Kayıt Ol

Hayaller ve Kabuslar | Bölüm 11- 2/2 | Seçimler ve Bedelleri | Final

Çevrimdışı Elizabeth~

• **
  • 272
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
Ynt: Hayaller ve Kabuslar | Bölüm 2 | Uyarı
« Yanıtla #15 : 23 Temmuz 2008, 00:25:30 »
Ben biraz geç kalmışım ama konuşmak için asla geç değildir dimi ;D Okurken profesyonel bir yazarın kitabını okuyor gibi hissettim.Edward'a bayıldım,öyle birini tanımayı çok isterim huysuz ve tatlı ;D
Yabancının ne istediğini merak ettim.Bence hikayeyle alakalı bir şey olabilir.Güzel bir başlangıç yapmışsın hatta ilk cümleler bana HP çıkar çıkmaz kitapçıların önüne yığılan hayranları anımsattı.:D
Bu arada kızın "ve kitabımı oku Edward." demesi de kopardı. :P Çok güzel bir hikaye başlıyor sanırım.Ellerine sağlık.
Benimde aklıma direk Hp ve JKR geldi nedense :D Diyologların da gayet güzel ;) Eğer daimi okuyular bölümünde yer varsa bende geliyorum aranıza. ;D 3.bölümü çabuk yolla ama ;D

Çevrimdışı Loren_Summers

• **
  • 156
  • Rom: 3
  • Sütlü Kahve...
    • Profili Görüntüle
    • Ejderha Yurdu
« Yanıtla #16 : 23 Temmuz 2008, 00:30:49 »
Tabii herkese yer var =) İsteyen herkese tabii :D

Şu kitapçı olayına gelince, hımm aslında onları düşünerek yazmamıştım. :D İlerde öyle bir yazar olmayı, kitabımın o kadar sevilmesini istediğim için hayalimdekini yazmıştım. :D Ama düşününce akla ilk JKR'nin gelmesi çok normal :D
Hayaller ve Kabuslar
"Kırmızı gözleri hem korkutucu, hem de büyüleyiciydi..."

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #17 : 23 Temmuz 2008, 11:26:21 »
Gene mi sen?! :P İlk bölüm hakkındaki yorumumu biliyorsun, 2'den başlıyorum ben. :)

Hala uzun olmayan ve sıkmayan havası devam ediyor. Ama artık aç gözlerimi bu kadar kısa bölümlerle doyuramazsın. :P Çok oturmuş bir kurguyla başladın, her 2 bölümde de. Edward'da cüce kanı mı var acaba?! :P Rüyada çok gizemliydi açıkçası. Ben gene çok beğendim yani.. :D

Ama sanki paragrafları biraz daha kısa tutsan, daha kolay okunacak gibi? Onun dışında rahatsız eden hiç birşey yok. Ellerine sağlık Ninsucum. :)

Çevrimdışı Loren_Summers

• **
  • 156
  • Sütlü Kahve...
    • Profili Görüntüle
    • Ejderha Yurdu
« Yanıtla #18 : 23 Temmuz 2008, 11:37:41 »
Teşekkürler Onurcum ama bölümlerimiz böyle :D Bakalım ilerde uzayabilir ama bu aslında tam olarak benim elimde olan bir şey değil. :D Ve hayır cüce kanı yok, Edward sadece huysuz bir ihtiyar. :D

Düzenleme: Üçüncü bölümü bilgisayara geçirdim, yakında burada olacak. Umarım bazı sorularınızı yanıtlayabilirim. =)
Hayaller ve Kabuslar

Çevrimdışı Loren_Summers

• **
  • 156
  • Sütlü Kahve...
    • Profili Görüntüle
    • Ejderha Yurdu
Ynt: Hayaller ve Kabuslar | Bölüm 3 | Doktor Ruxlow
« Yanıtla #19 : 24 Temmuz 2008, 21:13:00 »
İşte üçüncü bölüm arkadaşlar, umarım bazı sorular yanıtlanır. =)

Bölüm 3
Doktor Ruxlow

Hava kararmaya başlamış, rüzgar esintileriyle insanları kandırıyordu. Gerçi çok sıcak bir günün ardından kimsenin bu hoş oyuna hayır diyecek hali kalmamıştı. Loren de onlardandı. Havanın esintisine kendisini bırakmıştı, saçları – çok olmasa da- uçuşarak rüzgarın anlık esintilerini yalnız bırakmıyordu. Loren kaçamak bakışlarla Bill’i süzüyor, Doktor Ruxlow’un neden onunla görüşmek istediğini bir an önce anlamak istiyordu. Ama kabul etmeliydi ki Bill bir şeyleri belli etmeme konusunda çok başarılı biriydi. Ara sıra ona bakan bakışları yakalıyor, gülümsüyor ve suskunluğunu, kesinlikle, bozmuyordu. Loren, Bill onu her yakalayışında utanıyordu ve hemen başını öne eğerek sırıtıyordu (Tanrım! Küçük yaramaz çocuklar gibi!) .

