Kayıt Ol

Duvardaki Resim - Bölüm 2 - Yeni Bir Hayat

Çevrimdışı Neases

• 944
  • Rom: 3
    • Profili Görüntüle
    • vieux-jeu =)
Ynt: || Duvardaki Resim || ~ Bölüm 1 - Yeni Bir Ev ~
« Yanıtla #15 : 17 Ocak 2008, 17:28:08 »
Sen 2.bölümünü kopyala yapıştır diğer başlığına genel modlar falan yorumları da tasıyabilirler (=

Çevrimdışı Ireth~

• 482
  • Rom: 4
  • Cönk-ü Alem
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 17 Ocak 2008, 18:02:01 »
|| DUVARDAKİ RESİM || ~ Bölüm 2 - Yeni Bir Hayat -

Tüm bunları düşünürken, artık köşke gelmişlerdi. Köşk, sizin ve Miraç'ın düşündüğünün tam aksine çok yeni ve diri görünen, bahçesinde çiçeklerin, böceklerin bulunduğu bir evdi. Üç katlıydı ama enine bakarsanız gerçekten devasa görünüyordu:

- Tamamı bizim mi ?
 Annesi de tıpkı Miraç gibi gözlerini köşke dikmiş, mutluluktan gözlerine yaşlar dolmuştu. Annesi, bebekliğinden beri köşke bir daha gelmemişti. Babası da pek sık gelmezdi zaten, sadece çok sıkıldığı birkaç ay kaçamak için köşkü ziyaret ederdi.Habibe hanımın hatıraları tekrar canlanmış, sanki tekrar 3 yaşında bir bebekmiş de babasının yanında koşusturup duruyordu.

- Baba ! Baak ben ne yapıyorum ?
- Ahh Habişim benim, birgün düşeceksin o balkondan, o zaman göreceğiz ne yaptığını. İn bakalım oradan. Gel bakalım burada daha güzel oyuncaklar var.
- Ama bu çok daha eğlenceli. Fidan dikmekten nefret ediyorum.
- Ama o nefret ettiğin fidan meyve verince aifyetle yiyorsun. Seni haylaz seni. Onlar senin düşündüğünden çok daha önemli. Elbet bir gün anlayacaksın. 

Birkaç dakika sonra cevap verebildi :

- Keşke öyle olsaydı ama değil. Yanda, başka bir aile yaşıyor.
 Aslında Miraç bunu duyduğuna üzüldü. Tüm gördüğü yerler onların olsaydı, birsürü odası ve eşyaları olacaktı ama yine de kendinin olacak odaları yeter de artardı bile. Gözü bahçeye takıldı:

- Peki bahçenin tamamı bizim mi ?
- Evet, bilirsin deden bahçe ile uğraşmayı çok severdi bu yüzden de kocaman bir tarla yaptırdı kendine.
  Miraç bahçeyi gerçekten çok beğendi. Annesi ve o hala göz gezdiriyorlardı. Miraç, küçük bir kulube gördü:

- Peki burada ne var ?

Annesi gözlerini kıstı. Ne olduğunu bilmiyormuş gibiydi hatta ilk defa görüyordu.

- Bilmiyorum. Sanırım bahçe aletlerini falan saklıyor. Neyse hadi içeri girelim.
 Sonunda içeri girdiler. Tavanı yüksek, üç katlı bir köşktü. İlk katında kocaman bir salon ve mutfak vardı. Tüm odalar 2. kattaydı. üçüncü katta ise kiler gibi biryer ve eski, kullanılmayan kıyafetler, eşyalar,nevresimler ve antikalar vardı. Evi ilk gezdiklerinde, Miraç'a ev gerçekten devasaymış gibi geldi ama inip çıkınca, o kadar büyük olmadığını fark etti. Kendi odası en güzel yerdeydi ona göre; o güzel ve rengarenk bahçe görünüyordu balkonundan. Odadan yan odaya açılan bir kap vardı. Yan odada da zaten oyuncakları, müzik seti olacaktı. Tüm bunları düşünürken geniş yatağına yattı ve müzik dinlemeye başladı. O anda, gerçek hayatın inceliklerini düşünüyordu. Nasıl oluyordu da daha dün hüngür hüngür ağlayan kız şu an bu kadar mutluydu. Miraç, gerçekten de huzurun dünyasına adım atmış, bulutların üzerinde yürüyordu. Tek istediği, o anın devam etmesiydi. Hiç bilinmeyen bir sebeple mutluydu. Babası ve annesinin kavgaları, dedesinin ölümü, arkadaşlarından ayrılışı... Artık hiçbiri önemli değildi. Tek başına yeni bir hayata başlıyordu.

Çevrimdışı Amras Ringeril

• 2483
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 17 Ocak 2008, 18:12:17 »
İkinci bölüm daha güzel gibi. Özellikle son paragrafı çok güzel olmuş. Devamını bekliyorum...
try again fail again fail better

Çevrimdışı Ireth~

• 482
  • Cönk-ü Alem
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 17 Ocak 2008, 18:21:26 »
Çok teşekkür ederim. Hatırlıyorsan geçen akşam bir paragraf yazdım ama çok saçma oldu demiştim. İşte o paragraf senin beğendiğin son paragraf :D Gerçekten çok sevindim beğenmene. Devam edeceğim .

Çevrimdışı Amras Ringeril

• 2483
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 17 Ocak 2008, 19:00:41 »
İlginç. :D

Oldukça güzel bir paragraf aslında saçma değil.
try again fail again fail better

Çevrimdışı Spectre

• 632
  • Rom: 3
  • CatafaLque <3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 26 Ocak 2008, 12:27:40 »
Çok güzeL bir hikaye oLucak beLLi =)*

Ayrıca kaLemın de güzeL devam etmenı bekLıyoruz =).

Elımde yarına bırakacagım bırkac satır soz
Gozlerımden yuregımın tentesıne damlayan bırkac damla yas
Gıtmek dusundugumden de zormus bılıyorum
Ama elımden bırsey gelmezmıs bîcare gıdıyorum.
Ölecegımı bıle bıle o yola yuruyorum.. ~

Çevrimdışı Ireth~

• 482
  • Cönk-ü Alem
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 29 Ocak 2008, 11:17:09 »
Teşekkürler. Ama malum SBS senemiz biraz gecikecek 3. bölüm. Affınızı diliyorum :)

Çevrimdışı pleasant^^

• 1642
  • Rom: 12
  • bitch is back to the town.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 05 Mart 2008, 12:51:17 »
Ya yeni bir bölüm gelmeyeli 1 aydan fazla oldu :( hadi ama Melisa :hihi

so you ride yourselves over the fields and you make all your animal deals and your wise men don't know how it feels to be thick as a brick.