Kayıt Ol

The Melancholy of Haruhi Suzumiya

Çevrimdışı Khazidhea

• 515
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« : 04 Eylül 2008, 17:17:26 »

Kyon, liseye daha yeni başlayacak bir gençtir. Hayali varlıklara (uzaylılar, başka dünyadan gelen insanlar vs. vs.) olan inancını liseye başlamadan önce bırakmıştır. Ama olan olur ve daha okulun ilk günü, herkes kendini yeni sınıf arkadaşlarına tanıtırken; arkasında oturan öğrenci ayağa kalkar ve "Normal insanlarla işim olmaz. Aranızda uzaylı, başka dünyadan gelen ya da psişik güçleri olan varsa yanıma gelsin." der. Şaka mı değil mi diye düşünen Kyon arkasına döndüğünde oldukça güzel bir kızın bunu söylediği görür.
Suzumiya Haruhi; onu orta okuldan da tanıyan öğrenciler onun ne kadar garip olduğunu bildiğinden Kyon'a ondan uzak durmasını söyler ama ne mümkün! Kyon bir kere onunla konuşmaya başlamıştır. Haruhi'nin de onun yakasını bırakmaya niyeti yoktur.
Nedeni de şöyledir: Haruhi, okulda bütün klüplere katılmıştır ama çok kısa bir süre sonra hepsinden çıkmıştır. Sebep? = Eğlenceli değilmiş. Haruhi'ye bir konuşma esnasında, kendi klübü açması fikrini istemeyrek de olsa Kyon verir. İşte bu yüzden Kyon, artık Haruhi'nin garip klüb aktivitelerine yakından tanık olmak zorunadır.

Bölüm Listesi:

01. Asahina Mikuru`s Adventure Episode 00
02. The Melancholy of Suzumiya Haruhi I
03. The Melancholy of Suzumiya Haruhi II
04. The Boredom of Suzumiya Haruhi
05. The Melancholy of Suzumiya Haruhi III
06. Lone Island Syndrome (Part 1)
07. Mysterious Sign
08. Lone Island Syndrome (Part 2)
09. Someday in the Rain
10. The Melancholy of Suzumiya Haruhi IV
11. The Day of Sagittarius
12. Live a Life
13. The Melancholy of Suzumiya Haruhi V
14. The Melancholy of Suzumiya Haruhi VI

Umarım beğenirsiniz ...
You can win thousand fights, but you can only lose one!

Çevrimdışı Nihbrin

• 1243
  • Rom: 43
  • [Infornography]
    • Profili Görüntüle
    • nihbr.in
Ynt: The Melancholy of Haruhi Suzumiya
« Yanıtla #1 : 24 Eylül 2008, 00:47:10 »
Dün izlemeye başladım. kısaca god mod kullanan bir liseli kız hayali canlandırın aklınızda...korkutucu ama inanılmaz komik

Çevrimdışı Nihbrin

• 1243
  • [Infornography]
    • Profili Görüntüle
    • nihbr.in
« Yanıtla #2 : 20 Kasım 2008, 00:42:26 »
2. sezonun başlaması adına ileri düzey beklentiler içindeyim.
produksyon ve reklamlaması o kadar iyi ki gerçekden kaliteli bir hikaye ve stil içermeseydi bile izlenirdi. 2. sezonu için açılan official site birden bire kaybolu verdi ve ekranda "she is gone" yazısı belirdi geçtiğimiz aylar içinde, sitede yeterince bekleyenler olunca yazılar "YUKİ-N" olarak değişip alışılagelmedik şifreler çıkmaya başlıyordu ve aniden site ile bağlantı kopuyordu. Ardından bazı güvenilir ve çok ziyaret edilen internet siteleri yeni sezonun adını "The Disappearance of Haruhi Suzumiya"(Haruhi Suzumiya'nın ortadan kayboluşu) olarak açıkladı. 2007de bile çıkması beklenen bir sezondu, bu aralar kasım ayı sonunda çıkacak deniyordu halen yok ortada  ;D mükemmel bir seri tüm beklentilere değer.

