Kayıt Ol

Britney Spears

Countess

Britney Spears
« : 31 Aralık 2008, 13:04:48 »

2 Aralık 1981′de Amerika’nın Kentwood eyaletinde dünyaya geldi. Müziğe olan düşkünlüğü sebebiyle genç yaştan bir çocuk dans grubuna girdi ve ardından Disney’in çocuk programlarından birinde görev aldı. Britney, 8 yaşında görev aldığı bu programın ayrıca en küçük üyesiydi. Bu programda dikkat çeken ve bir anlamda yapımcıların ilgi odağı olan genç şarkıcı, Broadway Dans Merkezi’nde eğitim görmeye ve televizyon reklamlarında oynamaya başladı.

3 yıllık dans ve müzik eğitiminin ardından 15 yaşındayken bir pop grubuna girdi ve ertesi sene ilk albümünü çıkardı. Whitney Houston ve Backstreet Boys gibi isimlerin yapımcılarıyla çalıştı. Henüz 18 yaşındayken Britney Spears, “Baby One More Time” parçasıyla olay yarattı ve müzik listelerini altüst etti. Max Martin ve Eric Foster’in yapımcı olarak görev aldığı “Baby One More Time” dünyada 6 milyon adet satmayı başardı. Albümün çıkış parçasıyla da 1999 MTV Müzik Ödüllerinde ortalığı kasıp kavurdu.

2000′e gelindiğinde ikinci albümü “Oops!.. I Did It Again” yayınlandı. 1,32 milyonluk satış rakamıyla 1991′de tutulmaya başlanan kayıtlar arasında bir kadın şarkıcının yakaladığı en büyük ilk hafta başarısını elde etti. Bu sıralamada ikinciliği ise 2001 yılında çıkardığı 750 bin satış ile “Britney” albümü aldı… Yine sarsıcı bir başarı ve satış rakamı yakalayan Britney Spears’ın adı her yerde duyulur oldu. Aerosmith ile birlikte seslendirdiği “Walk This Way” de gösteri alanında bir yıldızın doğduğunu gözler önüne serdi.

Kurduğu kayıt şirketi, sinemada aldığı roller, olaylı turneleri ve yeni albüm hazırlıklarının yanısıra renkli özel hayatı ve sözde sırlarının da yardımıyla gündemde daima gazetelerin arka sayfalarından meraklılarına göz kırpan bir Britney Spears vardı. Takvimler 2001′i gösterdiğinde olgunlaştığının hissedildiği “Britney” albümü yayınlandı. Müzik alanının dışında beyazperdeye de el atarak “Crossroads” filminde rol aldı.

Britney Spears, bu çok göz önünde bulunan ve tartışmalar yaratan şarkıcı 2003 yılında bir albüm daha kaydetti: “In The Zone”… Çıkış 45′liği Madonna ile birlikte söylediği “Me Against The Music” oldu. Bir gün süren evliliği, nişanlanmaları ve hakkındaki türlü dedikoduları ile gündemden hiç düşmeyen Britney 2004 yılında“My Prerogative” albümünü çıkardı.Uzun bi aradan sonra tekrar ''Blackout'' albümüyle gündeme geldi. > bence en güzel albümü. :D

Filmografi

Fahrenheit 9/11 (2003)
Crossroads (2002)
Austin Powers in Goldmember (2002)

Albümleri

Baby One More Time (1999)
Oops!... I Did It Again (2000)
Britney (2001)
In the Zone(2003)
My Prerogative(2004)
Britney in the Mix: The Remixes (2005)
Blackout (2007)

Fazla sevmezdim ama son albümü harika. ;D

Çevrimdışı Bonthey

• 900
  • Rom: 15
  • Behtül
    • Profili Görüntüle
    • Kavuniçi Mavi
Ynt: Britney Spears
« Yanıtla #1 : 20 Ağustos 2009, 18:20:19 »
Çocukluğumun Madonna'sı ya..
Çok severim ve beğenirim.
Evet bir ara hayli saçmaladı, hatalar yaptı ama önemli olan bunları farkedip telafi etmektir..
Oldukça genç bir yaşta bu ortama atıldı ve öyle bir anneye sahip olduktan sonra çok da suçlamıyorum kendisini açıkçası..Circus videosu çok iyi. :P

Not to mention the pincers...

Çevrimdışı deniz

• **
  • 75
  • Rom: 0
  • double s
    • Profili Görüntüle
    • kayıp rıhtım
« Yanıtla #2 : 28 Ekim 2009, 20:01:14 »
ben tam bi britney manyagıydım ama sonra olaylardan sonra bıraz sogumaya basladım. britneyde sankı bozulmaya baslıyo gıbı geldı bana ama sarkılarını seviyorum ve keyifle dınlıyorum mesele gimme more :D:D

Çevrimdışı SéDa ERéN

• **
  • 83
  • Rom: 0
  • *WaiT Mé iN !NFéRNo~' Not Mé u'll waiT! ParasITé
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 25 Ağustos 2010, 14:38:05 »
Ben kendimi bildim bileli Britney dinlerim..Ama artık bozdu kendini  :dl

NoBody BUt ME caN NOT PlaY WIth My BRAIn ANYMORE!..

Çevrimdışı boromir

• **
  • 374
  • Rom: -4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 22 Ekim 2010, 22:17:29 »
Birkaç şarkısı dışında diğer şarkılarını pek sevmem.