Kayıt Ol

Kitap Fuarları

Çevrimdışı Berre

• 1340
  • Rom: 34
  • Güle güle fermuar!
    • Profili Görüntüle
Ynt: 8. Bursa Kitap Fuarı
« Yanıtla #60 : 28 Şubat 2010, 17:54:11 »
Kitap fuarı geldi ve benim için tamamen hayal kırıklığı oldu. Bordo ve Siyah  yayınları, İthaki yayınları, Kabalcı yayınları gibi ziyaret etmeyi çok istediğim bir çok yayın yoktu. Olan yayınlarda ise özellikle benim istediğim kitaplar yoktu. Benim için tam bir fiyasko. Ama yine de gittiğime pişman değilim; Can yayınlarıyla yetiniyorum.

Çevrimdışı kusad

• 487
  • Rom: 5
  • Kendimi Kaybettim!Hükümsüzdür!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #61 : 01 Mart 2010, 13:51:23 »
Ya hocam yapma ben açıcaktım biraz bekleseydiniz ya. :D
Arkadaşlar bu senede mükemmel bir fuar olmuş 16 adet kitap aldım.Fakat hiç biri fantastik değil çünkü pek bulamadım fantastik kitap yalnız gerçekten çok zengin ve uygun bir fuar işte bu yüzden Marmaranın en iyi fuarı.

Çevrimdışı veritaserum

• 1112
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #62 : 01 Mart 2010, 19:35:19 »
Naaptım ettim gittim :P Ne umutlarla gitmiştim oysaki. İthaki nasıl stand açmaz?! Aylardır karanlık cevher alıcam giye içim içime sığmıyordu. Madem o yok Eragonla Eldesti alayım dedim, Eldest baskıda olduğundan dolayı o da olmadı. Nalet İthaki.

Protesto ettim sadece tek kitapla geri döndüm.
Önce, büyük büyük düşündüm;
Sonra büyük büyük yaşadım.
Ne varsa, onlar aldı.
Şimdi bana küçük bir ölüm kaldı.

Çevrimdışı Berre

• 1340
  • Güle güle fermuar!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #63 : 02 Mart 2010, 18:22:41 »
Naaptım ettim gittim :P Ne umutlarla gitmiştim oysaki. İthaki nasıl stand açmaz?! Aylardır karanlık cevher alıcam giye içim içime sığmıyordu. Madem o yok Eragonla Eldesti alayım dedim, Eldest baskıda olduğundan dolayı o da olmadı. Nalet İthaki.

Protesto ettim sadece tek kitapla geri döndüm.
Sen yazık etmişsin ya. Ben bugün tekrar gittim de Eragon, Eldest ve Brisingr vardı. Hemde bir kaç yerde gördüm.

Ve İthaki'nin olmaması gerçekten kötüydü. En azından Laika vardı onunla az da olsa teselli buldum. Bir de Kabalcı'nın kitaplarının nerede olduğunu da öğrendim (Sağolsun Diana). Yarın yeniden gideceğim, iyi haberlerle gelebilirim :)

Çevrimdışı veritaserum

• 1112
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #64 : 02 Mart 2010, 20:09:24 »
İnternetten alıcam artık :D
Önce, büyük büyük düşündüm;
Sonra büyük büyük yaşadım.
Ne varsa, onlar aldı.
Şimdi bana küçük bir ölüm kaldı.

Çevrimdışı diana

• 513
  • Rom: 16
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #65 : 03 Mart 2010, 20:27:45 »
Öncelikle her ne kadar ki ithakinin olmaması üzücü olsada bir çok kitap aldım.Yani aradıklarımın çoğunu aldım diyeyim.
En sonunda kabalcıyı buldum ki buda bende fuarla ilgili güzel duygular bırakmaya yetti.

Çevrimdışı Berre

• 1340
  • Güle güle fermuar!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #66 : 04 Mart 2010, 21:44:46 »
Öncelikle her ne kadar ki ithakinin olmaması üzücü olsada bir çok kitap aldım.Yani aradıklarımın çoğunu aldım diyeyim.
En sonunda kabalcıyı buldum ki buda bende fuarla ilgili güzel duygular bırakmaya yetti.
Canım benim senin bulduğun yerde İthaki dahil birçok yayın evi vardı. Bana bayağı bir yaradı. Seninle gittikten sonra keşfettim.

