Kayıt Ol

Hatırla Sevgili

Çevrimdışı pleasant^^

• 1642
  • Rom: 12
  • bitch is back to the town.
    • Profili Görüntüle
Ynt: Hatırla Sevgiliii :)
« Yanıtla #90 : 23 Mart 2008, 00:46:18 »

Bu arada duyduğuma göre Berk Hakman son bölümlerde ana karakter olarak gösterildiği halde yan oyuncularla aynı parayı aldığı için ayrılmış! :hemk :hemk 11 bölüm kaldı dizinin bitmesine dayanamamış mı?!

Daha kısa sürebilir ;) Dün gece ki bölümde ellerinden geleni yapmışlardı bence.Bir bölümde bu kadar kişinin ölmesi de güzel değil elbette :hemk Defne'nin sinir krizi sahnesini 10-15 kez çekmişler sanırım :D Deniz'in son sözlerini tam söyletmediler sinir oldum.Birde bana mı öyle geldi bilmiyorum ama sanki mektubun sonlarında Barış'ın sesi iyice gitti(ağlayacak gibi) Mahir'e yaptıklarını onlara da yaptılar.Öyle bir dönem ki doğru düzgün bir suçları olmadan öldürülüyorlar ve istedikleri yerlere bile gömülmüyorlar. :-\ Ahmet'in orada olmaması iyi olmuş çünkü Ahmet hayali bir karekter :P Tekrar tekrar farklı farklı yerlerde görüp okusak da anlayamayız ki olanları :-\  3'e 3'müş pehh :-\ Kıyaslanacak kişiler mi?Aslında bence Denizlerin idamıyla kendileri kaybettiler.Onların aleyhine dönünce tabi..12 EyLüL'e geliyoruz.Bir atlama daha sözkonusu-Sanırım Selma da demişti bi tv programında.Ali'yi devrimci olarak göreceğiz.Artık Yaşar-Işık olayını da iyice duygu sömürüsü haline soktular.Işık'In eşyalarını tek tek toplaması Yaşar'ın ağlaması-dakikalarca gösterdiler işkence gibiydi :D :P Ama dönem atlaması olmasın daha Harunlar filan da vardı :(
Dizinin Erdal Eren'in infazı ile bitirilme ihtimali varmış.

so you ride yourselves over the fields and you make all your animal deals and your wise men don't know how it feels to be thick as a brick.

Çevrimdışı Ginny Weasley

• **
  • 136
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #91 : 23 Mart 2008, 14:22:03 »
Necdet'e sordum haziranda bitiyor dedi ben onun yalancısıyım :P
Evet evet o avukat Halit Çelenk sanırım. Gerçekten avukatlarıymış...
Öyle bi hale geldim ki Işık'ın evden ayrılma, Yaşar'ın ayrılma sahnesinde bile ağladım :hemk :D

Çevrimdışı PhoenixMan

• 919
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #92 : 23 Mart 2008, 14:43:32 »
dizi güzel kötü demeyelim sonuçta kaç tane dizide bu tür konulara değiniliyor ki; ama deniz gezmiş ve arkadaşlarının yaptıkları konuşmaları falan az anlatılıyor yani doğru ama fazla değinmiyorlar... bu sebepten dolayı izleyenlere söylüyorum eğer kitapları okumadıysanız derhal başlayın dizidekinden daha da acıklı bir öykü bulacaksınız...

Çevrimdışı Ginny Weasley

• **
  • 136
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #93 : 23 Mart 2008, 15:27:35 »
ATV Hatırla Sevgili bölümlerini sezon sonunda DVD ye koyarak satışa çıkaracakmış!
Kesin alıyorum :salla

Çevrimdışı Pitis^^

• **
  • 277
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #94 : 23 Mart 2008, 15:47:21 »
ATV Hatırla Sevgili bölümlerini sezon sonunda DVD ye koyarak satışa çıkaracakmış!
Kesin alıyorum :salla
yaşasınn :ole

he bu arada imzana bittm ;D

Çevrimdışı Huor Eärfalas

• 620
  • Rom: 6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #95 : 23 Mart 2008, 15:50:37 »
Ohh belli bölümleri alırım valla cimri bi kişiliğimdir ben 8)

Çevrimdışı Ginny Weasley

• **
  • 136
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #96 : 23 Mart 2008, 16:04:37 »
yaşasınn :ole

he bu arada imzana bittm ;D

Teşekkürler :D

Çevrimdışı Pitis^^

• **
  • 277
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #97 : 24 Mart 2008, 18:33:18 »
ya yine bişi sorucam hani idama giderlerken harunlar falan ıslık çalıyolarya onun bi adı warmı? çok güselmişte :D

