Kayıt Ol

Kitap Fuarları

Çevrimdışı azizhayri

• 581
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
Ynt: Kitap Fuarları
« Yanıtla #345 : 27 Nisan 2015, 09:02:35 »
22 Nisan günü fuardaydım. Kalabalıktı, kalabalığın ne kadarı kitap alma heveslisiydi bilmiyorum ama bana ilgi oldukça iyiymiş gibi geldi. İyi indirimlerde vardı haliyle. Böyle fuarlar okuyucu için olmalı, herzaman ve heryerde
"İnsanlığın en büyük trajedilerinden biri ahlakın din tarafından ele geçirilmesidir." Sir Arthur Charles Clark

Çevrimdışı kargasiz

• 428
  • Rom: 7
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #346 : 28 Nisan 2015, 17:01:23 »
İzmir kitap fuarı sona erdi, İhsan Bey de güzel bir yazı hazırlamış ama fuardan pek memnun değil sanırım kimse.

7. Kocaeli Kitap Fuarı da 16-24 Mayıs tarihleri arasında olacakmış, gelecek arkadaşlarla tanışmak, görüşmek isterim. 20-21 gibi İzmit'te olurum muhtemelen ama sevdiğim bir yazarın imza günü olursa daha erken de gidebilirim. Daha fuar takvimi açıklanmadı malesef.

Ayrıca 4. Malatya Kitap Fuarı 5-10 Mayıs tarihleri arasında ve 1. Karadeniz Kitap Fuarı (Samsun) 18-24 Mayıs tarihleri arasında olacak.

Çevrimdışı Marius

• 1109
  • Rom: 31
  • poor misguided fool
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #347 : 28 Nisan 2015, 17:38:55 »
Samsun'da olacağını yeni duydum. Teşekkür ederim kargasiz. Umarım diğerleri kadar iyi ve eğlenceli olur :)
After I count down, three rounds, in hell I'll be in good company.

Çevrimdışı kargasiz

• 428
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #348 : 28 Nisan 2015, 18:24:20 »
Samsun'da olacağını yeni duydum. Teşekkür ederim kargasiz. Umarım diğerleri kadar iyi ve eğlenceli olur :)
Ya bence çok da sevinmemen gerek :D Çünkü çok yanlış bir tarih seçilmiş, aynı tarihlerde Kocaeli'de kitap fuarı var. Kocaeli'ye en az 320 yayınevi katılıyor, Samsun'a 120 civarında bekleniyor. Yine de güzel bir etkinlik olur umarım ama çakışması nedeniyle pek de iç açıcı görünmüyor, yazarlar ve imza günleri konusunda sıkıntı çıkacak gibi görünüyor.

Her ne kadar öncelikle Samsun'un tarihi kesinleşmiş olsa da Kocaeli'ye öncelik tanınacaktır diye düşünüyorum.

Ayrıca 34. İstanbul Kitap Fuarı'nı da eklemek gerek, 7-15 Kasın tarihleri arasında, İstanbul Sanat fuarı ile eş zamanlı olacak. 800'den fazla yayınevi katılacak. Çoğumuz orada oluruz inşallah.

• 403
  • ☆★
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #349 : 10 Ocak 2016, 19:05:25 »
Bugün Çukurova Kitap Fuarı'ndaydım. İthaki standını adeta kuşatmaya aldım. Tam beş kez beni kasada ağırladılar, sağolsunlar :D. Hepsini toplu almadım çünkü. Birini ödüyor ve sonra standı gezerken diğerini almaya karar veriyordum. Bayağı da sohbet ettik stand görevlisiyle. O da Kayıp Rıhtım'ı takip ediyormuş. Sonuç olarak beş kitap almış bulundum :).

Neil Gaiman - Terry Pratchett - Kıyamet Gösterisi

Neil Gaiman - Amerikan Tanrıları

Michael Moorcock - Elric Ruh Hırsızı

Michael Moorcock - Elric Tanelorn'u Kurtarmak

Edgar Alan Poe tüm eserleri

Edit:

J.R.R Tolkien - Yüzüklerin Efendisi tek cilt

Ursula K. Le Guin - Yerdeniz Serisi tek cilt

Julie Plec - The Originals Yükseliş

Kadir Aydemir - Bozcaada Öyküleri  İmzalattım bir de :D.

