Kayıt Ol

‘Gerçek’ Vampirler Kan İçmiyor!

malkavian

Ynt: ‘Gerçek’ vampirler kan içmiyormuş.
« Yanıtla #15 : 09 Ağustos 2009, 22:04:32 »
Bu konu hakkında söyleyecek birkaç şeyim var.

1- Vampir diye birşey yoktur.
2- Cadı diye birşey yoktur.
3- İnsanlar her zaman suçlarını veya korkularını doğa üstü güçlere yamamaya meğillidir.
4- Geçmiş zamanda haberleşme ve iletişim bu kadar hızlı olmadığı ve haberleşme insandan insana yapıldığı için bir mesajın aktarım sırasında kaç insandan geçtiğine doğru orantılı bir şekilde hikaye yada olay değişir ki bu kişilerin hayal gücü geniş ise ne kadar çok değişebileceğini tahmin bile edemezsiniz.
5- Günümüzdeki vampir teması aynı Tolkien in elfleri yaratması gibi ilk başta kim bu konuyu işlemişse onun yaratımları baz alınarak bir kurallar zincirine oturtulmuştur ve ardıl yazarların yön vermesi ile yeni şeyler eklenmiştir bu listeye.(Soğan,haç,suyu geçememe,güneşte yanma,hayvan kanı ile beslenebilme vs...) 
6- Şimdi benim tutup Elflerin ömürleri insanlar kadarmış demem sizce de saçma olmaz mıydı?

Sonuç: Olmayan vampirlerin kanla beslenip beslenmemesi saçmalıktan ibaret bir tartışma konusu kanımca.

Çevrimdışı vampireLLa

• 1273
  • Rom: 11
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 09 Ağustos 2009, 23:19:26 »
söyleyeceğim tek şey...

vampirlik gerçekte vücudun kanı dışardan almaya alışması, bünyenin kan üretememesi durumudur...

[he bide evet "İnsanlar her zaman suçlarını veya korkularını doğa üstü güçlere yamamaya meğillidir." haklısın]
she's back!!

Çevrimdışı râh-i revân

• *
  • 3
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 13 Ağustos 2009, 16:15:51 »
Yeryüzünde yaklaşık 1000 adet yarasa türü vardır bunlardan kaç türünün nesli sürüyor bilemeyiz ama bu 1000 tür içerisinde 3 tür vardır ki onlar kan ile beslenir vampir diye birşey illa var diyecekseniz vampir budur, bundan ilerisi değildir.Fakat önemli bir husus varki vampir filmleri izleyip kafayı bunla bozan psikopat bi insan kalkıp arkadaşınızın boynunu ısırıp kanatıp kanını emerse buda kendini vampir sanma rahatsızlığıdır..

Çevrimdışı Asfaloth

• **
  • 161
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 13 Ağustos 2009, 16:43:48 »
Kime tas atiyo acaba  :hemk >:D
I'm not bad. I'm just drawn that way

Çevrimdışı segraron

• **
  • 152
  • Rom: -4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 14 Ağustos 2009, 11:52:02 »
benden bahsediyorsun sanki :D
En koyu beyaz

Hellrider12

« Yanıtla #20 : 15 Ağustos 2009, 17:17:20 »
Vampirler asırlardır tarihte efsanelerde vs hep kaniçerek gençliklerini korur ve aşırı derecede enerji sahibi olurlar. Normal bir insan da eğer vücuduna fazla miktarda kan enjekte ederse çok sağlıklı güçlü ve hızlı olur. Eskiden vampirlik deninen şey sadece bir ortaçağ hastalığıdır. Hastalık fazla kansızlıktan dolayı oluşur. Kansızlıktan ön diş etleri yukarı çekilir ve bu yüzden köper dişleri uzun gözükür. Ve aşırı kansızlıktan tenin rengi bembeyaz olur. Yani dış görünüş klasik vampir. Ama bazı psikopatlar örneğin Elizabeth Bachory Nam-ı Diğer Vampir Kontes genç kızların kanı ile yıkanıp gençleştiğine inanır. Ve yaklaşık 600 civarında genç kız öldürmüştür.

Bu açıklama bana mantıklı gibi geldi aslına bakılırsa. Sonuçta kan içtiği ve sivri dişli olduğu idda edilen vampirelerin fiziksel görünüşlerinin ve kan içmelerinin sebebini açıklarsak, geri kalanın hayalgücü ile yapılan eklemeler veya abartmalar olduğunu düşünebiliriz.

