Kayıt Ol

Beğendiğiniz Alıntılar

Çevrimdışı Marius

• 1109
  • Rom: 31
  • poor misguided fool
    • Profili Görüntüle
Ynt: Beğendiğiniz Alıntılar
« Yanıtla #255 : 20 Mayıs 2015, 18:39:23 »
Skagra daha beş yaşındayken, kuşkusuz bir biçimde Tanrı'nın var olmadığına karar vermişti. Evrende bu karara varan tüm insanlar şu iki reaksiyondan birini vermişlerdi - ya tamamen rahatlamışlar ya da ümitsizliğe kapılmışlardır. Yalnızca Skagra, bir dakika, diye düşünmüştü. Bu demektir ki, bir pozisyon açığı var.

Doctor Who: Shada - Douglas Adams'ın Kayıp Macerası - Gareth Roberts
After I count down, three rounds, in hell I'll be in good company.

Çevrimdışı Kitap Adam

• **
  • 141
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #256 : 21 Mayıs 2015, 00:59:25 »
"Bu ömür boyu sahip olduğum altı yüz kırk birinci balık. Tanrı'nın yarattığı başka bir canlıya bakmayı ve sevmeyi öğrenmem için ailem yıllar önce ilk balığımı almıştı. Sahip olduğum altı yüz kırk balıktan sonra öğrendiğim tek şey, insanın sevdiği her şeyin bir gün öleceği oldu."
Chuck Palahniuk - Survivor

"Zekâ, zulümle baş ettiği kadar kurnazlıkla baş edemez; kurnazlık vasatın zekâsıdır."

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #257 : 24 Mayıs 2015, 01:15:39 »
"Çoğu insan yaşlanan eşine bakar, babamın son yıllarında annemin de yaptığı gibi. Zar zor yürüyebilen babamdan çok daha ufak tefek olan annemin taşıdığı ne büyük bir yüktü. Ya da Alzheimer hastası eşine bakan birini düşünün; her dakika gözetim gerektiren, emeklerinizi takdir etmeyen, odasına her girdiğinizde şaşıran, onu terk ettiğinizden yakınan bir Alzheimer hastasına. Tek kazancınız gerilim ve yorgunluk olur. Bu vakaların hiçbirinde karşılık bulma ihtimali yoktur, halbuki evrim kuramı, özgeciliğin, ya kan bağı olanlara ya da onlara yapılan iyiliğin karşılığını verebilecek olanlara uygulandığında ısrar eder. Ölmekte olan bir eş bu tanıma uymuyor."

Frans De Waal, Bonobo ve Ateist: Primatlar Arasında İnsanı Aramak

Çevrimdışı serhan1310

• **
  • 91
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #258 : 05 Temmuz 2015, 03:41:37 »
- elimle nişan almam! eliyle nişan alan biri, babasının yüzünü unutmuş demektir
- ben gözümle nişan alırım!..

- elimle ateş etmem! eliyle ateş eden biri, babasının yüzünü unutmuş demektir.
- ben kafamla ateş ederim!..

- silahımla öldürmem! silahıyla öldüren biri, babasının yüzünü unutmuş demektir.
- ben kalbimle öldürürüm!..

Kara Kule     silahşör düsturu
cesaret yoksa zaferde olmaz

Çevrimdışı Rosemary

• **
  • 282
  • Rom: 12
  • With tired eyes, tired minds, tired souls we slept
    • Profili Görüntüle
    • last.fm
« Yanıtla #259 : 01 Eylül 2015, 22:56:11 »
“O sırada güneye, Marsilya’ya giden bir tren durdu, içinden siyah dantel elbiseli yaşlı bir kadın indi ve platformda yürüyüp giderken siyah deri eldivenlerinden biri düşüverdi, iyi giyimli bir Fransız hemen koşup eldiveni yerden aldı ve orada bir direğin üstüne bıraktı, eldiveni kadının peşinden koşup ben vermek zorunda kaldım. İşte o zaman giyotini mükemmelleştirenlerin neden İngilizler, Almanlar, Hollandalılar ya da İtalyanlar hatta Hintliler bile değil de kendi halkım, Fransızlar olduğunu anladım.”

“Fakirlik medeni toplumların keşişleri arasında bir erdem olarak kabul edilir. Amerika’da, eğer serserilik yaptığınız için ödeyecek kefalet ücretiniz yoksa (en son duyduğumda elli sentti, ahbap, şimdi ne kadar oldu?) geceyi hapishanede geçirirsiniz.”

Yalnız Gezgin - Jack Kerouac

Çevrimdışı ryuk

• 497
  • Rom: 25
  • ne değiştirebilir bir insanın doğasını?
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #260 : 05 Ekim 2015, 20:04:13 »
Neil deGrasse Tyson'dan:

Yolda bir solucan var, yanından geçip gidiyorsun. Solucan senin kendini akıllı olarak değerlendirdiğini biliyor mu? Solucan, senin aklın hakkında herhangi bir fikre sahip değil. Çünkü sen, solucandan çok daha akıllısın. Bu sebeple de, solucan, kendisinden daha akıllı bir şeyin yanından geçtiğinin farkında değil. Bu da beni aynı şekilde düşünmeye itiyor; acaba bizim yanımızdan da üstün varlıklar geçip gidiyor olabilir mi diye.

