Kayıt Ol

Naruto

Çevrimdışı Khazidhea

• 515
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
Naruto
« : 24 Eylül 2008, 14:03:05 »

Naruto, içine hapsedilmiş kyubii (9 kuyruklu efsanevi tilki) yüzünden Konoha halkı tarafından yaratık olarak görülüp kenara itilmiş bir çocuktur. Naruto'nun bütün hedefi Ninja akademisini bitirip, Hokage olmaktır.

Akademi'nin ilk bölümünü bitirip genin olarak mezun olan Naruto, arkadaşları Sakura ve Sasuke ile chunin olabilmek için yeni eğitimlerine başlarlar.

Yaramaz ve bir o kadar heyecanlı bir kişiliğe sahip olan Naruto, içindeki kyuubinin gücünü yavaş yavaş öğrenecektir.

Kişisel yorumum : En favori animelerimden biri umarım sizde beğenirsiniz :D
You can win thousand fights, but you can only lose one!

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
Ynt: Naruto
« Yanıtla #1 : 24 Eylül 2008, 14:58:46 »
Güzelmiş konusu, nereden ulaşabilirim acaba bir bilgin var mı? :)

Çevrimdışı Khazidhea

• 515
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 24 Eylül 2008, 19:11:44 »
Ahh keşke link verebilsem siteyi biliyorum ama ... en iyisi benim msni ekle ordan konuşalım olur mu ???

Çevrimdışı PhoenixMan

• 919
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 25 Eylül 2008, 12:45:25 »
Ahh keşke link verebilsem siteyi biliyorum ama ... en iyisi benim msni ekle ordan konuşalım olur mu ???
Ben ona biraz yardımcı oldum sanırım... ;)

Çevrimdışı Khazidhea

• 515
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 25 Eylül 2008, 12:47:53 »
nasıl ???

Çevrimdışı Nihbrin

• 1243
  • Rom: 43
  • [Infornography]
    • Profili Görüntüle
    • nihbr.in
« Yanıtla #5 : 11 Ekim 2008, 00:35:54 »
Naruto aslında manga olarak 2 ayrı seriden oluşuyor ve bu ikisinden ilki "Naruto"  220 bölüm. Esasında sadece bu 220 bölmün ilk 135i manganın chapter 1 ine denk gelen hikaye şemasına sahip.geri kalan 135-220 arası "filler" yani ikinci manga serisinin ötesine geçtiği için anime, "zaman geçirmek ve orijinal hikaye gövdesinden ayrı bir senaryo izlenerek tam anlamı ile gereksiz olan" olarak nitelendirilebilir. 135 e kadar izleyen birisinin devamını izlemesine luzum yok. bunun yerine manga chapter 2 nin senaryosunu izleyen ikinci seri "Naruto Shippuuden" izlenmeli. Shippuuden 135. bölmün bitişinden 2.5 sene sonra başlıyor. Karakterler epey büyümüş ve tecrübelenmiş olarak daha kaliteli ve eğlenceli bir şekilde sunum kazanıyor.Naruto Shippuuden en son 79. bölmünü sundu geçen hafta. "İzleyemem ben ilk seriyi 135 bölüm falan ne o öyle zaten bulamadım, eskide..." diyenler için söyleyebilirim ki Shippuuden ilk bölümden başlayabilirsiniz, önemli kısımları flashbackler ile anlatıyor zaten.

Çevrimdışı Khazidhea

• 515
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 12 Ekim 2008, 16:08:16 »
peki 135. bölümden sonra neler oluyor spoiler olarak yazarsan sevinirim :)

Çevrimdışı Nihbrin

• 1243
  • [Infornography]
    • Profili Görüntüle
    • nihbr.in
« Yanıtla #7 : 12 Ekim 2008, 18:43:36 »
Spoiler: Göster
135. bölümden sonra naruto ve jiraiya(ero sennin/perverted hermit)2.5 senelik çalışmaya giriyorlar ama bunun ilk kısımlarını izliyoruz tabii,ilk birkaç ayını kısacası.Naruto kendini tilkiye dönüştürmesini(demon fox cloak)öğreniyor az kalsın jiraiya ölüyordu o ara tabii vs.naruto ve jiraiyadan başka ana karakter yok kısacası o dönem içinde ve aslında sevenlerin narutonun güzel olmadığını ilan etme sebebidir o fillerlar.Ara ara o sıkıcı dönemin önemli sahnelerini zaten Shippuuden de verior.

