Kayıt Ol

Unutulmuş Diyarlar-Yeniden Oyun Oynamaya Hazır mısınız!!!

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle

Baktık ki frp'ye ilgi az, bizde düşündük ki neden sevilen alemlere çekemeyelimki sizi?
Hakan'a (magicalbronze) bu fikri söylediğimde oldukça hoşuna gitti. Eh, bana da burada duyurusunu yapmak kaldı :).

Olayımız şöyle;
İlk olarak Ejderhamızrağı evreninde geçen bir frp ile başlayacağız, ama bunu forumda değil de forumun(ya da sitenin diyelim) toplu msn'inde oynayacağız :fight:. Her oyun bitiminde, o oyunda yaşananları aynen forumda yayınlayacağız ki, diğer üyeler de biz o gün nasıl bir senaryo ve hangi evren üzerinde oynamışız, neler yaşamışız görebilsin diye.
Hem karşılıklı frp oynar gibi aynı anda oynamış olacağız, hem de katılmak isteyenler için daha uygun bir ortam olmuş olacaktır(ya da en azından biz öyle düşündük).

"Ejderhamızrağı ile başlama nedenimiz de Weis'e itafen olsun dedik."demişti Hakan(Kocaeli çık aradan xD!).

Öhöm öhöm, nerde kalmıştım? Heh, evet! Evrenimiz belli, ama şimdi oyuncu ve en önemlisi DM'e(zindanefendisi)ihityaç var.

DM, yani zindanefendisi, olmak ya da oyuncu olarak katılmak isteyen arkadaşlar lütfen buraya belirtsinler. FRP bilmek zorunda da değilsiniz :). Hiçbirimiz usta bir FRP oyuncusu değiliz bu forumda  :elf :fight:. Hevesliyiz ama ^^.
Aklında bir senaryo olan ya da oyuncu olarak katılmak isteyen herkesi bu başlık altında bekliyoruz. Katılıma göre, bir gün ve saat belirleyeceğiz.

Not: Karakterinizi burada belirtmek zorunda değilsiniz. Ejderhamızrağı evrenine ait olsun yeter.

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
Ynt: Ejderhamızrağı-Şimdi FRP Zamanı!!!
« Yanıtla #1 : 05 Nisan 2009, 18:36:45 »
Bensiz parmaklarınızdan geçmez biliyorum. :D Varım efendim, hem seneryo için, hem de oyunculuk için. :)

Çevrimdışı Arlinon

• 456
  • Rom: 14
  • Savaş ve Ateş
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 05 Nisan 2009, 19:02:39 »
Bunun için yeni msn grubu almışsınızdır, onu da yazıverin.

Alıntı
Hiçbirimiz usta bir FRP oyuncusu değiliz bu forumda   . Hevesliyiz ama ^^.

Boşver oyun oynamak için usta olmak gerekmez zaten.. :)

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 05 Nisan 2009, 20:07:40 »
Bunun için yeni msn grubu almışsınızdır, onu da yazıverin.

Yoo, yeni msn grubu almadık bunu için  :hmm. Alalım mı peki? Hiç aklımıza bile gelmedi :). Zaten var olanda oynamayı düşünyoruz. Çünkü, kimsenin yazdığı ettiği yok :),bir engel olmaz bence.

Çevrimdışı Arlinon

• 456
  • Savaş ve Ateş
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 05 Nisan 2009, 22:21:04 »
Oda olur. :D

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 06 Nisan 2009, 12:10:26 »
Aslında yeni bir msn grup alınabilir "Kayıp Rıhtım FRP Topluluğu" adında. Böylece normal konuşmalara katılmak istemeyen lakin FRP Topluluğunda bulunmak isteyen arkadaşlara kolaylık olur.

Ayrıca çok güzel bir fikir bu. Aktif olarak FRP konusuna adım atabilmemiz için kaçırılmayacak fırsat. Bilmiyorum, anlamıyorum, ne yapacağım diye girmemezlik etmeyin bence. Hiç birimiz tam olarak biliyoruz sayılmayız ne de olsa.

