Kayıt Ol

Vandread

Çevrimdışı Khazidhea

• 515
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
Vandread
« : 16 Aralık 2008, 19:26:45 »

İnsanlık büyük bir savaş içindedir. İki gezegen yıllardan beri süregelen bir düşmanlığın içindedir. Bu savaşta düşmanlar çok katıdır. Kadınlar ve Erkekler.

Erkek gezegeninde alt tabakada hayatını sürdürmeye çalışan Hibiki, girdiği bir iddia yüzünden savaşın kaderini değiştirebilicek gizli bir silahın tanıtımı sırasında silahın içine girmeye çalışacaktır. Tam bu esnada, düşman gezegen "Kadınlar" saldırıya geçerler. Hibiki, savaşın ortasında kalır ve VanGuard ile fırlatılır. Saldıran kadın gezegeninden korsanlardır. Hibiki'nin içinde bulunduğu VanGuard'ı ele geçirirler. Artık Hibiki, hayatı boyunca korktuğu kadınların neye benzediğini görebilecektir.

Bölüm Listesi:

1 Boy Meets Girl
2 And I Have Lost My Way
3 This is the Path I Choose to Live
4 I Want to Know More About You
5 Sweet Temptation
6 What A Wonderful World
7 Easy Life
8 Impossible!
9 More Barbaric Than Heaven
10 White Love
11 Together
12 They Don`t Care About Us
13 To Feel the Fire

Yorum : harika bir anime ... Yalnız bunu devamı olan VanDread the Second Stage 'i bulamadım bilgisi olan bana mesaj atsın ( nihbrin senin mutlaka bilgin vardır :D)
You can win thousand fights, but you can only lose one!

Çevrimdışı Nihbrin

• 1243
  • Rom: 43
  • [Infornography]
    • Profili Görüntüle
    • nihbr.in
Ynt: Vandread
« Yanıtla #1 : 16 Aralık 2008, 20:04:51 »
vallahi Vandread'ın sadece adını animenews network de görmüş biriyim şu anda. Hibiki'nin başına gelenleri tahmin edebiliyorum ama  :D şanslı velet. Fena notlar almamış el atarım Mai Hime'yi bitirince  ;D bulduğumda aradıklarını paylaşırım ama torrent kullanımına sıcak bakıyor olman lazım demedi deme.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 27 Şubat 2009, 16:13:38 »
Konu çok hoşuma gitti ya xD! Şu an torrenti açtım indirmek için ve senin şu aradığın "VanDread the Second Stage" orda var. Nihbrin'in dediği gibi torrente sıcak bakıyorsan ordan indirebilirsin. Ben şu an ilkini indiriyorum ;D!

Çevrimdışı Khazidhea

• 515
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 28 Şubat 2009, 16:16:56 »
Alıntı
Şu an torrenti açtım indirmek için ve senin şu aradığın "VanDread the Second Stage" orda var
haklısın zaten bu konuyu koyduktan sonra aklıma dank etti :D
You can win thousand fights, but you can only lose one!

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 28 Şubat 2009, 17:08:36 »
Yapım yılı 2000 yazıyordu bazı yerlerde, ama çizimleri 90ların başlarına ait gibi. Artık yorumlarımı izledikçi buraya yazarım ^^

Çevrimdışı Nihbrin

• 1243
  • Rom: 43
  • [Infornography]
    • Profili Görüntüle
    • nihbr.in
« Yanıtla #5 : 28 Şubat 2009, 19:51:23 »
uhmm o durum karakter dizaynlarının Kazuya Kuroda'ya ait olması ile alakalı, bir de 2000de henüz HD yayın tam olarak yaygınlaşmamıştı, blueray versionları mevcut vandread'in ve oldukça farklı bir kalite söz konusu ancak onlar geçtiğimiz yıl yayınlanmakla beraber pek rağbet görmemiş. 1998 yılı animeler için altın yıldır, sonrasında 2004 gelir... bir gün tekrar "altın yıl" diyebileceğim bir yıla sebep olurlar umarım  :aww 95 ve sonrasında en iyi animeler ortaya çıktı ancak stil ne bilgisayar ortamı nede dijital renklendirme mümkün olmadığı için bugünlere kıyas ile oldukça aşağı bir kalitede, yine de o zamana göre muhteşem işler yapıldı, ghost in the shell gibi. Vandread'i ben çok sevmedim, ama 90ların grafikleri ile pekte alakası yok yukarıda saydıklarımın ışığı altında belirtmem gerekirse zira oldukça fazla CG (computer graphic) sahnesi barındırıyor olması söz konusu.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 13 Haziran 2009, 18:36:37 »
İlk sezon bitti. Güzel bir anime. Kadın ve erkeğin birbirlerine neden ihtiyaç duyduğunu güzel anlatıyor bazı eyrlerde ama yeterince değinizlmemiş sanki. Başlarda buna güzel eğilmişlerdi, sonra olay bir ekibin yaşadıklarına döndü.
Yine de hoşuma gitti. Çok güzel diyemem ama izlenilmesinden bir şey kaybedilmez. Keyif alıyor insan izlerken.