Kayıt Ol

Beğendiğiniz Alıntılar

Çevrimdışı milenya

• **
  • 260
  • Rom: 6
  • Belki de Tanrı bize inanmıyor!
    • Profili Görüntüle
Ynt: Beğendiğiniz Alıntılar
« Yanıtla #270 : 11 Nisan 2016, 09:03:02 »
“Şeytan, bir baş ağrısı; şeytan duvarın içindeki bir ses; şeytan karanlık dalgaları yaran bir yüzgeç. Şeytan bir ardıç kuşunun yaşamı olmuş olan kısacık, titreşen hiçlik. Şeytan dünyanın bütün güzelliğini, bütün umutları emer, işini bitirdiğinde geriye kalan, yaşayan ölüler ülkesidir; neşesiz, boğucu bir yer...
Saatler-Michael Cunningham
Spoiler: Göster

Çevrimdışı maviadige

• **
  • 161
  • Rom: 4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #271 : 11 Nisan 2016, 10:03:51 »
"Aşkın sırrı cehennemden korkmamak ve cenneti arzulamamaktır. Aşkın sırrı su yerine susuzluğu aramaktır. Aşkın sırrı Allah'tan Allah'a yakınlığı satın almaktır. Aşkın sırrı Rabb'imizin bize duyduğu sevgiden dolayı var olduğumuzu bilmektir. Aşkın sırrı hem âşık hem maşuk olmaktır."

"Ey Şems'i anlamayanlar, ey yüreğimi okuyamayanlar! Sanmayın ki gözyaşım tükenir. Şems için deryaları yutmuşum ben. Hüseyin efendim misali vefasızların kahkaha çınlattığı çöllerde susuz kalsam da sizden bir damla su alırsam namerdim."

Aşkın Gözyaşları-Hz. Mevlana

Sinan Yağmur
Yakından bakarsan güzelleşecek.
Uzun süre bakarsan sevimli olacak.
Sen de aynısın...

-School 2013-

Çevrimdışı Bay_Karamsar

• 865
  • Rom: 12
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #272 : 24 Nisan 2016, 20:07:15 »
Tam olarak öyle miydi tam hatırlayamıyorum ama üç aşağı beş yukarı şöyleydi:

"Savaş alanında bir askeri hayatta tutan şey şansıdır."

Batı Cephesinden Yeni Bir Şey Yok - Erich Maria Remarque

Çevrimdışı azizhayri

• 581
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #273 : 27 Mayıs 2016, 09:53:48 »
Günaydın:
"İnsanlar aptaldır demişti Cengiz ona, diğer herkesin daha güçlü, daha hızlı, daha cesur olduklarını sanırlar..."
Conn İggulden; Gümüş İmparatorluk...
"İnsanlığın en büyük trajedilerinden biri ahlakın din tarafından ele geçirilmesidir." Sir Arthur Charles Clark

Çevrimdışı ryuk

• 497
  • Rom: 25
  • ne değiştirebilir bir insanın doğasını?
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #274 : 28 Mayıs 2016, 16:21:34 »
"Atalarımızın doğa ile uyum içinde yaşadığını iddia eden doğaseverlere inanmayın. Sanayi devriminden çok önce, Homo sapiens en çok bitki ve hayvan çeşidini ortadan kaldırma rekorunu elinde tutuyordu. Biyoloji tarihindeki en ölümcül tür olmak gibi bir özelliğimiz var."

Yuval noah Harari - Sapiens
Fikirlerim için ölmeyi göze alamam çünkü yanılıyor olabilirim - Bertrand Russel

İyi bir fikir üretmek için, pek çok fikir bilmek gerekir:

* Yeni başlayanlar için FRP

* Fantastik edebiyata yeni başlayanlar ve bu türde ilerlemek isteyenler için

* Kılıçlar ve diğer eskiçağ silahları hakkında

* Dark Sun

* Distopya Korkuları

Daha fazlası için: Index

• **
  • 82
  • Rom: 4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #275 : 29 Mayıs 2016, 03:47:00 »
"Yaşayanların çoğu ölmeyi hak eder. Ölenlerin bazıları da yaşamayı. Bunu onlara verebilir misin? Öyleyse ölüm konusunda karar vermek için aceleci olma." - JRR Tolkien, tam bir klasik :)
"Demire şeklini veren demircinin iradesidir, çekicin darbesi değil." - Turram oğlu Kopram, Hakon'un demircisi

