Kayıt Ol

One Piece

Çevrimdışı Nihbrin

• 1243
  • Rom: 43
  • [Infornography]
    • Profili Görüntüle
    • nihbr.in
Ynt: One Piece
« Yanıtla #15 : 13 Nisan 2009, 11:19:57 »
Totale vurunca Gundamlar 4e katlıyor One Piece'i ... ancak hepsi tek bir seri değil her ne kadar aynı studyodan çıksalar bile. Gundamlar ile ilgili çok tanıtım yapmaktan kaçınıyorum çünki gerçekten çok uzun bir geçmişi var ve 20. yılını kutladılar geçen ay ilk Gundam serisinin.

One Piece'in daha ne kadar süreceğine gelince, sanırım bir bu kadar daha çıkar. Henüz yarı yoldalar ^^

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 13 Nisan 2009, 11:48:40 »
Her şey tamam da, One Piece 10th Yıl Dönümü olmamış.

Türkçe yazmışsın ama 10th ne işi var bu durumda? 10. yazsan daha güzel olmaz mıydı?

Çevrimdışı Nihbrin

• 1243
  • [Infornography]
    • Profili Görüntüle
    • nihbr.in
« Yanıtla #17 : 13 Nisan 2009, 11:55:38 »
İchi 10 yazmadığıma şükret  ;D gününün %50sini ingilizce alt yazılar ile baş başa geçiren ve duyduğu seslerin %80inin japonca olduğu birisinden mükemmel bir türkçe anlayışı bekleyemezsin sanırım. Şaka bir yana sayıdan sonra nokta koyunca postlarımı kabul etmiyor ve hatalı sayıyor nedense, ben de uyuz oldum "th" ekledim...

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 13 Nisan 2009, 11:57:45 »
Heee, suç forumunmuş o zaman :D. Tamam lafımı geri aldım. Şimdi foruma yükleneceğim xD.

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #19 : 13 Nisan 2009, 20:45:07 »
Nihbrin, senin gazınla Rodos'a kadar bile yüzebileceğim kanısına varmaya başladım. :P

İzledim ilk bölümü, hiç fena değildi. Luffy-san bildiğiniz Tarkan gibi. Tek kolla yirmi kişi yıkıyor. :D Coby'de çok tatlı. Yalnız o, kız mı yoksa erkek mi anlayamadım onu. :P Şöyle birkaç bölüm daha izlerim diye sanıyorum, sararsa eğer "Keyifle izleyecek bir animem daha oldu," diyebilirim. :)

Çevrimdışı Khazidhea

• 515
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 14 Nisan 2009, 13:34:52 »
inşallah seni sarar beni saramadı çünkü 2. bölümden sonra yıkıldım ben :D
You can win thousand fights, but you can only lose one!

Çevrimdışı Nihbrin

• 1243
  • [Infornography]
    • Profili Görüntüle
    • nihbr.in
« Yanıtla #21 : 17 Haziran 2009, 04:00:16 »
GHHHhhh <anlamsız boğulma efekti> aşırı önemli ve büyük bir hata yaptığımın ayırdına vardım, üzülerek ve af dileyerek düzeltiyorum: gelmiş geçmiş en çok bölüme sahip tv animasyon serisinin adı " Doraemon " 20 yıl boyunca haftada 5er bölüm göstererek totalde 2 binin üstünde bölüm sayısı ile ultra rekortmen. Tamamen aklımdan çıkması bir yana gerçekten öyle abartı bir sayıya ulaştığını bilmiyordum çünki ciddi olarak hiç izlemedim (22. yy dan geçmişe bir öğrenciye yardım etmek için deneysel anlamda zaman yolculuğu yapan robot bir kediyi anlatıyor basitçe) neden bu kadar uzun süre yayında kaldığını açıkçası merak ediyorum, sevmişler çocuklar zamanında ama 1969 yılında başlamış olan bir şeye dur demek lazım sanırım bir süreden sonra ^^ (1969da gazateler ve dergilerde kısa hikayeler olarak başlamış bir şey bu sonraları tv icadı ile ilk animasyonlardan biri olarak seyre imza atmış)