Güzel düşüncesi için Fırtınakıran'a ve DM olabilecek arakadaşımıza da cesareti için şimdiden teşekkürler. :D
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı Canina

• 1460
  • Rom: 39
  • There ought to be a law against you
    • Profili Görüntüle
    • Canina's
« Yanıtla #6 : 06 Nisan 2009, 15:34:00 »
Bende sitede yeni olsamda(yamulmuyorsam bu ikinci mesajım :D) her türlü Frp aktivitesine katılmak isterim.  :ciao

« Yanıtla #7 : 06 Nisan 2009, 18:12:25 »
tarih / saat / mekan bildirin bende orada olayım.

bu sırada grup msn'inde yapılması (ki grup msn i varmış ben adresini bilmiyorum : ) ) yada bu aktivite için ikinci bir grup msn adresi açılmasına gerek olmadığını düşünüyorum. tabi ki dm olacak kişi ve bu organizasyonu düzenleyen arkadaşların kararıdır önemli olan.

benim tavsiye herhangi bir irc sunucusunda yapılmasıdır. irc sunucusu daha kolay olur diye düşünüyorum. herhangi bir irc sunucusunda kayiprhitim adında bir kanal açılır ve invite durumuna getirilerek kanal yöneticisi arkadaş katılımcıları tek tek davet eder ve oyun orada başlar.
ph'nglui mglw'nafh cthulhu r'lyeh wagh'nagl fhtagn

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #8 : 06 Nisan 2009, 19:00:24 »
Irc'de olması aslında çok daha sağlıklı olurdu. Mesela DM, herhangi bir karakterin oyuna dahil olduğu anı kolaylıkla kontrol edebilirdi.

Ayrıca oyunun olmadığı zamanlarda, o kanalda FRP hakkında geniş bilgilere sahip arkadaşlar bilgiler verebilir, ufaktan işi kavramamıza yardımcı da olabilirlerdi.

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 06 Nisan 2009, 23:02:06 »
Dediğim gibi msn topluluğu sadece bir örnekti. Eğer irc daha sağlıklı diye düşünüyorsanız -ki toplu msn'den çok daha sağlıklı olacağı bariz- kendimiz için bir kanal açarız ve oradan oynarız oyunumuzu.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 07 Nisan 2009, 00:59:40 »
Olmayacak şey değil. Cigarette'ye teşekkürler güzel fikri için.

Oyuncu ve DM olmak isteyenler yeter ki yazmaya devam etsin :).

Lütfen oynamayı düşünenler bu alanda "Ben de varım!" desinler. Bunu içinizden söylemeyin buraya ayzın ki, biz de oynamak isteyenleri bilelim ve sayıya göre hareket edelim.

Herkesin katılımını bekliyoruz. "Ben, Ejderhamızrağı evrenini iyi bilmem", diyenler için ise, eğer oynamak istiyorlarsa yardımcı oluruz :).

Çevrimdışı Arlinon

• 456
  • Savaş ve Ateş
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 07 Nisan 2009, 20:17:42 »
Varım ve pek bilmem. :D

Çevrimdışı Canina

• 1460
  • Rom: 39
  • There ought to be a law against you
    • Profili Görüntüle
    • Canina's
« Yanıtla #12 : 07 Nisan 2009, 21:52:56 »
Varım. Evreni de iyi bilirim. İstenirse Dm'de olabilirim.

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 08 Nisan 2009, 17:41:51 »
Çok güzel o zaman. DM'imizi de bulduk. =) Şimdi sıra irc kanalı açma ve zamanı belirlemeye geldi iş. Ayrıca başlamadan DM olan arkadaşımız yani Canina bir iki durumu belirtirse oyunla ilgili, hiç olmazsa oyun başlamadan biraz hazırlanmış oluruz.

Şu anda tarih belli değil ama herkesin uygun olabileceği düşünüldüğü bir zaman aranıyor.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 08 Nisan 2009, 17:45:56 »
DM olmak isteyen ardakaşım (Canina), DM'liğin zor olucak. Neden dersen, elinde bir lawful good bir de lawful evil katılımcı var. Bu ikisini bir arada tutmak için bir neden düşün şimdiden :).

Lawful good- solamniya şövalyesi

Lawful evil- siyah cübbeli büyücü