Kayıt Ol

Yüceefendi Gökleri Ejderhaları // Kayıp Tarihçeler - 2. Kitap

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
Spoiler: Göster

ARKA KAPAK ve KÜNYE

Herkesin korktuğu Mavi Leydi Kitiara, bir ejderha küresini aramaları için üç Solamniya Şövalyesini Buzsınırı’na gönderecek bir entrikaya karışırken, rakibi Laurana da kendi kaderine doğru bir yolculuğa koyulur. Bu yolculukta Laurana, Sturm, Tasslehoff ve Flint, tehlikeli bir görev üstlenmiş üç şövalyeye katılırlar.

En çetin sınava girecek olan ise Kitiara’dır; O, Krynn üzerindeki en korkulan yerde -Dargaard Kalesi’nde- bir gece geçirmeye yemin etmiştir. O korkunç yere giden hiç kimse geri dönmemiştir. Ancak Kitiara, ya Soth ile yüzleşecek ya da Kraliçesinin ellerinde ölecektir.

Yolarkadaşları geri döndü; ama düşmanları da!

Yazar: Margaret Weis - Tracy Hickman
Çeviren: Çiğdem Çoygun
Editör: Kayra "Keri" Küpçü
Sayfa Sayısı: 472
Yayınevi: Laika Yayıncılık

ÇIKIŞ TARİHİ: 15 NİSAN

TANITIM YAZISI

Kayıp tarihçelerin ikinci cildinde yolarkadaşları geri döndü ama düşmanları da!

Kitiara, Yüceefendi Verminaard’ın ölümünden sorumlu olanların eski sevgilisi Tanis Yarıelf ve arkadaşları olduğunu öğrenir. Bu durum Kit’i tehlikeye sokar; zira İmparator Ariakas bu bağlantıdan haberdar olmuş ve suikasti düzenleyenin Kit olduğundan şüphelenmeye başlamıştır.

Kit’in rakibi Laurana, Sturm, Tasslehoff ve Flint ve Sör Derek Crownguard’ın liderliğindeki iki şövalye ile birlikte Buzsınırı’na giderken kendi kaderine doğru bir yolculuğa koyulur. Şövalyeler, Solamniya’nın kurtuluşu olacak efsanevi ejderha küresini aramaktadırlar. Hiçbirinin bilmediği şey ise, hepsinin kışnornu, kara elf büyücü Feal-Thas tarafından kurulmuş ölümcül bir tuzağa gittikleridir.

Ancak en çetin sınava girecek olan kişi Kitiara’dır. Ariakas’ın verdiği ölüm cezasından kurtulmak için, ölüm şövalyesi Lord Soth’un korkunç kalesi olan Dargaard Kalesi’nde bir gece geçirmeye yemin etmiştir Takhisis’e. O ve Skie ölüm şövalyesine meydan okumak için uçarlarken Kit, üç yüz yıldır Lord Soth ile karşılaşan kimsenin geri dönerek olanları anlatmadığının farkındadır.

ÖN OKUMA için buraya tıklayın!

EDİTÖR'ÜN KİŞİSEL GÖRÜŞÜ

Çoğu kitap gibi başlangıçta bizi biraz karmaşaya sürüklese de heyecanın hiç düşmediği muhteşem bir kitap olmuş. En az "Cüce Derinlikleri Ejderhaları" kitabındaki kadar heyecanlı bir hikaye. Bu kitapla birlikte bazı kişileri de çok daha yakından tanıma fırsatı buluyoruz. Çok keyif alarak okuduğum muhteşem bir kitap olmuş. 400 küsür sayfanın nasıl geçtiğini anlamadım...

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
Öfff! Ellerim kaşınıyor! Cüce Derinlikleri'ni okumadım ama aceleyle okumalıyım ki sıra buna gelsin. Sturm'un efsaneleştiği olaya yaklaşan bir kitap olması da benim  için ayrı heyecan. Bu kitap iki kadının çekişmesine sahne olacaksa, emininm diğerlerinden çok farklı olacaktır. Bu da olaya daha çok bilinmezlik katar ^^.

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
    • Profili Görüntüle
Cüce Derinlikleri Ejderhaları beklediğim gibi bitmedi açıkçası, yorumumu kendi konusunda yapmıştım zaten.