Ayrıntılı bilgi (one piece ile alakalı olmaması bir yana oturupta izlemediğim ve deli gibi uzun bir serinin tanıtımını yapamayacağımdan...)
http://www.animenewsnetwork.com/encyclopedia/anime.php?id=1317

Çevrimdışı Canina

• 1460
  • Rom: 39
  • There ought to be a law against you
    • Profili Görüntüle
    • Canina's
« Yanıtla #22 : 03 Temmuz 2009, 02:34:13 »
Doraemon offf efsane. Anime ve çeviri dünyasına ilk girdiğimde, ki bu ikisi aynı anda oldu, bana çok şey öğreten bir abim vardı bana dedi ki;

- Can sen çevirecek seri arıyormuşsun doğru mu?
-Doğru abi
-Doraemon diye bir seri var bak çok güzel hem kısada sen git bunu çevir en iyisi.
- Tamam abi sen güzel diyorsan çeviririm.
Yarım saatlik araştırma ve sonucunda orjinal serinin 1787 bölüm olduğunu öğrendiğimde yaşadığım dumur hali.

Çevrimdışı yuno44907

• **
  • 127
  • Rom: -1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 03 Temmuz 2009, 06:02:13 »
Neden beğenmiyorum ben bunu? Çizimlerini itici buluyorum, gıcık oluyorum. Bence en iyi bölümü 85-86'ydı. Aslında çok özgün bir eser ama karakterler daha gizemli ve ilgi çekici olabilirdi. Mesela Bleach karakterleri öyle. Sado ilginç bir tip, Ichigo havalı, Ishida zeki ve komik, Zaraki zaten havalı ve merak edilen bir karakter, Byakuya kızların sevdiği bir karakter.

Çevrimdışı Nihbrin

• 1243
  • [Infornography]
    • Profili Görüntüle
    • nihbr.in
« Yanıtla #24 : 03 Temmuz 2009, 12:58:33 »
One piece evreninde gizemli olanlar villian (kötü adamlar) oluyor. Aklıma gelen ilk örnek; 200lü bölümlere kadar izleyince bir vice admiral ile karşılaşır izleyici. Buz adamdır kendileri ve Luffy ile tüm tayfayı birkaç saniyede alt eder ama onları bırakıp gider, bisikletine binip okyanusta kendisine buzdan bir yol bırakarak adadan adaya gezer. Tüm tayfa'nın komik olması bir yana One piece'i olduğu şey yapan duygu yüklü olmasıdır. Bleach sevdiklerini korumaya çalışan bir genç adamın çaresizlik içinde savaşması ve çocukluk arkadaşının ona aşık olup söyleyememesi dışında hiç bir duygu taşımaz. Herkes daha güçlü olmaya çalışır. izlemesi daha eğlencelidir One Piece'e kıyasla (en azından ilk 65 bölümde) One Piece tayfası 300lü bölümlere kadar sadece karakter gelişimi gösterdi, kas gücü veya yeni yetenekler geliştirip bir anda "evet bunu kullanmak istemiyordum ama beni zorunda bıraktın al sana!" gibi powerup sahneleri görülmez.

Naruto Bleach ile One Piece'in iyi özelliklerini almayı başarmış bir seridir. Buna rağmen insanlar ondan soğudu yapımcıların ölümcül hataları yüzünden. Ama hepsi de bir yana doraemon nasıl o kadar yayınlanmış yahu insaf. Zararına falan göstermiş olmaları lazım bir süre gibi geliyor bana.

