Kayıt Ol

Samurai 7

Çevrimdışı Khazidhea

• 515
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
Samurai 7
« : 04 Eylül 2008, 17:33:43 »
                                                              Samurai 7

Akira Kurosawa'nın ölümsüz eseri Yedi Samuray'ın anime uyarlaması. Yer yer öykü, filmden ayrılsa da, o tadı yakalamayı başarmış bir seri.

Hiç durmadan devam eden savaşlarda daha fazla güç elde etmeye çalışan samuraylar, vücutlarını savaşçı makinalara dönüştürmüş ama bu arada içlerindeki samuray ruhunu kaybetmişlerdir. Savaşlarında sona ermesiyle bu samuraylar köyleri talan eden haydut çeteleri halini almışlar ve yer altına çekilmişlerdir.

Kanna köyü ve burada yaşayan zavallı köylüler de bu çetelerden dolayı zor günler yaşamakta, ve açlık çekmektedirler. Hasat mevsiminden önce köyün yaşlısı Gisaku, samuray kiralayıp haydutlara karşı savaşmaları gerektiğini söyler.

Karısı haydutlar tarafından alındığında bir şey yapamadığı için pişmanlık duyan Riki, köyün iki rahibesi Kirara and Komachi, kendilerini kurtaracak samurayları bulmak üzere yola çıkarlar.

Bölüm Listesi:

1 Slash!
2 Eat!
3 You Jest!
4 Let`s Go!
5 It`s Nothing!
6 Leave It to Me!
7 Heal!
8 Anger!
9 In Half!
10 Assemble!
11 They`ve Come!
12 Cry!
13 Hit!
14 Go Wild!
15 Soaked!
16 Death!
17 Cut!
18 Undercover!
19 Go Against!
20 Change Clothes!
21 Fool!
22 Strike!
23 Liar!
24 Promise!
25 Fall!
26 Plant!

Yakında MTV'de yayınlanacak olan bu anime izlenmeye değer !!!
You can win thousand fights, but you can only lose one!

Çevrimdışı Sophié

• 836
  • Rom: 13
    • Profili Görüntüle
    • Sinek Alkışı
Ynt: Samurai 7
« Yanıtla #1 : 04 Eylül 2008, 17:40:10 »
Akira Krosawa'dan olduğu için izleme ihtimalimin yüksek olduğu anime. Çok övüldü televizyonda falan. Merak uyandırıyor insanda.

too much sugar 
tb

Çevrimdışı Nirnaeth

• 848
  • Rom: 4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 04 Eylül 2008, 17:44:30 »
Evet, merak ettiğim bir diğer animelerden oldu bu. Mtv'de yayınlanacaksa izleriz. Ama bölüm isimlerinin hepsinin sonunda niye ünlem olduğunu anlamış değilim.. :P

Çevrimdışı Khazidhea

• 515
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 04 Eylül 2008, 17:46:00 »
Bende anlamış değilim ama oldu bi kere :D
You can win thousand fights, but you can only lose one!

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 03 Aralık 2008, 11:29:52 »
MTV Türkiye'de seyreden var mı? Dublajı nedense hiç hoşuma gitmedi. PC'den izliyorumda konusu falan çok etkileyici. 18. bölümde kaldım. Samuraylar biraz uçmuş ama olsun. :P
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı Nihbrin

• 1243
  • Rom: 43
  • [Infornography]
    • Profili Görüntüle
    • nihbr.in
« Yanıtla #5 : 03 Aralık 2008, 18:00:20 »
Henüz animesine dokunmadım zira filmi izlememiştim. Efsanevi seviyede iyi bir film olduğunu duydum ama onun dışında hiç bir fikrim yok. Filmi izlemeden animesini izlemek saygısızlık olur gibi geldi rahatsız oldum o yüzden dokunmadım. Filmi en yakın zamanda izleyip bunada parmak atacağım,  :ehi
Gerçi hoş animesi birebir alınmamış sonuçda ama uyarlama olması yeterli. Mtv de bir an gördüm ve hemen değiştirdim, dublaj felaket kötü!