Teni müsait olsa emindi ki böyle bir anda tepeden tırnağa kıpkırmızı kesilirdi ama asla öyle bir tene sahip olmadı. Bir kere olsun kızardığını hatırlamıyordu, o hep solgun görünürdü. Biraz daha yürüdükten sonra, hava artık son ışık zerrelerini de yitirmişti, Bill birden durdu. Loren önce nedenini anlayamadı fakat soluna baktığında Edward’ın dükkanına gidip gelirken belki de önünden yüzlerce kez geçip de asla fark etmediği küçük kahveciyi fark etti. Dışarıdan biraz harap olmuş bir görüntüsü vardı. Loren – biraz utanmış – Bill’e dönerek;
“Ben buranın kapalı olduğunu sanıyordum” dedi.
Genç adam bir kez daha güldü
“Hımm evet kabul ediyorum öyle bir görüntüsü var, ama kapalı değil. Hem bu civarda içebileceğin en iyi kahve burada inan”

Loren bu adamdan gittikçe etkilenmeye başladığını hissediyordu ama düşüncelerini kovaladı. Şimdi hiç sırası değildi. Ama o ve Ruxlow’un oğlu… Hayır! Aceleci bir tavırla konuştu;
“E, hadi madem girelim”

İkisi içeri girdiğinde Loren burayı fark etmeyerek büyük bir hata yaptığını fark etti. Dış görünüşünün aksine içerisi oldukça güzeldi. Çok büyük bir yer değildi ama önemli değildi. Ahşap sandalyeler ve yine çok güzel, oyma ahşap, yuvarlak masalar koymuşlardı her yere. En önemlisi ise içeri girildiğinde sizi karşılayan o tarih edilemez kahve kokusuydu. Loren yine de bir eksiklik olduğunu düşünüyordu ki bulması uzun sürmedi, müşteriler… İçeride neredeyse hiç kimse yoktu ve herkesin başta onun gibi düşündüğüne emindi. Yavaş yavaş ilerlerken Bill bir yer seçti, bulabilecekleri en sakin köşeydi -  ki her yerin sakin olduğunu düşünecek olursak… - burası. Yavaşça genç kızın sandalyesini çekti ve oturmasına yardımcı oldu. Bu arada yanlarına gelen çocuğa da iki kahve istediklerini söyledi. Loren otururken adamın ellerinde keskin bir tütün kokusu aldı.
“İçmemelisin”
“Efendim?” Bill de sandalyesine oturmuştu şimdi, şaşkın şaşkın bakıyordu.
“Sigara diyorum, içmemelisin”
Önce ne diyeceğini bilemedim, ağzını açtı ama o sırada kahveler geldi. Üzerindeki buhar yavaş yavaş havaya yükseliyor, dans edermiş gibi süzülüyordu. Loren bir yudum aldı ve hayatında hiç bu kadar güzel bir kahve içmediğini fark etti. Bill yüksek sesle güldü;
“Söylemiştim”
Ve ceketinin iç cebinden özenle kesilmiş bir gazete parçası çıkartıp Loren’e uzattı, “Oku” dercesine de kafasını salladı. Kıza şaşkınlıkla gazete parçasını aldı ve sessizce okudu;

“ - Peki bu kadar ünlü olan bu hikayeyi nasıl yazdınız? İlhamınız neydi?
- Ah! Aslında belki çoğu kimseye garip gelecektir ama rüyamda gördüm. (Gülüyor)
- Nasıl yani?
- Yani gördüğüm bir seri rüya sonucu yazdım”

Loren okuduktan sonra gazete parçasını yavaşça Bill’e uzattı ve genç adam onu katlayıp tekrar ceketinin iç cebine yerleştirdi;
“Senin röportajın”
“Evet” dedi Loren, hatırlıyordu. Çok eski değildi zaten. Bill yavaşça oturduğu sandalyede dikleşti, yüzü ciddi bir ifade almıştı;
“Doğru mu?”
Loren birden anladı, beyninde bir ışık çakmıştı;
“Evet, tabii ki!”

