Kayıt Ol

Samurai Champloo

Çevrimdışı Nihbrin

• 1243
  • Rom: 43
  • [Infornography]
    • Profili Görüntüle
    • nihbr.in
Samurai Champloo
« : 13 Mart 2009, 15:12:59 »
Tür: Dövüş, Macera, Komedi
Yayım Tarihi: 20/5/2004 ile 19/3/2005 arası
Firma/Stüdyo: Manglobe Inc.
Bölüm Sayısı: 26
Yönetmen: Shinichiro WATANABE
Senaryo: Dai SATO
Bölüm listesi:
Spoiler: Göster

01. Storm and Stress - Tempestuous Temperaments
02. Veritable Pandemonium - Redeye Reprisal
03. Tacit Understanding (Part 1) - Hellhounds for Hire (Part 1)
04. Tacit Understanding (Part 2) - Hellhounds for Hire (Part 2)
05. Utter Indifference - Artistic Anarchy
06. Redheaded Foreigner - Stranger Searching
07 Surrounded on all Sides - Risky Racket
08. Self-Conceit - The Art of Altercation
09. Evil Spirits - Beatbox Bandits
10. Fighting Fire with Fire - Lethal Lunacy
11. Fallen Angels - Gamblers and Gallantry
12. Learning from the Past - The Disorder Diaries
13. Dark Night`s Road (Part 1) - Misguided Miscreants (Part 1)
14. Dark Night`s Road (Part 2) - Misguided Miscreants Part 2)
15. Through and Through - Bogus Booty
16. Idling One`s Life Away (Dream 1) - Lullabies of the Lost (Verse 1)
17. Idling One`s Life Away (Dream 2) - Lullabies of the Lost (Verse 2)
18. Pen in One Hand, Sword in the Other - War of the Words
19. Karma and Retribution - Unholy Union
20. Generous Elegy (Part 1) - Elegy of Entrapment (Verse 1)
21. Generous Elegy (Part 2) - Elegy of Entrapment (Verse 2)
22. Anger Shot Toward Heaven - Cosmic Collisions
23. Heart and Soul Into the Ball - Baseball Blues
24. The Circle of Transmigration (Part 1) - Evanescent Encounter (Part 1)
25. The Circle of Transmigration (Part 2) - Evanescent Encounter (Part 2)
26. The Circle of Transmigration (Part 3) - Evanescent Encounter (Part 3)

Mugen vahşi, düşüncesiz ve kadın düşkünü bir hayduttur. Jin ise gezgin bir samuraydır; gizemli, geleneklere bağlı, terbiyeli ve çok güçlü bir savaşçı. Bir tesadüf eseri karşılaşırlar ve dövüşürler; ancak birbirlerini altedemezler ve bu sırada çıkan yangın yüzünden yakalanırlar. İkilinin yolları kendilerini idam edilmekten kurtaran Fuu ile kesişir. Fuu ikisini, kendisine "ayçiçeği gibi kokan" gizemli bir samurayı aramasında yardımcı olmaları için ikna eder ve yolculukları başlar.

Cowboy Bebop ile anime tarihine koca bir imza atmış olan Shinichiro Watanabe'nin bir diğer mükemmel eseridir ( cowboy bebop ile gösterdiği birtakım benzerlikler gözden kaçmaz ). Senaryosuna aşırı bağlı olduğu söylenemez, sonlara doğru düzgün bir yola giriyor ama ilk yarısı boyunca her bölüm tek başına bir macera tadında. Break dansın ve sokak sanatının ruhuna saygı dolu göndermeler ile göze hitab eden, müzikleri ile ayrıca puan toplayan oldukça eğlenceli ve güzel bir anime. Yenilikçi çizimleri ve geniş renk yelpazesi ile gözü yorma çizgisinin hemen altında eğlendirmesini bilen ve kahramanların her bölümde yaşadığı ayrı maceraların atmosferine uygun değişen sanat yönetimi ve müzikleri ile benim taktirimi topladı.

Yolculuk hikayelerinden zevk alanlara - rap müzikten zevk alanlara (benim gibi sevmiyor bile olsanız hoşunuza gideceğini düşünüyorum) - Son ve en önemli olarakta akıcı ve nefes kesen dövüş sahnelerinden zevk alanlara hitab eden bir animedir samurai champloo.. bu kadar.

Açılış parçası: http://www.coucoucircus.org/ost/generique.php?id=392
Kapanış parçası: http://www.coucoucircus.org/ost/generique.php?id=394 (bunu gerçekten çok seviyorum, youtube gibi bir yerden kaliteli bir versionunu bulmanızı öneririm- tembelim uğraşamadım onun için. şarkının adı "Shiki no Uta " , ölüm yada ayrılık şarkısı sanırım anlamı emin değilim  :D)

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
Ynt: Samurai Champloo
« Yanıtla #1 : 13 Mart 2009, 15:42:34 »
Bundan 2 sene önceydi sanırım S'nek televizyon kanalında izledim. Gençlik için bir Türk kanalı olan S'nek'te o zamanlar animeler de yayınlıyorlardı. Güzel ve hoştu bence. Birbirinden oldukça farklı karakterlerle bezeliydi ama, onlar bir aradaydı her nasılsa. O kuytu köşede kalan kızımız yan karakter rolü görürken son bölümde meğer neden orda olduğunu anlayıveriyoruz. Bu oldukça hoşuma gitmişti. Sonunu da güzel bağlamışlardır.

