Kayıt Ol

Eurovision Şarkımız Belli Oldu!

Çevrimdışı PhoenixMan

• 919
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
Ynt: Eurovision Şarkımız Belli Oldu!
« Yanıtla #15 : 03 Mart 2009, 12:00:32 »
Tehcir de karmaşık bir konudur, ortada birbirine karşıt belgeler mevcuttur
Soykırım iddialarının hepsi yalan, bütün tutanaklar Osmanlı tarafından yapılmıştır zaten başka kaynağa güvenilemez, Ermeniler kasıtlı olarak öldürülmemiştir, öldürülen Ermenilerin hepsi çeteci, halkın düzenini bozan, kargaşa çıkaran insanlardır... Hatırlatırım herhangi bir kargaşa durumunda kargaşa çıkan bölgeler İtilaf Devletleri tarafında serbestçe işgal edilecekti, hepsi bunun içindir... Kesinlikle belgelere dayalı bir iddia değildir "Ermeni Soykırımı", tamamen siyasi çıkarlar içindir, Emperyalist Devletler de kendilerine ait uluslar olmasını çok severler... :)

Ve dikkatimi çeken bir diğer şey herkes SOAD 1. olacak demiş daha çekilmeden önce :P Ayrıca bizim parça Eurovision Kriterlerine uygun :P Her şey olabilir bence, ama yine de siz siz olun 1.lik beklemeyin :P

Çevrimdışı Lunacy

• 435
  • Rom: 8
  • ₪₪
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 04 Mart 2009, 18:05:34 »
Soykırım iddialarının hepsi yalan, bütün tutanaklar Osmanlı tarafından yapılmıştır zaten başka kaynağa güvenilemez, Ermeniler kasıtlı olarak öldürülmemiştir, öldürülen Ermenilerin hepsi çeteci, halkın düzenini bozan, kargaşa çıkaran insanlardır... Hatırlatırım herhangi bir kargaşa durumunda kargaşa çıkan bölgeler İtilaf Devletleri tarafında serbestçe işgal edilecekti, hepsi bunun içindir... Kesinlikle belgelere dayalı bir iddia değildir "Ermeni Soykırımı", tamamen siyasi çıkarlar içindir, Emperyalist Devletler de kendilerine ait uluslar olmasını çok severler... :)

Ve dikkatimi çeken bir diğer şey herkes SOAD 1. olacak demiş daha çekilmeden önce :P Ayrıca bizim parça Eurovision Kriterlerine uygun :P Her şey olabilir bence, ama yine de siz siz olun 1.lik beklemeyin :P

Bu konuya son derece hakim, tarihe hayatlarını adamış insanlar bile yüzde yüz kesin konuşamazken sen bu hakkı nasıl buluyorsun kendinde anlamıyorum doğrusu.. Ayrıca daha kapsamlı bi araştırma yaparsan gaza gelmiş bisürü insanın bağırıp çağırdığı fikrin ötesini de öğrenmeye çalışırsan, erdost un da dediği gibi iki tarafta da oldukça ciddi belgeler olduğunu görebilirsin..
ben ermeni soykırımı yapılmıştır yada yapılmamıştır diyemem  ama kesin inançlı  gibi davranmaktansa esaslı bi araştırma yaptıktan sonra fikrini ortaya koymakta yarar var diye düşünüyorum..
bu benim görüşüm, isteyen istediğini düşünür, istediğine de "inanır" tabiki..
₪ Hail to the Thief ₪

Çevrimdışı Lucilla Clarté

• 935
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 04 Mart 2009, 19:49:30 »
Sen onca yıl o vatanın ekmeğini ye, mutlu mutlu yaşa. Sonra da zor zamanında gidip arkasından vurmaya çalış, Rusyaya yardım et. Ne kadar büyük bi insanlık dimi ahah. Böylesinin hiçbi şey hak etmediği kanısındayım. Soykırım denilen bir şey yapıldıysa da, kanıtlasınlar herhangi yasal bi platformda geçerli belgelerle o zaman konuşalım. Hani şu iki tarafta da bulunan ciddi belgeler varmış ya onlarla işte.-ciddi olsa hala tartışılıyo olur muydu onu da bilmiyorum gerçi- Ve ve sanıyorum ki istediğine ''inanmakta'' özgürse herkes, Anday'ın yoktur soykırım demesini geçtim en azından buna ''inanmak'' istemesi, Türk'leri savunması çok çok normal ve olması gereken bi şey bence. Herkes yapabilse keşke.

Anday'a yazılmış bi mesaja karışmış oldum ama duramadım, pardon.

