Kayıt Ol

Kavak Yelleri *

Çevrimdışı pleasant^^

• 1642
  • Rom: 12
  • bitch is back to the town.
    • Profili Görüntüle
Kavak Yelleri *
« : 17 Temmuz 2008, 23:55:05 »

Efe(<3 diyeceğim ama çok absürt duracak :P) Aslı  ve Deniz  çok yakın 3 arkadaştır , Lise 3. sınıf okumakta ve Üniversite Sınavlarına hazırlanmaktadırlar.Sonra okula Almanya'dan Mine'nin gelmesi ile olaylar değişik bir hâl alır. Efe'nin ise ailesi ile ilgili bir takım sorunları vardır. Babası onu bir takım şeyler için zorlamakta o ise babasının isteklerine çoğunlukla boyun eğmek zorunda kalmıştır. Ancak büyüdüğü için babasının bu tür davranışlarını kaldıramamaya başlamıştır.

Dizi ilk 15 bölümünü İzmir'de yapmış ama sonra Efe hariç diğerleri Üniversite Sınavlarını kazanmış ve İstanbul'da okullarına kayıtlarını yaptırmışlardır. Efe ise İstanbul'a çalışmaya gelmiştir. Maceraları İstanbul'da da devam etmektedir. İstanbul'a gitmeleri arkadaşlıklarını hiç azaltmamıştır.Aslı'nın kendisine aşkını itiraf ettiği mektubu bulan Deniz de Aslıya olan aşkını itiraf etmiştir.Aslı ve Deniz için her şey çok güzel gitmektedir.Ancak Mine'nin Deniz'e olan aşkı ve hırsı herşeyi bozmaya yetecektir.Mine ile Deniz'in ilişkiye girmesi herşeyi alt üst eder ve Aslı&Deniz beraberliği burada son bulur.Deniz yaşananlardan dolayı pişmanlık duymaktadır.Olan biten herşeye rağmen Efe ise arkadaşına destek olmaya kararlıdır.Ancak Deniz'in Aslı'yla aynı şehirde yaşamaya ve onunla konuşmaya bile yüzü kalmamıştır.Kazandığı film yarışmasınıda değerlendirmeye karar verir.Babasınında desteği ile Amerika'da Sinemacılık okumaya karar vermiştir.Deniz'in Amerika'ya gitmesi hem Aslı hem Efe hem de umutsuzca aşık olan Mine için yıkıcı bir haber olmuştur.

Efe Amerika'ya giden arkadaşının aşık olduğu kıza ve en yakın dostuna sahip çıkmaya ve Deniz'in emanetini korumaya hazırdır. Ancak olaylar hiçte onun beklediği gibi olmamıştır.Aslı'da onu çeken birşeyler olduğunu farketmiş ve istemeden olsa Aslı'ya aşık olmaya başlamıştır ve bir süre sonra artık buna mani olamaz.Aslı ise bunu her zamanki gibi hayatını alt üst eden mine sayesinde ve Efe ile Aslı'nın arası biraz da olsa açılır.26 Haziran 2008'de yayınlanan ve 55.bölümde yapılan sezon finalinde Aslı en yakın arkadaşı Efe ve eski sevgilisi Deniz arasında bir seçim yapmak zorunda kalacaktır.Ancak Deniz'in habersiz gelişiyle dahada kararsızlığa düşecektir."Büyüdükçe Büyüyen Dizi Kavak Yelleri" yeni bölümleriyle yeni sezonda izleyicilerinin karşısına olacaktır.

Dağhan Külegeç(bkz:dizideki karekterden 11 yaş büyük olmak :P ),Pelin Karahan,İbrahim Kendirci ve Aslı Enver başrolde,müzik Pinhani'ye ait(bi daha bkz:Daha demo şarkılarının çıktığı dönemde Pinhani'ye tapardım :P )
Küçük ayrıntı dizinin seyri Dawson's Creek ile gidiyor, :P

*Ve yorumu sonraya saklıyorum. :P ~

so you ride yourselves over the fields and you make all your animal deals and your wise men don't know how it feels to be thick as a brick.

Çevrimdışı Michael Evans

• **
  • 309
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
Ynt: Kavak Yelleri *
« Yanıtla #1 : 18 Temmuz 2008, 00:06:45 »
Eğer Mine olmasaydı, Efe'nin aşk olayı çözülmezdi.

Bu dizide, Mine karakterine hayranım. Gerçekten iyi oynuyor ve kötü olması gereken yerde kötüyü, iyi olması gereken yerde de iyiyi verebiliyor. Aslında kimse farkında değil ama pek çok olay onun sayesinde çözüldü. Yine de mızmız ve ağlak Aslı mükemmel öyle değil mi? =) Mine hep kötü. İnsanın adı çıkmasın vallahi.

Artık yeni sezonda Aslı ve Efe ilişkisini, aynı zamanda da Mine ve Deniz ilişkisini görmek istiyorum. Baştan beri bu şekilde yakıştırıyorum, bu dörtlüyü.

Bkz: Türk, çakma dizilerinin en başarılısı.