Çevrimdışı Nihbrin

• 1243
  • [Infornography]
    • Profili Görüntüle
    • nihbr.in
« Yanıtla #3 : 04 Şubat 2009, 23:21:37 »
Daha çok Khazidhea'ya bu haberim, 2. sezon 09Nisan ilk haftasında k e s i n l i k l e çıkıyor... Haberi gördüğümde nasıl mutlu oldum anlatamam, bu animedeki anlamadığım ve göremediğim bir unsur kendisinden çok zevk almamı sağlıyor. (2. sezona ait gerçek insanlar ile çekilmiş siyah beyaz kapalı devre kamerası çekimi trailerlar vardı, tüyler ürperticiydiler malum sebeplerden ötürü, mangası okunulmadan hiç bir şey anlaşılmayacak müziksiz, sessiz, anlamsız(!) videoyu youtubedan bulmak mümkün.)

Edit; Yapımcılar yayın tarihi studyo dışına iyi niyetli olmayan kimselerce sızdırıldığı için tarihi ileri almaya karar vermişler  :dl, artık onlara inanmıyorum hiç bir söylediklerinde  :dl. Full Metal Panic 3. sezonu ve Haruhi'nin 2. sezonu daha ne kadar ertelenebilir merak ediyorum  :dl. Yukarıdaki "kesinlikle" trajikomik geldi bana dokunmayacağım ona.  :dl

Çevrimdışı Khazidhea

• 515
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 14 Şubat 2009, 16:15:33 »
:D haber için çok saol bi konu daha var bazı şirketler anime değilde sırf parası için çıkış tarihini erteliyorlar işte en sevmediğim bi olayda budur :(
You can win thousand fights, but you can only lose one!

Çevrimdışı Nihbrin

• 1243
  • [Infornography]
    • Profili Görüntüle
    • nihbr.in
« Yanıtla #5 : 22 Mayıs 2009, 07:34:20 »
2. Sezon 22 mayıs itibari ile başladı, vallaha başladı billaha başladı  ;D illaki zorlama bir bölüm şeması izleyecekler. Şimdi bu seriyi izleyecek olan şanslı ama bir yandan da bölümlerin hiyerarşisini anlamakta güçlük çekenler için: önce birinci sezonu izleyin... 13+1 bölüm (bölüm 00 adında bir bölüm var) o sezonun adı The Melancholy of.. olacak. Bittiğinde ikinci sezona başlamak isteyeceksiniz ancak şöyle bir sorun ile karşılaşacaksınız: ikinci sezonun ilk 7 bölümü birinci sezonun bölümlerinden olacak. Onlar çoktan yayınlandı japonyada ve bugün yani 22sinde 8. bölüm yep yeni bir bölüm olarak sunuldu. 2. sezonun adı “ The Disappearance of Haruhi...”. Öte yandan belirtmem gerek ki bu ilk 7 bölüm önceki 7bölüme göre sahnelerdeki ufak farklar dışında "tamamen" aynı. Çoğu fansub haruhi season 2 episode 8 şeklinde duyurmuş olsa da bazı (dattabeyo gibi büyük fansublar örneğin) episode 1 şeklinde duyurdu 22mayıs bölümünü. Kolay gelsin 2. sezonu izlemek isteyenlere  ;D

yardımcı olacağını düşündüğüm 2. sezon bölüm listesi: (s1 ler ilk sezondan bölümler s2 ler ise yeni bölümler) bu sıra ile izlenirse daha akılcı bir şema olacağını düşünmüş yapımcılar ve yönetmen. Yani durum "çokmuş gibi görünsün reklam parası cebimizde kalsın ohh mis gibi para" değil, zaten haruhinin ilk sezon bölümleri onlarca kez japon televizyonlarında gösterilmişti ^^ bu durumun tek sebebi izleyicinin hikayenin kavrayışını kolaylaştırması.

Melancholy I (S1)
Melancholy II (S1)
Melancholy III (S1)
Melancholy IV (S1)
Melancholy V (S1)
Melancholy VI (S1)
Boredom (S1)
Bamboo Leaf Rhapsody (S2)
Mysterique Sign (S1)
Lone Island Syndrome I (S1)
Lone Island Syndrome II (S1)
Endless Eight (S2)
Sighs I (S2)
Sighs II (S2)
Sighs III (S2)
Sighs IV (S2)
Episode 00 (S1)
Live Alive (S1)
Day of Sagittarius (S1)
Someday in the Rain (S1)
Disappearance I (S2)
Disappearance II (S2)
Disappearance III (S2)
Disappearance IV (S2)
Disappearance V (S2)
Charmed at First Sight LOVER (S2)
Snow Mountain Syndrome (S2)
Where Did the Cat Go? (S2)

Sürekli güncellenen bilgi için : http://www.animenewsnetwork.com/news/2009-05-21/new-haruhi-suzumiya-anime-episode-airs
not: daha önce hiç bir anime 2. sezonunu bu kadar uzun süre ve merakımı kaybetmeden beklememiştim ve sanırım beklediğime deydi, çok güzel bir bölümdü. Aynı kompleks hikaye ve deha ürünü diyaloglar.