Elmas Şahin - Küresel Köyde Hayat

Çiğdem Aldatmaz - Aynada Yeni Bir Kadın

Not: Görgüsüzlüğümü de yaptığıma göre artık gidebilirim ^^.
İt was one of those March days.
When the sun shines hot,
And the wind blows cold.
When the summer in the light,
And winter in the shade.

Çevrimdışı eroniki

• **
  • 73
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #350 : 10 Ocak 2016, 19:12:04 »
Normal indirimlerinden daha ucuza kitap satıyorlar mıydı ? İndirim falan yaptırabildiniz mi ? :)

• 403
  • ☆★
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #351 : 10 Ocak 2016, 19:15:53 »
Normal indirimlerinden daha ucuza kitap satıyorlar mıydı ? İndirim falan yaptırabildiniz mi ? :)

Edgar Alan Poe ciltli tüm eserleri %50 indirimdeydi. Onun dışında beş kitap almama rağmen pek bir indirim olmadı. Örnek vermek gerekirse; kitap 25 liraysa 20 liraya aldım. Ortalama tabii.
İt was one of those March days.
When the sun shines hot,
And the wind blows cold.
When the summer in the light,
And winter in the shade.

Çevrimdışı okanakinci

• **
  • 202
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #352 : 10 Ocak 2016, 20:13:46 »
Çukurova Kitap Fuarına bu son gidişimdi. Bu fuar resmen ölmüş.

Çevrimdışı colruzgari

• *
  • 21
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #353 : 16 Nisan 2016, 17:57:16 »
Bugün İzmir kitap fuarındaydım. Standlarda genel olarak %25 indirim var.

Çevrimdışı leonard

• *
  • 17
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #354 : 17 Nisan 2016, 21:31:42 »
Gönül isterdi ki İzmir Rıhtım ekibi olarak da buluşma olabilseydi. Ama önemli olan kalplerin bir olması değil midir? ^^

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
« Yanıtla #355 : 18 Nisan 2016, 17:53:01 »
Burada ufak bir organizasyon yapıp gidebilirsiniz aslında :) Biz hep öyle yapıyoruz İstanbul fuarında. (Kendimi nasıl da İzmir'den soyutlayıp İstanbul grubuna soktum ama :P )

Bu hafta sonu gidecek var mı mesela İzmir'den? Cumartesi Doğu Yücel'in, Pazar günü Galip Dursun'la Barış Müstecaplıoğlu'nun imza günleri var. Bir de İthaki söyleşisi var pazar günü 15:45'te.

http://www.kayiprihtim.org/portal/2016/04/17/izmir-kitap-fuarinda-fantastik-etkinlik/
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı yaprak.onur

• **
  • 150
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
    • Blog
« Yanıtla #356 : 19 Nisan 2016, 12:40:22 »
İzmir grubuna dahil olmasam da ben Cuma, Cumartesi (tüm gün) ve Pazar (sabahtan) fuardayım...
Beni İthaki standında Aslı'nın tepesinde bulabilirsiniz :D
"Bir harekete dönüşmediği, fiziksel olarak bir varlık elde etmediği sürece düşünceler gelip geçicidir ve ortaya çıktıkları anda eriyip yok olurlar. Seni bir seçim yapmak zorunda bırakmadıkları, ne kadar önemsiz olursa olsun bir eylem ya da harekete neden olmadıkları sürece anlamsızlardır. Harekete geçiren düşünceler tehlikeli olabilir. Geçirmeyenlerin hiçbir anlamı yoktur."
- Adalet, Ann Leckie

Çevrimdışı milenya

• **
  • 260
  • Rom: 6
  • Belki de Tanrı bize inanmıyor!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #357 : 25 Ekim 2016, 22:50:21 »
Antalya'da kitap fuarı olacakmış hem de yedincisi. (Sayıyla 7, bildiğimiz altıdan sonra, sekizden önce) Üç yılı dolduracağım şehirde 5. ve 6. nasıl kaçtı diye düşünüyorum, bırakın sitem üstüne sitem ediyordum. Ama duyduğuma göre başarılı bir fuar değilmiş önceleri, indirim olmamasının üstüne güzel yayın evlerinden bir kısmı bulunmamış da.

