Kayıt Ol

Mürekkep Dünya

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
Mürekkep Dünya
« : 26 Ocak 2009, 01:20:13 »
Mürekkep Yürek

Cornelia Funke
ARKADAŞ YAYINLARI

Hırsızlar Kralı’nın yazarı Cornelia Funke’nin usta kaleminden hayal gücünüzün sınırlarını zorlayacak, keyifle okuyacağınız bir romanı daha yayınlamanın heyecanını yaşıyoruz. Mürekkep Yürek genç, yetişkin her yaştan okurun elinden bırakmak istemeyeceği müthiş bir fantastik kurgu.

Meggie’nin babası Mo’nun olağanüstü bir yeteneği vardır. Sesli okuduğu kitapların kahramanları, kitaptan çıkarak gerçek olurlar. Ancak onların yerine de gerçek dünyadan kişiler ya da varlıklar romanın içine girer. Mo, bu yeteneğini, Meggie bebekken ona Mürekkep Yürek adlı romanı okuduğu sırada keşfeder. Bir anda kitabı okuduğu odada tuhaf insanlar belirir ama asıl önemlisi Meggie’nin annesi kaybolmuştur.

Mürekkep Dünya

Cornelia Funke
ARKADAŞ YAYINLARI

Mürekkep Yürek’in yazarı Cornelia Funke’nin usta kaleminden keyifle okuyacağınız, hayal gücünüzün sınırlarını zorlayacak bir roman daha... Mürekkep Dünya’ya hoş geldiniz!

Cornelia Funke’nin bir önceki romanı Mürekkep Yürek’ten tanıdığınız kahramanlarla yine beraberiz. Ancak bu kez başları farklı bir dertte. Meggie’nin hayatını değiştiren bu hikaye daha da heyecanlı bir serüvene dönüşerek devam ediyor.

Meggie’nin, babası Mo gibi olağanüstü bir yeteneği vardır. Okuduğu kitaplardaki kahramanların kitaptan çıkabilmeleri yetmiyormuş gibi üstüne üstlük gerçek hayattan da romanın içine girebilen varlıklar var. Bu kitapta, bir önceki kitabımızda gerçek dünyadan romanın içindeki dünyaya geçip kaybolan Meggie’nin annesini kurtarmaya çalışıyorlar. Bu farklı macerada Meggie, kötü niyetli Basta’ya karşı, o yakalamadan sevdiklerini uyarmak için çabuk davranmalı! Bakalım kahramanımız, Gizemli Orman’ı, perileri, camdan adamları görmek için neler yapacak?

Yine sürprizlerle şaşıracak, yine maceraya doyamayacak, yine inanamayacaksınız!

Mürekkep Ölüm

Cornelia Funke
ARKADAŞ YAYINLARI

Cornelia Funke

Cornelia Funke’nin dünyaca ünlü Mürekkep Dünya üçlemesinin merakla beklenen son kitabı Mürekkep Ölüm, serinin ilk kitabından uyarlanan filmiyle aynı dönemde kitapseverlerle buluşuyor.

Kahramanlarımız bu kez Mürekkep Dünya’daki güç savaşlarının tam ortasında. Mo, arkadaşlarının yardımıyla kitabın sonunu istediği şekilde değiştirmeye çalışırken, kitaplardan tanıdığı bu dünyada kendisine biçilmiş olan Alakarga rolüyle, iyilerin koruyucusu haydutlara katılıyor. Meggie, Farid, Fenoglio, Elinor ve Resa, ölümle burun buruna bir macerada mutlu son için mücadele veriyorlar. Üstelik içinde bulundukları öykü, bir başkası tarafından sürekli yeniden yazılırken…

Dünya genelinde yirmiyi aşkın dile çevrilen ve aylarca En Çok Satanlar listelerinden düşmeyen üçleme; büyülü, olağanüstü, her şeyi gölgede bırakan bir sonla veda ediyor. Gençler kadar, yetişkinlerin de içinden çıkmak istemeyecekleri kusursuz bir hayal dünyasının kapılarını bu kez ardına kadar açarak…

Büyük sürprizlerle dolu Mürekkep Yürek’te olanlara inanamayacaksınız. Her ihtimale karşı, size bu kitabı sesli okumamanızı öneririz.

--

Filmiyle birlikte, çok merak etmeye başladım bu serinin kitaplarını. En yakın sürede başlamayı düşünüyorum. :)

Çevrimdışı Lunacy

• 435
  • Rom: 8
  • ₪₪
    • Profili Görüntüle
Ynt: Mürekkep Dünya
« Yanıtla #1 : 26 Ocak 2009, 11:23:23 »
güzel bişiye benziyo merak ettim baya...
[tuna ver lan kitapları okuycam]
₪ Hail to the Thief ₪

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 14 Şubat 2009, 12:53:41 »
Filmi çıkmasa duyulmayacak bir seriymiş nerdeyse. (Kendi ülkemiz için konuşuyorum...)
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #3 : 16 Şubat 2009, 11:12:45 »
Filmi çıkmasa duyulmayacak bir seriymiş nerdeyse. (Kendi ülkemiz için konuşuyorum...)

Kesinlikle öyle. Ben bile ilk defa gördüm filmiyle birlikte.

Çevrimdışı Vega

• 1023
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 18 Ekim 2009, 19:43:03 »
filmi güzeldi ama kitap çok can sıkıcı

Çevrimdışı Berre

• 1340
  • Rom: 34
  • Güle güle fermuar!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 19 Ekim 2009, 18:03:09 »
Mürekkep Yürek'e gidecektim ama yetişemedim çok üzülmüştüm ve şimdi daha fazla üzüldüm.

Çevrimdışı diana

• 513
  • Rom: 16
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 21 Ekim 2009, 18:38:05 »
Mürekkep Yüreği izlememi bir arkadaşım tavsiye etmişti.İzledim.Güzel bir filmdi.

Çevrimdışı hanne

• **
  • 326
  • Rom: 4
  • maybe one day...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 21 Ekim 2009, 19:47:57 »
Kesinlikle öyle. Ben bile ilk defa gördüm filmiyle birlikte.
Bende...
....Sanki bir erik ağacına çıkmıştım da orada üzüm yiyordum  ama bahçe sahibi gelince cevizleri neden yediğimi sormuştu....