Kayıt Ol

Naruto

Çevrimdışı Nihbrin

• 1243
  • Rom: 43
  • [Infornography]
    • Profili Görüntüle
    • nihbr.in
Ynt: Naruto
« Yanıtla #45 : 06 Mayıs 2010, 21:58:33 »
O makarna çorbası vakası benim de başıma geldi ilk denememde. Normal makarna ya da spagetti falan kullanmaman gerekiyor öncelikle. Erişte bulacaksın. Buğdaylı ve yumurtalı oluyor bunlar farklı olarak. Daha inceler ve daha kısa sürede pişiyorlar. İşin sırrı miso çorbasını (evet böyle bir aşaması var gerçekten çorba yapmalısınız bir tencere) hazırlarken içine "her şeyi" atma özgürlüğüne sahipsiniz. Yosun (ben burada deniz börülcesi tercih edebiliyorum), yumurta, et, patates, soğan, sarımsak, baharatlar vs. Miso'su ne kadar iyi ise ramen'in son hali de o kadar lezzetli oluyor

Önerim erişte ve misoyu ayrı ayrı hazırlamanız ve son 1-2 dk erişteyi az pişirip misoya katık etmeniz yönünde. Diğer türlü çok yumuşuyor ve daha az su emerek kasede yüzüyor erişteler. Ama zamanlamanız ve miktarınız uygun olursa eğer tam olarak emiyor ve tadına varılmıyor.

Çevrimdışı brisingr

• 655
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #46 : 22 Mayıs 2010, 20:13:28 »
Miso'yu hazırlamadan direk sulu makarna yaptım o bile güzel oluyor ;) Tuzlu tuzlu ;)

Çevrimdışı Madam Vio

• **
  • 376
  • Rom: 16
  • "Each thing I show you is a piece of my death."
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #47 : 01 Eylül 2010, 12:18:41 »
Buradaki güzel yorumlara bakarak ve konusunu beğendiğimden dolayı bu gün ilk bölümünü izledim güzele benziyor, keşke herhangi bir kanalda Türkçe yayınlansa.. Türkçe daha iyi olur, daha önceden yayınlanmadı di mi bu dizi televizyonda?

Şunu söylemeliyim ki eğer Naruto'yu türkçe izlersen çok şey kaybedersin. Çünkü japoncasını izlemekle arasında dağlar fark var. Naruto'daki sesler, konuşma tonları... Naruto'nun o bağırışını duymak için bile orjinal düblaj izlenmeli. Ben şahsen ingilizce düblajlısını da izledim. Ama bir kere japoncasını izledim ya, o da haz vermedi. Ayrıca ilginç bir bilgi notu da ekleyeyim:

Naruto'nun Japonca düblajını bir kız yapıyor. Oldukça şaşırtıcı değil mi?

Çevrimdışı neutron

• **
  • 139
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #48 : 01 Eylül 2010, 13:16:16 »
ne?! kız mı?!

e... o bağırışlar .... o konuşmalar... Nasıl yaa!!? :D
Korkuyorum... Nedensiz... Nedensiz yere korkuyorum birşeylerden... Ağlıyorum bir hiçlik uğruna... Ümitsizim, hep böyle kalacağımı bilerekten...

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #49 : 01 Eylül 2010, 13:31:48 »
Bunda şaşırılacak bir şey yok aslında :). Elbette çok ilginç ama başka örnekleri de mevcut. Mesela Full Metal Alchemist'teki Edward ve Alphonse'u da 2 kız seslendiriyor. Sanırım bazı Japon kızlarının sesleri erkeklerine taş çıkartıyor :D

Çevrimdışı Madam Vio

• **
  • 376
  • Rom: 16
  • "Each thing I show you is a piece of my death."
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #50 : 01 Eylül 2010, 14:50:29 »
Olabilir. Çünkü ben de bunu ilk duyduğumda şoka girmiş inanmamıştım. Sonra kızın bir şarksını dinledim, inandım. İşte çok merakederseniz size bir link atayım. Mutlaka izleyin.