Sanırım dini ve siyasi hiç duymadığım kitaplar arasında tanışık olduğum birini görünce ağlamaklı olacak ve onu oradan kurtarmak isteyeceğim bir fuar olacak hissi var içimde.

Var mı bilen eden, kötüyse hiç gitmeyeyim sanal kitap fuarını beklerim. (alıp alabileceğim iki parça şey zaten :( )
Spoiler: Göster

Çevrimdışı safir

• **
  • 57
  • Rom: 3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #358 : 01 Kasım 2016, 01:59:43 »
Antalya kitap fuarına daha önce hiç gitmemiştim, o yüzden bir karşılaştırma yapamıyorum ama kendi adıma konuşmam gerekirse biraz sönük bir fuardı. İthaki yoktu, eksikliğini epey hissettim. Olan yayınevlerinin de kitap seçenekleri çok azdı. Her tezgahta bir Küçük Prens kitabı vardı. Sonunda dayanamayıp bir tane aldım. Fuar hatırası olsun.   
İndirimler %20'den başlayıp %30 arasında değişiyordu. Türk Dil Kurumu ve Ntv Yayınları %50 indirimle birinciydiler. Ayrıca 5 lira olan kitaplar da vardı. 
Almak istediğim hiçbir kitabı alamadım. Ya yayınevi yoktu ya da var olan yayınevleri kitap seçeneklerini çok az tutmuşlar. Kendimi geçtim, fantastik deyince fuara ağırlığını koyan Wattpadçi arkadaşlar bile üzülmüşlerdir. Yayınevleri bir çekingen davranmış nedense, ya da bana öyle geldi, bilemiyorum. İnsanlar da geliyordu oysa. Epey kalabalıktı. Neyse ki Marmara Çizgi vardı da ellerim boş dönmedim.
Saga 20 lira idi. Çizgi romanlar 5 liradan başlıyordu. Yalnız Kurt ve Yavrusu mangası da 10 liraydı.
Genel olarak baktığımda ne yazık ki beklentilerimi karşılamayan bir fuardı. Umarım bir sonraki yıl daha iyi olur.   

Çevrimdışı milenya

• **
  • 260
  • Rom: 6
  • Belki de Tanrı bize inanmıyor!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #359 : 01 Kasım 2016, 02:23:37 »
Ben de gittim ve artık nasıl düşük tuttuysam beklentimi görünce memnun oldum. İndirimler oldukça kötüydü. Pegasus'a olan gıcığımı yaptığı minik indirimleri görünce kendi kendime körükledim. Oradaki bayan çok bilmiş Pegasus görevlisiyle küçük bir münazaraya girişmiş de olabilirim tabii :)

Cebimde çok para yoktu ve zaten istediğim kitaplar inadına diğerlerinden hep daha pahalıydı. 8 liraya Yevgeni Zamyatin-Biz alayım dedim ama nedense İthaki'ye sakladım bu kitabı. Aylak Adam nasıldır pek bilmediğimden olsa gerek. 8 liraydı. Onun dışında zaten internette de pahalı olan Canavarın Çağrısı (illüstrasyonlu) aldım. 22 liraydı ve içimden öğrenci edebiyatı yapıp indirim dilenmek geldiyse de bastırdım.

Canavarın Çağrısı da şu şekilde çarptı gözüme. Çocukların olduğu bir stant gördüm ve bir baktım Tudem, koştum hemen. Sordum Deli Dolu da burada mı diye ama değildi bu bir eksikti. İthaki, Yordam, Akılçelen de göremediğime üzüldüğüm ve aslında görmeyi en çok istediğim yayın evlerindendi. Bir yandan da mutluyum olmadıklarına, görsem ay sonuna direttiğim paraya sahip çıkamayabilirdim. Sanal kitap fuarına cebimde hiç olmadı bir kaç kuruş kalacağı fikri çok daha güzel.
Spoiler: Göster