Bi de şey SOAD girse kesin alırdı be. :D

Çevrimdışı Herr Mannelig

• 924
  • Rom: 17
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 04 Mart 2009, 20:44:25 »
Türkleri savunmak olması gereken mi tartışılır. Yağmur'un dediği gibi kesin yargılara varmayı çok mantıklı bulmadığım gibi ermeni soykırımının yapılması için makul sebepler vardı. Yapılmış olması muhtemeldir, Talat Paşa gibi hastalıklı bir zihniyetten "Kadın, çoluk, çocuk demeden tüm Ermenileri öldürün" emri yazılı ve gerçek bir belgedir. Kazım Karabekir'in bölgeden çekilirken talan ve yağma yaptığı da Karabekir'in askerlerinin itiraflarında var olan bir şeydir. Aynı şekilde Kürt çetecilerin osmanlı aşırı milliyetçi askerlerin gazına gelip ve yoksulluğun da etkisiyle, tehcir edilmekte olan Ermenilere saldırıp kıyafetlerine sakladıkları değerli eşyaları almak için o vatandaşlarımızı öldürdüğü de bir gerçektir. Bunlar ışığında olayın soykırım mı, tehcir mi, katliam mı olduğu tartışılır. Ha tehcir diye savunuyorlar, arkadaşım tehcir çok mu güzel bir şey? Şimdi sizi istanbul'dan ankara'dan alıp Suriye'ye götürseler yolda bi kısmınız öldürülse mesela atıyorum bunu da Belçikalılar yapıyor. Belçika'dan nefret etmeye ve Belçika'lılara karşı şiddete başvurmanız tabii değil midir? Elbette yine cinayet hiç bir şekilde savunulamaz ama.

Empati yapmayı öğrenmeli Türk halkı. Bir de önemli bir nokta geçmişteki bir olaya günümüzde nasıl yaklaşıldığı. Soykırım olmuş yahut olmamış olabilir ancak bugüne kadar Ermeni vatandaşlarımıza kötü davranıldığı, mahalle baskısı oluşturulduğu öyle ki gazeteci bir aydını öldürmeye kadar gidildiği bir gerçektir, soykırım için olmasa bile bunlar için Ermeni vatandaşlarımıza bir özür borçluyuz. Ahmet İnsel, Baskın Oran gibi aydın, ileri görüşlü ve insancıl yazarlarımızın yürüttüğü Ermenilerden Özür Diliyorum Kampanyası'na gösterilen tepki ilkelce ve barbarca. Kampanya'ya laf edenler hangi diplomatın diaspora'yla anlaşma sağlayıp ilerleme katettiğine baksın lütfen. Öyle ki diaspora yapılan ASALA cinayetleri ve Türk halkına verdiği rahatsızlık ve yaptığı zulüm yüzünden bir karşı özür bildirisi yayımlıyor. Politika böyle yapılmalı, bir insan böyle yaklaşmalı. Türkiye'den önce Dünya'ya bağlı olduğumuz, karşımızda yurdundan sürülen, düşmanca bir tavır takındığımız insanın da bizim ırkımız olan İnsan olduğu unutulmamalıdır.
Contraataques muy rabiosos, deberemos resistir; Ay Carmela!

Çevrimdışı PhoenixMan

• 919
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 04 Mart 2009, 21:38:14 »
Bu konuya son derece hakim, tarihe hayatlarını adamış insanlar bile yüzde yüz kesin konuşamazken sen bu hakkı nasıl buluyorsun kendinde anlamıyorum doğrusu.. Ayrıca daha kapsamlı bi araştırma yaparsan gaza gelmiş bisürü insanın bağırıp çağırdığı fikrin ötesini de öğrenmeye çalışırsan, erdost un da dediği gibi iki tarafta da oldukça ciddi belgeler olduğunu görebilirsin..
Ahahahah derim buna :P Bak şimdi o kadar insan eğer doğru kaynakları kullanıyorsa gerçeği buluyor zaten, ortak kanıya varılmadığını savunanlar bu iddia üzerinden çıkar sağlayanlardır, olaylar her zamanki gibi göründüğünden daha bir karışık yine... Bu arkadaşlara gelin bir topluluk oluşturalım her iki taraftan da bu olayı araştıralım dendiğinde kaçıyorlar... Nedeni ne olabilir acaba kimse bunu düşünmüyor veya düşünemiyor... Ermeni soykırımı değil de ufak çaplı bir toplu öldürme olayı falan deseler neyse ona bir yere kadar... Ama çıkıp soykırım deyince işler çığrından çıkar ve afedersiniz ama biz de böyle .al gibi tutup bu konuyu tartışırız... :P İlk önce binler dediler, baktılar kimse ses çıkmadı bu binler yüz binler oldu, baktılar yine ses çıkmadı kimseden milyonlar oldu... Konuyu yüzeysel değil de hani biraz daha derinden incelense ve tartışılsa bu kadar uzamaz zaten...
Neyse asıl konudan çok kopuldu sanki bu post da son olsun sonra Hakan Bey'den azar işitmeyelim değil mi :P