http://www.youtube.com/watch?v=Rm2hE5H8Nj4

Çevrimdışı alper

• **
  • 143
  • Rom: 10
  • don't let'em tie you to the stake :P
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #51 : 01 Eylül 2010, 15:38:29 »
Tam tersi de mümkün. Film seslendirmelerinde koca koca adamlardan küçük kız sesi çıktığına bizzat şahit olmuşluğum vardır :D Anime başlığı altında bir şey ima etmeye çalışmıyorum ama (nihbrin çıldırmasın :D) pikachu'yu seslendiren kadının sesi de bir harika. Ayrıca tv'de gördüğümüz çoğu filmde küçük çocuklar kadınlar tarafından seslendiriliyor. Herhangi bir telesekreter yada elektronik ortamlardaki seslerde de kadın sesi tercih ediliyor. Seslendirme konusunda kadınların daha başarılı olmasından ziyade bunun sebebinin kadın sesinin erkek sesine göre daha müzikal olması da bilimsel açıklamasıdır. Kulağa hoş geliyor yani kısaca, bizim sesimiz boru gibi.  :blink

Çevrimdışı Rooney

• **
  • 66
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #52 : 04 Ekim 2010, 17:50:01 »
Naruto en sevdiğim animelerindendir 135 bölümünü izledim.Kuzenim Shippuden'e geç başka bişi yok dedi,tabii insanoğluyuz işte :D En kısa zamanda seyreticem.

Çevrimdışı StJoan

• *
  • 10
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #53 : 14 Ekim 2010, 10:19:27 »
Shippuuden şu aralar filler bölümlerle gidiyor. Yetişmek için iyi bir fırsat.

Çevrimdışı Nihbrin

• 1243
  • Rom: 43
  • [Infornography]
    • Profili Görüntüle
    • nihbr.in
« Yanıtla #54 : 14 Ekim 2010, 11:24:54 »
Shippuuden'in şu ara yürüttüğü filler politikası normal fillerlardan farklı ve bence en makulu (yapılacaksa böyle yapılsın dedirten cinsten)

Öyle ki, bir bölüm 20 dk kabul edecek olursak bunun 2-5dk kadar süresini normal hikaye işleyişine ayırıyor. Ancak geri kalan sürede flashback yapıyorlar. Filler olan kısımlarda ise yeni bir senaryo işlenmiyor, eski orijinal serinin (küçük naruto dönemi) arası doldurulmaya uygun yerlerini ele alıyorlar.

Yani yetişmek için bir fırsat olduğu söylenemez, "filler bu izlemesem de olur" şeklinde atlanılabilecek gibi de değil.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #55 : 20 Ekim 2010, 21:44:17 »
Naruto rüzgarına yeni kapılmış bir izleyici olarak, şu ana kadar izlemeyerek çok şey kaçırdığımı itiraf etmeliyim. Daha 41.bölümde olmama rağmen, okula, dışarıya ya da evden uzağa gittiğimde aklım evdeki bilgisayarda kalıyor -_-'.

Yorumlarıma gelecek olursak;

Öncelikle ilk bölümlerde kahkahalara boğulduğumu söylemeden geçemeyeceğim. Ayrıca adını unuttuğum ama dün Laughing madcap tarafından hatırlatılan Harem no Jutsu tekniği ile koltuktan düşercesine güldüm :D. Naruto'nun kendine has teknikleri beni benden alıyor ne diyeyim. Bazen Naruto sinir bozucu oluyor ama durmadan bir şeyler yapması ve şu ana kadar farklı tarzda şeyler üreterek güzel ve komik taktikler üretmesi onu sevmeme yol açtı. Bazen saçmalasa da eğlenceli bir karakter :).

Sasuke'yi sevmedim, sevemiyorum. Böyle karizmatik takılıyor fakat bana şiddetle itici geliyor. Durmadan bir havalı hareketler, en iyi benim tavırları, bilmiyorum ona ısınamadım. Onun hikayesi güzel olsa da kendisinin tez vakitte dayak yemesini bekliyorum :P.