Lakin bu kitaptan daha umutluyum, tanıtım yazıları ön okumalar ve editör notuna baktığımız zaman heyecanlanmamak elde değil.
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
    • Profili Görüntüle
Kitap ön satışa sunulmuştur. Ön sipariş verebileceğiniz kitap satış adresleri;

Idefix

FrpKitap

Çevrimdışı Giskard

• *
  • 219
    • Profili Görüntüle
Merakla beklediğim bir kitap. Cüce Derinlikleri Ejderhaları'ndan sonra, bir kez daha nostalji vakti geldi.

"Yüceefendi Gökleri"nin daha da kaliteli bir roman olacağını düşünüyorum. Umarım yanılmam.

Çarşamba hemen siparişimi vereceğim. Cuma akşamına kadar elime geçer herhalde.

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
    • Profili Görüntüle
Bu arada hemen hatırlatmayı da yapalım. Dün yani 15 Nisan itibariyle kitap çıkmış bulunmaktadır. Online kitap satış noktaları yahu kitapçılardan edinebilirsiniz.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
Dün Kadıköy'de, Nezih kitapevinde göremedim ben. Ama, uzun zamandır olmayan "Amber ve Kan" kitabı gelmiş sonunda. Belki o da gelmiştir de ben göremedim. Çünkü Amber ve Kan geldiğine göre mal dağıtımı oldu.

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
    • Profili Görüntüle
Her kitapevine çıktığı gün ulaşamıyor demek ki. Baksana Amber ve Kan daha yeni gelmiş. Kim bilir bu ne zaman gelir.

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
D & R'ı öneririm.

Ben de hafta sonu sipariş etmeyi düşünüyorum kitabı. :)

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
Her kitapevine çıktığı gün ulaşamıyor demek ki. Baksana Amber ve Kan daha yeni gelmiş. Kim bilir bu ne zaman gelir.

Hayır oraya yeni gelmedi. Vardı tükenmiş, yenilerini getirmemişlerdi. Yoksa, kitap çıktığında orda yerini alıyor hep. Orası çok büyük bir kitapevi.

Çevrimdışı Giskard

• *
  • 219
    • Profili Görüntüle
Kitapçılara Pazartesinden önce ulaşacağını sanmam.

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
    • Profili Görüntüle
Evet Laika Yayınları editörü Kayra Küpçü baskıda problem oluştuğunu belirtip kitabın en geç Pazartesi ya da Salıya kitapçılarda olacağını söyledi.

Çevrimdışı Giskard

• *
  • 219
    • Profili Görüntüle
Kitap elime geçti. Okumaya başladım. Çok iyi bir giriş.

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
Ynt: Yüceefendi Gökleri Ejderhaları // Kayıp Tarihçeler - 2. Kitap
« Yanıtla #13 : 26 Mayıs 2009, 11:24:56 »
Yoğun sınavlar nedeniyle kitaba yeni başlayabildim. Başlangıcındaki hatırlatıcı bölüm çok çok çok iyi olmuş. Endişemin yersiz olduğunu gösterdi. Ve kitabın sonundaki notlar da oldukça iyi oldu benim için. Özellikle Tass ve bıçağına net bir açıklama getirilmesini takdir ettim. Kitabı bitirince ayrıntılı bir şekilde yorumlarım. :)

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
Ynt: Yüceefendi Gökleri Ejderhaları // Kayıp Tarihçeler - 2. Kitap
« Yanıtla #14 : 26 Mayıs 2009, 22:19:54 »
O Tass ve bıçağı olayı Kayra Küpçü'nün uyarısıyla olmuş bu arada haberiniz var mı :P? Kendisi söyledi bana. Tasslehof'un tavşanöldüreninin geri dönme özelliğini bizimkiler ahlletmiş en başta. Margaret Weis yazarken açıklamayı unutmuş. e biz de okuyucu oalrak unutuyoruz arada biliyorsunuz. Kayra mail atıp söylemiş şurda bu var bunu açıklayın diğer basımlarda diye. Biz de daha ilk basımda bu ortadan kaldırılmış olarak geldi.