Bir de ek olarak:
Türkleri savunmak olması gereken mi tartışılır. Yağmur'un dediği gibi kesin yargılara varmayı çok mantıklı bulmadığım gibi ermeni soykırımının yapılması için makul sebepler vardı. Yapılmış olması muhtemeldir, Talat Paşa gibi hastalıklı bir zihniyetten "Kadın, çoluk, çocuk demeden tüm Ermenileri öldürün" emri yazılı ve gerçek bir belgedir. Kazım Karabekir'in bölgeden çekilirken talan ve yağma yaptığı da Karabekir'in askerlerinin itiraflarında var olan bir şeydir. Aynı şekilde Kürt çetecilerin osmanlı aşırı milliyetçi askerlerin gazına gelip ve yoksulluğun da etkisiyle, tehcir edilmekte olan Ermenilere saldırıp kıyafetlerine sakladıkları değerli eşyaları almak için o vatandaşlarımızı öldürdüğü de bir gerçektir. Bunlar ışığında olayın soykırım mı, tehcir mi, katliam mı olduğu tartışılır. Ha tehcir diye savunuyorlar, arkadaşım tehcir çok mu güzel bir şey? Şimdi sizi istanbul'dan ankara'dan alıp Suriye'ye götürseler yolda bi kısmınız öldürülse mesela atıyorum bunu da Belçikalılar yapıyor. Belçika'dan nefret etmeye ve Belçika'lılara karşı şiddete başvurmanız tabii değil midir? Elbette yine cinayet hiç bir şekilde savunulamaz ama.

Empati yapmayı öğrenmeli Türk halkı. Bir de önemli bir nokta geçmişteki bir olaya günümüzde nasıl yaklaşıldığı. Soykırım olmuş yahut olmamış olabilir ancak bugüne kadar Ermeni vatandaşlarımıza kötü davranıldığı, mahalle baskısı oluşturulduğu öyle ki gazeteci bir aydını öldürmeye kadar gidildiği bir gerçektir, soykırım için olmasa bile bunlar için Ermeni vatandaşlarımıza bir özür borçluyuz. Ahmet İnsel, Baskın Oran gibi aydın, ileri görüşlü ve insancıl yazarlarımızın yürüttüğü Ermenilerden Özür Diliyorum Kampanyası'na gösterilen tepki ilkelce ve barbarca. Kampanya'ya laf edenler hangi diplomatın diaspora'yla anlaşma sağlayıp ilerleme katettiğine baksın lütfen. Öyle ki diaspora yapılan ASALA cinayetleri ve Türk halkına verdiği rahatsızlık ve yaptığı zulüm yüzünden bir karşı özür bildirisi yayımlıyor. Politika böyle yapılmalı, bir insan böyle yaklaşmalı. Türkiye'den önce Dünya'ya bağlı olduğumuz, karşımızda yurdundan sürülen, düşmanca bir tavır takındığımız insanın da bizim ırkımız olan İnsan olduğu unutulmamalıdır.
Techir olayı olabilir ve doğaldır nedenini önceki mesajımda da söyledim tekrar söylüyorum: Kargaşalık halinde işgal edilecekti kargaşa çıkan yerler... Bir diğer olaya da gelince... Bir gazeteciyi geçtim herhangi bir insanı ne kadar boş da olsa, bir işe yaramasa da ırkı veya herhangi bir istemdışı, karar veremeyeceği bir sebepten dolayı öldürmeye her zaman karşıyımdır, zaten Dink süikastine gelince kesinlikle Samast veya Hayal gibi insanların değil de bu olayda daha büyük güçlerin parmağı olduğu gün gibi ortada yani evet açıkça diyorum ki kesinlikle "Türk" adını kötüye çıkarmak için yapılmış, şerefsizce bir harekettir bu...
Yep bu sefer bitti :P :D

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 05 Mart 2009, 09:23:57 »
Son gördüğümde başlığın adı, "Eurovision Şarkımız Belli Oldu!" idi, "Soykırım iddiaları doğru mu yalan mı?" değil. Konu aldı başını gidiyor arkadaşlar, lütfen farklı konulara kaymayalım.

"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 20 Mayıs 2009, 09:21:25 »
Hımm, bizim sitede Eurovision fırtınası esmedi anlaşılan. :P Neyse, kısa da olsa haberi duyuralım.

Eurovision yarışmasının galibi rekor puanla Norveç oldu. Temsilcimiz Hadise ise ülkemize dördüncülüğü getirdi.

