Kayıt Ol

Kitap Fuarları

Çevrimdışı Sophié

• 836
  • Rom: 13
    • Profili Görüntüle
    • Sinek Alkışı
Ynt: Bursa 7. Kitap Fuarı
« Yanıtla #15 : 19 Şubat 2009, 20:23:27 »
O zaman ben cumartesi sabahtan kapıya kamp kurayım, girişten çeviririm. Olmadı, ben yorulunca genelde Çekirge Salonu'nun girişinde bi yerlerde yere otururum, sen bulursun beni :D. Tanırsında artık di mi yani? Görüşemesek bile sana iyi eğlenceler : ).

too much sugar 
tb

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 20 Şubat 2009, 14:37:50 »
Oldukça eğlenceli ve doyurucu bir fuar olacağa benziyor. Bursa'da -ve çevre illerde- bulunan arkadaşlarımızın ne yapıp edip gitmesi gerekir diye düşünüyorum. Etkinlik Programı ayrı bir güzellik zaten.

Editörlerimizden Sophié fuara katılacak ve daha sonra İstanbul fuarında olduğu gibi bizlere güzel bir makale sunacak.

Spoiler: Göster
Değil mi Ece. :P
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı Sophié

• 836
    • Profili Görüntüle
    • Sinek Alkışı
« Yanıtla #17 : 20 Şubat 2009, 15:34:05 »
Ayrıca bugün aldığım rivayetlere göre Uykusuz ekibi 28 Şubat'ta saat 14:00 ile 16:00 arasında imza vericekmiş.

Bu arada Hakan Abi;
Tabii ki de hayır :P.

too much sugar 
tb

Çevrimdışı Auron

• *
  • 8
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 21 Şubat 2009, 13:18:17 »
Bir Bursa'lı olarak kesinlikle kaçıramam. :D
Fuarları çok severim.İmzalar falan.  ;)

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #19 : 23 Şubat 2009, 14:02:04 »
Hadi hayırlısı. Ağzımın suyu akmaya başladı bile, Bursa'dakiler kaçırmamalı. :)

Çevrimdışı Sophié

• 836
    • Profili Görüntüle
    • Sinek Alkışı
« Yanıtla #20 : 28 Şubat 2009, 19:36:58 »
Mükemmeldiiiii  :lve.
Yaklaşık 110 milyon felan harcadım galiba, zaten 50 milyon sadece uykusuz standında gitti :D. Onun dışında promosyon ürün almak için gitceklere uyarı, eğitim fuarında hiç bişey dağıtılmıyo bu sene :D. Ama ismini hatırlayamadığım bi fantastik eser standında beyaz saçlı-sakallı amca feci güzel indirim yapıyor, uğrayın derim. Hee, muhabbeti de mükemmel o amcanın ayrıca. Bende hangi ara aldıysam Ejderha Mızrağı'nın ilk üçlemesini almışım muhabbet ederken (Hakan Abi duy!). Tabii en güzel kısmısı imza günüydü. Ersin, Memo ve Uğur tuvaletten çıkarken artan çığlıklar, Ersin'i öpmeye çalışan kızlar... Harikaydı. Gitmeyenler çok büyük şeyler kaybedicek kesinlikle.

too much sugar 
tb

Çevrimdışı veritaserum

• 1112
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 01 Mart 2009, 19:13:22 »
Haftaya inş. :P
Önce, büyük büyük düşündüm;
Sonra büyük büyük yaşadım.
Ne varsa, onlar aldı.
Şimdi bana küçük bir ölüm kaldı.

Çevrimdışı SiYaH

• **
  • 83
    • Profili Görüntüle
3. Ankara Kitap Fuarı
« Yanıtla #22 : 22 Mart 2009, 02:50:00 »
Ankarada olan varmı siteden bilmiyorum ama umarım vardır açılan konu bi işe yarar.

Fuar AKMde, ankarada olup da bilmeye yoktur ama metroyla kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz.

etkinlik programı:
http://www.ankarakitapfuari.net/etkinlikprogrami.htm

bugun chp mitingine bile gitmedim bu fuara gidebilmek için ama değdi doğrusu, muazez ilmiye çığla tanıştım, alev coskununun paneline katıldım nihat genç, hikmet çetinkaya, hulki cevizoğlu kimler yoktu ki.ayrıca kitaplar inanılmaz indirimde yaklaşık 50 milyona 8-10 orjinal kitap aldım.

yarın da erdal sarızeybek var.

panele gideceklere tavsiem sudur, orası labirent gibi, konferans salonunu ısrarla arayın, sinirlerinizi evereste tırmandırmak istemiyorsanız danışmaya ya da görevlilere bişey sormayın, velhasıl kelam alacağınız cevap sudur, biz de bilmiyoruz.o zaman neden burda duruyorsunuz gibi gereksiz tartışmalara girmeyin vs vs.

