Kayıt Ol

Kayıp Rıhtım Aylık Öykü Seçkisi

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
Ynt: Kayıp Rıhtım Aylık Öykü Seçkisi !!!
« Yanıtla #165 : 16 Eylül 2011, 19:16:03 »
6 öykü olunca loca veriyoruz.

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #166 : 03 Ocak 2012, 00:27:14 »
"Demir Yumruk" temalı öykülerimiz yapacağımız şenliklerden dolayı bu ayın 15'inde yayımlanacaktır. Öykü gönderememiş yazarlarımız için hâlâ zaman var! kayiprihtim@gmail.com mailine bekliyoruz...
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı azizhayri

• 581
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #167 : 14 Ocak 2012, 14:35:10 »
bir kaçdır göndermeye çalışıyorum denemelerimi. Ardından kısa kaçamaklar yapıp bir okuyan, eleştiri yapan olup olmadığını öğrenmek için giriyorum foruma. Ne yazıkki her seferinde -ya da haksızlık etmeyeyim bir kaç istisna dışında- hayal kırıklığı yaşıyorum. Bu konuda tasarladığım bir denemem var ama ne zaman kağıda dökülür bilemiyorum. Neyse yine de yarın ayın onbeşi diye kendimi teselli edeyim...

İyiki varsınız. Yoksa bütün denemelerim kişisel bilgisayarımda yitip gidecekti...

Bir de loca alabilmem için daha ne kadar deneme göndermeliyim...
"İnsanlığın en büyük trajedilerinden biri ahlakın din tarafından ele geçirilmesidir." Sir Arthur Charles Clark

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #168 : 14 Ocak 2012, 15:29:49 »
bir kaçdır göndermeye çalışıyorum denemelerimi. Ardından kısa kaçamaklar yapıp bir okuyan, eleştiri yapan olup olmadığını öğrenmek için giriyorum foruma. Ne yazıkki her seferinde -ya da haksızlık etmeyeyim bir kaç istisna dışında- hayal kırıklığı yaşıyorum. Bu konuda tasarladığım bir denemem var ama ne zaman kağıda dökülür bilemiyorum. Neyse yine de yarın ayın onbeşi diye kendimi teselli edeyim...

İyiki varsınız. Yoksa bütün denemelerim kişisel bilgisayarımda yitip gidecekti...

Bir de loca alabilmem için daha ne kadar deneme göndermeliyim...

Loca kapsamımız forumun Düşler Limanı/Kurgu İskelesi ile alakalı değil. Foruma bakmaktan bahsettiğiniz için söylüyorum bunu.

Aylık Öykü Seçkisi'nin Yazarlar kısmında öykülerinizin dökümü olması için Seçki'de en az 5-6 öykünüzün olması lazım. Seçki'nin müdavim yazarları için bir oluşum kendisi. Gerçek adınızı bilmediğim için bugüne kadar seçkiye kaç öykü gönderdiniz onu bilemiyorum. Öykü sayınıza göre sizi de ekleriz.

Gelelim yorum almamaya. Bu konuda daha önce de şikayetler oldu, ancak çoğu insan okuyup yorum yapmıyor. Genelde insanlar daha yakından tanıdıklarına yorum yapıyor, gerçi yorum yapan insanlar da hep aynı. Bilmiyorum fark ettiniz mi? Geri kalanlar ise okuduklarıyla sınırlı kalıp yorum yapmadan sayfayı terk ediyorlar. Yorum almak çok güzel bir katkı, ama maalesef hepimizde olan bir alışkanlık değil.

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
  • Rom: 14
    • Profili Görüntüle
    • Büyülü Kale, Hayallerinizin adresi.
« Yanıtla #169 : 15 Ocak 2012, 20:22:31 »
Bir şey soracağım, öykü seçkisinin sitesinde bi aralar seçkileri indirebiliyorduk, kaldırıldı mı, yoksa ben mi gremiyorum?
İnsan, hayalleriyle vardır.

Çevrimdışı Amras Ringeril

• 2483
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #170 : 16 Ocak 2012, 00:05:19 »
Bazı aylara ait pdfler eksik, ancak hepsini toparlayıp yayınlayacağız yakında =)
try again fail again fail better

Çevrimdışı emuk

• **
  • 226
  • Rom: 3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #171 : 05 Mart 2012, 17:41:49 »
Bu ayın seçkisi ne zaman yayınlanacak?
"A.Ö. 352 yılında, Mishamont ayının yirmi altıncı günü, Neraka şehrindeki Takhisis tapınağı yıkıldı. Ejderha kraliçe dünyadan sürüldü, orduları yenilgiye uğratıldı.