Ayırca bildiğim kadarıyla kanda taşınan oksijen miktarı besinlerin enerjiye çevrilme hızını arttırır. Kendi kan grubunuza uyan bi insanı öldürüp tüm kanını içtiğiniz takdirde normalden birkaç kat daha enerjik ve güçlü olmanız normal bişeydir. Sonuç olarak insan kanındaki oksijenin pek az bi kısmı istemli kaslar için kullanılırken siz bir insanın bütün kanını istemli kaslar için kullanmış olursunuz.

Çevrimdışı segraron

• **
  • 152
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 17 Ağustos 2009, 19:09:55 »
işte anlatmak istediğimi daha detaylı biçimde anlattın bunun için teşekkürler
En koyu beyaz

Çevrimdışı ...Allen C.P...

• **
  • 137
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 18 Ağustos 2009, 19:00:04 »
Gerçek vampirlerle ilgili en ii bilgileri ben Hellsing adlı animeden öğreniorum..Ve evet onda da vampirler kan içmeyebiliorler..(not Hellsing yaratıcılar vampirlerle ilgili uzun yıllar araştırma yapıp bu animeyi oluşturmuşlardır)
...İmza ve avatarlarım bana aittir!(Kesinlikle almayınız!)

Çevrimdışı hanne

• **
  • 326
  • Rom: 4
  • maybe one day...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 29 Ekim 2009, 20:06:24 »
Hayallerimi yıktılar(!)  :fringa İnanamıyorum demek vampirler kan içmiyormuş...
....Sanki bir erik ağacına çıkmıştım da orada üzüm yiyordum  ama bahçe sahibi gelince cevizleri neden yediğimi sormuştu....

Çevrimdışı segraron

• **
  • 152
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 01 Kasım 2009, 00:40:21 »
 Gerçekler acıdır ne yapalım ?
En koyu beyaz

Çevrimdışı Berre

• 1340
  • Rom: 34
  • Güle güle fermuar!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 01 Kasım 2009, 21:12:29 »
Gerçekler acıdır ne yapalım ?
İnanmak istediklerimize inanalım...

Çevrimdışı blckelf

• *
  • 3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 05 Kasım 2009, 17:47:09 »
yha bazı mantıklı noktalarıda var yani yok değil ama mesela şu ölülerin bileğine ip bağlama olayı bloody mary efsanesine dayanıyor die biliyorum ve pek çok toplumda öle yada böle vampirlerle ilgili efsaneler tam olarak vampir olarak geçmeselerde geceleri gelen yaratıklar mezarlıkta hortlayan cesetler vsler olduğu bilinmekte ama bugün genel olarak bildiğimiz bütün vampir kurallarının çoğu bram stoker'ın derlemesi hatta çoğu özelliği vampirleştirdiği kont vlad'ın caniliğinden almıştır dracula

Çevrimdışı skandy_duygu

• **
  • 293
  • Rom: 4
  • artık Mersine Türkiye şampiyonasına :D
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 17 Kasım 2009, 19:20:11 »
biz vampirleri bayağı yanlış tanımışız ozaman:( şaşırdım bunları okuyunca cidden kan içmiyorlarmı ozaman alacakralık işaret vampir günlükleri hepsi hurafe i oluo kafam karıştı şimdi??
‘Üzgünüm Beverly ama seni dövmek zorundayım.Bunu senin iyiliğin için.Eğer tuvaletten bir örümcek çıktığını söyleseydin,benden dayak yemek zorunda kalmayacaktın’”

damn_girl

« Yanıtla #28 : 18 Kasım 2009, 17:46:27 »
Gerçek vampirler kan içmiyormuş..tamam kabul  :D 
onların varlığına inanmıyorum ki. bu varsayımdan önce onların varlığını kanıtlamaya çalışsınlar o halde  :D :D
Aynen... Yani glsinler olduğunu kanıtlasınlar, inanmayan... :D

Çevrimdışı MysTiC

• *
  • 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #29 : 02 Aralık 2009, 21:10:46 »
biz vampirleri bayağı yanlış tanımışız ozaman:( şaşırdım bunları okuyunca cidden kan içmiyorlarmı ozaman alacakralık işaret vampir günlükleri hepsi hurafe i oluo kafam karıştı şimdi??

onlar zaten öyle x) Vampir denen kavram daha önceki mesajlarda arkadaşlarında anlattığı gibi kansızlık hastalığına eski zamanlarda takılan bir isimdi... Mesela eskiden down sendromlu hastaları içine cin kaçmış zannederek öldürüyorlarmış... xP

Ama yinede ben günümüzdeki vampir tanımlamalarını seviyorum xP