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
    • Profili Görüntüle
Ynt: 3. Ankara Kitap Fuarı
« Yanıtla #23 : 30 Mart 2009, 13:51:04 »
Umarım iyi geçmiştir, sitesi pek iyi tanıtım yapamamış fakat. Daha güzel bir tasarım ve kolaylık beklerdim.

Çevrimdışı SiYaH

• **
  • 83
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 30 Mart 2009, 21:40:18 »
fuar çok talep gördü ama geçen seneye göre sönük geçti
sebebi de mustafa balbayın ve tuncay özkanın olmamasıydı, gecen senenin en çok talep gören ismi tuncay özkandı mesela.
sitesi de çok kötü değil ama karmaşık olması konusu doğru
sebebi de zaten kataloglarda etkinlik programının dağıtılmış olması

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #25 : 03 Nisan 2009, 11:58:31 »
Fuar fuardır yahu. Yakınında olup da gitmeyen çok şey kaybetmiştir.

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
    • Profili Görüntüle
14. İzmir Kitap Fuarı
« Yanıtla #26 : 18 Nisan 2009, 09:44:24 »

14. İzmir Kitap Fuarı Açılıyor!

İzmir Kitap Fuarı 18 Nisan 2009 Cumartesi günü saat 12.00’de düzenlenecek törenle açılıyor.

Kuruluşumuz TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. ve Türkiye Yayıncılar Birliği işbirliği ile Uluslararası İzmir Fuar Alanı’nda 18-26 Nisan 2009 tarihleri arasında düzenlenen 14. İzmir Kitap Fuarı 18 Nisan 2009 Cumartesi günü saat 12.00’de düzenlenecek törenle açılıyor.

Bu sene yazar Tarık Dursun K.’nın onur konuğu olacağı İzmir Kitap Fuarı 306 yayınevi ve sivil toplum kuruluşunun katılımıyla düzenlenecektir. Fuar’da geniş bir konu yelpazesi içinde konferans, söyleşi, panel, şiir dinletisi gibi 142 kültür etkinliğinde ve imza günlerinde yüzlerce yazar okurlarıyla buluşacaktır.

Edebiyat Şenliği Yaklaşıyor
Dokuz gün süresince söyleşi, panel, şiir dinletisi ve çocuk etkinlikleriyle yüzlerce yazarı okuruyla buluşturan İzmir Kitap Fuarı’nda bu sene Tarık Dursun K., İlber Ortaylı, Ataol Behramoğlu, Füruzan, Server Tanilli, Üstün Dökmen, Banu Avar, Nihat Behram, Ahmet Telli, Ercan Karakaş, Feyza Hepçilingirler, Kemal Özer, Namık Kuyumcu, Hayri K. Yetik,  Yüksel Pazarkaya, Sevgi Özel, Deniz Kavukçuoğlu, Deniz Som, Erdal Sarızeybek, Erol Manisalı…ve pek çok değerli yazar yer alacaktır.

TÜYAP Çocuk Kulübü-23 Nisan Çocuk Şenliği
14. İzmir Kitap Fuarı kapsamında TÜYAP Çocuk Kulübü bünyesinde söyleşi, okuma saati, atölye çalışmaları, gösteriler ve tiyatro oyunları gibi 20’ye yakın kültür ve edebiyat etkinliği düzenlenecektir. TÜYAP Çocuk Kulübü 23 Nisan Çocuk Şenliği, 22-23 ve 24 Nisan 2009 tarihleri arasında düzenlenecektir.

Sergiler
14. İzmir Kitap Fuarı aynı zamanda birbirinden önemli sergilere ev sahipliği yapıyor. Bir Zamanlar Yayıncılık tarafından İzmir fotoğraflarından oluşan “Bir Zamanlar İzmir” sergisi fuar süresince ziyaret edilebilir. Kırmızı yayınları ve TÜYAP tarafından düzenlenen“ ‘Sarışın Bir Kurt’ Atatürk’ün Yayımlanmamış Fotoğrafları” çalışmasında Atatürk’ün daha önce yayımlanmamış fotoğrafları sergilenecektir. Fuar süresince ziyaret edilebilecek bir diğer sergi ise Bergama Yortanlı Kurtarma Derneği tarafından düzenlenen “Mavi Sonsuzluk: Allianoi, Hasankeyf, Munzur…” fotoğraf sergisidir.  Fuarda ayrıca karikatür sanatçısı Eflatun Nuri ve öğrencilerinin çizdiği karikatürlerden oluşan ve Saat Kulesi Karikatürcüler Grubu tarafından hazırlanan “Hepimiz Eflatunuz” başlıklı sergi ziyaret edilebilir.

