Kayıt Ol

Zebani Tarlaları

Çevrimdışı Nihbrin

• 1243
  • Rom: 43
  • [Infornography]
    • Profili Görüntüle
    • nihbr.in
Zebani Tarlaları
« : 04 Ocak 2009, 20:20:13 »
Lider ölmeliler dedi,
"Hasmınızın namlusunun ucunda korkabilirsiniz, düşmanınız sizi alı koyduğunda ölmemek için herşeyi yapabilirsiniz ve son olarak silah kardeşiniz için kendinizi feda edebilirsiniz. Ancak aileniz için korkamaz, onlar için herşeyi yapamaz ve onlar için ölemezsiniz! Bu sizi korkak ve zayıf yapar, umutsuz bir savaş bu heyhat ölecekler, o yüzden daha güçlü olmak için onları sizin öldürmenizi istiyorum. Geride kimse kalmamalı sadece düşmanınız ve siz olmalısınız cenk meydanında."

Küçücük ellerine kapkara soğuk metalin ölü ağırlığı tutuşturulduğunda boğazı ağırlaşmıştı, gözlerini kapattı ve derin bir nefes çekti. Kara çeliği göğsüne bastırdı ve 13 çocuğu taşıyan kamyonetten gecenin karanlığında indi. Tek tek kabullenmişlik ile kasaba meydanında evlerine dağıldılar. Her birinde de daha önce olmayan bir ağırlık vardı ama eski yüklerinden kurtulur kurtulmaz ailesi ve tek dostu olacaktı o ağırlık bu küçük bedenlerin. Yine bir yıldızsız gece de gitmişti babası, bir daha geri dönmemecesine ve onun mezarında tüfek dikiliydi.

Nefes alamıyordu, kilitsiz tahta kapıyı açarken kerpiç evin kirişleri gıcırdadı. İlk silah sesini duyduğunda ağlamaya başladı. Durduramıyordu kendisini, kapıyı açtığında tek odalı evde gözlerinde anın korkusu ile yeni doğmuş kardeşini bağrına basan bir kadın gördü. Annesi miydi o gerçekden? Artık değildi, silahı sağ kolunun devamı halinde ona doğrulttu. Halen kapıdan girerken tuttuğu nefesi tüketiyordu, tetiği çekmeye başladı. İki el ateş etmesi gerekecekti ve büyük olasılık ile acısını ertesi gün hissedecekti. Diğer evlerden 3 el silah sesi daha yankılandı.

Sigarasının son nefesini çekerken çocuklar kamyonete teker teker geri gelmeye başlamıştı. Yüzlerinden hiç bir şey okunmuyordu ama ağlamayan yoktu, silahlar ellerinde oyuncak gibi durmuyordu artık. Artık onların birer organıydı kara çelikler. 12 ilk kanını akıtmış ve erkek olmuş küçük insan vardı karşısında şimdi, savaşda en önde savaşacak ve ilk ölecek en güçlü askerler çünki düşmanları acımak nedir biliyordu ve çocuklara ateş etmeden önceki o saniyelik duraksama onların hayatlarına mal oluyordu. Son çocuk sinirini bozuyordu çünki hep soru sorardı, sonunda onun da evinden 2 el ateş sesi geldi ve kapıyı açık bırakıp meydana soluk adımlar ile geldi, Ağlamıyordu.

"Kashim artık bir erkeksin" demişti ona, İfadesiz yüzünü kaldırıp lidere baktığında lider Kashim'in gözlerinde bir azizin korkusuzluğunu ve bir askerin acımasızlığını gördü ve devam etti "artık beni öldürdüğünde pişmanlık duymayacağım biri daha var, o gözleri taşıdığın sürece ölüm sağ elin olsun" . Lider izmariti elini yaktığında halen şaşkındı. Kamyonetin önüne geçip aracı çalıştırırken arkada 12 çocuk ağlıyordu ve bir çocuk gülümsüyordu.

Onları vuramamış değildi, vurmamayı seçmişti; ailesi için korkuya katlanabilir ve onlar için ölürken pişmanlık duymaz ise ne olacağını kendisi görmek istemişti, liderin sözleri zehir gibiydi ve onun kalbi elindeki çelikden daha güçlü bir silahdı, yılanın dişlerinin geçemeyeceği bir silah.