Sakura ise beni ağlatacaktı resmen. Hayalkırıklığı yarattı. Belki spoilera girer diye kutuya alıyım ben onla ilgili yorumumu en iyisi.
Spoiler: Göster
O en başlardaki çalışkan, yetenekli kız göreve çıktıkları andan itibaren sadece "Sasuke-kuuuun!" diye haykıran korkağın teki çıktı. Halbuki, ekibin tek kızı olarak ondan güzel teknikler bekliyordum. Tamam Naruto ya da Sasuke kadar etkili olamayabilirdi yine ama onlar dövüşürken sadece yaşlı gözlerle izleyip durmadan sinir ederek "Sasuke-kuuun!" diye bu kadar bağırmasına da gerek yoktu. Ne bir tekniği var (şimdilik) ne mücadelesi. Ekipte sadece bir kız olsun diye yaratıldığını düşünüyorum. Mesela kendine rakip gördüğü Ino ondan kat kat daha iyi. Kısaca Sakura'yı ilk gördüğümdeki çizdiği izlenim ile yaptıkları kesinlikle örtüşmüyor.

Fakat her şey bir yana Kakashi bir yana! Hayran kaldım kendisine. Umursamaz gibi görünüp sözleriyle takımını benimseyen tavrı, savaşlardaki eşsiz yeteneği ve o gözüne kapanan bantı ile -ya da kısaca her şeyi ile- kesinlikle favori karakterim o.

Güçlerin ve köylerin 4 element yerine, Ses, Çimen, Kum gibi akla kolay kolay gelmeyen şekillerde de bölünmesi beni etkileyen bir başka yön oldu. Konunun giderek derinleşmesi, karakterlerin göründükleri kadar basit olmamaları(ah Sakura ah!) ve ninja tenkileri ile amaçları izlemek için birebir.

İzlerken hem gülüp hem de macera içinde sürüklenebiliyorum ki bu çok güzel. Daha fazla uzatmadan  şunu diyip bitiyorum, keşke daha önce izlemeye başlasaymışım.

Çevrimdışı Laughing Madcap

• 960
  • Rom: 51
  • The Oncoming Storm
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #56 : 25 Ekim 2010, 00:09:22 »
Ne zamandır bir şeyler yazmak istiyordum, biraz ısmarlamayla beraber ( Fırtınakıran'a selamlar ) bugüne kısmetmiş demek.

Tanım yaparak girmeyi düşünüyordum bu yoruma, biraz karşılaştırma içeren bir tanım olacaktı. Fakat şimdilik adam akıllı takip ettiğim ilk ve tek anime olduğu için, izlediğim en x anime demek biraz saçma olacak.

2 yıl önce başladım Naruto'yu izlemeye.Aslında daha öncesinde izlemeye başladım ama onu saymıyorum. Bir arkadaşımın beni oradaki karakterlerden birisine benzetmesiyle meraklanıp alakasız bir kaç bölüm indirmişliğim ve yine o yıllarda ( lise yılları ) fransızca yayın yapan bir kanalda öğle aralarında, hiç bir şey anlamadan izlemişliğim vardı. Fakat üniversitenin o can sıkıcı yıllarında bir atılımla girdim Naruto'ya ve daha da çıkamadım.

Müziklerinden bahsetmek istiyorum öncelikle. Müzikler bir yapıtın tadı tuzudur ya hani, Naruto'da ayrı bir yemek adeta. Müzikleriyle gaza gelip soda kapaklarına shiruken gözüyle bakmışlığım, Sadness and Sorrow dinleyip duygulanmışlıklarım var. Başka bir anime izlemediğim için karşılaştırma yapmayacağım fakat kuşkusuz, oldukça etkileyici müzikleri var.

