Kayıt Ol

Naruto

Çevrimdışı tetsuo

• *
  • 37
  • Rom: 1
  • true pain true peace
    • Profili Görüntüle
Ynt: Naruto
« Yanıtla #135 : 02 Nisan 2015, 22:14:41 »
Animeyi Pain savaşından sonra bıraktım. Her ne kadar görüntü kalitesi rezalet olsa da, animenin zirve noktası oydu benim için. Ondan sonra da bir kere bile izlemedim. İzlemeyi de düşünmüyorum.

Artık mangasını okuyup ilerisinde neler olduğunu öğrendiğim serileri izleyesim gelmiyor. Bazı sahneleri anime de göresi geliyor insanın ama bu da çok sınırlı.

not: Bolt'un maceralarını anlatacak bir manga spin-off'u geliyor bu arada bu ay sonunda. Ayrıca gene Bolt üzerinden yeni jenerasyon ninjalar hakkında da bir film gelecekmiş senenin ilerleyen zamanlarında.

http://www.idigitaltimes.com/naruto-manga-spin-reveals-new-character-art-bolt-and-sarada-427778
It was me, waiting for me, hoping for something more...

Çevrimdışı Laughing Madcap

• 960
  • Rom: 51
  • The Oncoming Storm
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #136 : 26 Temmuz 2015, 14:28:51 »
Biraz geç bir paylaşım olsa da şuradan hangi bölümün filler, hangi bölümün canon ya da hangi bölümün çoğunlukla filler ya da çoğunlukla canon takip edilebilir. Aynı kaynaktan takip ettiğiniz başka animelere de bakabilirsiniz ama gerçekten böyle bir şeye ihtiyaç duyulabilecek yegane anime de Naruto Shippuden sanırım. Çıkan 423 bölümün 169'u, yani %40'ı (kiii buu daa kırk yapar! shinobi hareketinin kırkıncı yılı!?) filler. Peh peh peh.

Animeye dönecek olursak, 20 bölümlük bir filler arasından sonra haydi bakalım dedik yine olmadı. Bu sefer de son bölüme kadar bölüm içinde fillerlı hikayeli flashbackli bir şeyler yapmaya çalıştılar. Yani şöyle özetleyeyim, 30 bölümdür A kişisi ile onunla savaşanlar, bir arazide öylece duruyor. Neyse ki şu son bölümlerde gösterilen flashbackler kaliteliydi, içerikleri ve ana karakterleri iyiydi. Kakashi'nin gençliğine, Gai Sensei'nin çocukluğuna hatta Gai Sensei'nin babasına asla hayır diyemem.

Sonunda da mangada okuyup heyecanla beklediğim yere geldik. Bunu daha önce de dile getirmiştim, konu artık zıvanadan çıktı diye. Hani seviye, konu, hikaye çok galaktik boyutlara çıktı. Önünü alamadık! Buradan sonrası mangayı takip etmemiş ya da animede henüz buralara gelmemiş kişiler için spoiler;

Spoiler: Göster
"Rikudou Sennin, yani Sage of The Six Paths ile rüyalarda buluşalım!" sahnesi tahmin ettiğim gibi oldu. Bir taraftan bize işin aslını ve bundan sonraki süreci hafiften işlediler, bir taraftan da Naruto'nun karşısında böyle bir adam bile olsa tam bir öküz olduğunu yeniden gösterdiler. Manga'dan dolayı olacakları bilmesem baya heyecanlandıracak bir sahne tabi, orası gerçek. Ama bence Gai (Ya da ing. Guy) Sensei'den bahsetmek gerek. Zaten ortamlara girip, Madara'nın karşısına çıkıp, karizmatik karizmatik bakıp, Kakashi'ye dönerek "Bu kim?" demesiyle gönlümüzü fethetmişti. Sekizinci kapıyı da açarak, kamikaze misali Madara'ya atladı. Ve koskoca Madara, First Hokage dışında kimseyi sallamayan Madara bile First Hokage'den sonra ilk kez biriyle savaşırken zevk aldığını söyledi.

Haftaya yeni bölüm çıkacak ve sonra, evet doğru tahmin ettiniz. Filler var.
Attention all planets of the solar federation
We have assumed control.

Çevrimdışı PhoenixMan

• 919
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #137 : 29 Kasım 2015, 14:20:11 »
Adamları takdir etmemek elde değil, hem plot twistlerin muhteşemliğinden hem de fillerların o muhteşem zamanlamalarından dolayı. Yapmayın etmeyin be abiler, ölüyoruz burada, nefeslerimizi öyle bir tuttuk ki oksijensiz kaldık.

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #138 : 01 Aralık 2015, 01:34:37 »
Şu sıralar başladığım ve bir anda tüm bölümlerini tükettiğim One Punch-Man'dan sonra bir süre bölümleri biriktirip tek seferde abanmayı düşünüyorum. Üzerine hiç iyi gitmeyecek zira :(
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "