Kayıt Ol

Yüzüklerin Efendisi // Çizgi Film

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
Yüzüklerin Efendisi // Çizgi Film
« : 25 Ağustos 2008, 08:12:58 »

Yüzüklerin Efendisi serisinin çizgi filmini izleyen var mı? Ben daha yeni duydum üstelik bir sitede gezinirken buldum çok şaşırdım. Hatta Türkçe dublaj bile yapmışlar. Vakit geçirmeden bende edindim ve izledim (ama ne izledim... :hemk)

Şimdi çizgi filmi izlemden bir gün önce de LOTR 1 Extended versiyonunu izlemiştim. Extended şeklinde izlemediyseniz eğer kesinlikle bir yerlerden bulup edinmelisiniz, böyle bir şaheser kaçırılamaz çünkü. Neyse konuya geri dönecek olursak çizgi film kelimenin tam anlamıyla berbattı!! Daha yirminci dakikada kapattım. Hani Ejderha Mızrağı, Yerdeniz gibi serilerin çizgi film - animelerine laf atıyoruzya "Ay ne biçim yapmışlar böyle, mahfetmişler güzelim seriyi!" diye. Şu çizgiyi izledikten sonra 10 kat daha iyiymiş diyerek dua edeceksiniz. Artık çizimleri mi dersiniz, anlamsız anlamsız senrayoyu mu dersiniz, dublajı mı dersiniz.. Rezillik diyorum sadece. Belkide dalga geçmek amacı ile yapılmıştır, üstelik yapımcı şirket Warner Bros!!! Hiç beklemezdimya neyse. İzleyenleriniz varsa bana hak verecektir eminim.
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı Huor Eärfalas

• 620
  • Rom: 6
    • Profili Görüntüle
Ynt: Yüzüklerin Efendisi // Çizgi Film
« Yanıtla #1 : 25 Ağustos 2008, 10:28:05 »
Berbat etmelerine alıştık artık ya da dediğin gibi dalga geçmek için yapılmıştır.Ama WB gibi bi şirkette böle bişey yaptıysa ayıptır,ayıp. :hemk :rr
İzledim filmi çok berbattı hobbit'ler hiç hoşuma gitmedi biraz bile benzetememişler.Kendileri baştan yaratmışlar sanki,saçmaydıda biraz yakışmıyor wb yapımcılarına :hönk

Not:Çizgi yapım hakkında bir kaç resim buldum eklemeye değer gördüm.Filmin çözünürlüğü iyi gibi gözüküyor.

Spoiler: Göster

Spoiler: Göster

Buyrun buradan seyredebilirsiniz ;)

http://www.diziizleyelim.com/yuzuklerin-efendisi-cizgi-film.html

Çevrimdışı Vega

• 1023
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 06 Kasım 2009, 22:37:40 »
gandalf lacivert değil gri giyer bi kere

Çevrimdışı Laughing Madcap

• 960
  • Rom: 51
  • The Oncoming Storm
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 22 Ocak 2010, 11:35:28 »
Kötüdür, çirkindir falan da şöyle bir durum var.

Bu çizgi film 1978 yapımı bir çizgi film. O dönemde bir yüzüklerin efendisi çekilmesi imkansızdı elbette, henüz o kıvama gelememişti teknoloji. Ya da çekilseydi bile yaratıklar Star Wars Episode IV gibi peluşumsu olurdu. Star Wars için konuşuyorum; eski seri ile yeni seri karşılaştırıp "eski seri çirkin yea" deniyor. Eğer Yüzüklerin Efendisi'nin filmi çekilmiş olsaydı 1978 de ve 2000'li yıllarda, aynı sorunsal olacaktı. Hatta fantastik kurgu insanlarının eleştirmediği yegane fantastik film olan Yüzüklerin Efendisi, ağır bombardıman altında olacaktı. O yüzden o yıllarda çekilen bir çizgi filme fazla yüklenmenin bir anlamı olmadığı düşüncesindeyim.

Ki Aragorn'u John Hurt ( Merlin'deki Ejderha, V for Vendetta'daki parti lideri ) seslendiriyor. Hani gayet de ciddi bir iş yapmaya çalışılmış.

Gerçi Jack Bauer'ımızın seslendirdiği Raistlin'i de gördük. Ciddi yapmak isterlerken ne hale sokulmuş, o ayrı.

Sonuç itibariyle filmin yapıldığı dönemi göz önüne alarak eleştirmek gerekli gibi geliyor bana.
Attention all planets of the solar federation
We have assumed control.