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #67 : 05 Mart 2010, 12:47:47 »
İthaki, Metis gibi yayınevleri teşrif etmemiş duyduğuma göre. İstanbul dışındaki fuarlara böyle ilgisiz kalmaları üzücü bir durum.

Kabalcı'ya uğrayanlar, Michael Ende'nin nimetlerinden de yararlandılar mı acaba? :)

Çevrimdışı Berre

• 1340
  • Güle güle fermuar!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #68 : 05 Mart 2010, 18:46:34 »
İthaki, Metis gibi yayınevleri teşrif etmemiş duyduğuma göre. İstanbul dışındaki fuarlara böyle ilgisiz kalmaları üzücü bir durum.

Kabalcı'ya uğrayanlar, Michael Ende'nin nimetlerinden de yararlandılar mı acaba? :)
:)
Zaten sırf Mİchael Ende için arıyordum Kabalcı'yı. Benim almam gereken Özgürlük Hapishanesi ve Dilek Şurubu'ydu ama malesef Dilek Şurubu yoktu. Özgürlük Hapishanesi'ninde eski basımını bulabildim. Şimdilik aldım ama sonradan başka yerlerden iki kitabı da edineceğim :)

Çevrimdışı Vega

• 1023
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #69 : 10 Mart 2010, 13:17:51 »
Süper bir fuardı benim için. Laika ve YKY'den alışveriş yaptım. Özellikle Laika standındaki yarım saatimden çok keyif aldım.

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
“İzmir Kitap Fuarı” 15 Yaşında!
« Yanıtla #70 : 09 Nisan 2010, 08:55:33 »

Bu sene 17-25 Nisan 2010 tarihleri arasında düzenlenecek İzmir Kitap Fuarı 15. yaşını kutlamaya hazırlanıyor.

TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. ve Türkiye Yayıncılar Birliği işbirliği ile 17-25 Nisan 2010 tarihleri arasında düzenlenecek 15. İzmir Kitap Fuarı Uluslararası İzmir Fuar Alanı’nda gerçekleştirilecektir.

Yaklaşık 300 yayınevi ve sivil toplum kuruluşunun katılımıyla düzenlenecek fuarda geniş bir konu yelpazesi içinde konferans, söyleşi, panel, şiir dinletisi gibi 130 kültür etkinliğinde ve imza günlerinde yüzlerce yazar okurlarıyla buluşacaktır.

Yazının devamı için tıklayın!
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
    • Profili Görüntüle
2. Kocaeli Kitap Fuarı | 2010
« Yanıtla #71 : 11 Mayıs 2010, 15:33:07 »

KOCAELİ  2. KİTAP FUARI 15 MAYIS’TA KAPILARINI AÇIYOR

Kocaeli Kitap Fuarı, 15 - 23 Mayıs 2010 tarihleri arasında kapılarını 2. kez kitapseverlere açıyor…

Her gün çeşitli konferansların, seminerlerin, söyleşilerin, panellerin, sergilerin, müzik dinletilerinin ve imza günlerinin düzenleneceği Kocaeli 2. Kitap Fuarı’na bu yıl 150′yi aşkın seçkin kurum katılıyor. Pek çok yayınevi ve STK’nın yanı sıra Kocaeli Üniversitesi de özgün panelleri ve sanat atölyeleri ile fuarda yer alacak.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin kültür hizmeti kapsamında düzenlediği ve geleneksel bir kimlik kazanan Kocaeli Kitap Fuarı’na tüm kitap severleri bekliyoruz…

Fuar hakkında detaylı bilgi ve katılımcı yayınevleri ile iletişim adreslerini öğrenmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
    • Profili Görüntüle
Diyarbakır Kitap Fuarı
« Yanıtla #72 : 13 Mayıs 2010, 16:44:43 »

TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. ve Türkiye Yayıncılar Birliği işbirliği ile 18-23 Mayıs 2010  tarihleri arasında düzenlenecek Diyarbakır Kitap Fuarı TÜYAP Diyarbakır Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecektir.