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 03 Aralık 2008, 11:32:52 »
Abim izler. Konusunu araştırdım, pek ilgi çekici değildi -benim açımdan.- Zorlamayla da olsa izlemeye çalıştım. Üstelik başladımı da bitmez bir anime olduğundan korkuyla baktığım animeler listesine giriyor.
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı Nihbrin

• 1243
  • [Infornography]
    • Profili Görüntüle
    • nihbr.in
« Yanıtla #9 : 03 Aralık 2008, 11:39:37 »
Naruto seri üretim animelerden biri mangasından kaynaklanan doğası gereği.(One piece, Bleach, inuyasha, ...)
Konusu aslında oldukça güzel, içine hapsolmuş canavar ile değil kendi yaptıkları ile değerlendirilmek istenen bir çocuğun yaşamını ve arkadaşlarını inceliyor. Tabi ilgi çekici olması için ninja herkes.

Bana gelince, ben Naruto yu dövüş sahneleri için izliyorum sadece. Rock lee nin drunken monkey fight ını izlemiş olmak için tüm animelerden vazgeçebilirim.

Çevrimdışı Genya Arikado

• *
  • 25
  • Rom: 0
  • Everything is out of control...
    • Profili Görüntüle
    • Demon Castle: Blog
« Yanıtla #10 : 26 Aralık 2008, 14:29:56 »
Bunu 176ya kadar izlemiştim, sonrasında "Anti-Naruto!" sloganları atar oldum. Shippuuden için güzel diyorlar ama birşeyi yapacaksan tam yapmalı, Shippuuden izleyeceksen önce ilk seriyi öğrenmeli bence. Şimdi niyet ettim ilk kısmın bölümlerini indiriyorum. Özlemişim keratayı :)
"Be sure your sin will find you out..."

Çevrimdışı Khazidhea

• 515
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 26 Aralık 2008, 17:18:09 »
ne gerek vardı 135 e kadar izlesen yetio narutoyu :D
ondan sora direk shippudene geçebilirdin

Çevrimdışı Genya Arikado

• *
  • 25
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 26 Aralık 2008, 18:13:42 »
Bizim zamanımızda Huricane Chronicles yoktu.

Çevrimdışı Nihbrin

• 1243
  • [Infornography]
    • Profili Görüntüle
    • nihbr.in
« Yanıtla #13 : 27 Aralık 2008, 11:02:15 »
135den sonrası bir süre daha idare ediyordu ama cidden ömrümde bleach in "baounto" fillerlarından sonra gördüğüm en berbat fillerlardı. One piece in fillerlarını iple çekerim mesela çünki nasıl yapıyorlar bilmiyorum ama gerçek ruhu o zaman daha bir yansıyor. Dragon ball serisinde hiç filler yok ama onda da kaptan tsubasa misal aynı adama yumruk atması 3 bölüm alıyordu.(Tsubasa izleyenler bilir üç futbolcunun aynı anda topa ters rövaşata vurduğu bir bölüm vardır o bölüm ömrümden ömür yemişti çok eskiden) Her uzun soluklu anime serisinin bir saçmalığı var (one piece dışında). Benim anlamakda zorlandığım ama mantığını az da olsa kavradığım durum shippuuden mangası animesinin çok çok çok... çok önünde ama adamlar halen animeye filler koyuyor. Neden dersiniz? Çünki japonyada televizyon sezonları Türkiye'dekinden farklı. Her sezon sonu ve finalinin çok büyük bir manga olayına denk gelmesi için kendilerini şartlamış durumdalar ve her sene en az 1.5 filler olmasına sebep oluyor bu(bazı fillerlar kısadır) 54 haftanın 1/3ü filler ile geçiyor yani.

Çevrimdışı Genya Arikado

• *
  • 25
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 27 Aralık 2008, 15:30:26 »
Konu dışında da olsa eğlenceli fillerlar var, ancak 90 bölüm filler biraz fazla :D