Kayıt Ol

6 Gezgin | Bölüm 7

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
Ynt: 6 Gezgin | Bölüm 7
« Yanıtla #45 : 23 Ocak 2009, 10:20:58 »
Bugüne kadar yapmadığım yorumları toptan yapabilirim artık.Acımasızca eleştiricem Hakan kusurabakma  :D,intikamını müsait bir anında alırsın artık.Önce ilk 6 bölüme dair olanları söyleyeyim;
İlk 6 bölüme ısınamamıştım bir türlü.Neden bilmem ama konu bir türlü sarmadı beni.gerçekliklerdeydik diye değil,gerçekler sıradandı o yüzden.Monoton bir metropol hayatı okur gibiydim.
Klaus çıktı sonra,ona da ısınamadım ilk başlarda :D.O yeşil saçlarıyla bir tezatlık yarattı ve bu iyi oldu,ama o tezatlıktan dolayı sürekli içimde bir "Hadi gidelim,gidelim!" diye götüreceği yere gitmek vardı.Bir de Klaus çok fazla "üstat" diyordu.Göz tırmalıyor bu durum.İki cümlesinden birinde mutlaka ü"stat"diyor.O biraz fazlaya kaçmış bence.

Şimdi bu bölüme geleli,yani 7.bölüme;
Bu bölüm güzel oldu.En sonunda gideceğimz yere vardık ve ortamın ne halde olduğunu görünce bu laf anlamaz adamı niye ihtiyacımız olduğunu biraz olsun anlamış olduk.Adamın bu kadar direnmesi iyi oluyor.Bu onun ne kadar güçlü olduğunu gösteriri.Güçlü karakterler başta inanamayı en çok reddedenler olurlar.
Klaus'a da ısındım bu bölümle.Artık hikayede oturan bi role kavuştu.
Adamın adını unutması oldukça iyi oldu.Bu onu daha çok merak etmemize yardımcı oluyor.(Adını iblise verme durumu bana Yu-Gi-Oh'un final sezonunu hatılarttı  :))
Bir şeyi anlamadım,iblis adı için Saferitha diyor,ama Kluas"kendisnini de söylemiş olduğu gibi adı Belinda"diyor.E şimdi hangisi :)?Ben mi kaçırdım orayı?
İblisin çocuğu yerine güzel bir ad ver ona.Bir tür adı olsun.Bu güzel süreklilikte iblisin çocuğu çok sıradan kalmış.
Bazı tasvirlerin oldukça hoşuma gtti,ama dün okuyunca neredeydiler bulamadım şu an.Bu güzel ve akıcı bir bölümdü tebrik ederim.Devamını artık merakla bekliyorum  :).

Not:Foruma bir ahlak masası istiyorum :D!Bu ne ya  “Benim olacaksın yabancı. Gel buraya, istediğim sadece küçük bir öpücük.” Aaaaa!Şiddetle kınıyorum  ;D.Adamcağız mağdur durumda kaldı yardım edeni bile yok. +18 koyun hikayenin başına  :zuha

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #46 : 23 Ocak 2009, 11:56:11 »
Güzel yorumun ve eleştirilerin için teşekkürler. İlk altı bölüm için bilmeyen arkadaşlar için bir kez daha söyleyeyim. 6. bölüm hariç odada geçti tüm bölüm. Bunun nedeni hikayenin tek bölüm olarak tasarlanması ve daha sonra gelişen kurgu yüzünden başka bir tarafa doğru kayması oldu. İsmi bulurken bile çok ama çok ötede olacak bir şeyden bahsediyordum.

Üstat lafını özellikle katıyorum aralara, hala ismi açıklamadım. Bir ara asıl karakterimizin ismini hiç açıklamayı düşünmemiştim ama sonra saçma olur diye vazgeçtim. :D

İblisin çocuğu ismini vermemin nedeni  kurguladığım karakterin hikayede pekte etkisi olmaması dolayısıyla verdim diyebilirim. Yani bölümlük bir durum olduğundan düşünülmeden oluşturuldu neredeyse. İblisin ası ise Belinda. :D Orada küçük bir hata oldu, değiştirdim hemen. O ismi ise başka bir yerde göreceğiz. :D

Not:Foruma bir ahlak masası istiyorum :D!Bu ne ya  “Benim olacaksın yabancı. Gel buraya, istediğim sadece küçük bir öpücük.” Aaaaa!Şiddetle kınıyorum  ;D.Adamcağız mağdur durumda kaldı yardım edeni bile yok. +18 koyun hikayenin başına  :zuha
Eee arada böyle çıkışlarda olmalı diye düşünüyorum. :D Hem daha dur bu hiç birşey. Bak neler olacak daha.  :P
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı Amras Ringeril

• 2483
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #47 : 23 Ocak 2009, 14:23:26 »

Ee ablacım okumadın mı yukarıda, hikayenin ana felsefesi tecavüz kaçınılmazsa zevk almaya bak iken bu gayet doğal :P

Uzun bir çabanın ardından okudum 7. bölümü. Herhalde tahmin ediyorsundur yorumumu, bu hikayeyi başkası yazsa demediğimi bırakmazdım.  Balrog'u Fangorn'u, İsimsiz'i her şeyi var maşallah :P

Ayrıca son bölümde bir şeyler eksik gibi geldi, sözcükler düz ve basit, kendimi hikayede bulamadım yani, ben okurken o Balrogun ateşini hissetmek, Belindanın dudaklarını tatmak isterim (oeh:P). Neyse fazla uzun olmuş bölüm, Oz Büyücüsü gibi olmuş, maceralarla karşılaşmak için bir bölüm. Devamını daha iyi bekliyorum. Ama hala bilim kurgu hikayesine dönüşecekmiş gibi bir his taşıyorum. Görücez.

Bir de adamın ismini merak ettim yahu, neymiş o öle bizdeki Satılmış gibi bir şey mi acaba :P Böyle bir isim OGR'de vardı Slartibartfast diye. Ondan daha ilginç olmalı, Ali falan çıkmasın bu kadar beklentiden sonra
try again fail again fail better

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #48 : 23 Ocak 2009, 16:30:30 »

Eee arada böyle çıkışlarda olmalı diye düşünüyorum. :D Hem daha dur bu hiç birşey. Bak neler olacak daha.  :P

Ee ablacım okumadın mı yukarıda, hikayenin ana felsefesi tecavüz kaçınılmazsa zevk almaya bak iken bu gayet doğal :P

Başka da bir şey demiyorum size bundan sonra.İsteklerim de baltalandı  :zuha  :ayh  :uhe

Çevrimdışı kahlan amnell

• 786
  • Rom: 3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #49 : 27 Şubat 2011, 23:45:19 »
E ama Hakan, sen de 2 sene bekletirsen olmaz ki? Hikayenin sonunu görmeden yorum yapmayacağım :)