Hikayesi de gayet güzel. Özünde köyün kahramanı olan bir veledin tüm köy tarafından dışlanması ve o çocuğun insanlar onu taksın diye adeta tırnaklarıyla taşı toprağı kazarak ilerlemesi (bkz: Neji vs Naruto) ve bu ilerleyişin anlık değil genel olarak tüm animeye yayılması gerçekten hoş. Shippuden'in son bölümlerine kadar (ki bilen bilir, Naruto oldukça olgunlaştı) pek "Naruto" seven bir insan değildim, yan karakterler çok daha fazla hoşuma gidiyor. Ana karakterin yanında yan karakterlerin de hikaye boyunca gelişmeleri, en az ana karakter kadar dolu olmaları, dizinin karakter konusunda da güzelliğini gösteriyor.

Karakter konusuna gelmişken şu karaktere değinmek istiyorum desem, hemen hemen tüm karakterleri sayarım sanırım. Konoha veletleri ( Rock Lee olsun, Shikamaru olsun, Neji olsun, Sai olsun hatta Konohamaru olsun), Konoha büyükleri ( First-Second-Third-Fourth Hokageler, Jiraiya, Kakashi, Asuma, Yamato vs.), Konoha düşmanları ( Orochimaru, Itachi, Pein) hatta başka köylerin karakterleri (Gaara) oldukça kaliteli ve hiç birisinde bir boşluk yok. Yani kötülerin hepsinin sağlam sebepleri ve amaçları var. İyilerin hiç birisinde Drizzt benzeri bir yüzeysel iyilik söz konusu değil. Hepsinin de geçmişleri, hikayeleri ve yaptıkları oldukça etkileyici. Jiraiya'nın halleri, Kakashi'nin ortamlara girişleri, Itachi'nin sözleri, Orochimaru'nun amacı, Pein'in acısı, Shikamaru'nun zekası, Third Hokage'nin babalığı, Rock Lee'nin azmi, Guy-sensei'nin takıntıları vs. Kısacası, konunun ilerleyişinin dışında karakterlerin ilerleyişini takip etmek de oldukça zevkli.

Duygusal anlamda da oldukça zengin bir seri Naruto. Çok geyik halleri izletip anıra anıra güldürebiliyor insanı fakat olmadık bir anda gösterilen bir flashback ya da yaşanan bir olay, izleyicinin gözlerini doldurabiliyor. Sadece pozitif bakmamak lazım tabi, çok gaza getirip de 2-3 bölüm sadece bakışmaları da izletebiliyor. O hoş değil.

Hoş değil demişken, Filler konusu var bir de. Shippuuden'de bu mevzuyu biraz aştılar, o bakıma olumlu konuşacağım. Naruto'da fillerlar can sıkıyordu, amaaaaan dedirtiyordu. Ama Shippuuden de genelde fillerlar eskisi gibi tamamen kopuk değil, seyirciyi yine bağlıyor ekrana.

Özetle, karakterleri gibi gittikçe olgunlaşan ve eğlendiren bir anime Naruto. İzleyin ve izletin, dattebayo!

Edit: Kakashi severlere, ekşi sözlükten alıntı yapıyorum;

"alemin kralı sensin kakashi
alemin kralı sensin kakashi
ne naruto ne sasuke ne de ibne itachi
ne naruto ne sasuke ne de ibne itachi"
Attention all planets of the solar federation
We have assumed control.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #57 : 22 Aralık 2010, 20:34:53 »
Bugün olan bir şeyi paylaşmadan geçemeyeceğim. Alacakaranlık'ın sıkı bir hayranı olan sınıf arkadaşıma Naruto'yu anlattım. Eh başlayınca duramıyorum tabii, fakat bir de baktım ciddi ciddi dinleyip soru soruyor. Sonra tepkisi şu oldu:

"Dur, dur, dur! Daha fazla anlatma çok merak ettim! Sınavlar yaklaşıyor zaten ben buna sararım bu gidişle. Sen bana sınavlardan sonra ver izleyeyim."

Hiç böyle bir tepki beklememe rağmen, halimden memnun bir biçimde kabul ettim. Kendisinin anime nedir bilmesi bile beni hayretlere düşürdü. Tadımlık olarak da bir bölümünün kısa bir kısmını gösterdim, sonuç gayet olumlu.

