Kayıt Ol

Yürüyen Taşlar | Mollie Hunter

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
Yürüyen Taşlar | Mollie Hunter
« : 09 Ocak 2009, 16:12:40 »

Bodach, kendisine doğru ilerleyen polislerle ilgilendiği için olup bitenleri görmüyordu. Bu süre içinde, vadide arkasını baraja dönmüş ve huzur dolu bir pazar gezintisi yapan bir adam gibi yavaşça dolaşıyordu.aniye gerisindeydi ve herkes onun bayırdan sürüklenerek geri getirilmesini bekliyordu. Ancak kısa bir süre sonra, yeniden bayırın üzerinden görünen polislerin ellerinin boş olması herkesi şaşırtmıştı. Olayı izleyen insanlar boy atmış başakların rüzgarda salınması gibi dalgalanmaya başladı. Fısıltı halindeki sorular, daha sonra birinden diğerine geçerek şaşkınlık çığlıklarına dönüştü ve en sonunda kalabalık Bodach'ı yeniden gördü. Nehrin bayırdan rahat iki yüz metre kadar ilerisindeki kıyısındaydı. Bayırın arkasında kaybolalı sadece birkaç saniye geçmiş ve onu buraya ulaşıncaya kadar kimse görememişti. "Bunu nasıl başardı?" "Sanırım sihirle!" dedi Callum...
Tanıtım Yazısından

Bir kaç ay önce elimde okuyacak kitap kalmayınca abimin askerden izne gelirken getirdiği bu kitap çekti dikkatimi. Ünlü biz çocuk yazarı olduğunu biliyordum Mollie Hunter'ın. Fakat kitaplarını okumamıştım daha önce. Arka kapak yazısıda pek etkilememişti beni. Neyse başlayayım dedim, ve 138 sayfalık kitabı su gibi yuttum. Oldukça beğendiğim bu kitabın etkileyici sonu ise daha da değerli kılıyordu kurguyu. Herkese tavsiye edeceğim, küçükten büyüğe; okunması gereken, gerçeğe yakın bir o kadar da fantastik olan bu kitap sessiz ve hüzünlü bir gülümseme konduracak dudaklarınıza...
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
Ynt: Yürüyen Taşlar | Mollie Hunter
« Yanıtla #1 : 09 Ocak 2009, 19:23:05 »
Anlatmıştın gerçi de tanıtım gerçekten hiç çekici değil. Ama sen tavsiye ediyorsan bir ara bulup okumalıyım. :)