Kayıt Ol

Yüzüklerin Efendisi

Çevrimdışı Minaxo

• *
  • 24
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Ynt: Yüzüklerin Efendisi
« Yanıtla #60 : 07 Şubat 2013, 14:30:53 »
ve sinirlenince birinin kafaya fırlatmak için birebir :P  denemedim yanlış annamayın :P

Hoca tek ciltliği kafama vurmuştu eskiden sebebini hatırlamıyorum ;D Bu arada filmlerini izledim ama kitaplarını okumadım yazın başlamayı düşünüyorum ilk Silmarillion okumam mı daha mantıklı olur hobit mi?

Çevrimdışı Denaro Forbin

• 2114
  • Rom: 54
    • Profili Görüntüle
    • Bilimkurgu Kulübü
« Yanıtla #61 : 07 Şubat 2013, 14:50:19 »
Bu arada filmlerini izledim ama kitaplarını okumadım yazın başlamayı düşünüyorum ilk Silmarillion okumam mı daha mantıklı olur hobit mi?

Şurada aradığın soruya cevap bulacağını umuyorum; http://www.kayiprihtim.org/forum/tolkien-kitaplary-syralamasy-t6486.0.html

Çevrimdışı TurinTurambar

• *
  • 17
  • Narn i Hîn Húrin
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #62 : 23 Şubat 2013, 10:40:32 »
Hayatımın serisi diyebilirim.Böyle bir dünyayı yarattığı için Tolkien'e ne desem bilmiyorum.Başlamakta kararsız kalan varsa hemen başlasın bence.Ben ilk önce Yüzüklerin Efendisi'ni sonra Hobbit,Silmarillion,Hurin'in Çocukları ve Bitmemiş Öyküleri okudum.Kendisinden sonraki birçok başka dünyaları da etkilediği için J.R.R Tolkien'in önünde saygıyla eğiliyorum.
You may say I'm a dreamer
But I'm not the only one
I hope someday you'll join us
And the world will live as one

Çevrimdışı damondred

• *
  • 8
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #63 : 14 Nisan 2013, 19:15:36 »
eh Yüzüklerin Efendisini benim için anlatmanın tek yolu var. DÜNYADA 2 ÇEŞİT İNSAN VARDIR. YÜZÜKLERİN EFENDİSİNİ OKUYANLAR VE OKUMAYANLAR ( TABİ İZLEYENLER VE İZLEMEYENLER DE ALT KATEGORİ OLABİLİR :D)

• *
  • 32
  • Rom: 3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #64 : 10 Eylül 2013, 10:24:17 »
Fantastik edebiyatın başyapıtı, Stephen King'e Kara Kule yi R.A. Salvatore'ye Unutulmuş Diyarları ve daha birçok yazara esin kaynağı olan müthiş eser.  
Çoğu kimsenin ilk okuduğu fantastik seri. Öyle ki öyküden aldığınız tad damağınızda kalıyor. Bitince boşlukta hissediyorsunuz. Hani forum sayfalarında serilerle ilgili istenen tavsiyelerde : "Okumalı mıyım?, Sürükleyici mi?" diye sorulan soruların altındaki  "Yüzüklerin Efendisi gibi mi?" anlamını kazandırmıştır bence. Yani ağzımız "Okumalı mıyım?" desede, kalbimiz "Yüzüklerin Efendisi gibi mi?" diye soruyor aslında. O yüzden soru sorulmadan okunması gereken bir eser.
Sitedeki C. Tolkien röportajında; üzerinde tarih yazılı olmayan, tasnif edilmemiş, sıralanmamış kutularca not ve yazı olduğunu söylemiş. Düşünsenize orta dünyanın bilmediğimiz daha nice hikayeleri o kutuların içinde. Biz okurların sahip olduğu ise o notlardan başka kitaplar çıkar mı? diye beslediğimiz umutlar.  

Çevrimdışı Stark

• *
  • 9
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #65 : 05 Kasım 2015, 10:31:54 »
Hayatımda 3 4 kez okuduğum tek seri sanırım :) tek ciltli kitabında gözüm var bakalım bir ara alacam:)

Çevrimdışı Grayswandir

• 815
  • Rom: 14
  • You may have heard of me.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #66 : 03 Mayıs 2016, 20:54:07 »
Bundan daha önce bahsedildi mi bilmiyorum, ama Tolkien'in başka birçok şeyle birlikte Gandalf ve cücelerin isimlerini de bir dizi antik İskandinav şiirinden oluşan -ve bugünkü İskandinav mitolojisi bilgimizin önemli bölümünü oluşturan- Poetic Edda'dan aldığını biliyor muydunuz?

In the beginning the Universe was created.
This has made a lot of people very angry and been widely regarded as a bad move.

#hayır

Çevrimdışı yavanna

• **
  • 109
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #67 : 01 Haziran 2017, 11:09:36 »
Fantastik Edebiyat nedir? Sorusunun cevabı olan yapımdır Tolkien eserleri. Herhangi bir konuda soru, sorun, anlamadığınız bir nokta olursa, elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.

Çevrimdışı yavanna

• **
  • 109
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #68 : 10 Kasım 2017, 13:12:25 »
İlk 2 film gösterimine gittim, üçüncünün de haberleri düşmüş. Geçirdiğim en güzel günlerden biriydi. Uzun soluklu tamamen doyurucu bir etkinlikti. Takipteyiz! :)

http://www.zorlupsm.com/tr/etkinlik/konser/the-lord-of-the-rings-in-concert-the-return-of-the-king