Üniversiteden Fuara Ulaşmak Çok Kolay
14. İzmir Kitap Fuarı’na üniversiteden ulaşmak artık daha kolay olacak. Fuar süresince Dokuz Eylül ve Ege üniversitelerinden ücretsiz servisler kaldırılacaktır.

Hareket saatleri:

Üniversite-Fuar Alanı: 12.00 ve 15.30 kalkış.
Fuar Alanı-Üniversite: 16.00 ve 19.30 kalkış.

Servislerin kalkacağı üniversiteler:

Dokuz Eylül Üniversitesi (Bornova kampüsü)
Ege Üniversitesi (Buca kampüsü)

Fuar, 18-25 Nisan 2009 tarihleri arasında 11.00-20.00, kapanış günü olan 26 Nisan 2009 11.00-19.00 saatleri arasında ziyaret edilebilir.

Saygılarımızla,

TÜYAP A.Ş.

Etkinlik programı için tıklayın!

Afiş için tıklayın!

Çevrimdışı Sophié

• 836
    • Profili Görüntüle
    • Sinek Alkışı
Ynt: 14. İzmir Kitap Fuarı
« Yanıtla #27 : 18 Nisan 2009, 09:56:11 »
Hakan Abi ben tanıtım yazısı yazmak için gidiyim mi :P. Ya o değilde İstanbul, İzmir kitap fuarlarına katılmayı daha çok isterdim. Bursa'daki yer o kadar verimli değil falan. Ama bi fuarımız var en azından :D.

too much sugar 
tb

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
    • Profili Görüntüle
Ynt: 14. İzmir Kitap Fuarı
« Yanıtla #28 : 18 Nisan 2009, 09:59:07 »
İzmir'in etkinlik programına, imza günlerine, söyleşi konuları ve katılımcılarına baktım da, istediğim isimleri pek bulamadım. Sanırım dediğin kısmen doğru. Umuyorum iyi vakti geçirilecek bir fuar olur.

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
    • Profili Görüntüle
1. Kocaeli Kitap Fuarı
« Yanıtla #29 : 27 Mayıs 2009, 15:35:52 »

Sizleri hayal dünyalarına taşıyacak kağıttan gemiler, körfez kıyılarına demirliyor. 30 Mayıs - 07 Haziran 2009 tarihleri arasında Kocaeli 1. Kitap Fuarı kapılarını açıyor. Her yıl düzenlenmesi planlanan fuarın ilki bu sene seçkin yazarların ve yüze yakın yayınevinin katılımıyla hayata gözlerini açıyor.

8000 metrekarelik fuar alanı, her katılımcı kuruma stand yeri gibi altyapı hizmetlerini tamamen ücretsiz olarak sağlayan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, ayrıca kitapların taşınması ve ziyaretçilerin ulaşımı gibi pek çok görevi de üstlenerek eşi görülmemiş bir kültür hizmetine imza atıyor. Kocaeli halkı ve çevre illerdeki kitapseverler için bir öncü olarak bu büyük organizasyonu üstlenen Kocaeli Büyükşehir Belediyesi herkesi Kocaeli 1. Kitap Fuarı’na davet ediyor.

Şimdi bu kağıttan dünyaları keşfetmenin zamanı…

Bu keşif yolculuğuna siz de katılın…

Ayrıntılı bilgi için buraya tıklayın!

Ulaşım;
25 Mayıs Pazartesi ve 26 Mayıs Salı günlerinde, kitap kolilerinizi 09:00 – 20:00 saatleri arasında aşağıda belirtilen kargo şirketine teslim edebilirsiniz. Kitaplarını kendileri taşıyacak olan yayıncılar 27 Mayıs Çarşamba sabahından itibaren fuar alanına yerleşebilecekler.

Üzerinde yayınevinizin isim etiketi yapıştırılmış kolilerinizi irsaliye eşliğinde eslim etmeniz gerekmektedir.

28 Mayıs Perşembe ve 29 Mayıs Cuma günü, stantlarınızın yerleşimini yapabileceksiniz.

Yayınevlerinin yerleşim planlarını ve etkinliklerle ilgili bilgileri siteden inceleyebilirsiniz…

MODERN NAKLİYAT VE TİC. A.Ş.
Gümüşsuyu Cad. Litros Yolu 4/1
Maltepe -Topkapı

Tel: (0212) 493 36 91 - 493 47 34
Faks: (0212) 493 33 51

Adres: Sanayi Mahallesi / Sefa Sirmen Bulvarı No: 16 /  İzmit / KOCAELİ