Kayıt Ol

Anket

Favori Ejderha türünüz hangisidir?

Metalik Ejderhalar
23 (36.5%)
Kromatik Ejderhalar
28 (44.4%)
Diğer Ejderhalar
12 (19%)

Toplam Oy Verenler: 60

Sevdiğiniz Ejderha Türü?

Çevrimdışı Deadman107

• **
  • 347
  • Rom: 3
  • ---AmOrTeNtİa---
    • Profili Görüntüle
Ynt: Sevdiğiniz Ejderha Türü?
« Yanıtla #30 : 17 Ekim 2009, 19:37:32 »
Saflar dememin sebebi;
Spoiler: Göster
Mızrak savaşlarında metalik ejderhalar yumurtalarını kromatik ejderhalara kaptırmışlardı.Bu yüzden kötü ejderhalarla savaşamıyorlardı.Yanlış hatırlamıyorsam yeminliydiler savaşmamaya.Ama yumurtalara ne yapıldığını öğrenince savaşmaya karar veriyorlar(Tabi bunlar yine savaşmayacaklardı ama yol arkadaşları saolsun araya giriyorlar).
Ben bundan ötürü saflar dedim.Yoksa onların büyü yeteneklerine akıllarına bi laf ettiğim yok.

Tabi "saflık" kelimesi biraz ağır kaçmış olabilir.
Güneş doğacak, açacak çiçek...

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #31 : 17 Ekim 2009, 19:49:01 »
Saflar dememin sebebi;
Mızrak savaşlarında metalik ejderhalar yumurtalarını kromatik ejderhalara kaptırmışlardı.Bu yüzden kötü ejderhalarla savaşamıyorlardı.Yanlış hatırlamıyorsam yeminliydiler savaşmamaya.Ama yumurtalara ne yapıldığını öğrenince savaşmaya karar veriyorlar(Tabi bunlar yine savaşmayacaklardı ama yol arkadaşları saolsun araya giriyorlar).
Ben bundan ötürü saflar dedim.Yoksa onların büyü yeteneklerine akıllarına bi laf ettiğim yok.

Tabi "saflık" kelimesi biraz ağır kaçmış olabilir.

Hımm, bu verdiğin bilgide eksiklikler var.

Olay şöyle:
Mızrak savaşından önce iyi ve kötü tarafın anlaşmasıyla birlikte iki tarafından ejderhaları uykuya yatırıldı. Ancak iyiler sözlerini tutup uykuda kalırken kötü ejderhalar Takhisisçe uyandırıldı ve uyumakta olan iyilerin yumurtalarını çaldılar. O yumurtalar karanlık ayinler sonucunda ejderanlara dönüştürüldü. Yeminin bozulduğunu anlayınca savaşmaya karar verdiler. öyle nazlı değiller aslında.

Gümüşler Solamniyalılar'ın gözdeleri zaten. Savaşırlarken gayet de acımasızlaşabiliyorlar. Zaten kötülerin Mavilerine denkler. Onlar gibi daha ufak ve hızlılar.

« Yanıtla #32 : 17 Ekim 2009, 21:46:50 »
neyini seveceksin su yaratiklarin, alayi tirsak kacarken kuyruklarini birakiyorlar : )
ph'nglui mglw'nafh cthulhu r'lyeh wagh'nagl fhtagn

Çevrimdışı Deadman107

• **
  • 347
  • ---AmOrTeNtİa---
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #33 : 17 Ekim 2009, 23:23:31 »
neyini seveceksin su yaratiklarin, alayi tirsak kacarken kuyruklarini birakiyorlar : )
İşte olay budur abicim ... :D
Güneş doğacak, açacak çiçek...

Çevrimdışı Methanopyrus

• *
  • 45
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #34 : 19 Ekim 2009, 00:36:18 »
Metalik ejderhalar çünkü;
Huma Destanın da Kaz'ın bindiği bronz ejderha Yıldırım'ın hareketleri,tavrı,manevraları beni  çok etkilemiştir
Order Of The Black Robes
Dinsiz bilim topal,bilimsiz din kördür.

Çevrimdışı Kharas

• **
  • 53
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #35 : 18 Ocak 2011, 00:54:21 »
Sevdiğim türden önce genel olarak Krynn ejderhalarını neden sevdiğimle başlamak istiyorum.

Krynn; ırkları, ülkeleri, coğrafyası, kültürlerinin dışında ejderhalarıyla da anılan bir dünya. Ejderhaların Krynn'deki yerini seriyi okuyan herkes net bir biçimde görecektir. Dahası, onların geçtiği tasvirler de farklı bir tada sahiptir. Çok kez yaşadığım bir olay, ejderha dalışa geçtiğinde, okurken, nefesimi tutmuşumdur. Belki size garip geliyor ama hem serinin genel anlatımından ötürü hem de ejderhalarla yaşanan olayların heyecanı sanki ejderhanın tepesindeki sizmişsiniz hissi veriyordu. Bu nedenle Krynn deyince ejderhalarını anmamak benim için mümkün değil.