Dediğim gibi güzel ve hoştu.

Çevrimdışı Nihbrin

• 1243
  • [Infornography]
    • Profili Görüntüle
    • nihbr.in
« Yanıtla #2 : 13 Mart 2009, 15:50:15 »
Evet S'nek te gösterilmek üzere Tenjo Tenge - İkkitousen gibi ecchi (güzel kızlar ve etekleri...) animelerin yanı sıra Samurai Champloo içinde yer ayrılmasını sağladıkları için animegentr de oy veren kullanıcılara teşekkür etmek lazım  :D Türk televizyonlarında Code Geass gibi yada Trigun gibi animeleri bir gün görebileceğimiz bir kanal yapılır mı bilmiyorum ama Digiturke Mail yazmadım değil bu konuda; "sadece anime gösteren bir kanal!" OMFG

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 13 Mart 2009, 15:52:21 »
Birkaç resim de ben ekleyeyim dedim :)

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 13 Mart 2009, 15:54:47 »
Evet S'nek te gösterilmek üzere Tenjo Tenge - İkkitousen gibi ecchi (güzel kızlar ve etekleri...) animelerin yanı sıra Samurai Champloo içinde yer ayrılmasını sağladıkları için animegentr de oy veren kullanıcılara teşekkür etmek lazım  :D Türk televizyonlarında bir gün Code Geass gibi yada Trigun gibi animeleri bir gün görebileceğimiz bir kanal yapılır mı bilmiyorum ama Digiturke Mail yazmadım değil bu konuda; "sadece anime gösteren bir kanal!" OMFG

O güzel ve kızlar ve eteklerini bir bayan olmama rağmen bende izledim xD. o zaman internetten indirip anime izleme gibi bir durmum mevcut değildi. Tenjo Tenge'nin konusu güzeldi. Hele ki o abi-kardeş arasındaki aşkımsı ilişki...Hem garip hem de bir yerde anlaşılabilirdi. Ikkitousen'e hiç girmeyeceğim ama xD.

Digiturk sesimizi duyar mı acaba? Aslında açsalar kendileri çoook kar eder bu durumdan. Ama hey hayt!izleyici maillerine fazla önem verildiğini düşünmüyorum. Umarım bizi yalancı çıkarırlar :/.

Çevrimdışı Nihbrin

• 1243
  • [Infornography]
    • Profili Görüntüle
    • nihbr.in
« Yanıtla #5 : 13 Mart 2009, 16:05:00 »
Hayır okuyan birileri var  :D yada 2 hafta boyunca günde 2 mail atınca cevap verme gereği duyuyorlar, gerekli talep yoksa bu tip isteklere cevap verilemeyeceğini belirtip anlayışsız olarak çocuk kanallarının varlığından haberdar etme gereği duydular  :hemk karşılık bile verme gereği duymadım çünki toplu imza falan lazım sanırım digiturk kullancılarından  ;D yada anime ile cartoonu birbirinden ayırabilen bir politikaya ihtiyaçları var. Tenjo Tenge'nin manga olarak devamı var aslında, ikkitousen korkunç gereksiz bir şeydi, gerçi ilham alındığı unsur çok iyi; romance of three kingdoms.

Aynı konudan ilham alan bir diğer animeyi tanıtçam yakın zamanda "twelve kingdoms". Champloo'nun dışına çıktım ^^ afro samurai die absurd isimli ama mükemmel bir seri daha var o geldi aklıma twelve kingdomsdan önce onu da yazabilirim emin değilim. (bu arada ecchi animeleri kayıbrıhtımda tanıtmam sanırım aklıma gelmişken diyeyim, tenjo tenge'den resimler koyduğumu düşünemiyorum şu anda bu sayfalardan birine  :ohmy)

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 13 Mart 2009, 16:12:27 »
Hayır okuyan birileri var  :D yada 2 hafta boyunca günde 2 mail atınca cevap verme gereği duyuyorlar, gerekli talep yoksa bu tip isteklere cevap verilemeyeceğini belirtip anlayışsız olarak çocuk kanallarının varlığından haberdar etme gereği duydular  :hemk

eh işte çocuk kanallarında anime yayınlarken bunun "anime" olduğunu bile bilmediklerinin göstergesidir bu.Ayrıca o çocuk kanllarında bazı skandallar yaşandı konuşturmasınlar beni!

(bu arada ecchi animeleri kayıbrıhtımda tanıtmam sanırım aklıma gelmişken diyeyim, tenjo tenge'den resimler koyduğumu düşünemiyorum şu anda bu sayfalardan birine  :ohmy)

biz ona uzak kalalım xD.

twelve kingdoms 'ı hiç duymadım :P. artık senden okuruz tanıtımını :)

Çevrimdışı Narr

• **
  • 115
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 13 Temmuz 2011, 17:50:55 »
İlk sıradaki animem. Sanırım 5-6 kez bitirmişimdir. Her seferinde farklı bir haz alıyorum. Hele son 3 part.. Ah ah! İlk ben de sinekte raslamıştım, ingilizcesiydi hatırladığım kadarıyla. Sonra japoncasına geçiş yaptım. Ama bence ingilizcesi de gayet güzel. Kendisi güzel kendisi.