Ülkeler Türkiye'ye şu puanları verdi:

İspanya: 2
Belçika: 12 (tam puan)
Belarus: 0
Malta: 5
Almanya: 10
Çek Cumhuriyeti: 1
İsveç: 6
İzlanda: 0
Fransa: 12
İsrail: 3
Rusya: 0
Letonya: 0
Karadağ: 3
Andorra: 0
Finlandiya: 5
İsviçre: 12
Bulgaristan: 10
Litvanya: 0
İngiltere: 12
Makedonya: 12
Slovakya: 0
Yunanistan: 3
Bosna-Hersek: 7
Ukrayna: 0
Arnavutluk: 10
Sırbistan: 0
Kıbrıs Rum Kesimi: 0
Polonya: 0
Hollanda: 8
Estonya: 0
Hırvatistan: 1
Portekiz 3
Romanya: 6
İrlanda: 0
Danimarka: 6
Moldova: 0
Slovenya: 0
Ermenistan: 4
Macaristan: 5
Azerbaycan: 12
Norveç: 7

Ayrıca İzlanda ikinci ve Azerbaycan'da üçüncü oldu.

Yalnız belirtmeliyim, bana göre zaten birinciliği haketmiyorduk. Azerbaycan çok iyiydi diyebilirim gönül birinci olsun isterdi lakin Norveç'te haketti.
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı Khazidhea

• 515
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 20 Mayıs 2009, 12:17:40 »
norveç gerçekten haketti ama bence :D
You can win thousand fights, but you can only lose one!

Çevrimdışı Sophié

• 836
  • Rom: 13
    • Profili Görüntüle
    • Sinek Alkışı
« Yanıtla #23 : 20 Mayıs 2009, 14:30:37 »
Norveç'in performansı harika ötesiydi. Televizyonun başında resmen kaydım dinleyince. Lakin sözleri biraz kötüydü ve eğer sürekli aynı rifleri atmasaydı daha bi birinci olurdu gibi. Yalnız çocuk çok tipsiz. Kız milleti erkekten anlamıyo mu nedir :P.

too much sugar 
tb

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #24 : 20 Mayıs 2009, 14:51:06 »
Azerbaycan 1, Norveç 2, Romanya 4, biz de 3. olmalıydık bence. :D Çok toz pembe bir tablo çizdim sanırım. :)

Çevrimdışı Hurin

• 1478
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 20 Mayıs 2009, 15:54:29 »
Bizim şarkımız pek öyle hoş değildi. Hadiseninde sesi kalınlaşmış gibiydi. Yinede şükredelim dördüncülüğe  :D Yurtdışındaki türk varandaşlarımız saolsun. Yeni bir iddia var gündemde. Bir türk şarkıcı sanırım alıntılama yapmış fairy tale'den sanırım.
Lacho Calad!, Drego Morn!
Flame Light! Flee Night!

Çevrimdışı Amras Ringeril

• 2483
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
try again fail again fail better

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 20 Mayıs 2009, 19:16:07 »
Ama bir şey var ki o hiç değişmedi. Yine komşular birbirlerine verdi. Norveç oyların çoğunu kuzey ülkelerinden sırtladı götürdü.
Bizim için de geçerli bu. Bakın bize yüsaek puan verenlere, enrdeyse tamamı komşularımız. Zaten, siyasi lişikiler5 de cabası. Kıbrıs Rum Ksimi 1 puan bile vermedi, yine 0 yine 0.
Gereksiz buluyorum bu yarışmayı. Aynı tas aynı hamam. Oy verme durumlarında ülkeler hep aynı tercihleri yapıyor. Diyorum ya, bu bizim için de geçerli. Şahsen 1.Azerbaycan olsun isterdim ben mesela.

4. bana az geldi :P. Hadise'den daha fazlasını bekliyodum. Ama Chealse taraftarı sözünü tutmuş :). Norveçli hakemn bunalrı yakınca oylarını Türkiye 'ye vereceklerini söylemişlerdi gerçekten de 12 tam puan aldık xD. O gün İngiltere'den 10 puan da Norveç'e gitti. Sanırım o 10'u sağlayanlar da Arsenalli falan xD

Çevrimdışı Arlinon

• 456
  • Rom: 14
  • Savaş ve Ateş
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #28 : 20 Mayıs 2009, 19:21:20 »
Şarkılar çok iyiydi, norveç birinciliği hak etmedi bence.

Çevrimdışı Nirnaeth

• 848
  • Rom: 4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #29 : 20 Mayıs 2009, 22:52:52 »
Şarkılar kötüydü, Norveç birinciliği hak etti bence. :P Fairytale hoş şarkı ya, kemanı falan süper. Ama oylar şarkıdan çok Rybak denen adamın sempatikliğine gitti, bu da bir gerçek. :D

Ayrıca Hadise batırdı arkadaşlar. O kıyafet rezildi, sesi rezildi falan. Bırak abi şükret dördüncülüğe.