Çevrimdışı Marius

• 1109
  • Rom: 31
  • poor misguided fool
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #276 : 06 Haziran 2016, 23:10:39 »
Garson: Sipariş vermeye hazır mısınız?
Cassidy: Ben almayayım sağol.
Jesse: Çizburger.
Tulip: Ben tavuklu salata alayım ama tavuk olmasın.
Jesse: Tavuk olmasın mı?
Tulip: Başka yiyebileceğim bir şey yok, vejeteryanım ben.
Jesse: Bilmiyordum.
Cassidy: Belliydi tabi.
Tulip: O ne demekmiş?
Cassidy: Kibarca istersen sana lahanalı fıstıklı kiş yaparlar. Hatta bende kiş için şahane bir tarif var! Önce kişi hazırlıyorsun tamam mı ve pişiriyorsun, sonra koduğumun şeyini camdan dışarı atıyorsun. Sonra da onun yerine kendine bi biftek kızartıp yiyorsun. Ama biz Tanrıya geri dönelim.

Preacher #1
After I count down, three rounds, in hell I'll be in good company.

Çevrimdışı azizhayri

• 581
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #277 : 30 Haziran 2016, 10:03:16 »
"Kehanetlerimde gördüm" dedi kökçü; "Ruhlar sizi kutsadı" Bu sözleri duyunca Cengiz'in yüzü gerildi
"Güç bir kutsama oldu. Şu gördüğün ordu, kuvvet ve beceri sayesinde galip geldi. Atalarımızın ruhları bize rehber olduysa benim göremeyeceğim kadar siliklerdi herhalde

Conn İggulden; Okçuların Efendisi Sayfa:20
"İnsanlığın en büyük trajedilerinden biri ahlakın din tarafından ele geçirilmesidir." Sir Arthur Charles Clark

Çevrimdışı Rosemary

• **
  • 282
  • With tired eyes, tired minds, tired souls we slept
    • Profili Görüntüle
    • last.fm
« Yanıtla #278 : 04 Temmuz 2016, 20:57:09 »
“Ressam olmayı hayal etmiştim etmesine, ancak sözcüklerin peşinde tapınaktan çöplüğe zıplarken, o hayalin tatlı bir renk teknesine kayıp gitmesine izin verdim. Tek başına bir çoban kız; rüzgârın, koyunun karnından kopardığı yün parçalarını tek tek topluyor. Buz gibi dalların dikenlerine takılmış düşünceler şakıyor. Ucu bucağı belli olmayan bir genişlikte, bir hayalet gibi, oradan oraya koşarak yüce ağaçlara sarıldım ve kendimi onların saf, melun kucağına bıraktım.”

“Tanrı bize kanat verir
mide verir
uçabilir, ya da kusabiliriz
zafer içinde dönebilir
suyun üstünde durabiliriz
bir bardağa acı doldurur
içimizi dışımıza çıkartabiliriz
ve bazılarımız
titreyecektir
üzerlerinden azıcık toz toprak dökülecektir; kimseler fark etmez
ama havayı dolduracak olan o toz topraktır
Ölümsüz hayalle…”

“Ama ne zaman ki büyüdük, birbirimizden ayrılmak zorunda kaldık, yolculuklarımı anlatacak kimsem kalmadı. Ben de ya yazdım, ya çizdim, ya da uçup gitmelerine izin verdim. Onlar için büyük planlarım olmadı; tek isteğim, indikleri yerde ufak şeylere de değer veren bir hayalperest tarafından hemen fark edilip toplanmalarıydı.”