Çevrimdışı Hurin

• 1478
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Ynt: Zebani Tarlaları
« Yanıtla #1 : 04 Ocak 2009, 20:32:15 »
Ellerine Sağlık güzel bir deneme.
Lacho Calad!, Drego Morn!
Flame Light! Flee Night!

Çevrimdışı Dúrgonath

• 680
  • Rom: 13
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 04 Ocak 2009, 22:54:15 »
Göze çarpan imla hataları olsa da oldukça güzel bir anlatım olmuş, çok fantaziye de kaymamış, tamamen gerçek de değil. Kutladım.

Çevrimdışı Nihbrin

• 1243
  • [Infornography]
    • Profili Görüntüle
    • nihbr.in
« Yanıtla #3 : 04 Ocak 2009, 23:20:52 »
Mutlu oldum, imla hatalarına pek dikkat etmem gerçi tekrar okudum başdan bulamadım kendim, anlatım bozuklukları bilinçli olarak okuyucuya göre değişen çift anlatım barındırması için severek kullandığım bir şey o ayrı - bakınca görmüyor göz dikkatsizim çok - Aslında oldukça gerçek bir hikaye bu, Filistin'de hamasın uyguladığını duyduğum söylentilerden biri şu aralar. İşin fantastik yanı hiç bir çocuk bunu düşünemez . . . geleceğini o yaşda öyle bir anda seçmek ve olduğun kişiden memnun olmak, pişmanlıklara eğer hayatta kalırsa göğüs gerebileceğini düşünüp acıların onu daha güçlü kılacağını düşünen bir çocuk olmak ejderhalar kadar olmasa da doğa üstü  :)

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 07 Ocak 2009, 15:18:56 »
Kurgun çok başarılı aslında. Kısa olması beni okumaya yönelten bir diğer durum. Bazı cümleleri bir kaç kez okumak zorunda kaldım farklı anlamlarmı taşıyor diye. Ama genelinde güzel konuya değinmişsin, eline sağlık.
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #5 : 08 Ocak 2009, 01:01:49 »
Az vaktimde ilgi çeken başlık nedeniyle şöyle bir göz atayım demiştim. Kısa olduğunu görünce okuyuverdim bir anda.

"Bu sizi korkak ve zayıf yapar, umutsuz bir savaş bu heyhat ölecekler, o yüzden daha güçlü olmak için onları sizin öldürmenizi istiyorum. Geride kimse kalmamalı sadece düşmanınız ve siz olmalısınız cenk meydanında."

Felsefe çok sağlam, beğendim.

Ellerine sağlık. :)

Çevrimdışı Amras Ringeril

• 2483
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 08 Ocak 2009, 16:11:30 »
Kıssadan hisse türünde bir yazı olmuş. O düşünceyi bir örnekle anlatmışsın sanki, geniş anlamlar da çıkarılabilecek gibi. Güzel bir deneme, tebrikler ve teşekkürler.

try again fail again fail better

Çevrimdışı Nihbrin

• 1243
  • [Infornography]
    • Profili Görüntüle
    • nihbr.in
« Yanıtla #7 : 08 Ocak 2009, 16:18:06 »
Ben teşekkür ederim hepinize, ilk kez yazdığım bir şeye 2 kereden fazla yorum geldi  :D demek kısa kesmek gerekiyormuş  :P

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 08 Ocak 2009, 16:25:03 »
Ben teşekkür ederim hepinize, ilk kez yazdığım bir şeye 2 kereden fazla yorum geldi  :D demek kısa kesmek gerekiyormuş  :P

Hayır yahu eminim diğerleri de okunacaktır. (En azından kendi adıma uzun yazıları okumak için kenara not ediyorum. :P) Şu aralar finaller, okul bilmem ne derdi derken uzun görünce gözler korkuyor haliyle... :D
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #9 : 15 Ocak 2009, 11:41:09 »
Hayır yahu eminim diğerleri de okunacaktır. (En azından kendi adıma uzun yazıları okumak için kenara not ediyorum. :P) Şu aralar finaller, okul bilmem ne derdi derken uzun görünce gözler korkuyor haliyle... :D

Doğru diyor gerçektende, 'Kırmızı' hala aklımda okuyacağım diye. Bu hafta bitiyor sınavlar, hafta sonu inşallah. :P