Bu zaferin onurunun büyük bir kısmı, ışığın güçleri için cesurca savaşmış olan mızrak kahramanlarına verildi. Ancak tarih kaydetmelidir ki; karanlıkta yürümeyi seçmiş bir adam olmasaydı, ışık kaybetmeye mahkum olurdu."

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #172 : 06 Mart 2012, 00:24:12 »

Bu akşam yayımlıyoruz.
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı Bars Elsa

• **
  • 318
  • Rom: 4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #173 : 07 Nisan 2012, 04:00:51 »

Bu akşam yayımlıyoruz.
Eyvah eyvah.. bir yılı aşkın bi aradan sonra seçkiye katılacaktım kaçırmışım...

Bir kaç saniye sonradan düzeltme: İnsan bi yayınlanma tarihine bakar be adam! :D

O halde sorunuma geçeyim. Hala yetişebilme ihtimalim var mı seçkiye? Yani ne bileyim, en fazla pazar akşamına kadar biter sanıyorum.

Çevrimdışı Oghertay

• **
  • 139
    • Profili Görüntüle
    • Issız Kelimeler
« Yanıtla #174 : 29 Nisan 2012, 00:00:27 »
Arkadaşların yazdıkları bir çok öyküyü okudum ve oldukça çokta beğendim ama benim sorum şu;
Yazılan öykülerde fantastik ögeler aranıyor mu?
Yoksa istenilen tarzda yazılabiliyormu??
Cahillik lisan bilmemek değil insan bilmemektir..

http://www.oghertay.blogspot.com/

Çevrimdışı Galaxie

• **
  • 375
  • Rom: 17
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #175 : 29 Nisan 2012, 00:36:05 »
Haziran ayında öykülerin yayınlanmaya başlayacağı bu ilk seçkimizin ana teması "Göl" olarak belirlendi. Fantastik literatür dahiline giren (bilim-kurgu, korku gibi diğer yakın türler dahil) ve "Göl" kavramını içinde barındıran hikayelerinizi en geç 24 Mayıs'a kadar kayiprihtim@gmail.com adresine göndermeniz gerekmektedir.

Yani fantastik ögeler ya da bilim kurgu ögeleri aranıyor.

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
« Yanıtla #176 : 29 Nisan 2012, 00:48:39 »
Göndereceğiniz öyküler sitemizin de konseptine uygun olması açısından Fantastik, bilim-kurgu, korku-gerilim ya da polisiye temalarından birinde yazılmalıdır.

Ayrıntılı bilgiye şuradan ulaşabilirsiniz: Nedir?
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı Oghertay

• **
  • 139
    • Profili Görüntüle
    • Issız Kelimeler
« Yanıtla #177 : 29 Nisan 2012, 01:22:50 »
Haziran ayında öykülerin yayınlanmaya başlayacağı bu ilk seçkimizin ana teması "Göl" olarak belirlendi. Fantastik literatür dahiline giren (bilim-kurgu, korku gibi diğer yakın türler dahil) ve "Göl" kavramını içinde barındıran hikayelerinizi en geç 24 Mayıs'a kadar kayiprihtim@gmail.com adresine göndermeniz gerekmektedir.

Yani fantastik ögeler ya da bilim kurgu ögeleri aranıyor.
Göndereceğiniz öyküler sitemizin de konseptine uygun olması açısından Fantastik, bilim-kurgu, korku-gerilim ya da polisiye temalarından birinde yazılmalıdır.

Ayrıntılı bilgiye şuradan ulaşabilirsiniz: Nedir?
İlgilendiğiniz için teşekkür ederim
Cahillik lisan bilmemek değil insan bilmemektir..

http://www.oghertay.blogspot.com/

Çevrimdışı scottneo

• *
  • 42
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #178 : 29 Nisan 2012, 02:25:27 »
Mayıs ayının konusu ve öyküyü son gönderme tarihine zaman acaba bilgilendirme yaparmısınız? Teşekkürler.
KARANLIĞI GÖLGELERE HAPSETMEK ADINA!!!

Çevrimdışı Galaxie

• **
  • 375
  • Rom: 17
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #179 : 29 Nisan 2012, 02:33:10 »
Mayıs ayının konusu ve öyküyü son gönderme tarihine zaman acaba bilgilendirme yaparmısınız? Teşekkürler.

Tema "Kukla" gönderilebilecek son tarih ise Mayıs ayının ilk günleri. (Ayın 5'ine kadar)

Aylık Öykü Seçkisinin anasayfasında da yazıyor BURADAN bakabilirsin.