Çevrimdışı Canina

• 1460
  • Rom: 39
  • There ought to be a law against you
    • Profili Görüntüle
    • Canina's
« Yanıtla #6 : 22 Mayıs 2009, 14:29:46 »
İlk bölümü geçenlerde izlemiştim hoş bir seri :D

Çevrimdışı Nihbrin

• 1243
  • [Infornography]
    • Profili Görüntüle
    • nihbr.in
« Yanıtla #7 : 22 Mayıs 2009, 14:38:09 »
Muhakkak devamını getir, en iyi slice of life + God complex serisi. Sadece diyalogları için izleyen insanlar var, zincirleme ve mükemmel tüm senaryo. Tek kusuru dediğim gibi bölümlerin izlenme sırasının belirsizliği. Ancak bu durum bile hangi sıra ile izlenirse izlensin aynı tadı verdiği gibi tuhaf ve kendisine has bir durum olduğunu kanıtladığı için güzel sayılır.

Çevrimdışı Canina

• 1460
  • Rom: 39
  • There ought to be a law against you
    • Profili Görüntüle
    • Canina's
« Yanıtla #8 : 22 Mayıs 2009, 15:04:52 »
One piece'den sıra buldukça izlemeyi düşünüyorum. Birde şu iğrenç giriş şarkıları olmasa çok daha mutlu bir anime fan olacağım. :D

Çevrimdışı Nihbrin

• 1243
  • [Infornography]
    • Profili Görüntüle
    • nihbr.in
« Yanıtla #9 : 08 Temmuz 2009, 18:46:30 »
2. sezon bölümlerini izlemeye devam ettikçe (endless 8 kadar bezdirici ama amacına uygun bir anime kısmı izlemedim) belirli bir fikir oluştu kafamda, tamamen bitmeden önce buraya yazmak istiyorum çünki bu fikrimi unutabilirim bile. İzleyenler ile de bu fikrimi paylaşmak istiyorum aynı zamanda. Haruhi'nin şu haftadaki yerine gelen olursa ancak o zaman bu spoiler ı okusun ve ona göre yorum yapsın (2. sezon 4. bölüm - 08.06.2009)

Spoiler: Göster
Haruhi değil ama asıl tanrı Kyon'un kendisi, düşününce gerçekleşen tüm olaylar aslında onun etrafında dönüyor. Haruhi'yi bilinç altında sevdiği ama bunu kabul edemediği için en başta onun kendisine bir uzaylı-peri-zaman gezgini vb bir kişi olmamasına rağmen ilgi duymasını sağlamasının tek yolu bu olabilirdi. Bir diğer ihtimal ise ikisinin tanrıya ait ying/yang olmaları ve bir şekilde kaderlerinin birbirini tamamlamaları; tanrının iki parçası olmaları fikri. Sonuç olarak Kyon kesinlikle sıradan bir insan olamaz, endless 8(4 bölümlük bir kısım anime içinde)tekrar tekrar yaşanan 15bin küsür defa yaşanmış yaz tatilinin Haruhi yüzünden değil Kyon'un ev ödevini yapmaması yüzünden gerçekleştiği fikri oluşunca, düşündüm bunları.

Çevrimdışı Nihbrin

• 1243
  • [Infornography]
    • Profili Görüntüle
    • nihbr.in
« Yanıtla #10 : 19 Temmuz 2009, 18:13:54 »
Çıldırmanın eşiğindeyim...

Spoiler: Göster

4 bölümdür aynı yaz tatilini yaşıyorlar ve 4 bölümdür sadece sahne açıları ve ışıklandırmayı değiştirerek ufak ve dikkatli gözlerin farkedebileceği farklar ile yayınlıyorlar, 14 bölüm olacak 2. sezon ve bunun 4 bölümünü buna harcadılar bile; DVD satışları ne hale gelecek çok merak ediyorum ^^ komik ve acı verici.