Çevrimdışı pleasant^^

• 1642
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 18 Temmuz 2008, 23:06:19 »
Mine Efe zaten :P Dizinin reyting sebebi. :P Ama Su da şirin :P
Ya ben bi süre izlemeyi kesmiştim bu diziyi,paso Deniz Aslı öpüşmesini gösteriyorlardı. :P
Ama bölüm başlarını filan izlerdik tabi. :P
Sonra duydum Deniz Mine olayı olmuş.
Tamam ben bu bölümleri kaçırmam,deyip diziye 90 derecelik bir dönüş yaptım. :P
Efe-Aslı olayını sevicem lan. :P
Bi de cidden şu Efe ile Mine'den bende odama birer tane istiyorum,istiyorum be. :P
Ahaha,izleyen varsa söyleyeyim Mine DS'ye göre ölecek.
Ama bi tarafım yemez ki inanayım. :P Ulan kızın burnunun kanaması bile saçmalık.Hiç gerçekçi olmaz yani. :P
Konuşucam len. :P

so you ride yourselves over the fields and you make all your animal deals and your wise men don't know how it feels to be thick as a brick.

Çevrimdışı SeD

• 877
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 19 Temmuz 2008, 14:41:59 »
Ay çok seviyoğrum bu diziyii... :H ;D Mine harka yaff :P Olaylar süper bağlanıyo onunçün de çok seviyoğrum... Son bölümü izlemedim yaa inanabiliyoğr musunuzz? :'( Neysö Efe de çok datlu ya onu da çok sevom ;D

Çevrimdışı Arminas

• **
  • 104
  • Rom: 0
  • Çoğunluğun İyiliği İçin..!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 21 Temmuz 2008, 19:40:58 »
Anti Efe&Aslı aşkı!

Acaba Mine'lere ne olcak ya. İnşallah ölmez Mine. Hiç değilse bi tane kötü kalsın dimi dizide?

Scarlet

« Yanıtla #5 : 22 Temmuz 2008, 11:49:49 »
Ya bence Deniz geldi diye Efe vazgeçicek.. Vazgeçsin zaten bi zahmet. Hani başlarda kesin bi olaylar olur ama sonra Aslı'yla Deniz kesin barışır yani..

Bu arada Mine de ölmesin yahu ! Ölmez heralde ya..

Çevrimdışı Arminas

• **
  • 104
  • Rom: 0
  • Çoğunluğun İyiliği İçin..!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 22 Temmuz 2008, 12:04:19 »
Efe vazgeçmezse zaten ayıp eder. Deniz'de gider onu bi güzel pataklar. Ohh canıma değsin!

Scarlet

« Yanıtla #7 : 22 Temmuz 2008, 12:10:15 »
Belki de Mine gaza getirir Efe'yi vazgeçmesin diye..
Deniz ona kalacak ya..!

Çevrimdışı pleasant^^

• 1642
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 22 Temmuz 2008, 17:29:23 »
Bence Efe'nin aşık olması suç değil.Ortada somut bir suç varsa onu Deniz yaptı.Mine şu anda Su ve Atakan dışında en masum kişi olarak kaldı dizide. :P Diğerleriyle ilgilenmedi bile ailesinin gönlünü yaptı filan.
Bu arada dizi 28 Ağustos'ta başlayacak diye haber aldım,umarım doğrudur.

Çevrimdışı Michael Evans

• **
  • 309
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 22 Temmuz 2008, 18:56:32 »
Ya bu dizinin başından beri sırf heyecanlı olayları için izliyorum, çünkü ben Deniz ve Aslı'yı hiç yakıştıramadım. Aşırı derece de yapışıklar. Halbuki, Aslı ve Efe olsa, Efe'nin haşarılıkları onların ilişkisini tekdüzelikten çıkarır. Mine ve Deniz olunca da Mine'nin muhtemelen devam edeceği 'hafif' kötülükler, onların hikayesinin de heyecanını artırır diye düşünüyorum :P

Bu arada 28 Ağustos olayını hiçbir yerde göremedim ama umarım doğrudur.

Zaten, ben de geçenlerde gazetede, kanalların bu sezonu erken başlatmaya karar verdiklerini düşünmüştüm. Ramazan dolayısıyla... Umarım olur ya :P

Çevrimdışı pleasant^^

• 1642
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 22 Temmuz 2008, 19:12:50 »
La yörü git. :P Yaz dizisiydi bu.Zaten bütün kış Urla'yı bekledik.Herhalde battaniyemize sarılıp Efe'nin yüzüşünü izleyeceğiz. :P Ama çekimler başlamış sanırım.Başlamamış da olabilir,çünkü geçen gün yeni bir resimde gördüm Dağhan saçını kestirmiş,İbrahim'in ikizi gibi duruyordu.Demek ki daha başlamamışlar.Of ne saçmalıyorum be. :D
Ama cidden yazın çok iyi olurdu Urla be. :P

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 22 Eylül 2008, 11:04:13 »
Bu arada arkadaşlar Kavak Yelleri'nin geçtiğimiz Cumartesi yayınlanan bölümünün final olduğu gibi uydurma haberler çıkmış. Kimse inanmasın, yok böyle bir şey.

Hatta izlemişseniz bitmediğinide anlamış olursunuz çünkü öyle bir son verdi ki gelecek haftaya kesin izlemem lazım... :P
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

twilight_milk

« Yanıtla #12 : 03 Kasım 2008, 09:52:13 »
hiç bıkmadan ve sıkılmadan izliyorum harika bir dizi.

Çevrimdışı Nefertari

• 1517
  • Rom: 6
  • Bla bla böö
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 05 Kasım 2008, 23:33:34 »
Dizideki aşklara yetişemez oldum.Herkes birbirini seviyor.Bir bölüm kaçır , ertesi bölüm başka bir hikaye var zaten :D

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 07 Kasım 2008, 09:18:33 »
Uzun bir süredir ara vermiştim izlemeye, şu son bir kaç bölümdür izliyorum. İstanbul'a dönüşleri iyi oldu. Sıkıcıydı diğer türlü.
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "