Kayıt Ol

Tenten Film Oluyor!!

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
Tenten Film Oluyor!!
« : 29 Ocak 2009, 17:49:40 »
Çizgi roman dünyasının en gözde kahramanlarından Tenten'in maceraları ünlü yönetmen Steven Spielberg tarafından beyaz perdeye taşınacak.Belçikalı çizer Herge'nin 78 yıl önce çizdiği ''Tenten'',2009 yılında sinema perdesinde izleyiciyle buluşacak.

Internetteki ''moviehole'' ve ''contact music'' sitelerinin haberlerine göre,1983 yılında Tenten'in film haklarını satın alan Spielberg,senelerdir üzerinde çalıştığı projesini nihayet hayata geçiriyor.

Filmi Dreamwork şirketinin çatısı altında yapacak olan Spielberg,gösterim tarihi olarak da 2009 yılını hedefliyor.

Tenten’in sinema filminde başrolü İngiliz aktör Jamie Bell oynayacak. Filmde Daniel Craig de rol alıyor.

Variety dergisinin haberine göre, yönetmenliğini Steven Spielberg’in yapacağı filmde Tenten rolünü 22 yaşındaki Jamie Bell’in oynamasına karar verildi.

Haberde, Tenten maceralarındaki Kızıl Korsan’ı da filmde son James Bond filminde başrol oynayan Daniel Craig’in oynayacağı bildirildi.

Habere göre Spielberg ve Yüzüklerin Efendisi’nin Yeni Zelandalı yönetmeni Peter Jackson, Tenten serilerinin beyaz perdeye aktarılması için anlaşmaya vardılar. Bu serilerin, gerçek aktörlerin oynadığı animasyonlar biçiminde çekileceği belirtiliyor.

Serinin sinemaya aktarılacak ilk kitabı “Tekboynuz’un Sırrı”nın (Le secret de la Licorne) çekimlerinin dün başladığı kaydedildi. Haberde, ikinci filmin Jackson tarafından çekileceği ve serinin üçleme olacağı kaydedildi.

Spielberg, Tenten’i beyaz perdeye taşıyacağını 2 yıl önce açıklamıştı.

HERGE’İN 80 YILLIK KARAKTERİ
Belçikalı çizer Herge’nin yarattığı Tenten, ilk kez 10 Ocak 1929’da Belçika’da yayımlanan 20. Yüzyıl gazetesinin gençlik ekinde “Tenten Sovyetler’de” macerasıyla yayımlanmıştı. O günden beri Tenten’in maceraları 23 albüm halinde yayımlandı. Tenten, 50’den fazla dile çevrildi ve 200 milyon adet sattı.

Avrupa çizgi romanının babası sayılan Herge, gerçek adıyla Georges Remi, 22 Mayıs 1907’de Etterbeek’de doğdu ve 1983’te öldü.
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı Amras Ringeril

• 2483
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Ynt: Tenten Film Oluyor!!
« Yanıtla #1 : 29 Ocak 2009, 18:14:44 »
1983'ten beri çalışıyorsa iyi bir şey beklemek hakkımız elbette. Ama böyle bir dedektif hikayesi, yönetmen Spielberg, çok da ahım şahım bir şey beklemiyorum açıkçası. Bakalım.
try again fail again fail better

Çevrimdışı Khazidhea

• 515
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 30 Ocak 2009, 18:53:09 »
Artık suyunu çıkardılar gibi geliyo bana hadi Spielberg falan ama yani orjinal haliyle sevilen şeyleri bozmaya hakları yok ...
You can win thousand fights, but you can only lose one!

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 04 Şubat 2009, 11:33:01 »
Çizgi filmini hazırlık sınıfındayken okuduğum ingilizce çizgi romanları ile izlemeye başlamıştım, bayağıda güzeldi aslında. Filminde oynayacak kişininde ne kadar başarılı olacağını bilmiyorum. Bakalım...
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı em_dan_rup

• 992
  • Rom: 4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 05 Şubat 2009, 19:04:43 »
Artık suyunu çıkardılar gibi geliyo bana hadi Spielberg falan ama yani orjinal haliyle sevilen şeyleri bozmaya hakları yok ...
Orjinalliği bozulanların pekte güzel olduğu da söylenemez fakat belli mi olur? Bunca sene uğraşıyorlarmış. =)
Geri mi dönücem :P

Çevrimdışı Khazidhea

• 515
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 14 Şubat 2009, 16:16:25 »
aslında bakıyorumda biraz önyargılı olmuş yorumum :D bekleyip görmek lasım işte ne diyim
You can win thousand fights, but you can only lose one!

Çevrimdışı Dúrgonath

• 680
  • Rom: 13
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 20 Mayıs 2011, 12:26:07 »
Fragmanı yayınlanmış.

http://www.us.movie.tintin.com/index.php

Güzel olacak gibi görünüyor açıkçası. Küçüklüğümün iz bırakan kahramanlarından biridir Tenten, seride en sevdiğim iki albümden biri olan "Tekboynuz'un Esrarı"nın filme dönüştürülmüş olması da ayrıca sevindirici. Gerçi, Hergé'nin minimalist çizgileriyle yapılmış olan bir çizgi film hali de vardı bayağı eskiden (çizgi dizi değil, uzun metrajlı) ama hangi albümdü hatırlamıyorum.

Beklemedeyiz efendim.