Para tuzağı olan animeler hakkında konuşmayı pek sevmem ama one piece'in çoğu yönünün (özellikle karakter dizaynları) çocukça görülmesi genel bir yanılgı. Sanji sigara içtiği için pek çok ülkede Ban almasına rağmen halen ısrarlar ağzında o dal (Naruto'da Shikimaru sigara içmez çünki çocuklar izliyor diye kötü örnek olacağı düşünülür - Bleach'te pek çok şeye sansür gelir; Kan çıkar ama yaralardan akmaz sadece kılıçtadır, Espada'lar ağzına geleni küfreder ama animede hepsi sansür alır)

makale gibi bir şey oldu ama şu anki en çok kazanan 3 seri ile ilgili görüşüm bu. One piece samimi kaldığı için 10 yıldır halen göz nurumdur.

Çevrimdışı Canina

• 1460
  • Rom: 39
  • There ought to be a law against you
    • Profili Görüntüle
    • Canina's
« Yanıtla #25 : 03 Temmuz 2009, 15:02:32 »
Amerika'da Sanji'nin sigarasını lolipopa dönüştürdüklerini biliyor muydunuz xD

Çevrimdışı Nihbrin

• 1243
  • [Infornography]
    • Profili Görüntüle
    • nihbr.in
« Yanıtla #26 : 03 Temmuz 2009, 15:08:16 »
4KİDS Entertainment kuzey amerikadaki yayın hakkı ile öyle çirkin bir şey yaptı ama orijinal studyo çizerlerinin işi değil kendi eseri bu durum. Zaten ingilizce dublaj ile one piece izlemek için ya deli yada amerikalı olmak lazım. Franky'nin donundan Naminin bikinisine kadar yüzlerce şikayete kulak asmaksızın aynen devam etmesini seviyorum. Ayrıca manga da öyle bir bölüm geliyor ki onu da sansürlemezlerse 1 numara olacak ^^ (Marine hapishanesi altında bir gay club)

Çevrimdışı yuno44907

• **
  • 127
  • Rom: -1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 03 Temmuz 2009, 16:40:07 »
Haklısın ama karakterlerin kişiliğini pek ilginç bulmadım. Naruto'da ise teknikler çok abartılıydı, o nedenle beğenmedim. Hiç gerçekci değil. Böyle tehlikeli teknikler kullanıyorlarsa patır patır ölmeleri gerek.

Bleach yazarları çok deneyimli bence. Öyle mal bir seriyi ilgi çekici ve duygusal, komik yapabildiler.

Aslında One Piece 150'ye filan atlasam iyi olur. O timsahlı bölümler sıkıcıydı.

Çevrimdışı CaptainJarlaxle

• The Big Bang Theory
  • **
  • 170
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #28 : 05 Ağustos 2009, 14:36:51 »
160 192 arası resmen kayıp. Saçma sapan işler çok sıkıldım ya. Luffy dövecek belli neden uzatıyorsun ki. Bu animenin en nefret ettiğim yanı gereksiz yere çok uzuyor.

CaptainJarlaxle: The Big Bang Theory Fan No.1.

Çevrimdışı Nihbrin

• 1243
  • [Infornography]
    • Profili Görüntüle
    • nihbr.in
« Yanıtla #29 : 05 Ağustos 2009, 18:30:03 »
Foxy Pirates bir tür filler, orijinal manga'da yeri var Foxy'nin ancak çok kısa animeye kıyasla ve onu da filler şart hale geldiği için zoraki eklediler mangaya. Onu uzatmalarının sebebi manganın son bölümüne o aralar aşırı yakın olmalarıydı. Şimdi en uzun fillerlar 2-3 bölüm son 200 bölümdür  ;D Gönlün rahat olsun. En kötü kısmı atlatmışsın. Manga ile Anime arasında düzeyli bir ilişki var uzun zamandır, aralarında 10 chapterdan az kalmışsa fillerların gazabından kork  :P Bak Narutoya adamlar deli; manga-anime arası şu anda 200 anime bölümü çıkar rahatça ancak Eylül sonu bir filler daha çıkaracaklarmış (insaf bu arada ona da) mutlu ol yani, uzun soluklu animelerde o "uzatma" mevzusuna en az giren anime one piece