Kayıt Ol

Family Guy.

Çevrimdışı Lucilla Clarté

• 935
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
Family Guy.
« : 15 Temmuz 2008, 10:45:36 »
Family Guy, ABD yapımı komedi türü bir çizgi-dizidir.

1999 yılında Seth MacFarlane tarafından FOX televizyonu için yapılmıştır. Türkiye'de 12 Eylül 2006`da CNBC-e tarafından gösterime başlamıştır. Dizi önce 2000 yılında daha sonra 2002 yılında yayından kaldırıldı, ancak yüksek DVD satışları dizinin 2005'te devam etmesini sağladı.

Şişman, eski kafalı, sevimli mi sevimli bir baba Peter Griffin. Güzel, kültürlü, müzisyen bir anne Lois Griffin. Pek de akıllı olmayan, çocuk zekalı, babası gibi şişman oğulları Chris Griffin. Çirkin, çalışkan ve bir o kadar şanssız kızları Meg Griffin. Martini içen, kendi arabası olan, Lois’e aşık bir köpek Brian. Son olarak da Amerika’nın hatta belki de dünyanın en ilginç, en kültürlü, en bilgili, en sinsi ve en genç eşcinsel bebeği Stewie Griffin…

Amerikan FOX kanalında 99′dan beri yayınlanan ve “The Simpsons” kadar ünü olan çizgi dizi “Family Guy”ın aile bireylerini kısaca tanımış olduk. Her bölüm bir karakterine yoğunlaşan dizi, çoğu zaman değişik bir güldürme tekniği kullanıyor. Karakterlerin biri bir şey yaşadığında o konuyla geçmişteki yaşadığı olayları bağdaştırıp bize geçmişi sunuyor ve çoğu zaman bu 30 saniyelik geri dönüşler bizleri kahkahaya boğuyor. Birçok yönüyle “The Simpsons”tan ilham alan dizi tam bir absürd-komedi örneği. Öyle sahneler yaşanıyor ki karnınız dakikalarca ağrıyabiliyor.

Gelelim dizinin en ağır topuna, megaloman bebek Stewie Griffin. Görüp görebileceğiniz en ilginç bebek olan Stewie’nin özellikleri oldukça fazla. En başta ilk hedefi annesi Lois’i öldürmek olan Stewie, ilerde dünyanın başına geçmek, bütün insanları müridi yapmak gibi son derece uçuk görüşlere sahip bir bebek. Elindeki lazer tabancasıyla ya da roketatarıyla insanları hiç umursamadan öldürebilecek kadar soğukkanlı. Bunun yanında da devletin başına geçebileceğine inanacak kadar çeşitli güçlü siyasi fikirleri barındıran, Amerikan futbolu topu şeklinde bir kafaya sahip. Ancak bu noktada yeri geldiğinde Stewie’nin bu olaylar arasında altına yaptığını veya en iyi arkadaşının bir oyuncak ayı olduğunu görmek neden 30 yaşındaki teyzemin sadece Stewie için Family Guy’ı izlediğini anlamama yarıyor.

Dizinin yaratıcısı Seth MacFarlane, eğitimini efsane ikili Hanna-Barbera (Tom ve Jerry, Şirinler, Jetgiller, Sevimli kahramanlar, Taş Devri)’dan almış ve bebek Stewie’nin seslendirmesi için zamanında Frank Sinatra’yı çalıştırmış olan 90 yaşlarındaki çiftten eğitim görmüş başarılı bir isim. 99 yılında FOX kanalı kendisine 50.000 dolar vererek bir pilot çekmesini istemiş ve o da bu parayla pilot bölümü çekmiş ve şimdilerde her bölümünü yaklaşık 9 milyon kişinin izlediği, Amerika’nın en iyi çizgi dizilerinden olan, Emmy adayıkları bulunan “Family Guy” bu şekilde doğmuş. Şimdiye kadar iki kere iptal edilip yeniden yayına dönen “Family Guy”, DVD satışlarındaki yüksek grafik sayesinde bunu başarmış bir yapım. Bu da enteresan bir not.

“The Simpsons” her bölümünde güldürse de düşündürerek, “South Park” ise güldürüp en güncel olaylarla ilgilenip, olaylara alay edici tarzda yaklaşarak bulunduğu yerlere gelmiştir. Ama “Family Guy” sadece ve sadece güldürdüğü için.

alıntı.

