Kayıt Ol

Yüzüklerin Efendisi

Çevrimdışı Cúthalion

• **
  • 149
  • Rom: 2
  • Smaug
    • Profili Görüntüle
Ynt: Yüzüklerin Efendisi
« Yanıtla #15 : 14 Şubat 2008, 17:22:47 »
Daha kısa olmaz. Okuması (otururken) daha kolay, (yatarken) daha zor olur. Daha sağlamdır daha hoş görünür. :D

İkinci cümlende bulunan "otururken" ve "yatarken" kelimelerini ne amacıyla parantez içine aldın merak ediyorum.. O kelimeler cümleden çıkarıldığında anlam bozulmuyor mu?

Çevrimdışı Nirnaeth

• 848
  • Rom: 4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 16 Şubat 2008, 12:52:46 »
Fantastik Kurgu'nun babası olarak gördüğüm Tolkien'in en başarılı yapıtı.. Yüzüklerin Efendisi'ni okumamış birisine, ben "Fantastik kurgu hakkında hiç bir fikri olmayan bir kişiymişçesinei" bakarım.  :)

Doğrudur, ben seriyi okumadan önce de kendimi fantastik edebiyat okuru olarak görüyordum ama okuduktan sonra da 'pehh sen miymişsin bundan önce fantastik okuyan?' demiştim kendime :D ;D

Çevrimdışı Amras Ringeril

• 2483
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 20 Şubat 2008, 10:51:24 »
Konu taşınmış ve düzenlenmiştir...
try again fail again fail better

Çevrimdışı Edoras

• **
  • 317
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 22 Şubat 2008, 20:18:02 »
Yeni bitirdim, iki gün önce. Bitirdiğimden beri Gondorlu zihniyetiyle dolaşıyorum ;D

Rohirrim'in gelişi bölümünü hatırla o zaman :P hatırla da Gondor'unuzun nasıl ayakta kaldığını sorgula :P hani sizin için üfleyerek parçaladığımız borular :P  Rohan Rohan Rohan :P

Çevrimdışı PhoenixMan

• 919
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 23 Şubat 2008, 11:41:27 »
Rohirrim'in gelişi bölümünü hatırla o zaman :P hatırla da Gondor'unuzun nasıl ayakta kaldığını sorgula :P hani sizin için üfleyerek parçaladığımız borular :P  Rohan Rohan Rohan :P
ahhh ahh oralar aklıma gelince içimi bir coşku kaplıyor, kralın parçalanan borusu: o sesi duyabilmek için neler vermezdim... Glory of Rohan!!!

Çevrimdışı Nirnaeth

• 848
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 23 Şubat 2008, 11:44:42 »
Ehehe :D Rohanlılar ve Gondorlular olarak kardeş sayılırız, işi rekabete sürüklemeyelim ;D Size ve halkınıza teşekkürler, Eorloğulları ;D :D

Çevrimdışı Amèlie

• 531
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 29 Mart 2008, 18:10:02 »
İlk kitabını okudum. İğrençti. :P İkincisiyle sürekli göz göze geliyoruz fakat hep kaçırıyrum gözlerimi, korkuyorum yine başlamaktan. Bir ay uğraştım ya bitsin diye. :D

Çevrimdışı Amras Ringeril

• 2483
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 29 Mart 2008, 18:28:47 »
Sen şimdi Galatasaray taraftarı arasına Fener formasıyla oturmuş biri gibi buraya neden dalma gereği duydun hiç anlamadım. Kesin dayak istiyosun ya neyse :P
try again fail again fail better

Çevrimdışı Amèlie

• 531
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 29 Mart 2008, 18:53:31 »
Sen şimdi Galatasaray taraftarı arasına Fener formasıyla oturmuş biri gibi buraya neden dalma gereği duydun hiç anlamadım. Kesin dayak istiyosun ya neyse :P
Baktım bi hep olumlu yorum var dedim bi gösteriyim, sevmeyenlere öncülük ediyim. :P Amacım o yani :P

Çevrimdışı Edoras

• **
  • 317
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 29 Mart 2008, 18:55:36 »

Dayak mı ? dayak kötü bir kelimedir Özgür'cüğüm, duymamazlıktan geliyorum.Zevkler kişiden kişiye değişir, herkes her şeyi sevmek zorunda değildir, bırakalım isteyen istediğiyle meşgul olsun değil mi ?

(Ayrıca bizim sevgimiz yeter lotra, bi daha ayrıca; ben gsliyim)

Çevrimdışı Nirnaeth

• 848
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 29 Mart 2008, 19:00:39 »
Baktım bi hep olumlu yorum var dedim bi gösteriyim, sevmeyenlere öncülük ediyim. :P Amacım o yani :P

Asılanlar hep ilklerdir .. :P :P (şaka tabi) ;D :D

Çevrimdışı Baal Adramelech

• 1837
  • Rom: 59
  • The Hermit
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 07 Mayıs 2008, 22:31:53 »
Okurken herkes sıkılır, bitirdiğinde herkes etkisinde kalır :) garip bir kitaptır, Üstadın bitirdiği en büyük eseridir. Bana göre Fantastik kurgu sevmeyenler bile okumalıdır çünkü edebi değeri ile dalga geçilsede çoğu kitaba göre daha "ağır" ve "edebi" bir kitaptır. Bazen kitaptaki bazı sözler aklıma geldikçe, içinde bulunduğum duruma ne kadar uyduklarını farkedip ürküyorum ;D
#rekt

Çevrimdışı Hurin

• 1478
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 08 Mayıs 2008, 09:11:06 »
Betimleme sevmeyen insanlar arada soğur kitaptan haklısın. Ancak karakterlerin davranışlarını gördükten sonrada insan keyif almadan duramaz. Tolkein bir çığır açtı diğer yazarlarda ondan esinlendi. Şunu söyleyebilirim ki ben yüzüklerin efendisinden aldığım zevki Ejderha Mızrağı serisinden yada diğer fantastik eserlerden alamadım. Sanırım ilk oluşu ve bizi anlatan olaylarında içinde olması dikkatimi cezbetti.(samwise ile frodo'nun konumlarını bırakıp abi kardeş gibi olması, rohhirimin sorgusuz desteğe gidişi vs vs vs.). Roman insana hayal etme zevkini veriyor. Ejderha Mızrağı seririsindeki gibi Caramon ve Raistlin Kardeşler sevildi diye onların anallarının yazılması gibi bir olay olmadı Tolkeinin eserlerinde. Çünkü fantastik kurgu para kazanma güdüsünün elinde bir araç olmamıştı.
Lacho Calad!, Drego Morn!
Flame Light! Flee Night!

Çevrimdışı Lucilla Clarté

• 935
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #28 : 01 Haziran 2008, 15:06:35 »
Bu kitapları ilk gördüğümde bu kadar çabuk bitirebilceğim aklıma gelmezdi, hatta bitirebilceğimi bile sanmıyodum. Ama elinize aldığınızda bırakamıyosunuz ki isteseniz de, bitince de keşke bitmeseydi diyosunuz bi eksiklik oluyo ben şimdiden özledim Eowyn'i mesela. :P Gerçekten de fantastik edebiyat denilince ilk akla gelmesi gereken eser bence Yüzüklerin Efendisi.. Herkesin okuması gerekir diye düşünüyorum. =)

Çevrimdışı kutas

• *
  • 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #29 : 24 Haziran 2008, 16:16:56 »
Arkadaşlardan alarak okudum kesmedi tek ciltliğinide okudum.

Edit:Forumda büyük harfle yazmak bağırmak demektir.Lütfen dikkat edelim ;)