Kayıt Ol

Hayal Kıran

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
Hayal Kıran
« : 19 Ağustos 2008, 14:20:06 »
Hayal Kıran

Bir hayalin daha solmasını izlerken mutlulukla gülümsedi Lexter. Bu kez masa başında yazdığı kitapları imzalayan bir gencin hayali solmuştu… Genç o kadar mutluydu ki yüzü etrafa ışık saçıyordu. Uzun boyluydu. Saçları siyah, gözleri koyu kahverengiydi.

Lexter’in daha önceki hayallerden aşina olduğu siyah bir tişört giymişti genç. Lexter bir an durdu ve düşündü. Bu aşina olduğu kişi, o kadar çok hayal bağışlamıştı ki ona. Bir an sebebini merak etti şekilsiz gölge Lexter.

Ve sonra solan bir başka hayali incelemek için duyularını başka bir tarafa yönlendirdi. Yeni gelen hayal, şekilsiz gölgenin en çok sevdiklerindendi: para içinde yüzen bir adam. Büyük bir havuz ağzına kadar parayla doldurulmuş ve adam içinde batmamak için çırpınırken zevkle bağırıyordu.

Gölge Lexter “Ahmak,” diye mırıldandı. Bu hayalde solarken duyularını bu kez başka bir hayale göndermişti. Hayaller Salonu’nda kalan iki düzine hayalden birisine…bu da klasiklerdendi. Büyük bir okul, sıkı bir tören. Başka bir genç mezun oluyordu. Fesler havaya fırlatıldığında, bu hayal de hiçlik denizine çıkmamak üzere dalmıştı.

Silinen hayallerin verdiği tat damağında kalırken başka bir hayal aradı duyuları. Bu kez silinmeye yüz tutmuş ve Lexter’ın hiç haz etmediği hayallerden birisi karşıladı onu. Yeni evli bir çift… Çok masum duruyorlardı ve bir o kadarda mutlu.

Şekilsiz gölge aynı aşinalığı tadarken bu hayalde soluklaştı. Gene aynı kişiydi… ve hayal tamamen yok oldu.

Bir zamanlar sınırları sonsuzlukla çizilmiş bu salonda, sayısız hayal vardı. Öyle hayallerdi ki bunlar, Lexter duyularını gönderip günlerce seyrettiği oluyordu. Gölge o zamanlar kötülüğe hizmet etmiyor, her hayali büyük zevkle koruyordu. Ancak tüm çabalarına rağmen dünya insanları hayalleri katlediyor, onun benliğini karanlıkla süslüyordu.

Şimdi geride kalmış bir avuç hayale uzandı tek tek. Sonuç tahmin ettiği gibiydi. Tüm hayaller aynı gencindi. Gence kendince bir saygı duydu Lexter. Dünya üzerinde hayallerini muhafaza edebilmiş tek insan… fakat her silinmiş hayalle daha da kararmış olan gölge, bir an önce sona ulaşmayı istiyordu.

Sonra alışık olduğu bir şey hissetti. Tüm hayaller aynı anda silikleşmeye başlamıştı. Yüzler bulanıyor, şekiller iç içe geçiyordu. Su gibi berrak olan hayaller şimdi bir bulamaca düşmüş gibiydi.

Hayal Kıran neşeyle çığlık attı. Ve tüm hayaller aynı anda silindi sahneden. Hayal oyunu bitmiş ve kazanan Hayal Kıran olmuştu.

Ve kaybeden, artık kazanmak yada kaybetmenin anlamını bile şekillendiremeyen insanoğluydu. Şimdi yeni oyunlar başlıyordu. Yeni ve kaos dolu oyunlar…

Son.

--

Tek bölümlük kısa bir esinti, beğenmenizi umuyorum. o/

Çevrimdışı Amras Ringeril

• 2483
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Ynt: Hayal Kıran
« Yanıtla #1 : 19 Ağustos 2008, 15:03:52 »
Hmm.. Hoş, ama anlatımın eksik sanki biraz. Ya da ne biliyim tarzındır belki. Hayal Kıran'ın yaptıklarını betimlerken hislerden söz etmen hoşuma gitti. Kısa esintilerinin devamını bekliyoruz..
try again fail again fail better

Çevrimdışı veritaserum

• 1112
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 19 Ağustos 2008, 15:54:21 »
İlginç bir çalışma olmuş. Ellerine sağlık :D
Önce, büyük büyük düşündüm;
Sonra büyük büyük yaşadım.
Ne varsa, onlar aldı.
Şimdi bana küçük bir ölüm kaldı.

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #3 : 19 Ağustos 2008, 16:04:27 »
Hmm.. Hoş, ama anlatımın eksik sanki biraz. Ya da ne biliyim tarzındır belki. Hayal Kıran'ın yaptıklarını betimlerken hislerden söz etmen hoşuma gitti. Kısa esintilerinin devamını bekliyoruz..

Teşekkür ederim. Evet üstünde pek fazla çalışamadım bunun. Yazdım, kontrol ettim, yolladım. Kötü ruh hali. :D

İlginç bir çalışma olmuş. Ellerine sağlık :D

Sana da teşekkür ederim. :D

Çevrimdışı Lucilla Clarté

• 935
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 19 Ağustos 2008, 16:17:44 »
Şu Dejavu kadar güzel değil ama anlık bi esinti için iyi. Eea kim yazmış sonuçta dimi. :P

Çevrimdışı Loren_Summers

• **
  • 156
  • Rom: 3
  • Sütlü Kahve...
    • Profili Görüntüle
    • Ejderha Yurdu
« Yanıtla #5 : 19 Ağustos 2008, 18:19:15 »
Çok güzel olmuş Onur'cum eline sağlık.
Hayaller ve Kabuslar
"Kırmızı gözleri hem korkutucu, hem de büyüleyiciydi..."

Çevrimdışı KingKiller

• 519
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 26 Ocak 2013, 07:57:03 »
Gezinirken gördüm ve iyi ki de görmüşüm. Hem kısa hem de çok güzel olmuş. Ama kısa bırakmasaydın daha güzel olurdu belki de. Ellerine sağlık.
“Ona reddedemeyeceği bir teklif sunacağım” ( Don Vito Carleone)