110 yayınevi ve sivil toplum kuruluşunun katılımıyla bu sene ilk kez düzenlenecek fuarda geniş bir konu yelpazesi içinde konferans, söyleşi, panel, şiir dinletisi gibi 40 kültür etkinliğinde ve imza günlerinde 300 yazar okurlarıyla buluşma imkanı bulacaktır.

Açılışın 18 Mayıs 2010 Salı günü yapılacağı fuar 6 gün süresince  Mıgırdiç Margosyan, Doğan Hızlan, Füruzan,  Ahmet Telli, Altan Öymen, Zeynep Oral, Baskın Oran, Ahmet İnsel, Ömer Laçiner, Fırat Ceveri, Oya Baydar, Muhsin Kızılkaya, Şeyhmus Diken, Özcan Karabulut, Adnan Binyazar, Ömer Türkeş, Hicri İzgören, Kemal Varol, Selim Temo, Şükrü Erbaş, Sezai Sarıoğlu, Sennur Sezer ve pek çok değerli yazar, şair ve bilim insanını ağırlayacak.

Mehmed Uzun Fuarda Anılıyor
18 Mayıs 2010 tarihinde düzenlenecek açılış törenine eşi Zozan Uzun’un da katılacağı Diyarbakır Kitap Fuarı’nda, Mehmet Uzun çeşitli etkinliklerle anılacak. Bu kapsamda Uzun’un yaşamı ve yazarlık sürecini anlatan belgesel film “17. Fotoğraf” gösterimi ve bir söyleşi gerçekleştirilecektir.

Celile Celil, ve Carol Prunhuber Diyarbakır Kitap Fuarı’nda
Diyarbakır Kitap Fuarı’nın yurt dışından yazar, gazeteci ve akademisyen konukları olacaktır.

Viyana Üniversitesi Kürdoloji Bölümü Başkanı Celile Celil 22 Mayıs 2010 Cumartesi günü bir panele katılmak üzere Diyarbakır’da olacak.

Venezüela’lı gazeteci-yazar Carol Prunhuber ise açılış günü 18 Mayıs 2010 tarihinde fuarda düzenlenecek panele konuşmacı olarak katılacaktır.

Girişin ücretsiz olduğu fuar 18-22 Mayıs 2010 tarihleri arasında 10.30-19.30 saatlerinde, kapanış günü olan 23 Mayıs 2010 tarihinde ise 10.30-19.00 saatlerinde ziyaret edilebilir.

Fuar hakkında daha fazla bilgi, ulaşım ve diğer detaylar için buraya tıklayabilirsiniz.

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
Ynt: Diyarbakır Kitap Fuarı
« Yanıtla #73 : 13 Mayıs 2010, 19:46:37 »
Geçen sene Kocaeli, bu yıl da Diyarbakır'da başlayan Kitap Fuarları'nı mutlulukla karşılıyorum. :) Her şehirde yapılmalı aslında böyle etkinlikler; ki Diyarbakır'da bunu başlatarak büyük bir adım atmışlar bence.

Darısı diğer şehirlerimize.

Çevrimdışı Ropinie Hystria

• **
  • 171
  • Rom: 10
  • Aut viam inveniam aut faciam
    • Profili Görüntüle
Ynt: Diyarbakır Kitap Fuarı
« Yanıtla #74 : 13 Mayıs 2010, 19:50:19 »
Böyle kitap fuarı haberlerini duyunca içim cız ediyor. İstanbulda okurken sık sık bu tip fuarlara etkinliklere gitme fırsatım olurdu. Ama Düzce'ye dönüp çalışmaya başlayınca, dış dünyadan kopuyor insan resmen.

Gerçi Düzce'de,bir ilde yani, kitapçının bulunmaması ve o ilde kitap fuarının düzenlenmesi manidar olurdu ya, neyse...