Çevrimdışı Amèlie

• 531
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
Ynt: Family Guy.
« Yanıtla #1 : 15 Temmuz 2008, 11:24:33 »
Stewieeeeeeeeeee, yirim. Harika bişey bu ya gerçekten. :D Stewie bana bak, ben senin müridin olmaya hazırım tamam mı? asjdhasjkhskkja lois i öldürmeye çalıştığı bölümler süperdir ya :D

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 15 Temmuz 2008, 11:39:59 »
Ya ben bir kaç kere izledim bunu. Ama beğenemedim bir türlü.. :P Bu Amerikan yapımı "comedy cartoons"ları bir sevemedim.. :D
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı PhoenixMan

• 919
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 15 Temmuz 2008, 23:43:02 »
Ya ben bir kaç kere izledim bunu. Ama beğenemedim bir türlü.. :P Bu Amerikan yapımı "comedy cartoons"ları bir sevemedim.. :D
çünkü bu komedi değil abicim, bu ahlaksızlık bnce :P ama izleyip gülmeden de yapamazsın, mecbur katlanıyoruz... :P ayrıca bahettiğin gruba simpsons girmiyordur umarım, çünkü ondaki espriler ve bölümlerin konuları çok zekice hazırlanmış olup, dünya üzerindeki tüm yanlışlıklara gönderme yapmakta... ;)

Çevrimdışı Elizabeth~

• **
  • 272
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 15 Temmuz 2008, 23:47:31 »
Bugünlerde ard arda Family Guy,The Simpsons ve South Park izliyorum nedense ;D Family Guy güzeldir ama komiktir,en güzeli de Peter'in konuşma sırasında ufak birşey sölemesi ve ardından hemen bize onu göstermeleri çok hoşuma gidiyo :D

Çevrimdışı pleasant^^

• 1642
  • Rom: 12
  • bitch is back to the town.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 15 Temmuz 2008, 23:49:36 »
Şey vardı gülmüştüm ondan hatırlıyorum :P
Peter boğulmak üzereyken bunlara godfather filmini hiç beğenmediğini söylemişti.Sonra yarım saat film üzerine muhabbet yapmışlardı :P Gülmüşüm hakkaten orda :P
Ama bu Stewie var ya adamımdır o benim :P Tek başına Simpson'ı bile ezer be :P

so you ride yourselves over the fields and you make all your animal deals and your wise men don't know how it feels to be thick as a brick.

Çevrimdışı PhoenixMan

• 919
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 16 Temmuz 2008, 09:53:36 »
Ama bu Stewie var ya adamımdır o benim :P Tek başına Simpson'ı bile ezer be :P
yok canım o kadar da değildir :P gerçi o zaten bebek gibi gelmiyor yahu neyse Peter'ın oğlu her şey beklenir ondan ama konuşması süper onun ya hele icatları yok mu... ;D

Çevrimdışı Lucilla Clarté

• 935
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 16 Temmuz 2008, 12:31:48 »
çünkü bu komedi değil abicim, bu ahlaksızlık bnce :P ama izleyip gülmeden de yapamazsın, mecbur katlanıyoruz...

Ooo nesi ahlaksızlık yau.. Hiç ama hiç katılmıyorum. Ayrıca bahsedildiği kadar amaçsız değil bence, Betül haklı Simpson kadar var. :P

Çevrimdışı PhoenixMan

• 919
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 16 Temmuz 2008, 14:20:06 »
Ooo nesi ahlaksızlık yau.. Hiç ama hiç katılmıyorum. Ayrıca bahsedildiği kadar amaçsız değil bence, Betül haklı Simpson kadar var. :P
simpsons kadar olmaz olamaz Simspsons farklıdır hep de öyleydi... neyse başllığın amacı bu değil... :P

Çevrimdışı deniz

• **
  • 75
  • Rom: 0
  • double s
    • Profili Görüntüle
    • kayıp rıhtım
« Yanıtla #9 : 28 Ekim 2009, 19:52:41 »
family guy cok komık yaa family guy diyorum baska bisey demiyorum(izleyin!!):D:D

Çevrimdışı Alastor

• *
  • 10
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 27 Ağustos 2010, 22:42:23 »
başlarda sevmedim hiç biraz izleyince komikmiş dedim :D yinede simpsonlar :P

Çevrimdışı Alorka Greenleaf

• 603
  • Rom: 6
  • End of the Ergenism
    • Profili Görüntüle
    • f
« Yanıtla #11 : 27 Ağustos 2010, 23:29:44 »
Gerçekten güzel yapım. Ahlaksızlık falan görmedim. Bazen "ayıp" denecek şakalar yapılıyor ama olsun o kadar. Sonuçta onların kültüründe normal. Gerçekten KOMİK. :D

Çevrimdışı PhoenixMan

• 919
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 21 Ekim 2010, 17:37:20 »
"Ahlaksızlık" konusuna değineyim ya, uzun zaman olmuş ama. :D Orada babama gönderme yapmıştım ben. :P

Çevrimdışı Elijah

• 627
  • Rom: 6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 21 Ekim 2010, 18:30:33 »
Family Guy'da bazen ince espriler, bazen göndermeler, bazen de durum esprileri oluyor. Bu espri bolluğu yüzünden favori çizgi filmim diyebilirim.

Spoiler: Göster
Where is my money? Where is my money!?
Planemo Syndrome