“Ne yapacağız Büyük Barrymore?
Sendeleyeceğiz
Ne yapmalıyız iddiasız rahip?
Kalbini temiz tut”

Hayalperestler - Patti Smith

Çevrimdışı azizhayri

• 581
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #279 : 14 Temmuz 2016, 17:21:59 »
"Bir imparatorluk batmak üzereydi; fakat taşralı zenginler sanki her şey sonsuza dek aynı kalacakmışcasına ev partilerine,banyolara, akşam yemeklerine, spor müsabakalarına, gösterişçi edebi tartışmalarına devam ediyorlardı" John Man, Attila Sayfa 257

Çevrimdışı Guy Fawkes

• **
  • 266
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #280 : 15 Temmuz 2016, 10:35:37 »
"İstediğin kadar saksağanı vur vurabilirsen ama unutma,bülbülü öldürmek günahtır." - Bülbülü Öldürmek, Harper Lee

Çevrimdışı Bay_Karamsar

• 865
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #281 : 15 Temmuz 2016, 21:10:39 »
"Zgana bir kez daha tutsağına sert sert baktı. Rocannon adamın bu doğaüstü konuğundan kurtulmak için sürüleriyle karılarının yarısını vermeye razı olacağını, ama kendi zorbalığında sıkışıp kalmış olduğunu biliyordu; gardiyan mahkûmun mahkûmudur." Rocannon'un Dünyası - Ursula K. Le Guin

Çevrimdışı azizhayri

• 581
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #282 : 29 Temmuz 2016, 16:50:15 »
Conn İggulden'in Cengiz Han serisinden bir söz aklımda kalmıştı. Bir kaç defa sayfaları karıştırmama rağmen yerini bulamadım. Aklımda kalan şekliyle göndereyim. Sanırım Avrupalı komutanlardan -Rus ya da Macar- biri söylüyordu Moğollar için; "Ya onlar bizi cennete gönderecek ya da biz onları cehenneme"

Çevrimdışı salvorhardin

• **
  • 121
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #283 : 30 Temmuz 2016, 09:57:23 »
"Bunun, diye düşündü, sebebini bilmiyorum. Tarihin kurbanları değil vasıtaları olmak istiyorlar. Kendilerini Tanrı' nın gücüyle özdeşleştirip tanrısal olduklarına inanıyorlar. Bu onların temel deliliği. Bir arketip tarafından ele geçirilmişler; egoları psikotik olarak öyle genişlemiş ki kendilerinin nerede başladığını ve tanrısallığın nerede bittiğini anlayamıyorlar. Bu aşırı bir gurur değil; bu egonun mutlak sınırına ulaşması- tapanla tapılanın birbirine karıştırılması. İnsan Tanrı' yı yemedi; Tanrı insanı yedi."- Yüksek Şatodaki Adam, Philip K. Dick

"Şiddet, beceriksizlerin başvurduğu son çaredir." -Isaac Asimov

Çevrimdışı Daarlan Gardan

• 722
  • Rom: -1
  • to hell with gatech
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #284 : 01 Ağustos 2016, 16:36:52 »
Emrehan Halıcı'nın on dokuz buçuk sene evvel, üç ayda bir yayınlanan ODTÜ'lü dergisinin, on üçüncü sayısı için verdiği röportajdan bir dilektir:

''Yeni bir yüzyıla girerken, Türkiye, düşünen, bilgi üreten ve bilgi kaynaklarını kullanarak verimli olmasını bilen, zihinsel üretimi yüksek insanların oluşturduğu bir kimlikle dünyaya yön veren ülkeler arasında yer almayı amaçlamalıdır.''

Sayın Halıcı olsaydım, Türkiye'ye dair umutların kuvvetli olduğu geçmişi düşünerek her gece bir büyük rakı bitirirdim.
''Civilizations have the morality and ethics they can afford.''

— Larry Niven & Jerry Pournelle, ''Lucifer's Hammer''

''These colonies in nature can reach at least two million individuals at a time, last for decades, and occupy a hundred cubic meters of space. It was a wonderful achievement to see a fragment of this world captured all around you, so that you almost had the experience of being inside the ant colony when you were in that room.''

— Robert Trivers, ''Natural Selection and Social Theory'', p. 162

''... Bu amaç doğrultusunda nükleer santraller hedeflenecekse, yapılması gereken şeyler vardır. Çünkü nükleer elektriğe geçiş bir hobi değil, bir akademik egzersiz hiç değil, temel bilimlerden yaygın endüstriyel alt yapıya açılacak bir uygulamadır.''

Ömer Faruk Ağa Yarman 1993