Kayıt Ol

Kapaklar sizi ne kadar etkiler?

Çevrimdışı Nefertari

• 1517
  • Rom: 6
  • Bla bla böö
    • Profili Görüntüle
Kapaklar sizi ne kadar etkiler?
« : 29 Ekim 2008, 10:25:15 »
Fantastik kitapların kapakları sizi nasıl etkiler?Soru gayet açık :P Başlayalım lütfen..

Sanırım kapağa hiç takılmıyorum.Takılsam Belgariad'ı almazdım..

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
Ynt: Kapaklar sizi ne kadar etkiler?
« Yanıtla #1 : 29 Ekim 2008, 10:44:37 »
Kapağa takılsam favori yayıneviniz konusunda 6:45 Yayıncılık'a oy vermezdim... :P
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı Amras Ringeril

• 2483
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 29 Ekim 2008, 12:46:32 »
Kötü kapaklara takılmam ama iyi kapaklara takılabiliyorum. Belgariad ve Malloryon'un kapakları gerçekten iğrenç :P
try again fail again fail better

Çevrimdışı Mls hp

• **
  • 236
  • Rom: 4
    • Profili Görüntüle
    • Arda Turan.<3
« Yanıtla #3 : 29 Ekim 2008, 14:43:44 »
açıkçası beni etkiler.bi tek fantastik kitaplarda değil her kitapta bence kapak önemli bi unsur.

Herkesin HayaLLeri Vardır,Ama Tanrı Sadece BazıLarımıza OnLarı GerçekLeştirecek Şansı Verir.

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 29 Ekim 2008, 17:05:25 »
Kötü kapaklara takılmam ama iyi kapaklara takılabiliyorum. Belgariad ve Malloryon'un kapakları gerçekten iğrenç :P
Malloryon değilde Belgariad biraz iyi gibi. Yani tasarım kötü evet ama çizimler iyi en azından. :P
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı Sophié

• 836
  • Rom: 13
    • Profili Görüntüle
    • Sinek Alkışı
« Yanıtla #5 : 29 Ekim 2008, 17:23:31 »
Okumaya karar verdiğim bi kitabın kapağını gördükten sonra " Bu ne lan!? Okumam ben bunu." diyip vazgeçmem ama hiç aklımda olmayan bi kitabın kapağını görüp hemen okuma kararı alabilirim. sanırım böyle, evet.

too much sugar 
tb

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #6 : 29 Ekim 2008, 19:26:00 »
Bildiğim bir seri ise, kapağına bakmam bile. :) Eğer ilk defa görüyorsam da, göze hoş gelen kapak daha önce dikkatimi çeker. :)

Çevrimdışı Nihbrin

• 1243
  • Rom: 43
  • [Infornography]
    • Profili Görüntüle
    • nihbr.in
« Yanıtla #7 : 29 Ekim 2008, 21:31:51 »
Önce yazar-sonra mevcutsa hangi seriye ait olduğu bilgisi-ardından kapağı açıp(henüz incelenmedi)özgün adı(farklı bir dilde tarafımca okunmuş olma tehlikesi;türk yayın evleri isimleri korkunç değiştirebiliyor)-en son kapak! Hiç okumadığım veya hakkında bilgisine sahip olmadığım bir yazarın kitabını kapağına bakarak aldığım oluyor.

Ama altın kural; Asla kitabın arka kapağında yazanı okuma...kitap bir gizemdir ve ilmek ilmek açılmalıdır. Hakkında hiç bir bilgiye sahip olmamalıyım bir kitaba başlarken  ;D kapak çok bilgi veriyorsa kafası gider, o kadar.

Çevrimdışı Amras Ringeril

• 2483
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 29 Ekim 2008, 21:51:14 »
Nihbrin arka kapak deyince aklıma geldi, Tehlikeli Diyardan Öykülerin arka kapağı da berbat :P
try again fail again fail better

Çevrimdışı voyvoda

• **
  • 202
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 30 Ekim 2008, 01:41:16 »
bildiğim bir kitapsa etkilemez ama yeni, değişik bi kitap okumaya karar verip de bakıyorsam kitaplara çok etkilidir başta ama isimler daha ağır basar..

Çevrimdışı Khazidhea

• 515
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 30 Ekim 2008, 16:41:58 »
kapaklarla hiç ilgilenmem ilk olarak baktığım içeriği ( yani arkasında yazan kısa özetler )dir :D
You can win thousand fights, but you can only lose one!

Çevrimdışı Arlinon

• 456
  • Rom: 14
  • Savaş ve Ateş
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 31 Ekim 2008, 22:10:40 »
Kapak güzelse incelenir bakılır sevilir:D Ama kitap olayına etki etmez

Çevrimdışı GeD

• *
  • 40
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 02 Kasım 2008, 18:22:34 »
Ejderha Mızrağı, Ravenloft, FR gibi bilinen serilerin devam kitaplarındaki kapak benim için hiç önemli değildir. Kapak yapmasalarda alıp okurum çünkü ne olduğundan haberim vardır. Lakin yeni çıkmış bir seri veya tek bir kitap için tabiiki yan bir bakış atarım. Tanıtım yazısını okuduktan sonra güzel bir kapak resminie de sahipse hiç beklemem. Ha kapak çok kötü çizilmiştir ama yazar David Eddings'tir, işte ozaman yine farketmez havada kaparım. :P

Çevrimdışı FaLLeN

• **
  • 119
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 06 Kasım 2008, 10:37:18 »
Valla seriyi bilsem de bilmesem de çok sevsem de sevmesem de kitap kapağı benim için çok önemli bir unsur. İçeriği, kurgusu cartı curtu tamam güzel olmalı ama sonuçta kitabı okumak için eline aldığında insana bi okuma isteği verip gözüne hitap etmeli diye düşünüyorum. Ha bildiğim, sevdiğim serilerin kitap kapakları kötü olsa da ben onu okurum.  Örneğin Drizzt Do'Urden'in Maceraları serisinin dört kitabının da kapağı birbirinden rezil kepaze, ama sonuçta okudum. Fakat bence bu soruda demek istenen, "Kitap kapağı sizin okumanıza engel olur mu?" sorusu değil, "Kitap hakkındaki genel izleniminizi, ve kitaba vereceğiniz puanı ne kadar etkiler?" sorusudur. Ve sonuçta ne kadar sevdiğim bir seri de olsa kötü bir kitap kapağı bu işten sorumlu olanların işlerini ne kadar baştan savma yaptıklarını gösterir, bu da benim kafamda olumsuz bir durumdur.   

Countess

« Yanıtla #14 : 25 Kasım 2008, 14:50:30 »
sebebini bilmiyorum ama kitap kapağı beni etkiliyo
içeriğine bakmadan önce direk kapağa bakarım ;D