Bill rahatlamış bir tavırla gülümsedi;
“Babam, Doktor Ruxlow, bir rüya okuyucusu – kaydedicisidir. Eminim biliyorsundur”
Loren giderek heyecanlandığını hissetti
“Evet Doktor Ruxlow’un çalışmalarını hep duymuşumdur. Pek çok ağır fobi hastasına yardım ettiğini okumuştum. Rüyaları kaydediyormuş ve bunları izleyerek bilinç altındaki sorunu ortaya çıkartıp belirli terapilerle çözüyormuş. Hatta kendisinin böyle bir icatla imkansınız başardığı söyleniyor”
Bill biraz kızardı, mahcup bir gülümseyişle;
“Evet” dedi “Ve şimdi de senin rüyalarını kaydetmek istiyor”
Loren birden ciddileşmişti “Ama” dedi “Benim bir sorunum yok ki?”
Bill bir anda telaşa kapıldı
“Hayır hayır! Yanlış anladın. Ah Tanrım! Bu tıpkı tanışmamızdaki gibi kötü bir yanlış anlama”
Loren açıkla dercesine Bill’e bakıyordu şimdi
“Babam… Söylemesi biraz zor… Babam senin boyutsal bir kapıyı kırdığını düşünüyor ve rüyalarını araştırmaları için incelemek istiyor. Tabii senin de karın olacak bu işten”
Loren anlamamıştı;
“Nereden nasıl böyle bir sonuca varmış? Hem benim karım ne olacakmış?”
“Babam şu yazdığın kitabı okumuş, gerçi okumayan var mı?”
Bill bunları söyleyince Loren kitapçıya döndüğünde Edward’ı öldürmeyi planlıyordu.
“Her neyse, anlattıkların ve şu röportajından sonra böyle bir düşüncesi oluştu. Bazı, çok nadir hastalarında görmüş böyle bir şey fakat seninkinin çok güçlü olduğunu düşünüyor. Senin karına gelince, rüyaların kaydedilecek ve sana da izleme şansı verilecek. Bu durumda yeni bir kitap yazabilirsin?”
Bill tekrar elini ceketinin iç cebine götürdü ve bir kart çıkartıp Loren’e uzattı. Kız biraz ürkek, biraz meraklı, kartı aldı ve yavaşça ayağa kalktı.
“Bunu düşünmeliyim”
Bill anlayışla başını salladı ve Loren çantasını da alıp masadan ayrıldı. Arkasını dönüp Bill’e baktığında onun bakışlarıyla karşılaştı. Gülümsedi ve yavaşça kapıdan çıktı. Dışarıda hafif hafif yağmur başlamıştı. Loren şimdi elindeki karta bakıyor ve ne yapacağına karar vermeye çalışıyordu. Bildiği tek bir şey vardı o da yarının herkes için farklı bir gün olacağıydı.
Hayaller ve Kabuslar

Çevrimdışı Jejune

• 658
  • *LucillaClarté'm. ~
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 24 Temmuz 2008, 21:22:32 »
Heeh en azından bi soruma yanıt buldum :D güzel bölümdü yine, ellerine sağlık. =P ama kızın bu teklifi kabul edeceği zaten tahmin edilebilir bişey bence :D

" -Babam şu yazdığın kitabı okumuş, gerçi okumayan var mı?”
Bill bunları söyleyince Loren kitapçıya döndüğünde Edward’ı öldürmeyi planlıyordu. "

Burası çok hoştu ;D neyse yine bekleme moduna geçiyorum ben. =P

Çevrimdışı Loren_Summers

• **
  • 156
  • Sütlü Kahve...
    • Profili Görüntüle
    • Ejderha Yurdu
« Yanıtla #21 : 24 Temmuz 2008, 21:25:43 »
Yani çok zor olmasa gerek. Sonuçta hikaye devam etmeli. :D Ama asıl soru bence kabul ederse neler olacağı? =)
Hayaller ve Kabuslar

Çevrimdışı Jejune

• 658
  • *LucillaClarté'm. ~
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 24 Temmuz 2008, 21:32:12 »
Yani çok zor olmasa gerek. Sonuçta hikaye devam etmeli. :D Ama asıl soru bence kabul ederse neler olacağı? =)

e tabiki de :D niye bilmiyorum ama sanki o rüyalar daha çok kabus niteliğinde olucakmıs gibi geldi bana ya da Loren'i yakındann ilgilendiren bişeylermiş gibi neyse görücez bakalım neler olacağını  :)