Belki de onlar da bizimle ilgilenmiyor,çünkü biz onlara göre iletişime geçmeyi düşünmek için çok aptalız. Solucanın yanına gidip "of, acaba solucan şu anda ne düşünüyordur" demezsin. Böyle bir şey aklına bile gelmez!

Sonuç olarak, uzaylıların bizi neden hala ziyaret etmediğine dair en iyi kanıt; onların aslında bizi izlediği ve dünyada zeki bir yasam olmadığına karar vermeleridir.
Fikirlerim için ölmeyi göze alamam çünkü yanılıyor olabilirim - Bertrand Russel

İyi bir fikir üretmek için, pek çok fikir bilmek gerekir:

* Yeni başlayanlar için FRP

* Fantastik edebiyata yeni başlayanlar ve bu türde ilerlemek isteyenler için

* Kılıçlar ve diğer eskiçağ silahları hakkında

* Dark Sun

* Distopya Korkuları

Daha fazlası için: Index

Çevrimdışı lucasyekatarina

• **
  • 76
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #261 : 08 Kasım 2015, 22:14:16 »
fantastik kitap olması gibi bir sınırlama getirilmemiş sanırım o yüzden gönül rahatlığıyla paylaşabilirim.

" 'Arabalar,örneğin.' dedim.Ama çok sakin bir sesle söyledim bunu. ' Örneğin insanların çoğu arabaları için deli oluyorlar.Arabaları hafifçe bile çizilse üzülüyorlar,durmadan mil başına ne yaktıklarını konuşuyorlar.Arabalarını aldıkları gün başlıyorlar daha yeni bir arabayla nasıl değiştiririz diye düşünmeye.Ben, eski arabaları bile sevmiyorum.Beni hiç ilgilendirmiyor arabalar. Lanet bir atım olsa,daha iyi.Atlar en azından insan yakın,Tanrı aşkına."

" - 'Hayat, tabii ki bir oyundur,evladım. Hayat, kurallara göre oynanması gereken bir oyundur.'
  - 'Evet,efendim.Öyledir biliyorum.'
Oyunmuş, ....  Oyun,öyle mi? Tüm asların bulunduğu takımdaysan, oyun o zaman oyun, tamam ; kabul ederim. Ya öteki takımdaysan,as oyuncu falan yoksa,oyunla ilgisi kalır mı bunun? Hiç yani.Yok oyun moyun."
Holden Caulfield
Çavdar Tarlasında Çocuklar, J.D Salinger

Düzenleme: imla hatası

Çevrimdışı ryuk

• 497
  • Rom: 25
  • ne değiştirebilir bir insanın doğasını?
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #262 : 12 Aralık 2015, 12:59:21 »
Bu gün, uzun süredir düşünüp de bir türlü ifade edemediğim bir gerçek ile ilgili haber gördüm. Okumak için tıklayın.. Ardından aşağıdaki diyalogu hatırladım.

Muhabir: Üniversite müfredatına bir ders ekleme fırsatınız olsa, hangi dersi eklersiniz?

Neil deGrasse Tyson: "Birinin tamamen saçmaladığını nasıl anlarsınız" adlı bir ders eklerdim.
Fikirlerim için ölmeyi göze alamam çünkü yanılıyor olabilirim - Bertrand Russel

İyi bir fikir üretmek için, pek çok fikir bilmek gerekir:

* Yeni başlayanlar için FRP

* Fantastik edebiyata yeni başlayanlar ve bu türde ilerlemek isteyenler için

* Kılıçlar ve diğer eskiçağ silahları hakkında

* Dark Sun

* Distopya Korkuları

Daha fazlası için: Index

Çevrimdışı TheSpell

• 826
  • Rom: 16
  • Dovie'andi se tovya sagain.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #263 : 28 Ocak 2016, 15:22:32 »
Terry Pratchett'ın şöyle bir sözü var:

"Fantasy is an exercise bicycle for the mind. It might not take you anywhere, but it tones up the muscles that can. Of course, I could be wrong."

Kabaca şu şekilde çevirebiliriz:

"Fantastik, aklın egzersiz bisikletidir. Sizi bir yere götürmeyebilir, ancak yine de kaslarınızı çalıştırır. Tabi, yanılıyor da olabilirim."

Usta son cümlede yanılabileceğini söylese de, bence haklı. Fantastik edebiyat üzerine olan bütün düşüncelerimi birkaç cümleyle özetlemiş.

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #264 : 16 Şubat 2016, 01:32:23 »
"'Delikanlı,' dedi gururla, 'bu uzun süredir duyduum en kötü şiirdi. Kulak paralıyodu ve ruha işkence yapıyodu. Son iki dize üzerinde biraz çalışman lazım, ama sende inletme hamuru var. Sonuçta, övgüye deer bi çaba! Senden bi ozan çıkarıcaaz!'"

