve çevresindekilere karşı acımasız bir karakter sahibi. Sizi sevenler de vardı, ama her kes değil.
8.kitaba  başladık  bilipte okumayan, okuyupta yorum yapmayan bizden değildirr :D

z anka yoldaşlıgı   FRED WEASLEY
ölüm yiyen    REGULUS  BLACK

• *
  • 46
  • Rom: 0
  • BU KISMI ANLAMADIM
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 03 Haziran 2008, 16:42:19 »
ben yokum burda.doğmamışım hiç bu yaşantım ilk reankarnasyonum galiba .  haydi bakalımmm  ;D
istanbulda bir son bahar ,dışarda yine çisil çisil bir yapmur var,gitme monalisam kal biraz daha,bir sigara daha yak,uzan yatağıma,bir nefes daha

Çevrimdışı Nirnaeth

• 848
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 15 Haziran 2008, 22:17:43 »
Bi de ilginçtir ki bu reenkarnasyonu savunanlar önceki hayatında ya Sokrates'tir ya Einstein.. Bi tanesi de kalkıp "evet, reenkarnasyon var, mesela ben önceki hayatımda Mısırda çalıştırılan bir köleydim" demiyor :D ;D

Çevrimdışı vampireLLa

• 1273
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 15 Haziran 2008, 22:23:53 »
Bi de ilginçtir ki bu reenkarnasyonu savunanlar önceki hayatında ya Sokrates'tir ya Einstein.. Bi tanesi de kalkıp "evet, reenkarnasyon var, mesela ben önceki hayatımda Mısırda çalıştırılan bir köleydim" demiyor :D ;D

hemen sana bir örnek söyliyim =>  kardeşim ... kendisi mısırda firavun adına çalışan bir taş taşıyıcısıydı ama hangi gelişinde bilmem :D
she's back!!

Çevrimdışı Spectre

• 632
  • Rom: 3
  • CatafaLque <3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 15 Haziran 2008, 22:37:31 »
Görevim = Bilgeliği öğrenmek, araştırmak, uygulamak

Meslegım = Esnaf, tamirci, balık ağı ve olta yapımcısı

Dogum yılım = 16oo

Ülkem = Kvebek - Kanada

Ozellıklerım =     
Planlı, programlı, kontrollü bir kişiliğe sahiptiniz. Önderlik ve sorumluluk duygularınız ağır basmıştır.

Ben neymişim be =/

Elımde yarına bırakacagım bırkac satır soz
Gozlerımden yuregımın tentesıne damlayan bırkac damla yas
Gıtmek dusundugumden de zormus bılıyorum
Ama elımden bırsey gelmezmıs bîcare gıdıyorum.
Ölecegımı bıle bıle o yola yuruyorum.. ~

Çevrimdışı ...Allen C.P...

• **
  • 137
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 18 Ağustos 2009, 19:09:05 »
Bildiğim iki üç şeyi paylaşıım :
 Reankarnasyon inancı daha çok Budizm de mevcuttur..Reankarnasyonu isteyen istediği zaman hop die yapamaz..Bunun için Tibet Dağlarını eteklerinde keşiş tapınakları mevcuttur..Çoğu insan kızının yada oğlunu bu eğitimi almak için buralara gönderir..(not: avatar adlı animede de anlatılmaktadır.)
...İmza ve avatarlarım bana aittir!(Kesinlikle almayınız!)

Çevrimdışı vampireLLa

• 1273
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 18 Ağustos 2009, 22:24:50 »
hayır o şekilde olmuyor bu iş... illa tibet dağları eteklerinde olman gerekiyoki öyle enkarnelerini yap diye bişey yok... her insan bu dünyaya belli görevleri evrimleri geçirmek için geliyor (evet evrim vaaaar!) önceki yasantında yaptıgın hataları düzeltmen için aslında yapmaman gereken (mesela egoistlik, sabırsızlık, yalancılık vs gibi örnekler uzatılabilir) seyleri öğrenmen için bir üst bilincine (Aslında bunun daha iyi bi acıklaması var ama kaldıramayacak olanlar olabileceğinden burda belirtmiyorum) ulaşman için özbenini, özgenini bulman için, ikiz ruhunu (ruh ikiziyle karıstırmayın lütfen) gönderiliosun ve bu gönderilmeleride sen seciosun herkesin 7 kere hakkı var (ama insan olarak) bu 7 kere gelişte bu bütün evrelerini tamamlarsan asıl bilincine ulaşıp tekamül-aşma yapıosun ve gerçeğe ulaşıosun...ve sunuda ekliyim belli başlı 4 kişi bunlardan biri muhammed diğeri isa bir diğeride musa öbürünü unuttum, acık bilinc ile yollandı..geri kalanımız ise geçmiş yaşanlarımız hakkında birsey bilmiyoruz (arada bir deja-vu dediğimiz olayı yasıoruz okdr) bunun nedeni ise belki önceki yasamlarının birinde hırsızdın yada kral/kraliçeydin yada eski bir kabilede zengin bir aile cocugu olarak doğup sana karsı gelenleri halkına taslatarak öldürüyodun... buraya gönderiliş amacın insanların yapmaması gereken hataları (yukarıdada bahseetim egoistlik sabırsızlık gibi) öğrenmeleri içindir...acık şuur ile gelirsen farklı sekil ve triplere bürünebilir kişileri hor görebilir yada kendinden nefret edebilirsin... cok uzun süredir arastırma yaptıgım için bukdr cok sey anlatıyorum...
she's back!!