Çevrimdışı Loren_Summers

• **
  • 156
  • Sütlü Kahve...
    • Profili Görüntüle
    • Ejderha Yurdu
« Yanıtla #23 : 24 Temmuz 2008, 21:33:59 »
Hımm bunun cevabı için seni biraz bekletmek zorunda kalacağım çünkü bu düşüncelerinin cevabı bir kaç bölüm sonra =)
Hayaller ve Kabuslar

Çevrimdışı Jejune

• 658
  • *LucillaClarté'm. ~
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 24 Temmuz 2008, 21:34:52 »
Merakla bekliyorum o zaman :D

Çevrimdışı Elizabeth~

• **
  • 272
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 24 Temmuz 2008, 22:36:09 »
Gerçekten çok iyi yazıyosun,tebrikler,devamını bekliyorum çok kısa olmuş bu 3.bölüm ;)

Çevrimdışı Lucilla Clarté

• 935
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 24 Temmuz 2008, 23:27:28 »
Eveeet, sonunda yetiştim. Taze taze 3. bölümle beraber hepsini okudum. Gayet gizemli bir hikaye bu ama, yani tahmin yürütmek de mümkün gibi durmuyo. He bi de söylemek isterim ki anlatımın akıcıymış gerçekten, yorumları felam okuyodum da şimdi katıldım onlara. :P Höm höm neyse bakalım bu rüyaları kaydetme işi gerçekten yararına mı olcak Loren'in.

Çevrimdışı Loren_Summers

• **
  • 156
  • Sütlü Kahve...
    • Profili Görüntüle
    • Ejderha Yurdu
« Yanıtla #27 : 24 Temmuz 2008, 23:30:58 »
Bakalım... :D Of çok heyecanlıyım ben de aslında, aklımda pek çok fikir var, biran önce kağıda dökmek istiyorum ve tabii paylaşmak. =) İşin en güzel yanıda bu zaten, paylaşmak. =)
Hayaller ve Kabuslar

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #28 : 25 Temmuz 2008, 10:07:40 »
Uvv. Bukadar iddialı bir yazı beklemiyordum açıkçası. İlk yazından sonra bu daha da bir müthiş gözüktü gözüme. Ellerine sağlık.. :)

Karakter seçimlerin, betimlemelerin, anlatırken bir konuda fazla kalmaman yani betimlemelere pek takılmaman bunun sonucunda sıkılma gibi bir duygu görüsünü ortadan kaldırman çok güzel. Ha tabi bunu bilerek mi yapıyorsun yoksa o kadar yazıdan sonra gelen bir tecrübe midir bu bilmem.

Sonlarıda sevdiğim bir kaç hikayenin yazarı gibi çok iyi bir şekilde bitiriyorsun. Kısaca önceki bölümden bir iki sorunun cevabını verip gelecek bölüme daha fazla soru işareti bırakıyorsun, güzel çok güzel... :D

Üçüncü bölümü merakla bekliyorum ve Betül'ün dediği gibi; daimi okurun oldum.. :D

Bu arada üçüncü bölümü daha okumadım, onunda yorumu yarına inş.. :D
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı Loren_Summers

• **
  • 156
  • Sütlü Kahve...
    • Profili Görüntüle
    • Ejderha Yurdu
« Yanıtla #29 : 25 Temmuz 2008, 11:11:43 »
Uvv. Bukadar iddialı bir yazı beklemiyordum açıkçası. İlk yazından sonra bu daha da bir müthiş gözüktü gözüme. Ellerine sağlık.. :)

Karakter seçimlerin, betimlemelerin, anlatırken bir konuda fazla kalmaman yani betimlemelere pek takılmaman bunun sonucunda sıkılma gibi bir duygu görüsünü ortadan kaldırman çok güzel. Ha tabi bunu bilerek mi yapıyorsun yoksa o kadar yazıdan sonra gelen bir tecrübe midir bu bilmem.

Sonlarıda sevdiğim bir kaç hikayenin yazarı gibi çok iyi bir şekilde bitiriyorsun. Kısaca önceki bölümden bir iki sorunun cevabını verip gelecek bölüme daha fazla soru işareti bırakıyorsun, güzel çok güzel... :D

Üçüncü bölümü merakla bekliyorum ve Betül'ün dediği gibi; daimi okurun oldum.. :D

Bu arada üçüncü bölümü daha okumadım, onunda yorumu yarına inş.. :D

Teşekkürler, yeni yorumlarını bekliyorum. :D :D
Hayaller ve Kabuslar