Kayıt Ol

The Hunt For Gollum

Çevrimdışı Nihbrin

• 1243
  • Rom: 43
  • [Infornography]
    • Profili Görüntüle
    • nihbr.in
The Hunt For Gollum
« : 21 Nisan 2009, 03:19:37 »
Geçtiğimiz gece tesadüfen bir linke rastladım, "The Hunt For Gollum" diyordu. Başta bir diğer fan-made film sandım ama iş öyle basit değil; adamlar aylardır uğraşıyorlar görünüşe bakılırsa ve 3 mayısta online yayınlanacak olan 40dk uzunluğundaki film "heir of isildur" un aranışını yani Orta Dünya tarihindeki en büyük avcıyı "Gollumun yüzük için aranışını" anlatıyor. Çekimlerin ustalığı beni büyüledi bir hayran kitlesi tarafından hazırlandığı göz önüne alınınca. Trailerlardaki oyunculuğu da gerçekten sevdim, umarım fake çıkmaz ve 3 mayısta 40dk lık güzel bir özgür Lotr filmi izlerim  ;D

Bu filmden hiç bir şekilde para kazanmaları söz konusu değil ve hiç bir telif hakkını yemeden çok güzel bir iş çıkarmışlar, bana paylaşmak düşer.

resmi sitesi: http://www.thehuntforgollum.com  -  ayrıca "Uğraşamam ben bununla! Kocaman bir quicktime yüklemesi yapıyor!" diyenler youtube vb sitelerde the hunt for gollum yazdığı taktirde 2 adet traileri rahatlıkla bulabilir.

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
Ynt: The Hunt For Gollum
« Yanıtla #1 : 21 Nisan 2009, 10:10:14 »
Vay canına, gerçekten etkilendim. Emek kokuyor resmen. İzlemekten keyif duyacağım bir film olacaktır eminim.

Hemen aklıma bir fikir geldi! Çıktığı zaman Türkçe Alt Yazı ayarlayabilirsek, filmin daha çok kitleye hitap etmesini sağlayabiliriz. Hem de daha çok kitleye -bizim- sitemizden... Bir düşünmek lazım bunu. :)

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 21 Nisan 2009, 14:11:54 »
Harika! Ağzım açık kaldı! Son cümledeki Fnas for Fans kısmı olmasa kesinlikle bir hata var, bunu sinemaya koyacaklar ya çok profesyönel diyecektim! Şok vaziyette izledim, çıksın tamamını izleyelim :D!

Çevrimdışı Amras Ringeril

• 2483
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 21 Nisan 2009, 21:12:06 »
Beklentim yüksek olunca pek de beğenmedim. Karakterler çok çirkin, Gandalf çok tipsiz. Ayrıca Gollum gibi pahalı bir karakteri nasıl yaptıklarını da çok merak ediyorum. Acaba filmde hiç görünecek mi, bir de keşke azıcık daha para verip Howard Shore müziklerini kullansalarmış. Neyse, gerçekten emek harcanmış, mekanlar ve çekimler gayet başarılı.
try again fail again fail better

Çevrimdışı voyvoda

• **
  • 202
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 22 Nisan 2009, 00:17:51 »
hmm ben bunu aylardır görüyordum ya..güzel olacağa benziyor..Amras beğenmemişsin de adamlar satış için yapmıyorlarki bir gelirleri olup da çok süper birşey çıkarabilsinler ki heralde en iyi fan videosu bu olur şimdiye kadar ki...

• 2483
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 22 Nisan 2009, 01:01:59 »
Bir şekilde mutlaka gelir sağlanır bundan :P

Fan yapımı olduğu için değer veriyoruz tabi ki. Ancak muhtemelen paraları olmadığı için fan yapımı diye geçiyor bu. Gandalf güzel olsa ben de bir şey demezdim de çok çirkin :) Gollumu yapabilirlerse mükemmel diyeceğim.

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 22 Nisan 2009, 09:01:37 »
Uzun süre önce Özgür ile konuşuyorduk bu film hakkında. Ben o zaman ki izlediğim fragmanlarda, filmi pek beğendiğimi belirtmiştim. Dün yine izledim. Fan işi olmasına rağmen asıl karakterler çirkin gerçekten. 'Fan işi' olmasına rağmen daha iyi aktör seçimi yapabilirlerdi kanımca.

Yalnız Özgür Aragorn'un melankolik halini çok iyi yansıtmışlar demişti, iyi hatırlıyorum. :P
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

• 2483
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 22 Nisan 2009, 16:08:13 »
Evet bak yiğidi öldür hakkını yeme :P Viggo Mortensenle karşılaştırmak abes kaçacak biraz ama nerdeyse ondan daha melankolik olmuş. Yine de çirkin :P

Çevrimdışı Nihbrin

• 1243
  • [Infornography]
    • Profili Görüntüle
    • nihbr.in
« Yanıtla #8 : 05 Mayıs 2009, 00:51:42 »
http://www.dailymotion.com/relevance/search/The+Hunt+For+Gollum/video/x93zji_the-hunt-for-gollum-hd-version_shortfilms

Türkçe alt yazılar eşliğinde (yer yer başarısız da olsalar) HD kalitede izlemek isteyenler için, dün çıktı bugün alt yazılı. Umduğum gibi oldukça iyi çıktı. İzleyenlerin yorumlarını bekliyorum.

Ben sadece iki şeye takıldım:
Spoiler: Göster

1- Arwen'in burnuna
2- Aragorn'un son sahneden bir önce elfler gelmeden önce, kara süvari ile dövüşürken kılıcını onun kılıcı ile güç dengesi kurduğunda diğer eli ile kılıcın keskin yanını desteklemesi.

• 2483
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 05 Mayıs 2009, 18:39:02 »
Beklediğimden daha başarılı bir film çıktı açıkçası, şaşırdım, tebrik etmek gerek. Biraz sıkıcı ama konu güzel işlenmiş, mekanlar, müzikler makyajlar (yer yer kötü dursa da) gayet güzel. Gandalf'ın sesi de Ian Mckellen'in kine benzemiş.

Altyazı kötü.

Çevrimdışı Khazidhea

• 515
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 05 Mayıs 2009, 21:08:43 »
Gerçekten merakla bekliyorum... :D
You can win thousand fights, but you can only lose one!

Çevrimdışı Nihbrin

• 1243
  • [Infornography]
    • Profili Görüntüle
    • nihbr.in
Born Of Hope: Trailer
« Yanıtla #11 : 29 Kasım 2009, 16:43:10 »

Aynı hayran ekibinden bir film daha. Bu kez Arathorn and Gilraen ele alınmış (Aragorn'un ailesi)... Buyrun:

http://www.dailymotion.com/video/x96a8g_born-of-hope-trailer-may-2009_shortfilms

Daha fazla bilgi için http://www.bornofhope.com/

Çevrimdışı BerkeB

• 494
  • Rom: 7
  • Onu bulan herşey'i bulur
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 12 Şubat 2010, 01:18:09 »
az önce izledim çok güzeldi:)
Bakmayın şiir yazdığıma romantik değilim :).

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
« Yanıtla #13 : 13 Şubat 2010, 09:46:20 »
Amatör bir yapıma göre süper olmuş gerçekten de... Türkçe alt yazısı bile var. İzlemeyen varsa mutlaka izlesin, pişman olmazsınız.
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.