Havada çarpışan, birbirlerini görünce korkunç çığlıklar atan, binicileri düşmesin diye uğraşan ve pençelerini rakibinin pullu derisine geçiren bu korkunç ve aynı ölçüde muhteşem canavarları okumanın zevkinden mahrum kaldım şimdi. Eh, seri bitti :P.

Favorime gelecek olursak, metalik ejderhalar-kromatik ejderhalar. İkisini birbirinden ayıramıyorum, çünkü karakteristik olarak da benzerlikleri var. Mesela bir Solamniya Şövalyesi'ni taşıyan gururlu, onurlu ve bir o kadar kibar (gücünü övmek saçma olur) bir Gümüş ejderha ile aynı derecede gururlu, savaş zaferlerini kazanılacak servetlerden üstün tutan bir Mavi ejderhayı nasıl birbirinden ayırabilirim? Bu yüzden her iki türü de seviyorum.

Çevrimdışı Vega

• 1023
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #36 : 18 Ocak 2011, 18:47:41 »
Ben yeşilleri özellikle de Cyan Bloodbane'i seviyorum. Çünkü en iyi büyü yapan kromatikler onlar ;D

Çevrimdışı Fizban

• **
  • 64
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #37 : 16 Şubat 2011, 23:14:09 »
Metalik ejderhalar çok iyi.

Mırak savaşlarında olan ejderhalardan tutta Kaz'ın bindiği ejderhaya kadar hepsi harikalar :D

Çevrimdışı Strekeos

• *
  • 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #38 : 12 Nisan 2011, 21:22:49 »
gölge ve siyah ejderhalar

Çevrimdışı Insane

• *
  • 20
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #39 : 09 Haziran 2011, 14:25:50 »
Bu Huma denen kudret yine etkiledi beni... Gümüş tabiki

Çevrimdışı ishamael

• *
  • 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #40 : 02 Ağustos 2011, 18:14:39 »
Metalik ejderhaları daha çok severim.

Çevrimdışı Ancient

• **
  • 54
  • Rom: 1
  • Ancient
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #41 : 02 Ağustos 2011, 18:31:34 »
Tabii ki, Takhisis'in askerleri: Kromatik Ejderhalar

Çevrimdışı Sandman

• *
  • 4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #42 : 11 Eylül 2011, 14:39:25 »
Kromatik ejderhalardan Beyaz Ejderhalar.Çok güçlü değiller ama çok güzeller :)
Bu kumsaati gözlerle ne gördüğümü biliyor musun? Her şeyi etkileyen haliyle zamanı görüyorum!Gözlerimin önünde insan teni kırışıyor,çiçekler solup ölüyor;ben bakarken kayalar bile ufalanıp dökülüyor.Benim gözüm hep kışı görüyor.Yılların geçişiyle son derece yavaş yıllanan elf teninde bile baharda yağan yağmurlar gibi -senin yaşlanmayan yüzünde bile,ölümün izini görüyorum!

Çevrimdışı Ryld Argith

• 879
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #43 : 06 Temmuz 2012, 16:32:47 »
Kromatik ejderhalar çünkü Yeni Bir Çağın Doğuşunu okuyupta başka cevap vermek çok zor :D
"Ben neysem oyum Regene. Sen nasıl ışığın bir parçasıysan, ben de karanlığın bir parçasıyım. Bence biri diğerinden daha iyi veya daha kötü değil"
Kara Dalamar

Çevrimdışı Daarlan Gardan

• 722
  • Rom: -1
  • to hell with gatech
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #44 : 03 Ağustos 2012, 13:22:19 »
Kromatik ejderhaların içine giren yeşil ejderha. Özellikle Cyan Kanfelaketi sevdirmiştir beni bu ejderha türüne. Toprak tipli olmaları ayrı bir artı.
''Civilizations have the morality and ethics they can afford.''

— Larry Niven & Jerry Pournelle, ''Lucifer's Hammer''

''These colonies in nature can reach at least two million individuals at a time, last for decades, and occupy a hundred cubic meters of space. It was a wonderful achievement to see a fragment of this world captured all around you, so that you almost had the experience of being inside the ant colony when you were in that room.''

— Robert Trivers, ''Natural Selection and Social Theory'', p. 162

''... Bu amaç doğrultusunda nükleer santraller hedeflenecekse, yapılması gereken şeyler vardır. Çünkü nükleer elektriğe geçiş bir hobi değil, bir akademik egzersiz hiç değil, temel bilimlerden yaygın endüstriyel alt yapıya açılacak bir uygulamadır.''

Ömer Faruk Ağa Yarman 1993