Kayıt Ol

Eroin / Christiane F.'in Korkunç Anıları - Christiane F.

girljedi

Bu bir roman değil, Christiane'nin kelimesi kelimesine gerçek, yaşanmış tüyler ürpertici öyküsü...Bu kitabı oluşturan anılarını anlattığında Christiane 16 yaşındaydı.... Christiane, kendisini uyuşturucu kullanmaya iten rahatsızlıklarını tepkilerini ve çocukluktan genç kızlığa geçme çağında bir eroinman olarak yaşadıklarını bütün ayrıntılarıyla anlatmaya çalıştı bu kitapta.. (Arka Kapak)

YORUM
Bu kitap gerçekten herkesçe okunması gereken bir kitap.Ebeveyn ve gençlerin okumasını şiddetle tavsiye ediyorum.Bir solukta okudum arkadaşlar.Aman bulaşmayın bu ve benzeri illetlere....

Çevrimdışı Sophié

• 836
  • Rom: 13
    • Profili Görüntüle
    • Sinek Alkışı
Ynt: Eroin Christiane F.'in Korkunç Anıları
« Yanıtla #1 : 23 Mart 2009, 19:31:49 »
Sanırııım lise 1'de okudumdu, emin değilim. Sevmiştim ama böyle dilinde bi eksiklik vardı, sanırım o da edebi yönü olsa gerek ki bu kitapta onu aramakta benim hatam olsa gerek :D.  Ama sahiden insanı etkilediği falan gerçek. Tekrar ama olumlu yönde etkilenceklerin yanında olumsuz yönde etkileneceklerin sayısı da oldukça çoktur diye düşünüyorum.

Ayrıca, ne kadar zeki olduğumu belli etmem gerektiği için yazıyorum bunu, okuduktan sonra "bi denicem bakalım bırakabilir miyim" düşüncesine kapıldım. Ama hayır hala denemedim :P.

too much sugar 
tb

girljedi

« Yanıtla #2 : 23 Mart 2009, 19:33:39 »
Ehehehe aman sakın deneme. Ben de bu insanların ne durumda olduklarını ,ne düşündüklerini görünce daha dikkatli olmaya başladım :)

Çevrimdışı Sophié

• 836
  • Rom: 13
    • Profili Görüntüle
    • Sinek Alkışı
« Yanıtla #3 : 23 Mart 2009, 19:36:24 »
Şu an için öyle bi düşüncem yok zaten ya, koldan iğne olayı falan bana ters, diğer türlüsüne varım ya hani. :D
Öyle kötü arkadaşlarım da yok benim ondan sanmıyorum öyle bişey olcağını. :P

too much sugar 
tb

girljedi

« Yanıtla #4 : 23 Mart 2009, 19:40:39 »
Herkesin okumasını arzuladığım bir kitap bu. Bir kereden birşey olmaz canım,bırakırım ben diyenlerin ne halde olduklarını gösteriyor. Benzer şeyi kuzenimde gördüm..

sigaraya başladı bırakırım istediğimde dedi ve hala içiyor :)(en son içiyor diye biliyorum yani)

Çevrimdışı Marius

• 1109
  • Rom: 31
  • poor misguided fool
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 01 Nisan 2010, 21:07:57 »
Kitabın asıl vuran noktası kadının yaşadıkları değil bunları büyük bir soğukkanlılıkla anlatması. "Babam bizi çocukken kemerle döverdi" gibi cümleleri kitapta bile öyle rahat bir dille kullanıyorki şoka giriyor insan...
After I count down, three rounds, in hell I'll be in good company.

Çevrimdışı Ropinie Hystria

• **
  • 171
  • Rom: 10
  • Aut viam inveniam aut faciam
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 29 Nisan 2010, 14:43:35 »
Bu kitabı 12-13 yaşlarımda elime alıp, sonunu getiremeden bırakmıştım; korkudan... Seneler sonra bitirdim ama ikinci kez kitabı elime alırken aklımda çocukca bir ''Acaba?'' sorusu canlanmıyor değildi.

Çevrimdışı Alorka Greenleaf

• 603
  • Rom: 6
  • End of the Ergenism
    • Profili Görüntüle
    • f
« Yanıtla #7 : 03 Haziran 2010, 18:48:12 »
Gerçekten çok güze bir kitap!!!Okurken insanın tüyleri diken diken oluyor.Bunu okuyan değil kötü alışkanlık edinmek,varsa bile bırakır.Gerçekten süper süper süper!!!!!!!!!!