Küçük Özgür Adamlar - Terry Pratchett

Çevrimdışı Rosemary

• **
  • 282
  • Rom: 12
  • With tired eyes, tired minds, tired souls we slept
    • Profili Görüntüle
    • last.fm
« Yanıtla #265 : 26 Şubat 2016, 23:23:45 »
“Sahip olamayacağımız şeyleri istiyoruz. Belli bir anı, sesi, duyguyu yeniden yaşamanın yollarını arıyoruz. Annemin sesini duymak istiyorum. Çocuklarımı çocuk halleriyle görmek istiyorum. Küçücük eller, çevik ayaklar. Her şey değişiyor. Oğlan büyüdü, baba öldü, kız benden uzun, kötü bir rüyadan dolayı ağlıyor. Lütfen sonsuza dek kalın, diyorum tanıdığım şeylere. Gitmeyin. Büyümeyin.”

M Treni - Patti Smith

“Bizim için en değerli olan gizleri beceriksizlik ve düzensizlik içinde, gereğinden de fazla açığa vururuz, fazla yapay bir kılık altında da ele veririz onları. Seslerini duyurtmaya hiç ara vermeden, onlara bir biçim vermeden ustalaşmayı, hemen hemen eşit dozlarda doğal ile sanat birleştirmesini bilmeyi, kısacası ‘olmayı’ beklemek daha iyidir. Çünkü aynı zamanda her şeyi yapabilmek, olmaktır. Sanatta ya her şey bir arada gelir, ya da hiçbir şey gelmez; alevsiz ışık yoktur.”

Tersi ve Yüzü - Albert Camus

“Tanrı gerçekten var mı, yoksa kutsal imtiyazlarının korunmasını gözeten bu yeryüzü güçlüleri tarafından, vatandaşlarını daha da rahat sömürebilmek için, kendi tasarılarına göre mi yaratılmıştır; yeryüzünün gökyüzüne bir yansıması mıdır; bu gibi şeyleri artık umursamıyor, ben yalnız sabaha çıkıp çıkmayacağımı bilmek istiyordum.”

Kör Baykuş - Sâdık Hidâyet

Çevrimdışı Bardes

• **
  • 210
  • Rom: 13
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #266 : 27 Şubat 2016, 12:53:59 »
"Başlangıçta, Tanrı kediyi kendi suretinde yarattı. Ve, elbette, bunun iyi olduğunu gördü. İyiydi de. Ama kedi tembeldi. Hiçbir şey yapmak istemiyordu. Bu yüzden de daha sonra, birkaç bin yıl sonra, Tanrı insanı yarattı. Sırf kediye hizmet etsin, sonsuza kadar kölesi olsun diye."

Jacques Sternberg, "Les Esclaves", Contes Glacés, 1974

Çevrimdışı BlackOut

• **
  • 71
  • Rom: 1
  • Mantık kontrolü eline aldığında insanlık ölür.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #267 : 27 Şubat 2016, 14:16:48 »
"Bir insan acı çeker, mutsuzluk üstüne mutsuzluğa uğrar. Katlanır bunlara, yazgısını benimser, iyice yerleşir içine. Saygı görür. Sonra, bir akşam, hiç: bir zamanlar çok sevdiği bir dostuna rastlar. Dostu biraz dalgın konuşur onunla. Evine dönünce, adam kendini öldürür. Sonra gizli dertlerden, bilinmeyen dramdan söz edilir. Hayır. İlle de bir neden gerekirse, dostu kendisiyle dalgın konuştuğu için öldürmüştür adam kendini. Böyle işte, dünyanın derin anlamını duyar gibi olduğum her seferde, onun basitliği şaşırttı hep beni."

Albert Camus - Tersi ve Yüzü
“What is history but a fable agreed upon?”
-Napoléon Bonaparte

"He saw it in her eyes. The anguish, the frustration. The terrible nothing that clawed inside and sought to smother her. She knew. It was there, inside. She had been broken.

Then she smiled. Oh, storms. She smiled anyway.

It was the single most beautiful thing he’d seen in his entire life."

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #268 : 11 Mart 2016, 01:48:51 »
"Zaman bir anahtar deliği, diye düşündü yıldızlara bakarken. Evet, bence öyle. Bazen eğilip delikten bakıyoruz. Ve öyle yaptığımızda yüzümüzde hissettiğimiz rüzgâr -anahtar deliğinden esen rüzgâr- yaşayan tüm evrenin nefesi."

Anahtar Deliğinden Esen Rüzgâr - Stephen King

Çevrimdışı Locke Lamora

• *
  • 3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #269 : 22 Mart 2016, 21:25:16 »
Boğazında kanayan bir kesik olsa ve bir hekim o kesiği dikmeye çalışsa Lamora iğneyle ipliği çalar ve kahkahalar atarak geberip gider.  Çocuk... çok fazla çalıyor.