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #98 : 24 Mart 2008, 18:43:31 »
Ya neydi bu bölüm öle, resmen hönk diye kaldım yani. Hele deniz ölünce çok üzüldüm yaa ve tabii idam sırasında... :-\
ya yine bişi sorucam hani idama giderlerken harunlar falan ıslık çalıyolarya onun bi adı warmı? çok güselmişte :D
Film müziği idi galiba o tam hatırlayamadım..
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı Pitis^^

• **
  • 277
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #99 : 24 Mart 2008, 18:45:40 »
Ya neydi bu bölüm öle, resmen hönk diye kaldım yani. Hele deniz ölünce çok üzüldüm yaa ve tabii idam sırasında... :-\Film müziği idi galiba o tam hatırlayamadım..
bende film müziği diye hatırlıyorum ama :-\ ya bilen varsa söylesin çok merak ettim uyuyamam gece ;D

Çevrimdışı pleasant^^

• 1642
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #100 : 24 Mart 2008, 21:06:53 »
Rodrigo'nun gitar konçertosu ? mu kastettiğiniz ?

so you ride yourselves over the fields and you make all your animal deals and your wise men don't know how it feels to be thick as a brick.

Çevrimdışı scorpion325

• *
  • 48
  • Ronnie O'Sullivan
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #101 : 24 Mart 2008, 22:50:43 »
Darbe yıllarını çok iyi anlatan bir dizi. Sürekli olmasa da denk geldikçe izliyorum.

Çevrimdışı little_witch

• **
  • 118
  • Savaşa Devam...!!!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #102 : 25 Mart 2008, 07:12:20 »
Bu bölüm çok çok güzeldi.Deniz'in Işık'tan ayrılırken ki sahnesi çok kötüydü kendimi ağlamamak için zor tuttum.Deniz Gezmiş'in arkadaşları ''haydi eyvallah'' demesi de çok dokundu açıkçası.Sanırım o zamanın ruhunu en güzel anlatan dizi bu.Ama Deniz Gezmiş'in son sözlerini kırpmalarına çok kızdım açıkçası  >:( 'Kahrolsun emperyalizm' ve Yaşasın Türk-Kürt kardeşliği sözleri kırpılmıştı.Bilerek yapıldığını düşünüyorum ben. :=) Ağlamamak için kendimi zor tuttum yani diziyi izlerken. :'( Ridrigo'nun gitar konçertosu süperdi ayrıca. :'(

Çevrimdışı pleasant^^

• 1642
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #103 : 25 Mart 2008, 15:32:08 »
Bu bölüm çok çok güzeldi.Deniz'in Işık'tan ayrılırken ki sahnesi çok kötüydü kendimi ağlamamak için zor tuttum.Deniz Gezmiş'in arkadaşları ''haydi eyvallah'' demesi de çok dokundu açıkçası.Sanırım o zamanın ruhunu en güzel anlatan dizi bu.Ama Deniz Gezmiş'in son sözlerini kırpmalarına çok kızdım açıkçası  >:( 'Kahrolsun emperyalizm' ve Yaşasın Türk-Kürt kardeşliği sözleri kırpılmıştı.Bilerek yapıldığını düşünüyorum ben. :=) Ağlamamak için kendimi zor tuttum yani diziyi izlerken. :'( Ridrigo'nun gitar konçertosu süperdi ayrıca. :'(
Kırpılan birtek onlar değildi.Yaşasın Marksizm-Leninizm yüce ideolojisi! sözleri de yutulmuş Emperyalizm sözcüğü güzel bir dil sürtçmesi ile faşizm'e dönüştürülmüş.Dizinin senaristi Nilgün Öneş, Deniz Gezmiş'in sansüre uğrayan sözlerinin aslında çekildiğini ancak, dublajda oynama yapılmış olabileceğini söylemiş. Bu hafta yayınlanacak tekrarında da bu sansür kalkacak ve Denizin sözleri sansürsüz yayınlanabilirmiş.Ve de bu tekrar Cuma günü olabilirmiş.Yani yenil bölüm yerine.Bildiğim kadarıyla daha 12 bölüm var :uhe

Çevrimdışı Pitis^^

• **
  • 277
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #104 : 25 Mart 2008, 16:20:55 »
Rodrigo'nun gitar konçertosu ? mu kastettiğiniz ?
bilmem o mu ki ??? ;D