Kayıt Ol

Anket

Sizi seride en çok etkileyen kitap hangisidir?

Sislerin Vampiri
Ben, Strahd - Bir Vampirin Anıları
Ben, Strahd - Azalin’le Savaş
Kara Gül Şövalyesi
Kara Gül’ün Hayaleti
Ölüler’in Kralı
Ölüler Şehrinin Efendisi
Ölüler’in Dansı
Şeytanla Uyumak

Serideki en etkileyici kitap?

Çevrimdışı zekican5

• **
  • 320
  • Rom: 0
  • .............
    • Profili Görüntüle
Ynt: Serideki en etkileyici kitap?
« Yanıtla #15 : 05 Mayıs 2012, 12:25:29 »
Sislerin vampiri ve bir vampirin anıları. Bu iki kitabı unutabilmiş değilim. (Tabi 4-5 kez tekrar okuduğum düşünülürse unutmamam normal )

Çevrimdışı Daarlan Gardan

• 722
  • Rom: -1
  • to hell with gatech
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 22 Eylül 2012, 00:55:04 »
Yaz güneşinin tenimizi yakmaya başlamasından birkaç ay önce okumuştum ilk Ravenloft kitabımı, Şeytanla Uyumak. Ana seriyi, gerçek olayları okumadığım sebebiyle seriyi okumuş sayılmazdım. Ta ki bugün serinin ilk kitabı Sislerin Vampiri'ni bulabildim. Ankira yayınevi edisyonu üstelik.

Kapağı Laika ile karşılaştırıldığında biraz sönük kalsa da pek şikayetçi değilim durumdan. Okuyabildiğim yere kadar, şimdiden en iyisi budur derim. Kitabı eline alan her okuyucunun hayran kaldığı Jander Sunstar'a ben de hayran kaldım.

''Jander şiirlerden birinden bir dizeyi anımsadı. Senin aşkın tek bir renk değil, bir gökkuşağıdır; Çünkü sana inananların mutlulukları sonsuzdur.''

Olunmayacak gibi de değil ki.
''Civilizations have the morality and ethics they can afford.''

— Larry Niven & Jerry Pournelle, ''Lucifer's Hammer''

''These colonies in nature can reach at least two million individuals at a time, last for decades, and occupy a hundred cubic meters of space. It was a wonderful achievement to see a fragment of this world captured all around you, so that you almost had the experience of being inside the ant colony when you were in that room.''

— Robert Trivers, ''Natural Selection and Social Theory'', p. 162

''... Bu amaç doğrultusunda nükleer santraller hedeflenecekse, yapılması gereken şeyler vardır. Çünkü nükleer elektriğe geçiş bir hobi değil, bir akademik egzersiz hiç değil, temel bilimlerden yaygın endüstriyel alt yapıya açılacak bir uygulamadır.''

Ömer Faruk Ağa Yarman 1993

Çevrimdışı Galaxie

• **
  • 375
  • Rom: 17
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 22 Eylül 2012, 01:01:12 »
Yaz güneşinin tenimizi yakmaya başlamasından birkaç ay önce okumuştum ilk Ravenloft kitabımı, Şeytanla Uyumak. Ana seriyi, gerçek olayları okumadığım sebebiyle seriyi okumuş sayılmazdım. Ta ki bugün serinin ilk kitabı Sislerin Vampiri'ni bulabildim. Ankira yayınevi edisyonu üstelik.

Kapağı Laika ile karşılaştırıldığında biraz sönük kalsa da pek şikayetçi değilim durumdan. Okuyabildiğim yere kadar, şimdiden en iyisi budur derim. Kitabı eline alan her okuyucunun hayran kaldığı Jander Sunstar'a ben de hayran kaldım.

''Jander şiirlerden birinden bir dizeyi anımsadı. Senin aşkın tek bir renk değil, bir gökkuşağıdır; Çünkü sana inananların mutlulukları sonsuzdur.''

Olunmayacak gibi de değil ki.

Hatırlatman ne iyi oldu... Sislerin Vampiri harika bir kitaptır. Öyle güzel bir atmosferi var ki bence Jander'i bile gölgede bırakıyor. Sadece Jander değil diğer karakterler de çok iyi hem. Ben Strahd'ı bile sevdim. Devam edeyim ben bu seriye iyisi mi.

Çevrimdışı Godfrey

• *
  • 20
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 17 Aralık 2012, 10:16:40 »
Bir Vampirin Anıları.

Çevrimdışı LichKing

• *
  • 1