Çevrimdışı Raisor

• 793
  • Rom: 15
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #58 : 30 Aralık 2010, 16:34:37 »
Bugün olan bir şeyi paylaşmadan geçemeyeceğim. Alacakaranlık'ın sıkı bir hayranı olan sınıf arkadaşıma Naruto'yu anlattım. Eh başlayınca duramıyorum tabii, fakat bir de baktım ciddi ciddi dinleyip soru soruyor. Sonra tepkisi şu oldu:

"Dur, dur, dur! Daha fazla anlatma çok merak ettim! Sınavlar yaklaşıyor zaten ben buna sararım bu gidişle. Sen bana sınavlardan sonra ver izleyeyim."

Hiç böyle bir tepki beklememe rağmen, halimden memnun bir biçimde kabul ettim. Kendisinin anime nedir bilmesi bile beni hayretlere düşürdü. Tadımlık olarak da bir bölümünün kısa bir kısmını gösterdim, sonuç gayet olumlu.

Arkadaşınız gibi bende doğrusu Naruto'yu çok merak ettim. Onun düşüncesine katılıyorum, sınavlar biter bitmez (büyük ihtimalle bu sömestr da) izlemeyi düşünüyorum. İsmini sık sık duyduğum bir Anime bu ve bir Anime sever olarak böyle bir Anime'yi kaçırmamam gerekiyor. :D
Vahşet her yanda ulu orta sergilenirken,

Sevişmek için saklanmak zorunda kaldığımız bir Dünyada yaşıyoruz.

-John Lennon.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #59 : 04 Ocak 2011, 22:48:48 »
bu arada anime n.s 141 e kadar izlemeyenler için spoiler olabilir, okumasınlar
----
sasuke, katıksız malsın.

lan adam 3 saat abinin kendini niye feda ettiğini anlattı, dinledin dinledin, en sonda "konoha yı yok edeceğim!!" dedin.

ulan idiot. nerenle dinledin anlatılanları.

en kısa zamanda kafanda rasenganlar patlasın inşşşş.

Aynen aynen aynen! Diyerek, kendi spoiler içeren yorumuma geçiyorum:

Bu Uchiha klanında herkes mi böyle? Hepiniz mi salaksınız? Bir adam gibi Itachi çıkmış aralarından geri kalan hepsi salaklıkta birbirleriyle yarışıyor!

Sasuke seni ezelden beri sevmiyordum zaten, ama bir kere daha ne kadar lüzumsuz bir insan olduğunu gösterdin. Arkadaşın o "mal" tanımına da katılmamak ne mümkün!

İyiki Uchihaların hepsi temizlenmiş, Konoha böyle saçma ve Sharinganı var diye kasılan insanlardan kurtulmuş. Sharingan'dan nefret ettirdi bu klan beni. Uchiha Madara ise daha bir beter, pehey! Senju klanını gösteririken aradaki fark ortaya çıkıyor zaten. Bir tarafta holigan tipli Uchihalar, diğer tarafta first ve second hokagenin Klanı Senju. O sahnede Senjular beni çok etkiledi.

Sasuke'ye dönecek olursak, bence Sassuke baktı ki Itachi'yi öldürmekle hata yaptı, e bari Konoha'ya saldırayım dedi :P. Şaka bir yana, yıllarca içinde bir nefret ve intikamla yaşayan biri olarak bu konuda haksız olduğunu görünce o nefretin yerine koyacak bir şey bulamadı. Yıllar yılı hayatının bir parçası olan intikam ve nefretin yerini doldurmak onun için bir ihtiyaçtı (bence) ve bu yüzden Konoha'ya nefret beslemeye başladı. Aynı Konoha ona kucak açıp, Naruto'ya köpek muamelesi yaparken sağ kalan tek Uchiha diye bunu bağrına basmıştı, hatırlatırım! Her şeyi geçtim, abinin seni bir kahraman gibi gösterme isteğine rağmen verdiğin karar nedir Emosuke?! Bari ölen abine azıcık saygı duy be. Benim fikrim bu yönde. He ama Sasuke haklı mı? Naruto tarafından iyi bir dayak yemesini zevkle bekliyorum u_u.