Kayıt Ol

Dragon Lance ( Ejderha Mızrağı)

Çevrimdışı Herr Mannelig

• 924
  • Rom: 17
    • Profili Görüntüle
Dragon Lance ( Ejderha Mızrağı)
« : 04 Ocak 2008, 22:25:49 »
Diğer Eserler başlığına atılmayı haketmeyecek kadar ünlenmiş, önemli ve kaliteli bir eser ejderha mızrağı serisi. 100e yakın kitabı, 60a yakın çevirisi var ancak elbette hepsini okumak zorunda değilsiniz. Üçlü seriler şeklinde ayrılmış kitaplar. Her bir seri genellikle başka karakteri anlatsana da genellikle Mızrak Kahramanları ve onların çocukları üzerinde döner hikayeler. Okumayana kesinlikle Destan üçlemesiyle başlamasını öneririm. sıkı Raistlin hayranıyımdır :)

Buyrun size okuma sırası:

Ejderha Mızrağı Destanı serisi (Güz alacakaranlığının ejderhaları, ilkbahar şafağı ejderhaları, kış gecesi ejderhaları)

Efsaneler üçlemesi (ikizlerin zamanı, ikizlerin savaşı, ikizlerin sınavı)

Raistlin tarihçeleri (ruhdöveni, silah kardeşliği)

İkinci Nesil

Yaz Alevi Ejderhaları

Yeni Çağın Ejderhaları serisi ( yeni çağın doğuşu, kasırganın günü, kargaşanın arifesi)

Dhamon Efsanesi serisi ( düşüş, ihanet, kurtuluş )

Ruhlar Savaşı serisi ( batan günenişin ejderhaları, kayıp yıldızın ejderhaları, yitik ayın ejderhaları )

Başlangıçlar serisi (karanlık ve ışık, kenderyurdu)

Tanışmalar serisi ( eş ruhlar, yol tutkusu, kara yürek, yemin ve ölçü)

Kaos Savaşı serisi ( sonuncu şef, gece göğünün gözyaşları, kukla kral, kan denizi yağmacıları, boşver dağı kuşatması)

Kang'ın Alayı serisi (kıyamet tugayı, ejderan kuralları)

Buzduvarı üçlemesi (haberci, altın küre, kış yurdu)

Kayıp Efsaneler serisi ( Vina Solamnus, Fistandantilus yeniden doğuş)

Kesişen Yollar serisi ( sır halkası, hırsızlar loncası, ejderhanın blöfü, ejderha adaları, hiçbiryerin ortasında)

Diğer Kitaplar (Huma destanı, kara dalamar, bir ejderha söylentisi)

çevrilenler bu kadar arkadaşlar. ayrıntılı bilgi isteyenler msnden yada özel mesajdan bana ulaşabilir...

Contraataques muy rabiosos, deberemos resistir; Ay Carmela!

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
Ynt: Dragon Lance ( Ejderha Mızrağı)
« Yanıtla #1 : 05 Ocak 2008, 04:04:43 »
Sevgili er_mellon güzel bir konu açmışsın teşekkürler. Dediğin gibi belkide buna özel başlık açılması gerekiyor, fakat takdir edersiğnki forumumuz daha yeni açıldı vede bu konunun başlık açmaya yetecek kadar ilgisi olunup olunmayacağıda belli değil. Zaten zamanla bu konulara büyük ilgi duyunmaya başlanırsa şayet kendilerine özel başlıklarda açılacaktır hiç kuşkun olmasın.. ;)
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı Belgarion

• **
  • 286
  • Rom: 1
  • Life is only joke maybe we make it!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 12 Ocak 2008, 21:01:19 »
Bence ayrı konu olması gerek alt konu olsa bile bulunmalı gerçekten harika bir seri paylaşım için saol herr

Çevrimdışı Hurin

• 1478
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 12 Ocak 2008, 23:46:16 »
Seriyi okudum. Bana pek çekici gelmedi. Olayın geçtiği mekan güzel ayrıntılandırılmış. Ancak gereksiz yere uzadıgını düşünüyorum serinin. Sırf sonradan çok sevildiler diye ikizlerin gençlik hayatıyla ilgili kitap yazıldı. Bazen okuyucunun hayal dünyasına kalmalı bazı olaylar. Ama Tanis Yarımelf ve arkadaşlarının maceraları sürükleyicidir.
Lacho Calad!, Drego Morn!
Flame Light! Flee Night!

Çevrimdışı Herr Mannelig

• 924
  • Rom: 17
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 16 Ocak 2008, 16:57:40 »
Bence Krynn gayet güzel tanımlanmış; Destan, Efsaneler ve Raistlin tarihçeleri olay cıvımadan önceki şahane kitaplar bence; bu kitapları Margaret Weiss'ın yazması büyük rol oynuyor olsa gerek bunda...
Contraataques muy rabiosos, deberemos resistir; Ay Carmela!

Çevrimdışı Nefertari

• 1517
  • Rom: 6
  • Bla bla böö
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 18 Ocak 2008, 20:27:34 »
okumak istiyorum ama unutulmuş diyarlar bitmeden başlayamam sanırım :/ ki onun biteceği yok :D

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #6 : 30 Ocak 2008, 12:58:01 »
Dilimize çevrilmiş 35 kadar kitabını okumuşluğum var. Muhteşem ustaların elinden çıkmış, muhteşem bir seri..  ;)

Çevrimdışı dark_life

• *
  • 20
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 05 Mayıs 2008, 22:06:55 »
seri çok güzel okumayanlara tavsiye ederim... ben cok beğenmiştim betimlemeleri bazılarında hoş olmasada bazılarında cok güzel tuturmuş.

Çevrimdışı RaiStLiN

• *
  • 28
    • Profili Görüntüle
    • Ejderha Yurdu
« Yanıtla #8 : 12 Mayıs 2008, 17:17:59 »
Seriyi okudum. Bana pek çekici gelmedi. Olayın geçtiği mekan güzel ayrıntılandırılmış. Ancak gereksiz yere uzadıgını düşünüyorum serinin. Sırf sonradan çok sevildiler diye ikizlerin gençlik hayatıyla ilgili kitap yazıldı. Bazen okuyucunun hayal dünyasına kalmalı bazı olaylar. Ama Tanis Yarımelf ve arkadaşlarının maceraları sürükleyicidir.

Ben katılmıyorum buna. Serinin en başarılı kitapları (sadece ben söylemiyorum yüksek bir çoğunluk bu şekilde düşünüyor) İkizlerin hayatını anlatan kitaplar. Efsaneler Üçlemesi olsun Ruhdöveni olsun.

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #9 : 12 Mayıs 2008, 19:36:58 »
Kesinlikle, İkizlerin hayatlarıyla ilgili kitaplar çok beğeniliyor. + ben beğeniyorum, daha ne olsun. :P

Çevrimdışı ilkerkaan8

• *
  • 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 18 Mayıs 2008, 14:30:40 »
Konu bence sabitlensin güzel paylaşım emeğe saygı

Aragorn&Legolas&Gimli