Kayıt Ol

Monster Rancher/Farm animeleri ve PS oyunları

Çevrimdışı yuno44907

• **
  • 127
  • Rom: -1
    • Profili Görüntüle
Ynt: Monster Rancher/Farm animeleri ve PS oyunları
« Yanıtla #15 : 25 Temmuz 2009, 06:05:07 »
Monster Rancher'da sahip olma olayı yok. Bir kere takımda 2 insan, 5 monster var. Bunlardan tavşan bir bölümde ötekilerin parasını alıp kaçmıştı. Tiger zaten kimseyi dinlemezdi, umursamazdı. Neden gurupla gezdiğini anlamadım. Dizi bitince yapacak işi olmayınca kesin ayrılmıştır guruptan. Mocchi, Genki'yi çok severdi. Dizi bitince Genki onu bırakıp Dünya'ya döndü. Suezo manyağın tekiydi. Asla mantıklı davranmadı ama guruptaki herkesten zekiydi. Golem salak olduğu için kendine ne söylenirse yaptı. Asla ben neden bunların her dediğini yapıyorum demedi.

Monster'lar insanlarla eşittir. Konuşurlar, düşünürler, grev yaparlar, yalnız yaşarlar, bazen diğer monster'lar ile gurup halinde yaşarlar. Pixie mesela serinin en önemli karakteri. Spoiler vermek istemezdim çünkü pixie gerçekten önemli. Çok zeki ve güçlüdür. Ayrıca da güzeldir. Neyse spoiler vermeyeyim. Centour çetesi var. Bu gurup paralı askerlik filan yapardı. Bazen turnuvalara katılırlardı. Bu turnuvalara monster'lar kendi istekleri ile katılırlardı yani sahipsiz monster'lar da katılırdı. Dövüşmek istemeyen dövüşmezdi. Seri boyunca MOO'dan başka birilerini dövüşmeye zorlayan olmadı.

Bazı monster'lar tanrıydı. Bunlara tapanlar vardı. Phonix, MOO, Mosamo (kesin yanlış yazdım), pixie, Joker, Gali bunlardandır.

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
Ynt: Monster Rancher/Farm animeleri ve PS oyunları
« Yanıtla #16 : 25 Temmuz 2009, 15:03:31 »
Ash bir Pokemon'a sahip olmaz, onu dostu olarak görürdü diye hatırlıyorum. Özgür'ün de dediği gibi, Pokemonlar'ı bir mal gibi kullananlar hep kötü karakterlerdi. Ki Roket Takımı bile yeri geldiğinde Pokemonlar'ı için ağlamıştı, diye hatırlıyorum. -Ben bayağı bi hatırlıyormuşum. :D - Bence böyle bir şeyin etkileri olumsuz olmamalı. Her bölümde onlarla dost olmak vurgulanırken, insanlar bir hayvana sahip olmayı erdem olarak görmemeli.

Benim şahsi görüşlerim bu yönde. :D Konu biraz saptı gibi, ama sonuçta Pokemon'a pek benzeyen bir anime altında tartışıyoruz. Aynı kefeye konulabilir sanki...